Tak jak napisałem wcześniej - najpierw trzeba by wiedzieć, że płyniesz wzdłuż albo w poprzek spadu, a to na echu 2d jest niemożliwe. Każde "lekko po skosie" powiękdza martwą strefę. Po drugie, są sytuacje, gdy nie da się jej wyeliminować - patrz opis wyżej. Kwestia gdzie kto łowi.
Ok. Ma to sens, szczególnie w sytuacji łowienia w zbiorniku, czy rzece o zróżnicowanym dnie. Receptą byłoby zatem skanowanie jednocześnie wąskim i szerokim stożkiem w 2D, jak na rycinie poniżej. Problem tylko w tym, że jeśli chcemy do tego jeszcze mieć równolegle downview i sideview to trzeba by mieć już conajmniej 9 calowy ekran, żeby coś z tego wyczytać. Dodatkowo chyba nie wszystkie echa umożliwiają jednoczesne skanowanie dwoma częstotliwościami w 2D prawda?
Czy to o czym się tu pisze faktycznie ma aż takie znaczenie ? Czy lokalizacja ryb w obrębie od kilku do kilkunastu metrów od łodzi nie jest wystarczająca żeby metodą prób i błędów namierzyć ryby ? No chyba, że chce się łowić wertykalnie.
Przy zróżnicowanym dnie może mieć kolosalne znaczenie, bo skanując tylko szerokim stożkiem (50 khz na rycinie) możesz w ogóle tych ryb nie namierzyć:
100-0511sonar_2.jpg 36 KB
15 Ilość pobrań
Użytkownik Raven edytował ten post 23 grudzień 2016 - 11:07