Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wizytą u dawno niewidzianych przyjaciół... Rodmas

pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
808 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 21:15

nie wiem jak 683, ale macałem 713 i uważam, że jest dobrze opisany, może +2g (nie więcej), ale całej przynęty, a nie 20g główka + 8 gram guma :)

No jednak różnica w długości ma prawo odegrać rolę :) Znam użytkownika ,który stwierdzi ,że 683 komfortowo obsłuży 25g+8cm :D 



#282 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 marzec 2013 - 21:17

no tak i znowu robi się towarzystwo lepiej i gorzej poinformowanych, jaki to ma sens, ludzie

 

a zą dostawą to jak z moim znajomym, który notorycznie nie przejeżdżał na umówione i żartobliwie mówił, że wiem, że byliśmy uówieni w środę, ale nie ustaliliśmy, w którym tygodniu :)



#283 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 24 marzec 2013 - 21:17

Dlatego tak jak pisałem npTX 684 fabrycznie do 21gr. moim zdaniem jest idealnie opisany co do komfortu pracy blanku,a że można przeciążać to już właśnie opisy na nasze przyzwyczajenia czyli maksymalny c.w.I myślę że tu ŁUKASZ się nie myli,tylko tu już bym nie przeciążał blanku.



#284 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 marzec 2013 - 21:17

No jednak różnica w długości ma prawo odegrać rolę :) Znam użytkownika ,który stwierdzi ,że 683 komfortowo obsłuży 25g+8cm :D

 

owszem, jak StCroix ..... ;)



#285 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 21:17

Ale blank pracuje kiedy najlepiej? Bo jeśli nie podczas ładowania, czyli nie jako cw, to w którym momencie? Najlepiej pod ciężarem 28gram ołowiu, czy pod 28 gram wirówki stawiającej opór wiadra? 



#286 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 marzec 2013 - 21:21

Ale blank pracuje kiedy najlepiej? Bo jeśli nie podczas ładowania, czyli nie jako cw, to w którym momencie? Najlepiej pod ciężarem 28gram ołowiu, czy pod 28 gram wirówki stawiającej opór wiadra? 

 

masz oczywiście rację, trochę się zamknęliśmy w klsie blanków bassowych wykorzystywanych do łowieniu na jigi :)

 

ale np. japońskie wędki do 20lb i 1oz jak opisują przynęty, to nigdy nie widziałem czegoś cięższego (przy Carolinie czy Texas) jak 3/4oz



#287 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 marzec 2013 - 21:23

No to Rafał pytanie, - wypatrzyłem sobie taki blank - Trifecta S&S TRX-965-2-B

na moje oko to będzie jednak uncjówka symbol mocy "5" co Ty na to?



#288 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 marzec 2013 - 21:25

inna sprawa, że w US czy JP (gdzie projektuje się większość blanków) łowienie na wahadła, spoony, wirówki i inne przynęty stawiające duży opór odchodzi w niepamięć

rządzi Carolia, Texas, Flipping, Pitching i inne cholerstwa i pod to się projektuje blanki

 

a do woblerów używa się zupełnie innych blanków i inaczej opisanych (może poza Trout Fishing)



#289 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 21:31

No to Rafał pytanie, - wypatrzyłem sobie taki blank - Trifecta S&S TRX-965-2-B

na moje oko to będzie jednak uncjówka symbol mocy "5" co Ty na to?

Arek .jak tak przypuszczasz to bierz w ciemno :) Ja poczekam,wiem ,pojawiły się na stronie,choć jeszcze nie Rodmas,W zasadzie czekam na ten jeden  uniwersal .Łukasz ostatnio jest bardzo tajemniczy ,może badzie mały lub wiekszy zaskok :D  



#290 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 marzec 2013 - 21:34

Ja też poczekam ;)



#291 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 21:37

Ale blank pracuje kiedy najlepiej? Bo jeśli nie podczas ładowania, czyli nie jako cw, to w którym momencie? Najlepiej pod ciężarem 28gram ołowiu, czy pod 28 gram wirówki stawiającej opór wiadra? 

Krzysiek blank pracuje najlepiej w opisanym CW ,inna sprawa że można rzucić trochę więcej tym 684 to 30g+8cm ,ale nie tak komfortowo jak w opisowym zakresie.Jednak prowadzenie gumy w dalszym ciągu w bez zastrzeżeń.Co do obrotówek stawiających opór wiadra to może przykład nie adekwatny ale mepsa 5comet prowadzi prawidłowo ,choć nie jest konstrukcją stworzoną do ciskania nim :) 



#292 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 21:40

Czyli do czego odnosi się cw? Do czynności zwanej ładowaniem, czy wachlarza rodzajów przynęt i sposobu ich prowadzenia?



#293 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 21:55

Dla mnie to pojęcie CW jest raczej płynne ,choć skrót powinien wyjaśniać jednoznacznie :)



#294 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 22:05

A ja czytam tabelki producentów tak jak są ułożone kolumnami. W pierwszej kolumnie jest przeznaczenie: jakiś flippin, dropshot, bass, albo inny pike. Potem jest power zamiennie z długością, potem akcja, line rating i potem jest cw. Cena jest na końcu. Gdzieś pomiędzy można sobie odczytać jak mocno zbieżny i ile waży w porównaniu np. do czegoś podobnego. Taki rebus.  :)



#295 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 22:14

Dokładnie tak i ja staram się analizować te tabelki :) ale pomiędzy rubryczkami brak jednej z grubością ścianki, a czasami i opis użutego materiału nie wiele mówi(w tej kwestii i tak jestem ociemniały)więc jakże inne mogą być tabelkowe odpowiedniki. ;)



#296 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 22:24

Ale bełkot :blink:

 

Ktoś coś, któreś są, któreś nie są, ktoś coś myślał i napisał inny napisał coś innego ale nie powiedział dlaczego. Nuda, wiem, ale żeby aż taka :o



#297 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 22:27

To się nazywa surfin bird :D  :D  :D  :D

 


  • Maynard lubi to

#298 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 22:33

Ale bełkot :blink:

 

Ktoś coś, któreś są, któreś nie są, ktoś coś myślał i napisał inny napisał coś innego ale nie powiedział dlaczego. Nuda, wiem, ale żeby aż taka :o

A może myslałeś ,że dowiesz sie dlaczego jeden napierdziela wedką 35g ,a drugi się zestra a nie rzuci tą samą 20g :o  :blink:  :lol: 



#299 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 25 marzec 2013 - 08:48

Witam.

Kolego @Sebo0707 czy według Ciebie ten kijek da sobie radę z główkami max 20g +guma 7cm;czy zacznie już klękać?

Przymierzam się do budowy patyka na tym blanku pod sandacza,więc wszelkie podpowiedzi będą pomocne.

Pozdrawiam

 

Trudno odpowiedzieć na to pytanie mając kij miesiąc i nie będąc z nim nad wodą.

Porównując do innych kijków jakimi było dane mi łowić myślę że 21gr to dla niego będzie max możliwości.

Ja łowię obciążeniem max 18 gram i to głównie koguty.

 

Zdam relacje w czerwcu co i jak kij się sprawuje w jakim przedziale CW.

 

Pozdrawiam Sebo.



#300 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 25 marzec 2013 - 09:51

Rozmawiacie sobie o opisach tych katalogowych i tych które są na gotowych wędkach. A zastanawialiście się kiedyś podczas zamawiania kijka z pracowni, że płacicie dużą kasę za wybrany blank i dostajecie gotowy, pięknie wykonany kij, tylko czy to ten blank, który chcieliście. Skąd ta pewność, że to ten blank za 600-700 zł? Do wykonania kija może być użyty blank jakiś za 100 zł, uzbrojony w SiCi, ładnie polakierowany, dobrze opisany i tak będziecie zadowoleni. No bo jak mało doświadczony znawca blanków i zamawiający przez internet lub tel. może wiedzieć co mu z pracowni przyślą. PS. Oczywiście moje rozważania nie dotyczą ww.pracowni. :)


Użytkownik Artek edytował ten post 25 marzec 2013 - 09:55






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracownia