Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wizytą u dawno niewidzianych przyjaciół... Rodmas

pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
808 odpowiedzi w tym temacie

#321 ONLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 02 kwiecień 2013 - 21:31

Fx 966 ma takie coś na stanie?
Jakbyś jutro zapytał i dał znać na forum co i jak byloby pieknie...
Podejrzewam, że jest wiecej osob zainteresowanych tematem.
Z gòry dzięki

O nowe blanki akurat nie pytałem. Oczywiście jutro podjadę, obadam i zdam krótką relację co nowego w pracowni.



#322 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 03 kwiecień 2013 - 09:09

Przeglądam tak sobie owy wątek i rzuciła mi się w oczy pewna cyfra:


Ryby jakie obsłuzyl mój kij to przede wszystkim duze klenie pow 50cm, jazie od 50 do 80cm i musze powiedziec że ten największy był holowany ok 15min na żyłce 0,18. 

Rheinangler

Masz na koncie jazia 80cm?!Napisz prosze coś wiecej o tej rybie,może byc na priv.

 

 

 

 

Drugą rzeczą jaka NIE rzuciła mi się w oczy ^_^ ,to brak dokładniejszych informacji nt blanków Karabela.Wiem tylko tyle,że blanki są dostępne w Polsce i przedstawicielem na PL jest Rodmas,ale jakoś nie mogę znaleźć ich na stronie producenta.

Blanki Karabela są produktem projektowanym tylko na rynek Polski?



#323 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 03 kwiecień 2013 - 09:49

Przeglądam tak sobie owy wątek i rzuciła mi się w oczy pewna cyfra:

Rheinangler

Masz na koncie jazia 80cm?!Napisz prosze coś wiecej o tej rybie,może byc na priv.

 

 

 

 

Drugą rzeczą jaka NIE rzuciła mi się w oczy ^_^ ,to brak dokładniejszych informacji nt blanków Karabela.Wiem tylko tyle,że blanki są dostępne w Polsce i przedstawicielem na PL jest Rodmas,ale jakoś nie mogę znaleźć ich na stronie producenta.

Blanki Karabela są produktem projektowanym tylko na rynek Polski?

Dokladnie ,karabela = polska szabla.


  • popper i wildriver lubią to

#324 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 kwiecień 2013 - 11:44

Tak mam na koncie jazia równo 80cm i bardzo wiele jazi ok 60cm i także sporo 70cm ale nie jest to spowodowane jakimś nadzwyczajnymi umiejętnościami czy tajemnymi przynętami, po prostu zanim zbudowali przegrodę na jednym z dopływów Renu takie ryby wchodziły do owego dopływu późną jesienią i pozostawały aż do tarła potem od 2 do 4 tygodni i wracały do Renu. Wstawiałem ich zdjęcia w jaziowym wątku 2012.

Jak do tego dodać, że tubylcy prawie wcale nie łowią jazi i kleni na spinning a boleń jest uważany za wielkiego spryciarza możliwego do złowienia tylko przez wielkich specjalistów od muchy to masz gotowy obraz tego co zastałem ( w dużym uproszczeniu) Jak zacząłem lowić tu brzany na spinning to komentaże były takie,- na wobler? zmień lekarza - bo ten Cie okłamuje  :D brzany biorą tylko na ser lub na mielonke turystyczną....

W tamtym czasie byłem zafascynowany wędkami Phenixa i przetestowałem je ostro na tutejszych rybach z czego zdałem relację, diś mam troche chłodniejszy stosunek do Phenixa choć uważam nadal iż kilka blanków które Łukasz wypuścił na rynek są wybitnymi w swojej klasie i konkurencja pozostała bardzo w tyle,- bez względu na swoją nie amerykańskość...



#325 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 03 kwiecień 2013 - 11:48

Ale w kwestii blanku Phenixa ,kto ma dordzić lepiej jak nie Łukasz :D

Skonczmy z tym trojmiejskim hejterstwem. W kwestii Phenixa Zbyszek Kawalec doradzi nie gorzej.

 

Nie zamawialem wedki od Rodmas bo styl wykonczen dolnikow jest odpustowy. Ale to kwestia gustu, pewnie da rade zamowic bardziej minimalistycznie wykonczony dolnik bez tych udziwnionych wstawek. Dowiadywalem sie za to o koszt przerobki wedki 6 stopowej. I Rodmas zakwotowal PLN800. Inna odpowiedz na identycznego emiala z innej pracowni o dluzszej historii to bylo PLN300, cztery inne pracownie zakwotowaly PLN400-500. Ja rozumiem jest popyt, jest franchise, jest jakosc, jest lepsza marza na nowych wedkach ale chlopaki z lekka zeswirowali z cenami.



#326 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 kwiecień 2013 - 11:58

a moze to po prostu taka polityka cenowa - firma woli robić nowe projekty niż bawić sie w cudze wynalazki...



#327 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 12:38

Skonczmy z tym trojmiejskim hejterstwem. W kwestii Phenixa Zbyszek Kawalec doradzi nie gorzej.

 

Nie zamawialem wedki od Rodmas bo styl wykonczen dolnikow jest odpustowy. Ale to kwestia gustu, pewnie da rade zamowic bardziej minimalistycznie wykonczony dolnik bez tych udziwnionych wstawek. Dowiadywalem sie za to o koszt przerobki wedki 6 stopowej. I Rodmas zakwotowal PLN800. Inna odpowiedz na identycznego emiala z innej pracowni o dluzszej historii to bylo PLN300, cztery inne pracownie zakwotowaly PLN400-500. Ja rozumiem jest popyt, jest franchise, jest jakosc, jest lepsza marza na nowych wedkach ale chlopaki z lekka zeswirowali z cenami.

Trochę śmieszna gadka, rodem z piaskownicy.Trudno powiedzieć jakim hejterstwem nazwać ten styl wypowiedzi.

Pan Kawalec na pewno ma do powiedzenia wiele o tych blankach,widocznie uznał je za dość dobre konstrucje,skoro bierze blanki z Rodmas.

Co do ceny wspomnianej przeróbki,może jest akurat jak pisze Mifek.Są pracownie ,które nie wykonują przeróbek jak i nie robią wędek z powierzonych blanków,a cena jak widać, może być dość dobrym środkiem odstraszającym ,czytaj zniechęcającym.



#328 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 13:31

Nie zamawialem wedki od Rodmas bo styl wykonczen dolnikow jest odpustowy.

 

wszystkie rękojeści w moich customkijach przypominają te ze starych avidów. b mi się takie widzą i pod moją małą łapkę pasują. jakoś ich za odpustowe nie uważam, choć wszystkie z rodmasu.

 

może problem wynika z faktu, że mam do pracowni za blisko i potrafię wytłumaczyć o co mi chodzi.



#329 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 03 kwiecień 2013 - 13:55

O gustach nie dyskutujemy bo co dla jednego jest odpustem to dla drugiego nie koniecznie i zapewniam że działa to w drugą stronę i niejeden spoglądając na rękojeści przypominające stare avidy pomyśli sobie "co za wiocha" skoro taki obciach robią w pracowniach to wolę kupić sobie jakąś firmową Daiwę na ten przykład a cena ..no cóż wolny rynek i coś kosztuje tyle ile ktoś za to zapłaci.Wolny wybór.


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 14:03


#330 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 03 kwiecień 2013 - 14:02

Dobrze prawisz jeden lubi matkę a inny córkę, tradycja kontra urozmaicenie po prostu każdy lubi to co lubi i podoba mu się to co podoba.



#331 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 03 kwiecień 2013 - 14:22

Trochę śmieszna gadka, rodem z piaskownicy.Trudno powiedzieć jakim hejterstwem nazwać ten styl wypowiedzi.

Pan Kawalec na pewno ma do powiedzenia wiele o tych blankach,widocznie uznał je za dość dobre konstrucje,skoro bierze blanki z Rodmas.

Co do ceny wspomnianej przeróbki,może jest akurat jak pisze Mifek.Są pracownie ,które nie wykonują przeróbek jak i nie robią wędek z powierzonych blanków,a cena jak widać, może być dość dobrym środkiem odstraszającym ,czytaj zniechęcającym.

Smieszne kolego to jest Twoje wazeliniarstwo ktore, az razi gdy sie to czyta: "Kto ma lepiej doradzic jak nie Lukasz", "fachman naczelny", "doradzić celująco", "bierz w ciemno" itd. Ogarnij sie troche z tym naganianiem

 

Irek Matuszewski nie przerabia wedek i nie kwotuje cen z czapy i to jest ok. Kwotowanie Rodmasu to nie polityka cenowa, umowmy sie na rynku ktory z calkowicie niszowego stal sie blyskawicznie ultra konkurencyjny nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie prowadzil takiej polityki cenowej. Kwotowanie za przerobke krotkiego kija ceny za ktora mozna skrecic nowa wedke jest proba wykorzystanie "sezonu na leszcza". Powierzony blank 6 stop, Sic'i, pianka, nici i zwykly uchwyt Fuji za PNL800 a miesiac temu dostalem nowego skreconego w pracowni Blue Rapida 3.30m 15-50gr na tytanach, w korku, z uchwytem Matagi za PLN950. I tez sie komus oplacalo to skrecic. 


Użytkownik andrew edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 16:43


#332 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 14:41

niejeden spoglądając na rękojeści przypominające stare avidy pomyśli sobie "co za wiocha" skoro taki obciach robią w pracowniach to wolę kupić sobie jakąś firmową Daiwę na ten przykład

 

MrWhite7,

 

chodziło mi wyłącznie o to, że jeśli umiejętnie wytłumaczycz czego chcesz, to w tej pracowni to dostaniesz.



#333 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 kwiecień 2013 - 14:42

No i brawo Artur!!!

Brawo Jersey!!!!

Ma być tak żeby się zamawiającemu podobało a reszta....ma prawo stękać :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 14:44


#334 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 14:51

@andrew,

 

to, że ktoś woła sobie tyle PLN za coś to jego broszka. nie odpowiada ci cena lub warunki to szukasz gdzie indziej.

 

podejrzewam, że fury po zakończeniu okresu gwarancji też nie serwisujesz w aso.

 

 

żeby nie było - nic mnie z rodmasem nie łączy.



#335 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 03 kwiecień 2013 - 15:37

MrWhite7,

 

chodziło mi wyłącznie o to, że jeśli umiejętnie wytłumaczycz czego chcesz, to w tej pracowni to dostaniesz.

Chodziło mi o to zdanie "Nie zamawialem wedki od Rodmas bo styl wykonczen dolnikow jest odpustowy." 

Czy odpustowy czy nie , nie dyskutujemy na tematy gustu . W Rodmasie wędki nie zamawiałem ale  sądzę że jak się wytłumaczy lub jeszcze lepiej poprze rysunkiem to Rodmas to wykona   bo dlaczego miałby tego nie wykonać ? Toczenie jasnego czy ciemnego korka oaz taka czy inna rękojeść jest chyba z punktu widzenia rodbuildera obojętna .Co innego jak ktoś chce rękojeść "odjechaną" z drewna stabilizowanego ,nie każdy to potrafi. Co do zarzutu że kolega Dąbek poleca pana Łukasza z Rodmas to fakt że po prostu jest uczciwy i nie chce kogoś wpuścić na minę .Zna pracownię doskonale , robi tam zakupy ,dyskutuje na temat projektów itp a Pana Kawalca też pewnie by polecił jakby zainteresowany pochodził z południa ,bo to sprawdzona pracownia i wędki tej pracowni robią furorę od paru dekad .

Naganiaczem nie jest bo nie pobiera za to pieniędzy, ale dobrą robotę należy popierać. 

Koledze andrew trochę puściły nerwy bo zjawisko naganiactwa na forum istnieje i owszem jest nachalna reklama jednej takiej pracowni ale z popieraniem dobrej roboty nie ma to nic wspólnego a kolega Dąbek111 jest bardzo złym adresem do tego typu ataków.


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 15:43


#336 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 16:28

MrWhite7,

 

chodziło mi wyłącznie o to, że jeśli umiejętnie wytłumaczycz czego chcesz, to w tej pracowni to dostaniesz.

 

 

A jak bym chcial wedke na pstragi, ktora wytrzyma hol duzej ryby na zylce 0.25mm i sie nie polamie to tez dostane? 



#337 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 03 kwiecień 2013 - 16:37

A jak bym chcial wedke na pstragi, ktora wytrzyma hol duzej ryby na zylce 0.25mm i sie nie polamie to tez dostane? 

A od kiedy to w Bujumburze pstrągi występują ? Ale pytaj kto pyta nie błądzi ,... może dostaniesz pstrągową dorszówkę ,ogarnie temat



#338 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 03 kwiecień 2013 - 16:40

Co do zarzutu że kolega Dąbek poleca pana Łukasza z Rodmas to fakt że po prostu jest uczciwy i nie chce kogoś wpuścić na minę .Zna pracownię doskonale , robi tam zakupy ,dyskutuje na temat projektów itp

Fajnie, ze robil tam zakupy i ze jest zadwolony ale trzeba zachowac zdrowy dystans w ocenie, spojrzec szerzej poza rynek lokalny. Ja mam wedki od kilku roadbilderow, z trzech jestem  zadowolony, do dwoch pracowni wracam z zamowieniami ale daleki jestem od wypisywania kocopalow typu "nikt lepiej nie doradzi" czy "bierz w ciemno". Piszac o naganianiu nie posadzam Dabka o to ze bierze pieniadze, poprostu to nadgorliwe zachwalanie rzuca sie w oczy.

 

Ksztal dolnikow Rodmas jest ok, mi nie podoba sie laczenie kilku rodzajow i kolorow korka.



#339 OFFLINE   endriu24

endriu24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaJELENIA GÓRA

Napisano 03 kwiecień 2013 - 17:24

No jednak różnica w długości ma prawo odegrać rolę :) Znam użytkownika ,który stwierdzi ,że 683 komfortowo obsłuży 25g+8cm :D

Proszę się nie nabijać  683 do 30 g 682 do 15g amen :D



#340 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 17:34

A od kiedy to w Bujumburze pstrągi występują ? Ale pytaj kto pyta nie błądzi ,... może dostaniesz pstrągową dorszówkę ,ogarnie temat

 

:) :) :) Jesli by mykala sama woblerami to biore w ciemno :) Dorszy w Bujumburze nie uswiadczy :) 

 

Juz na serio apropo dolnikow- nie moge skumac o co z tym chodzi!!! Toc to pracownia, jak kazda inna robi dolniki na zyczenie klienta, chcesz taki to zamawiasz, inny- podobnie. Custom to custom a zdjecia na stronach czy forach pokazuja preferencje klientow, wasza wedka nie musi byc przeciez taka sama, nieprawdaz? To samo jest jak czytam o standardzie z gdzies indziej- toc jak sie nie podoba to zamawiam inny styl, gdzie problem? Prawda jest taka, ze wiekszosc klientow ma gdzies pierdoly, liczy sie blank, przelotki itd. 

 

Bujo







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracownia