Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Streamer od A do Z


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
400 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 08 grudzień 2016 - 19:57

Rafale, stanowczo ze wzgledu na to, że całkowicie się z Tobą zgadzam. :)

W Twych wpisach kazdy odczyta doswiadczenia praktyka.

Prosta i napięta linka? No tylko wtedy gdy już przynęta znajduje się wprost- z prądem przed Tobą, a i wtedy warto mocno, "na sztywno' zaciąć.

Hak duży, przypon gruby, ryba potencjalnie niezła...ciąć!!!

Tak więc... :)

To właśnie dlatego ten gruby przypon. Ktoś kto nie zaciął na streamera potoka ale też inne ryby nie zrozumie konieczności wiązania grubego przyponu. Bo przecież na spinning 0,18 - 0.20 spokojnie łowię. A na muszkę 0,25? To gdzie ta finezja? A ja widziałem jak w tempo walił potok i odpływał z muszką zawiązaną na 0,20. I był to potoczek może, podkreślam może, ledwie miarowy. Szybkie prowadzenie, nurt, krótki przypon mało rozciągliwy ryba agresywna i żyłka strzela. ,


  • Paweł Bugajski lubi to

#162 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 08 grudzień 2016 - 20:16

Oczywiście gruby przypon przy streamerze to dogmat.

Szczególnie zimą/wiosną gdy jestesmy zdeterminowani przynętą i celem połowu -troć, potok, no po prostu coś duzego.

Ale latem, gdy naprzemiennie łowię na różne przynęty(sucha, mokra, nimfa) warto przypomnieć, że gdy nawet na chwilę zapinamy streamer- bo miejscowka mega pstrągowa -także warto przywiązać gruby przypon! Niby oczywiste...

 

Wspominałem wcześniej o tym, że linki typu F/I z końcówką clear wymagają uwagi co do odcinka przejrzystego linki - uraz np. nadepnięcie podkutym butem  może uszkodzić  końcówkę linki.

Otóz znalazłem fotę z mola o którym pisałem - linka trochę uszkodzona, ale...było wart

 

Załączony plik  DSC01381.jpg   42,87 KB   23 Ilość pobrań

 

 

 

 

 


  • Andrzej Stanek i Sicu lubią to

#163 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 10 grudzień 2016 - 12:44

Hej!

 

W kontekście streamerowania pisaliscie o switchu.

 

Może coś więcej na ten temat? Uwagi praktyczne, sprzęt, zady i walety?

 

Z przyjemnoscią obserwowałem jak śmigał z brzegu Andrzej Stanek

 

                                  Załączony plik  DSCN0298 (2).JPG   133,63 KB   22 Ilość pobrań

 



#164 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 10 grudzień 2016 - 14:11

Ja to taki bardziej teoretyk jestem, ale wpisując w szukajkę na YT frazę; switch for streamer fishing wyskoczyło coś takiego;

 

https://www.youtube....treamer fishing

 

i pierwsze dwa z brzegu;

 

 


  • Maciek Rożniata i Forest-Natura lubią to

#165 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 10 grudzień 2016 - 14:53

Witam.

Nie ma się co zastanawiać ... okonie ganiają teraz drobnicę jak głupie. Aż film nakręciłem ... jak bym umiał jeszcze rozmiar pliku zmniejszyć to bym tu zapodał (może ktoś pomoże ?).

Jutro będę wcielał w życie połączenie streamerka i switch'a.

Pozdrawiam.


  • Maciek Rożniata lubi to

#166 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 10 grudzień 2016 - 16:17

Umieść film na YT i wtedy "zapodasz" gdzie chcesz  ;)

 

poniżej film switch & stramer, właściwie nie tyle streamer co sage method w wersji switch,  specjalnie dla Pawła  :)

 

 

 

 

i jeszcze info z Alle...  blank Winstona WT #6 9'

 

http://allegro.pl/wi...5839189766.html


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 10 grudzień 2016 - 16:51

  • Paweł Bugajski i Maciek Rożniata lubią to

#167 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 11 grudzień 2016 - 04:46

Nawet niech nikt mi nie próbuje tego blanku kupić.... :angry:  :angry:  :angry: :angry:  

Jak już dojrzałem do TMF to po załączeniu allegro okazało się że nie ma.

 

Pamiętam kiedyś poleciłem koledze fabryczny WT #6 jako najfajniejszą szóstkę jaką widziałem. Duża sucha, streamer, generalnie kij na te największe kropy i tęczaki. Zdefiniowane założenia, dyskusje o akcji, ugięciu, odpowiedzi kija na metrowy wyskok ryby, nawet gęstość zwojów gwintu na uchwycie . Przyleciała ze Stanów, pojechaliśmy nad wodę, przeciąganie linek. Trochę "rzucania testowego" trochę prób łowienia i komentarz kolegi:

"k.... po co się męczyć".

WT wylądował z powrotem w tubie i już tam tak leży ze 3-4 lata.  Chyba jedyny WT na świecie nie wyciągany kompletnie z tuby, nawet żeby pomachać w ogródku.

Od tego czasu straciłem trochę pewność siebie przy polecaniu sprzętu :P  :P

Wymyśliłem sobie, że będzie to mój ostatni kij ale cały czas dojrzewam :D .

 

tomaszek11


Użytkownik tomaszek11 edytował ten post 11 grudzień 2016 - 04:47


#168 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 11 grudzień 2016 - 17:20

Witam.
Nie ma się co zastanawiać ... okonie ganiają teraz drobnicę jak głupie. Aż film nakręciłem ... jak bym umiał jeszcze rozmiar pliku zmniejszyć to bym tu zapodał (może ktoś pomoże ?).
Jutro będę wcielał w życie połączenie streamerka i switch'a.
Pozdrawiam.



#169 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 11 grudzień 2016 - 17:55

Pochodziłem dzisiaj ze streamer-em, bardziej testując nową linkę RIO OUTBOUND SHORT WF8F/I pod względem możliwości rzutowych niż licząc na branie, rybę. Linka pierwsza klasa, krótka głowica dobrze ładuje kij, pięknie nosi strima. Łowiłem pod silny wiatr w deszczu, pilnując by rzucać całą długością głowicy. Zlało mnie mocno, kurtka namoknięta a w środku suchutko, może drugim razem będą korzystniejsze warunki. Za tydzień cd.

 

 

Załączony plik  grudzień-01A.jpg   46,8 KB   20 Ilość pobrań Załączony plik  grudzień-01D.jpg   65,36 KB   20 Ilość pobrań Załączony plik  grudzień-01F.jpg   66,67 KB   20 Ilość pobrań


  • Paweł Bugajski, Maciek Rożniata, robert.bednarczyk i 4 innych osób lubią to

#170 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 11 grudzień 2016 - 18:03

Nie tylko ty mokry ;)
Parę krótkiych wyszło

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#171 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 11 grudzień 2016 - 20:47

;)

Nie tylko ty mokry ;)
Parę krótkiych wyszło

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Marcin - krótkich co? Rzeka, lipienie. Na mojego strima mógł jedynie wskoczyć łabędź, kormoran lub kaczor. Pełno tego u brzegu. Gęsi które tydzień temu widywałem tysiące, teraz ani jednej. Idą mrozy, ruszyły na południe. Miałem także misję, żarcie dla naszych klubowych kotów - akcja dokarmianie. Pół reklamówki ścinków szynek, kiełbas, mięska. Żyją sobie na obiekcie, pilnują sprzętu, gonią myszy.  ;)



#172 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 11 grudzień 2016 - 21:24

Krótkich szczupaków i okoni.
U mnie tylko lipnie... lipieni nie ma. Królestwo stawów i kłusoli

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#173 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 01 styczeń 2017 - 23:32

Pierwsze tegoroczne próby na trawie.Zestaw skompletowany-

kołowrotek XL, kij Method 6/9,linka Cortland Precision 7 F/I 15'ghost tip.

Stary streamer z obciętym kolankiem i naprzód.Na razie na krety.

 

Załączony plik  IMG_0069.JPG   77,07 KB   20 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_0074.JPG   57,4 KB   20 Ilość pobrań



#174 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 04 styczeń 2017 - 09:29

Pochodziłem dzisiaj ze streamer-em, bardziej testując nową linkę RIO OUTBOUND SHORT WF8F/I pod względem możliwości rzutowych niż licząc na branie, rybę. Linka pierwsza klasa, krótka głowica dobrze ładuje kij, pięknie nosi strima. Łowiłem pod silny wiatr w deszczu, pilnując by rzucać całą długością głowicy....

 

 

Andrzeju, poproszę o porównanie do poprzedniej linki Guideline Pike DC WF8F . Czy jakieś istotne parametry przemawiają za Rio?  Myślę o wartościach  typowo operacyjnych, zasięg, możliwość  wynoszenia dużych much itp. 

Uwagi i opinie innych użytkowników mile widziane :)



#175 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 04 styczeń 2017 - 13:37

Przy porównaniu, trzeba brać pod uwagę rzeczywistą wagę obu linek, a raczej ich różnicę przy zachowaniu tej samej klasy.

Moje GDL pike #9F waży tyle ile jest napisane na pudełku ~335 grain, czyli tyle ile Outbound short #8. Choć pewnie Rio w rzeczywistości waży ciut więcej bo analogicznie #9 outbound short którą mam waży 390 grain zamiast 375 podanych przez producenta.

 

Używając dobrze opisanego kija #9 przyjemniej łowiło mi się z GDL bo w powietrzu zachowuje się "jak linka". Jak mocno dmucha to biorę outbound, rzuca się tym jak spinningiem, może i łatwiej ale dość często plączę mi się zestaw, być może to moja wina. Trzeba pamiętać że to ma lecieć a nie "rozwijać się pętlą" w powietrzu. Co nie jest trudne tylko wymaga przestawienia się. 

GDL ma też chyba grubszą rozbiegówkę, musiałbym sprawdzić.

 

Outbound lata dalej i jest łatwiej ale wynika to według mnie z różnicy masy głowicy a nie super hiper "technologii" w lince RIO. Niemniej obie to dobre linki do tego do czego zostały zrobione.

 

tomaszek11


Użytkownik tomaszek11 edytował ten post 04 styczeń 2017 - 13:43

  • ark70 lubi to

#176 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 04 styczeń 2017 - 16:02

Andrzeju, poproszę o porównanie do poprzedniej linki Guideline Pike DC WF8F . Czy jakieś istotne parametry przemawiają za Rio?  Myślę o wartościach  typowo operacyjnych, zasięg, możliwość  wynoszenia dużych much itp. 

Uwagi i opinie innych użytkowników mile widziane :)

 

Linki GUIDELIN DC PIKE miały długie głowice, bardzo ładnie się tym rzucało i to dużymi muchami. Położenie małego/średniego streamer-a nie powodowało typowego chlupnięcia, można było spokojnie stosować do mokrych much na typowej pstrągowej wodzie. Używałem do kija Xi3 #9 9" linka w klasie kija, na pełnej długości (11,6 m chyba) głowicy rwało z ręki, podobnie działa mój RIO OUTBOUND #8 F (długa głowica, stara seria) tylko kij lżejszy (#8 9' Xi3) poprzednio VENTUS F #8 9'6". Nowy nabytek RIO INTOUCH OUTBOUND SHORT #8 F/I to linka z krótka głowicą, rzuca się łatwo, wymaga mniej miejsca na odrzut z tyłu, przerzutka z muchą za pierwszym strzałem co przy długich głowicach wymagało czasami podania na dwa razy. Jest to wygodne narzędzie, nie napracujesz się zbytnio, sama głowica wyróżniona innym kolorem co przy GUIDELINE DC PIKE F jeden kolor "biały" jest wyraźnym plusem dla RIO. Wiadomo kiedy mamy pełną głowicę przed szczytówką, wystarczy poderwać i leci samo... Jeśli chodzi o technikę rzutu nie jestem wirtuozem, swoje 22-25 metrów z streamerem uzyskuję. Tutaj nie widzę żadnej różnicy pomiędzy linkami, może RIO SHORT osiąga się to łatwiej. Wszystkie wymienione linki są miękkie, dobrze układają się pod nogami, RIO ciut lepiej. Wagowo nie przeciążam kijów (1:1), kiedyś zaszalałem z VISION BIG DADY o klasę wyżej w stosunku do kija i naderwałem przelotkę. 


  • ark70 lubi to

#177 OFFLINE   brt3

brt3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaSulejów
  • Imię:Robert

Napisano 04 styczeń 2017 - 16:14

Przy okazji się wtrącę.

Czy linkę Ego agresor można porównać do w/w linek?

Jakie macie opinie o sznurze Cortland Precision Pike?

 

 

#178 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 04 styczeń 2017 - 16:55

 

Przy okazji się wtrącę.

Czy linkę Ego agresor można porównać do w/w linek?

Jakie macie opinie o sznurze Cortland Precision Pike?

 

 

 

Jak najbardziej, jest to linka budżetowa więc nie będzie aż tak dopracowana jak RIO, czy Guideline, ale jeśli nie łowisz szczupaków 100 dni w roku to w zupełności Ci wystarczy na kilka sezonów. 

Rzucałem nią podpiętą pod wędkę EGO i latało bardzo fajnie. 



#179 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 04 styczeń 2017 - 20:00

@ tomaszek11

@ Andrzej Stanek

 

Panowie - dziękuję za tak wyczerpujące opisy :) Kilka dylematów  z waszą pomocą zostało rozwiązanych. Do wiosny  planuję skompletować dwa zestawy #8 i #10  więc takie info będzie bardzo przydatne.

Po uzbrojeniu i przetestowaniu nie omieszkam podzielić się wrażeniami.



#180 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 04 styczeń 2017 - 20:46

Artur, a te zestawy to oba SH czy DH, jakieś szczegóły jak by co  ;)

 

P.S. co słychać w stolicy Kociewia, moim rodzinnym mieście ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych