Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank pod duże gumy

szczupak blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
336 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 02 styczeń 2017 - 12:58

Nie jest mi obce docinanie blankow, tak jednoskladowych jak i czasem dwuskladow. Cal, dwa cale, ale o cala stope... jakos mialbym opor nie do pokonania.

#82 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 02 styczeń 2017 - 13:08

Są blanki, które czasem potrzebują docięcia o cal szczytu, bo aż o to się proszą, ale trzeba naprawdę dobrze znać dany blank żeby osiągnąć zamierzony efekt, ale cięcie swimbaita do długości jerkówki to moim zdaniem już lekka brawura  ;)

 

 

Nie bardzo rozumiem.
To wędki buduje się tylko z poprzycinanych blanków? 
Jestem zdania, że oryginał to oryginał. Inżynier/konstruktor blanku go zaprojektował do konkretnego celu. Gwarancji już jest nie ważna po przycięciu. Nie spotkałem się też z blankiem typu "dotnij/przytnij do swoich potrzeb" :) .
Oczywiście "nikt bogatemu nie zabroni" ;) ale ja już takiej wędki bym nie chciał, tym bardziej, że jest wybór. 

 

Dokładnie o to chodzi, nie ma co poprawiać fabryki na siłę tak samo jak ze znacznym przeciążaniem i flippingiem 711HMF, który mi poleciłeś za dobrą cenę sprzedałeś do gum ponad 100gram, mimo że opis ma do 2oz, niestety jak się okazuje swimbait 710HF mimo bardzo zbliżonych średnic i tej samej mocy 30lb jest dużo mocniejszy jeśli chodzi o obsługę przynęt i te 4oz vs 2oz 711HMF to nie błąd fabryczny, pewnie różnica w grubości ścianek. Nie żałuję, ale 710HF i tak jeszcze sobie muszę jednak zrobić, bo mam nadal lukę w arsenale w tym zakresie :)



#83 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 02 styczeń 2017 - 13:28

Ja swój blank chciałbym skrócić z bardzo prostej przyczyny. Mam dwa kije 7'6" i przewożenie ich, jest dla mnie dość upierdliwe. Lubię jednoskłady, ale te 8' jakoś mnie przeraża.

#84 OFFLINE   BB Custom Rods

BB Custom Rods

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaMultikonto: @Buri
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Burski

Napisano 02 styczeń 2017 - 16:44

Nie jest mi obce docinanie blankow, tak jednoskladowych jak i czasem dwuskladow. Cal, dwa cale, ale o cala stope... jakos mialbym opor nie do pokonania.

 

Jest to jeden z nielicznych blanków, którym można to zrobić bez krzywdy. Dużo mięcha, duża średnica z małą zbieżnością.



#85 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 styczeń 2017 - 16:49

Brtku, ponowie swoje pytanie do Ciebie, sugerujesz ze ten m1 25lb ogarnie gumy po 150g ? 



#86 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 17:01

Bartku, ponowie swoje pytanie do Ciebie, sugerujesz ze ten m1 25lb ogarnie gumy po 150g ? 

Ogarnie. Sam mam M1 Swimbait od Bartka, skracany do 7 stóp. Spokojnie rzucam nim jerkami 140g (najcięższe jakie mam), 150 też nie będzie problemu.

 

Potwierdzam to co napisał Bartek. Wcześniej miałem M1 Inshore, który jest zdecydowanie szybszym, sztywniejszym i bardziej szczytowym kijem. Jerkowanie tym patykiem było bardziej "szarpane" niż Swimbaitem. Tym drugim płynniej się prowadzi jerki, łatwiej się rzuca, bo lepiej się ładuje.



#87 OFFLINE   BB Custom Rods

BB Custom Rods

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaMultikonto: @Buri
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Burski

Napisano 02 styczeń 2017 - 17:03

Brtku, ponowie swoje pytanie do Ciebie, sugerujesz ze ten m1 25lb ogarnie gumy po 150g ? 

 

Tak, sprawdzone Westin Teez Shad 27cm + 40gr. :)



#88 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 styczeń 2017 - 17:18

A ja się zakochałem w Avidzie Inshore Saltwater 3SW80MHF - blank, który ogarnie zarówno szczupaki 60cm jak i ponad 2-metrowe sumy. Ma relatywnie subtelny szczyt i jest cudownie elastyczny. Max cw. to około 90-100g według mnie. Dotychczas uważałem, że nie ma czegoś takiego, jak blank sumowo-szczupakowy - a tu proszę - już wiem, jak bardzo się myliłem.

Nie wiem, czy nie ukręcę też tego Inshore o oczko cięższego, tj. 40lb, czyli 3SW80HF. Jeżeli jest podobnie niedoszacowany jak 2C80HF2, to obgonię nim gumy do 150g. I tyle mi w zupełności wystarczy.


  • Guzu, marcinesz i kotwitz lubią to

#89 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:12

A ja mam M1 Swimbait od Bartka skróconą do 210 cm miała być jerkówką ale jakoś lepiej spełnia to Xzoga 7 od Yglo bo bardziej leci no buzię za to M1 jest super do gum i jest jedną z moich najfajniejszych wędek pracuje od 10 gramów kulki i gumki 3 do cho cho cho.:-)
Bardzo dziękuję Bartek .:-)
Bardzo dziękuję Yglo :-)

Z tego wniosek taki trzeba iść na raki.
Każdy ma inne upodobania i potrzeby jeden miękko drugi twardo trzeci długo czwarty krótko no nie dogodzisz.:-)
  • Kadet lubi to

#90 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:34

Legend tournament 710HF w gramaturach do 150-160 jest również silną pozycją ;)

Mam oczko słabszy 711HMF i ogarnia do 80-90. Oba po 30lb.



#91 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 02 styczeń 2017 - 20:22

Co byście koledzy napisali o budżetowym rozwiązaniu pod duże gumy - Mikado Cat Territory Troll & Spin 240 do 180g? Ciekaw jestem porównania z tymi blankami które tu podajecie. Trzeba by porównać i sprawdzić czy przypadkiem budżetowy kij jest w stanie zawstydzić wymieniane kije o cw powyżej 120 g.



#92 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 styczeń 2017 - 20:34

Nie jest :) znam ten kij. W porównaniu do 3SW80MHF, którego aktualnie używam, to beznadziejna sztywna pała. Już bym wolał szklanego, niedorzecznie ciężkiego Robinsona Powerstick. Węglowe sumówki nie nadają się przeważnie na szczupaki do trolla. Nie ten kaliber, nie ta amortyzacja przy braniu.

#93 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 02 styczeń 2017 - 20:53

Nie jest :) znam ten kij. W porównaniu do 3SW80MHF, którego aktualnie używam, to beznadziejna sztywna pała. Już bym wolał szklanego, niedorzecznie ciężkiego Robinsona Powerstick. Węglowe sumówki nie nadają się przeważnie na szczupaki do trolla. Nie ten kaliber, nie ta amortyzacja przy braniu.

A już miałem ostatecznie nastawiać się na tego tournamenta, który jednak jest mocniejszy od Twojego avida, ciekawe jakby wypadł w porównaniu z 711HMF do 80-90gr, którego mam i jest zdecydowanie bardziej miękki od 710HF. Skąd jesteś? Jest szansa na porównaniu kijków w realu? :)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 02 styczeń 2017 - 20:54


#94 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 styczeń 2017 - 21:01

Aktualnie powędrował do mojego kolegi - pożyczył, ponaginał, powiedział, że nie odda i zapłacił gotówką tyle, ile sobie zażyczyłem :) Tak naprawdę wiedział, że nie leży mi zbrojenie fabryczne. Bedę ciągnął blanki z BRC. Ale kij możesz w każdej chwili obejrzeć. Jestem spod Warszawy.

#95 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 02 styczeń 2017 - 21:05

Aktualnie powędrował do mojego kolegi - pożyczył, ponaginał, powiedział, że nie odda i zapłacił gotówką tyle, ile sobie zażyczyłem :) Tak naprawdę wiedział, że nie leży mi zbrojenie fabryczne. Bedę ciągnął blanki z BRC. Ale kij możesz w każdej chwili obejrzeć. Jestem spod Warszawy.

Chętnie skorzystam z możliwości, daleko do Ciebie nie mam, odezwę się na priv żeby nie śmiecić :)



#96 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:03

Podbiję temat, też chce taki kijek pod multik, z mega długim dolnikiem. Ma komfortowo obsługiwać gumiaki o masie całkowitej 90-150 gram. Przeczytałem wszystkie możliwe wątki i najciekawsze wydają mi się blanki phenix M1 i mhx swimbait.
Ciekawi mnie czy wersje 25 lb. dadzą radę cisnąć te 150 gram , czy trzeba brać oczko mocniejsze ?
Drugie pytanie, które blanki będą szybsze, phenix czy mhx ?
Trzecie pytanie, jeśli będę chciał przyciąć któryś z blanków o 10 cm, od dołu to będzie to miało jakiś wpływ na jego pracę i c.w ?

A ja bym celowal w bardziej w swimbait z serii us lub us classic.Masz tam konstrukcje których nie musisz przycinać wogole.
Od 4 lat jak nad morze to w okolice Gdańska i zawsze jakoś dziwnym trafem jestem w Rodmas.
W 2016 właśnie skupilem się cięższych kalibrach.
TA M1 to dla mnie była za sztywna w porównaniu z tymi swimbaitami.

#97 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:11

Yglo wspomina wspomina w swoim wątku o Talonie, to też może być ciekawa opcja.

#98 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:14

Jeśli jednoskład moim subiektywnym zdaniem celowałbym w StC jednak póki co, to kije, które "żyją" a jeśli dwuskład to mhx l905-2.

 

Yglo wspomina wspomina w swoim wątku o Talonie, to też może być ciekawa opcja.

Jerkówka talona 64hm baaardzo fajna, ciekawe jak ten swimbait im wyjdzie.



#99 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:39

Wspominam o Talonie VI+ 69H, jest na str art-rodu ale fizycznie dopiero gdzies w lutym. Model jeszcze nieznany nawet Tomkowi, jedynie parametry ciekawe.

 

http://www.talon-gra...ieBMWblanks.htm


  • Tomek88 lubi to

#100 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 11:56

Zdecydowanie wybieram M1 Swimbait. Przy dużej gumie szczupakowej nie walimy o dno jak na sandaczach stąd w mojej ocenie szybki , szczytowy blank nie ma zastosowania. Jerki, glidery też chodzą płynniej, bardziej miękko na kiju, który się poddaje przy pociąganiu. Na Inshore miałem wrażenie, że chodzą kwadratowo i zostaje luz od linki. Kij o głębszym ugięciu pozwala też wygodniej i bez wkładania tak dużej siły rzucać ciężkimi przynętami. Do tego jeśli łowimy gumami 20+ to celujemy raczej w duże ryby, które zdecydowanie łatwiej będzie okiełznać na kiju MF. Przełowiłem jeden sezon Inshorem 25lb i mi nie leży, za to kolega używa go z powodzeniem na sandacze z Czorsztyna.

 

 

Ja osobiście bardzo lubię ten blank i go z czystym sercem polecam. Sprawdziłem, że doskonale sprawdza się także w krótszych wersjach do nieco innych zastosowań - jerk, duży wobler. A i owszem, ciężko o seryjne 7' o takiej charakterystyce.

 

 

W takim razie można zamknąć ten dział  ;)

Właśnie o cięższe łowienie sandaczy mi chodziło, proponując M1 inshore.

Zaś Swimbajt jak już wcześniej nadmieniłem pod jerki i glidery zdecydowanie lepszy.

Fakt sandaczowe jigowanie od prowadzenia dużej gumy w toni za szczupakiem różni się znacznie.

 

@Żbiku, prowadzenie glidera 150g i gumy 150 to dwie różne bajki. :)

Co do uwag kolegów na temat zasadności przycinania blanków,to komentarz raczej zbędny.


  • sucks_one lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szczupak, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych