Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wizytą u dawno niewidzianych przyjaciół... Rodmas

pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
808 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 marzec 2014 - 17:34

..a miałeś okazję porównać go z CD BR 2.3m 7-28gr 17lb?



#622 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 marzec 2014 - 21:00

Nie nie miałem.Mam za to ciekawe spostrzeżenia co do MBXa ,bo zbroiłem go pod spining jako jeden z pierwszych badyli ,po stronie przeciwnej jak obecnie.Tak się składa ,że mam go obecnie w trakcie zbrojenia i albo coś zmienili w blanku  :rolleyes: albo to tylko rezultat montażu przelotek po przeciwnej stronie ,bo blank znacznie szybszy.Nie wiem jak operuje sie gumą RH,ale podejrzewam ,że nie tak agresywnie jak gumą sandaczową ,czy kogutem. Moc w dolniku okrutna więc na moje oko da radę RH 30g


  • tibhar lubi to

#623 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 02 marzec 2014 - 13:42

Nie nie miałem.Mam za to ciekawe spostrzeżenia co do MBXa ,bo zbroiłem go pod spining jako jeden z pierwszych badyli ,po stronie przeciwnej jak obecnie.Tak się składa ,że mam go obecnie w trakcie zbrojenia i albo coś zmienili w blanku  :rolleyes: albo to tylko rezultat montażu przelotek po przeciwnej stronie ,bo blank znacznie szybszy.Nie wiem jak operuje sie gumą RH,ale podejrzewam ,że nie tak agresywnie jak gumą sandaczową ,czy kogutem. Moc w dolniku okrutna więc na moje oko da radę RH 30g

 

Teoretycznie zawsze mi się wydawało, że jeżeli przelotki w spinie da się po stronie kręgosłupa, to będzie on deko szybszy.



#624 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 02 marzec 2014 - 13:45

odwrotnie - mi się wydaje :)

 

jak dasz na przeciwko, to będzie szybszy w podbiciu i głębiej pracował (ładował) przy wyrzucie


Użytkownik bazyloss edytował ten post 02 marzec 2014 - 13:47


#625 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1910 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 02 marzec 2014 - 15:36

Przy zbrojeniu na kregoslugie wedka staje sie szybsza i sztywniejsza. Roznica jest zauwazalna. Sprawdzilem to ostatnio na 2 kijach, ktore przezbrajalem.

Użytkownik Patryk1125 edytował ten post 02 marzec 2014 - 15:38


#626 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 02 marzec 2014 - 16:18

odwrotnie - mi się wydaje :)

 

jak dasz na przeciwko, to będzie szybszy w podbiciu i głębiej pracował (ładował) przy wyrzucie

 

Jak odwrotnie. Jeśli gniesz wędkę i znajdziesz to miejsce, że najszybciej się poddaje gięciu, to własnie po drugiej stronie jest "kręgosłup". Tak przynajmniej ja zawsze myślałem i myślę. No chyba że w nieświadomości żyłem.


Użytkownik yankis edytował ten post 02 marzec 2014 - 16:19


#627 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 16:27

Jak odwrotnie. Jeśli gniesz wędkę i znajdziesz to miejsce, że najszybciej się poddaje gięciu, to własnie po drugiej stronie jest "kręgosłup". Tak przynajmniej ja zawsze myślałem i myślę. No chyba że w nieświadomości żyłem.

Yankis, dokładnie jak piszesz .Od dwóch lat praktycznie tak zbroję(głównie sandaczowe kije,ale i większość pozostałych).Blank jest szybszy ,bardziej równomiernie się gnie pod obciążeniem.


  • popper lubi to

#628 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 02 marzec 2014 - 16:51

Jak odwrotnie. Jeśli gniesz wędkę i znajdziesz to miejsce, że najszybciej się poddaje gięciu, to własnie po drugiej stronie jest "kręgosłup". Tak przynajmniej ja zawsze myślałem i myślę. No chyba że w nieświadomości żyłem.

 

zawsze mam problem z tym, oczywiście masz rację, dopiero to szukanie kręgosłupa mi na wyobraźnie zadziałało :), to przez ten okropny casting i blanki St.Croix ;)



#629 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 17:18

- Nie ma żadnego kręgosłupa.

- Nie przebiega przez długość całego blanku.

- Płaszczyzna w której blank najmniej się opiera, "spoczywa w niej" jest płaszczyzną najsłabszą wytrzymałościowo, przy danym obciążeniu efekt ten        wywołujący. 

- Płaszczyzna najsilniejsza rzadko kiedy znajduje się po drugiej stronie, przy danym obciążeniu badającym "efekt kręgosłupa".

- NIGDY żaden kij podczas holu, prowadzenia przynęty i ładowania nie pracuje w jednej płaszczyźnie. 

 

Gdyby istniały kręgosłupy biegnące przez całą długość blanku, to oznaczałoby że znajdują się tam umyślnie. Oznaczałoby to że producent ma nad tym kontrolę. Potrafiłby to usunąć, a nie potrafi. Efekt kręgosłupa jest zmorą wszystkich producentów blanków. Im silniejszy efekt kręgosłupa tym gorszy blank. 


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 02 marzec 2014 - 17:19


#630 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 17:27

Zgadzam się w 100%,ale nie będziemy łapać się przecież za słówka.Przy idealnie nawiniętej macie zdarza się ,że jest problem z odnalezieniem punktów odniesienia i taki blank zupełnie nie stanowi problemu,można zbroić gdziekolwiek.Wiadomo ,że w większości przypadków efekt kręgosłupa jest wyczuwalny i widoczny,nawet w kilku miejscach,wtedy trzeba uwzględnić kilka czynników,krzywiznę blanku,sposób ugięcia.To kwestie naprawdę indywidualne i zależą od oczekiwanych efektów.



#631 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 02 marzec 2014 - 18:27

Również nie upieram się przy "kręgosłupie". Czasami jest on bardziej wyczuwalny, czasami mniej. A zdarza się, że przy jednym blanku zależnie od miejsca przyłożenia siły zmienia się. Nie kładę na to szczególnego nacisku.



#632 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 marzec 2014 - 17:09

..fx 966 na trociach...daje radę - polecam! ;)

 

2mcbu43.jpg

 

286slls.jpg



#633 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 21:40

Pikny badyl i ochrzczony :)



#634 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 17 marzec 2014 - 22:21

Bardzo gustowny badyl, mnie sie podobie :)



#635 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 23:34

Yankis, dokładnie jak piszesz .Od dwóch lat praktycznie tak zbroję(głównie sandaczowe kije,ale i większość pozostałych).Blank jest szybszy ,bardziej równomiernie się gnie pod obciążeniem.

a ja do tego jeszcze bym dodal, ze jest bardziej podatny na zlamanie :lol:

 

..fx 966 na trociach...daje radę - polecam! ;)

ladna rybka, kijek tez niczego sobie ;)



#636 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 marzec 2014 - 12:12

Ja także się cieszę z Twojego sukcesu Patryku, apropos a gdzie zielone piwo z wczoraj ????  :P

Cieszę się także, że mój ulubiony kij sprostał trociowemu łowieniu w niełatwej Redze.

Wiele stron wcześniej gdy go opisywałem wyraziłem takie spostrzeżenie ale go dotychczas sam nie sprawdziłem,- więc jeszcze raz dziękuję ;)



#637 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 18 marzec 2014 - 13:21

..zielonych nie było, ale złociste 'wprowadziłem do systemu" pod korek ;) ...

Twój opis Arku w przypadku Fx966 był trafny w 100%...przerobiłem trochę około uncjówek ;) ...takiej konstrukcji szukać na darmo - moc kija póltorauncjowego, połączona ze smukłym, ostrym blankiem a zarazem finezją i wzorowym, progresywnym ugięciem ...

P.S. Podziękowania dla Łukasza i Tomka, za kolejny wzorowy projekt i świetny kontakt na etapie "produkcji" :)


  • mifek i Karol Krause lubią to

#638 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1630 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 18 marzec 2014 - 19:34

Panowie, jak kształtują się ceny tych przelotek Phenixa SIC? Ile będzie kosztował zestaw do kija 10 lb?

 

No i swego czasu czytałem w tym wątku jeszcze coś o możliwości złożenia setu Alconite micro?

Ktoś mógłby rozwinąć temat? Jak to się kształtuje wagowo w porównaniu z tymi SICami Phenixa - no i rzecz jasna cenowo?

 

z góry dzięki



#639 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 21:31

Panowie, jak kształtują się ceny tych przelotek Phenixa SIC? Ile będzie kosztował zestaw do kija 10 lb?

 

No i swego czasu czytałem w tym wątku jeszcze coś o możliwości złożenia setu Alconite micro?

Ktoś mógłby rozwinąć temat? Jak to się kształtuje wagowo w porównaniu z tymi SICami Phenixa - no i rzecz jasna cenowo?

 

z góry dzięki

Trochę zestawów już wziąłem z Rodmas,do różnych kijków,ale nie znam ceny poszczególnych rzelotek.Cenowo ok 20% droższe od alconit Y-L.



#640 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 18 marzec 2014 - 21:37

Trochę zestawów już wziąłem z Rodmas,do różnych kijków,ale nie znam ceny poszczególnych rzelotek.Cenowo ok 20% droższe od alconit Y-L.

...u Łukasza również?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych