Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wizytą u dawno niewidzianych przyjaciół... Rodmas

pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
808 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 10 grudzień 2013 - 20:39

Myślę, że niepotrzebnie się denerwujesz, ale musisz wiedzieć, że 99% czytających ma w dup.. fakt, że wędka nadaje się do amazońskiej dżungli w Nowej Zelandii na afrykańskie tajgerfisze. Ważniejsze chyba jest ile w tym 6lb jest 6 funtów itp.

Ale to już za wysokie progi dla mnie.

Powodzenia.

 

Ależ Krzychun , ja  się nie mam czym denerwować , natomiast travele  są z natury i z nazwy wędkami podróżnymi  i jest parę osób które na takie wyprawy jeździ , i są użytkownikami tego forum . :) 



#562 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 10 grudzień 2013 - 20:45

Myślę, że niepotrzebnie się denerwujesz, ale musisz wiedzieć, że 99% czytających ma w dup.. fakt, że wędka nadaje się do amazońskiej dżungli w Nowej Zelandii na afrykańskie tajgerfisze. Ważniejsze chyba jest ile w tym 6lb jest 6 funtów itp.

Ale to już za wysokie progi dla mnie.

Powodzenia.

 

W sumie to Cię bardzo przepraszam, bo wziąłem wszystko swoją miarą, a może 99% jest jednak tym zainteresowana 'co tam panie w namorzynach'.

 

PS Zgłoszę do usunięcia moje posty.

Myślę ,ze bardziej honorowo będzie jak popełnisz seppuku :)



#563 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 grudzień 2013 - 20:48

Myślę ,ze bardziej honorowo będzie jak popełnisz seppuku :)

Albo kupię feniksa w tytanach.



#564 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 grudzień 2013 - 20:50

i bilet do Afryki ;)



#565 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 grudzień 2013 - 20:58

Łukasz,- odcinając się zupełnie od komentarzy tych marnego autoramentu moich poprzedników cieszę się bardzo z tego, że mają te travele tak wielką tolerancję mocy i cw. Jakoś w innych firmach nic takiego jeszcze nie znalazłem  ;) a sam wiesz że szukam i to już długo swojego Reńskiego uniwersału.

Z całą pewnością zgłoszę się do Ciebie gdy będą te blanki dostępne.

Gdybyś znalazł czas na wstawienie jakiegoś ugięcia travela 964ML byłbym bardzo wdzięczny.

 

I myślę, tak na koniec, że warto sobie uzmysłowić koledzy, że gdyby nie Łukasz,- Phenixy oglądalibyśmy jedynie jako amerykańską ofertę a dzięki jego pracy możemy spróbować tej bezsprzecznie najbardziej nowatorskiej technologi w konstrukcjach do takiego łowienia jakie na co dzień uprawiamy.

Życzę wszystkim znanym i lubianym firmom co do których toczą się tu gorące spory aby miały tyle udanych konstrukcji co np: w serii Karabela....



#566 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 grudzień 2013 - 21:14

Tzn, że już feniksy w tytanach się na Polskę nie nadają?

Nadają sie,nadają,a tytany Fuji na żadnych innych tak ładnie się nie prezentują ;) 

 

Arek jak się jutro wyrobię to wrzócę fotki ugięcia gotowego MXS962  ( no góra pojutrze),o którym Ci opowiadałem.dosycha w kącie od wczoraj,a omotki na tytanach potrzebują specjalnej celebracji przed wyginaniem ;)


  • krzychun lubi to

#567 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 grudzień 2013 - 21:23

Łukasz,- odcinając się zupełnie od komentarzy tych marnego autoramentu moich poprzedników cieszę się bardzo z tego, że mają te travele tak wielką tolerancję mocy i cw. Jakoś w innych firmach nic takiego jeszcze nie znalazłem  ;) a sam wiesz że szukam i to już długo swojego Reńskiego uniwersału.

Z całą pewnością zgłoszę się do Ciebie gdy będą te blanki dostępne.

Gdybyś znalazł czas na wstawienie jakiegoś ugięcia travela 964ML byłbym bardzo wdzięczny.

 

I myślę, tak na koniec, że warto sobie uzmysłowić koledzy, że gdyby nie Łukasz,- Phenixy oglądalibyśmy jedynie jako amerykańską ofertę a dzięki jego pracy możemy spróbować tej bezsprzecznie najbardziej nowatorskiej technologi w konstrukcjach do takiego łowienia jakie na co dzień uprawiamy.

Życzę wszystkim znanym i lubianym firmom co do których toczą się tu gorące spory aby miały tyle udanych konstrukcji co np: w serii Karabela....

 

Tutaj nie chodzi o jakieś docinanie czy coś podobnego, tylko o to że niektórzy traveli używają również na naszych rodzimych wodach. Podejrzewam, że większość ludzi z forum chciałoby się dowiedzieć do czego można używać ww. blanków na naszych rodzimych wodach, bo mało kogo stać na wyjazd do Szwecji a co dopiero na jakieś egzotyczne wyprawy, przecież tymi kijami można chyba łowić w Polsce. Jeśli mamy być tacy dosłowni, to większość naszych wędek z działu RB przeznaczone są do połowu basów.



#568 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 10 grudzień 2013 - 21:59

4-składowe travele S&S i to zdaje się cenowo nie zabijające, a - po dotychczasowych, polskich osiągnięciach Phenixa sądząc - użytkowo bardzo trafione! Modlitwy me zostały wysłuchane! :D  Wprawdzie jeszcze nie powiedziałem "nie" pomysłowi uzbrojenia jakiegoś morskiego blanku muchowego pod spina, ale pewnie będzie wreszcie sensowna alternatywa. Dla mnie - bomba!



#569 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 grudzień 2013 - 22:04

 

 

Czy do tego blanku Łukaszu można by dopisać np: Europa - bolenie ?

Na pozór moje pytanie może się wydawać idiotyczne, ale nie mam pojęcia o łowieniu ww ryb i o warunkach w jakich się je łowi a specjalistyczne wędziska mogą, ale nie muszą się nadawać do z kolei bardzo specyficznego polskiego rozumienia łowienia....

Mateusz - parę postów powyżej zadałem to wyżej wklejone pytanie....

Nie dochodząc się zbytnio.... zrozumiałem opis Łukasza jako próbę pokazania kilku nowych konstrukcji z najnowszego materiału stworzonych dla konkretnego celu mało wyobrażalnego dla nas, biorąc zaś pod uwagę ich świeżość myślę, że wszystkie pytania natury "technicznej" są jak najbardziej na miejscu.

Co do Feniksa w tytanach  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: to rozumiem to jako inteligentnie zjadliwą uwagę dotyczącą pewnej odmiany sprzęciarstwa uwidaczniającej się w tak typowym dla teoretyków ,- Panie- nie ma nic lepszego jak Feniks w tytanach :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  i w takiej formie jest to jak najbardziej śmieszne,- przynajmniej dla mne :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 10 grudzień 2013 - 22:07

  • krokop lubi to

#570 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 11 grudzień 2013 - 01:46

Blanki travel są głównie projektowane na wyjazdy -zamysł jest taki aby nie płacić w samolocie ogromnych sum pieniędzy za transport . Ważne tez jest aby takie wędki doleciały w jednym kawałku bo przy drogiej wyprawie łowienie na jakąś pożyczoną wędkę do przyjemnych może nie należeć . Trvaelki na naszych polskich łowiskach  jak najbardziej można  a nawet trzeba używać . Ich wszechstronność można z powodzeniem wykorzystać na naszych wielkorzecznych łowiskach . Na dokładniejsze testy z nad naszych łowisk trzeba poczekać jak temperatury będą bardziej przyjazne , nie ukrywajmy też ,że takie testy trudniej przeprowadzić na naszych polskich łowiskach , gdzie zasobność ryb jest jaka jest .

 

Same przelotki tytanowe fuji są najlżjszymi jaki do tej pory wymyślono . Są też najlepszym , ale też najdroższym rozwiązaniem - tylko stożki trzeba budować z głową a nie jak fuji concept przykazał . Ostatnimi czasy z powodu gorszych warunków ekonomicznych wiele szanowanych parcownii , lub znawców internetowych rodbuildingu oczywiście będzie pisało ,ze tak nie jest ale jest to po prostu kłamstwo .

 

Można oczywiście w wielu przypadkach użyć tańszej alternatywy lub trochę oszukać -niektóre przelotki mają inną wysokość np essex . Budując krótszy stożek +tytany na szczycie można uzyskać jeszcze lepszy efekt ale nie wszędzie .Dlatego tez bardzo ciśniemy temat essexów w tytanie . No i oczywiście są też minimy  :)

 

 

W travelkach zastosujemy chyba inne przelotki stalowe -bo tam są jeszcze inne warunki . Chociaż nie wiadomo jak wypadną testy nowych tytanów – głowę trzeba mieć zawsze otwartą na nowości .

Zwolennikiem kierunków nacjonalistycznych -również w blankach nie jestem źle mi się to kojarzy po prostu -jak kogoś uraził opis poprzedzony ciężką pracą chłopaków z Bangol to jest mi tylko przykro z tego powodu - i dlatego wkrótce zamieścimy jeszcze dokładniejszy , bardziej egzotyczny opis :ph34r:

 

Poniżej fotka nowych essxów KL oraz korka Tiger *

widoczny na insercie

 

Pozdrawiam

 

Łukasz

 

* nazwa poprawna politycznie Tygrysek -albo kot pręgowny , gdyż Tygrysy w Polsce nie występuja , a nie w każdym mieście jest zoo :)

 

c2bw.jpgq9en.jpg


Użytkownik Łukasz Masiak edytował ten post 11 grudzień 2013 - 02:02

  • joker lubi to

#571 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 19:06

Blank Phenixa z serii M1 MXS962UL 8lb i 11g c/w . Dzisiejsze testy utwierdziły mnie w przekonaniu ,że opis fabryczny parametrów różni sie od realnych możliwości. Dolnik 14mm , szczyt 1,6mm.

 

Łukasz za długo nie byłem nad wodą bo ino z pół godzinki

Najlżejsze wabie zabrane nad wodę to wobki Bonito 3,5cm "kleń" 3,5g oraz brzanowe Janusza Widła 4 cm ,pierwsze latały na ok 20-25m (żyłka 0,18mm)

,drugie ok 35m, w prowadzeniu praca dobrze wyczówalna na szczytówce.Póżniej poszły w ruch obrotówki Mepps Comet w rozmiarach 1-3 odległości w pełni zadowalające 3-ka latała bardzo daleko ok 30-35m i szczyt lekko się poddawał ale zdecydowanie nie kląkał.Podejrzewam ,że na spokojnej wodzie pociągnie i 4.

Gumki jakie testowałem to twister 4cm na 4g odległość rzutu bardzo zadowalająca i kontakt z dnem zauważalny i rejestrowany przez szczytówkę (1,6mm).Kolejna guma 7cm na 12g ołowiu ,odległości już spore ok -+50m,szczyt nie klękał w prowadzeniu na głębokości ok 2,5m ,więc nie do końca realne wislane warunki.

W koncu pora na wobki boleniowe, to interesowało mnie najbardziej, Widły 5cm dość lekkie jak i Yozuri 6-7cm ok 5-6g latały wiecej jak zadowalająco 25-35m ,ukleja 7cm 12g Jaza ponad 50m ,Ukleja 7cm 10g Tomka Miernika jak i Spirit 7cm ciut dalej .Rekordy biły jednak Thrill 7cm i Matisiak 14g.

 

 

Załączone pliki



#572 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 grudzień 2013 - 19:25

Wyniki rzutowe bardzo fajne Rafał  :)

Ugięcie,- no nie wiem czy to przekłamanie ze zdjęć z kąta czy szczytówka gnie sie mocno a reszta stoi?

Takie jakieś mało płynne to ugięcie  :unsure:



#573 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 12 grudzień 2013 - 19:28

Panie Łukaszu, jak się miewa sprawa zdjęć ugięcia Ważki? :)



#574 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 12 grudzień 2013 - 19:41

Blank jest bardzo subtelny  -miuszę postarać się o lepsze tło , najlepiej z podziałkami  -aby zdjęcie coś  było wstanie przekazać -jak narazie takie zdjęcie jest zbyt niedokładne i tak naprawdę może to być każdy blank o progresywnym ugięciu  .

 

Pozdrawiam

 

Łukasz



#575 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 20:03

Wyniki rzutowe bardzo fajne Rafał  :)

Ugięcie,- no nie wiem czy to przekłamanie ze zdjęć z kąta czy szczytówka gnie sie mocno a reszta stoi?

Takie jakieś mało płynne to ugięcie  :unsure:

Zdjęcie trochę przekłamuje, ale nad wodą byłem sam więc jest jak jest. Z ugięciem nie ukrywam trochę kombinowałem .Przy  większym rozstawie na trzech otwierających  giął się płynniej i głębiej środkiem .Dla mnie priorytetem była lekkość i szybkość kija.Szczyt ma podawać lekkie wabie , a dół nie klekać przy boleniowych  pociskach.Amortyzacja jest OK. W maju się okaże ,czy zbrojenie wymaga korekt.



#576 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 12 grudzień 2013 - 20:04

Nie ma pośpiechu, jedynie przypominam o mojej prośbie sprzed kilku dni ;) A skoro to nowość, zapewne nie tylko mnie intetesuje ta obiecująca konstrukcja.

#577 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 grudzień 2013 - 21:20

Zdjęcie trochę przekłamuje, ale nad wodą byłem sam więc jest jak jest. Z ugięciem nie ukrywam trochę kombinowałem .Przy  większym rozstawie na trzech otwierających  giął się płynniej i głębiej środkiem .Dla mnie priorytetem była lekkość i szybkość kija.Szczyt ma podawać lekkie wabie , a dół nie klekać przy boleniowych  pociskach.Amortyzacja jest OK. W maju się okaże ,czy zbrojenie wymaga korekt.

Rafał,- samemu, bez tła i podziałki o której pisze Łukasz to można się zarąbać na śmierć i i tak niczego nie wskórać.

Fajnie, że w ogóle Ci się chciało polecieć nad wodę i coś cyknąć,- bardzo dziekuję :)



#578 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 12 grudzień 2013 - 21:52

Radek 

 

Wkrótce będzie tło i zdjęcie coś Ci przekaże , i pomoże w przyszłej budowie  .  @Dąbek jak zwykle zawinął mój ulubiony blank :)  i już z nim pomyka nad wodą .  Blank jak do mnie przylecieł  odrazu miał opis - "prawdopodobnie zamocny" . ale i tak zostanie w katalogu -słabszy brat już się robi w fabryce -ale może być z innych materiałów . Rafał jeszcze raz dzięki za szybkie i  rzetelne sprawdzenie blanku  .

 

ps. Myślę ,że  pierwszą przelotkę można przesunąć bliżej uchwytu  -powinno to go uruchomić   ;)  .

 

Pozdrawiam

 

Łukasz 


Użytkownik Łukasz Masiak edytował ten post 12 grudzień 2013 - 21:56

  • Dienekes lubi to

#579 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 22:03

Łukasz ,jak będę w Gdańsku (może jutro) to podrzucę go do pracowni na macanko.W ubraniu sprawia wrażenie jeszcze konkretniejszego :)

Mówisz ,szykuje się trochę słabszy długasek :) Może pod brzegowe ,kanałowe okonki się nada (choć wygryźć  FX862 ,czy 902 będzie ciężko).



#580 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 grudzień 2013 - 07:04

@lukasz

 

te dwa blanki sa 4 i 3 czesciowe? jakie maja ugiecie?

 

 

864H DŁUGOŚĆ 8'6”; 10-25 LB C.W. 1/2-2OZ REALNY CIĘŻAR PRZYNĘT 14-65 G

7'2”; 10-25 lb cw 15-70 g - jerkówka







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracownia