Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak działa echosonda - obrazowanie SI/ DI/ 2D (wydzielone z wątków 'Echosondy Garmin echoMAP 71/72/91/92 SV' i 'Echosonda Garmin STRIKER™')


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
282 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 grudzień 2016 - 22:00

A które echosondy mają dobre parametry ? Jak dla mnie,  chcesz kupić "malucha" z częściowym wyposażeniem mercedesa... niestety ale echo ktore ma potencjal i moliwosc roznej konfiguracji kosztuje. Tak samo jak i przetworniki do nich. Wiesz co chcesz jakie parametry. Wybierz wpierw przetwornik, dołoż do tego echo, które je obsłuży i wio nad wodę. Simrad/lowrance ma chyba ze 2str a4 różnych przetworników.  Na bank dobierzesz. Tylko budżet o którym pisałeś może się okazać, że wystarczy na sam przetwornik...



#102 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 25 grudzień 2016 - 17:51

Jak o mnie chodzi to napisałem co potrzebuję .   Echo 9 cali z bocznym sonarem o szerokim stożku klasycznym . Gps  używać nie muszę Poczekam na premierę ceny elite 9 ti bo cena w usa  jest 850 dol nawet biorąc pod uwagę cło i vat nie wyjdzie więcej niż 1100 dol. Kwestia marży parkera . Maluch jak to określasz to urządzenia typu piranha ,średnia półka to mark ,elite itp . Wyższa to wszystkie z bocznym sonarem chociaż różnice są znaczące w cenie bo zupełnie czym innym jest elite 5 ti a czym innym hds 12 . Najbardziej pasował by mi chyba striker z gt 40 w 9 calach . Dobre pytanie kol powyżej ale pewnie nie da się, Najlepsze rozwiązanie ma chyba seria elite ti z tego co wiem wyjdą po nowym roku 9 calowe . Pakują ten gps wszędzie a naprawdę nie znajduję dla niego zastosowania chociaż już kilku kol stwierdziło że nawet na rzece jest bardzo przydatny .Tylko tak zastanawiam się do czego ? Dla mnie chyba tylko aby oznaczyć miejsce gdzie echo wskazało dużą rybę np suma .Tylko czy da się tak szybko oznaczyć aby po nawrocie precyzyjnie napłynąć z przynętą ? Jeśli jest to możliwe to  może faktycznie sięprzydać . Ja nie pływam po stojących wodach a na rzece po zmierzchu więc w tym zakresie nie potrzebny .


Użytkownik roberto77 edytował ten post 25 grudzień 2016 - 18:02


#103 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 grudzień 2016 - 18:58



Pakują ten gps wszędzie a naprawdę nie znajduję dla niego zastosowania chociaż już kilku kol stwierdziło że nawet na rzece jest bardzo przydatny .Tylko tak zastanawiam się do czego ? Dla mnie chyba tylko aby oznaczyć miejsce gdzie echo wskazało dużą rybę np suma .Tylko czy da się tak szybko oznaczyć aby po nawrocie precyzyjnie napłynąć z przynętą ? Jeśli jest to możliwe to może faktycznie sięprzydać . Ja nie pływam po stojących wodach a na rzece po zmierzchu więc w tym zakresie nie potrzebny .


Oznaczenie miejsca to wciśnięcie jednego przycisku na urządzeniu, więc spokojnie się da. Ja używam do powrotów, jak chcę dłużej posiedzieć. Na jesieni szybko robi się ciemno że oko wykol, a jak mgła jeszcze wychodzi to masakra. Z GPS wraca się bezstresowo, nie ma dylematów wrócę bezproblemowo/nie wrócę. Można łowić do późnej szarówki. Szczególnie przy niżówkach jakie były w ostatnich dwóch sezonach.

Co do 9" to jest już Simrad GO9 XSE. Te same funkcje co Ti, ale lepszy ekran (multidotyk).


Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
  • Sławek77 lubi to

#104 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 25 grudzień 2016 - 19:42

Jak porównać różne marki i modele to jawi się co najmniej dziwna polityka producentów . Prosta rzecz i groszowa jak np wyjście video nie jest dostępne w mniejszych modelach . Za to w największych owszem bywa . Chodzi o to że wędkarz zakupił by sobie 3,4 czy 5 calowe echo i 10 calowy tablet co przy przesyłaniu kablem nie powodowało by opóżnień znaczących . Dotyk czy tym bardziej multidotyk może i jest wygodny ale jak wiadomo powoduje to problemy . Trzeba się będzie wybrać do jakiś salonów pomacać i dowiedzieć się .



#105 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 grudzień 2016 - 20:19

Podłączenie bezprzewodowe jest po prostu wygodniejsze. Przy tak małej odległości i dobrej jakości sygnału nie wprowadza też wielkiego opóźnienia. To raczej problem samego klonowania obrazu i nie zależy od medium transmisyjnego. Są małe modele z WiFi i sonarem bocznym (5 cali).

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#106 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 grudzień 2016 - 20:44

StrumienIwananie obrazu juz pisałem nie raz . To jest pół środek między wielkością a jakością. Najnowsze echa serii evo 3 i chyba carbon dopiero będą mieć 1mbit enthernet i to.tylko.do komunikacji wewnętrznej . Tu koszty sprzętu zaczynają. Się bez przetworników w USA od 1600$ jeśli elite TI 7" kosztuje katalogowo 4900+ zł to nie licz ze 9" będzie kosztować 5200zl u nas . Albo zaplacisz sporo pln za sprzęt który ma moliwosci , albo wybierzesz to gdzie możliwośći są ograniczone. I tu nie ma zmiłuj. A jak poważnie myszlisz o tablecie i echu to wpierw sprawdź jak to wygkada w rzeczywistości. Tu nie chodzi o wyjście video gdzie obraz jest przekazywany tylko kontrolę urządzenia z innego sprzętu. Czyli wymiana danych w dwóch kierunkach. Min dla tego simrad czy lowrance wprowadza sprzęt z większą mocą obliczeniowa .

#107 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 25 grudzień 2016 - 21:08

Małe echo przeważnie nie ma dotyku i sterowanie nim przez tablet jest niemożliwe. Co do opuźnień między tabletem a Simradem to ja nie zaobserwowałem. Opuźnienie na ekranie występuje po podłączęniu 3d i pewnie po to wprowadzają nowy sprzęt z 2 procesorami żeby to zlikwidować.

#108 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 25 grudzień 2016 - 23:33

Po co sterować z podłączonego urządzenia ? Ono ma tylko pokazać to co male tyle że w powiększeniu nie musi być transmisja w dwie strony . Co do cen parkera to są one w żaden sposób nieuzasadnione i monopolistyczne .  Każdy wie że cena katalogowa w usa nie jest ceną dla przedstawiciela ,do tego można doliczyć koszty  transportu i cła o ile faktycznie z poza europy są transportowane jak i vat . Reszta to niech sobie każdy dopowie jak to nazwać .Nie od dziś wiadomo że tablet za 300 zł ma lepsze parametry wyświetlacza jak i procesora a pewnie i transmisji niż echo za 10 tyś . Tak sobie lecą ...


Użytkownik roberto77 edytował ten post 25 grudzień 2016 - 23:35


#109 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 26 grudzień 2016 - 08:05

W dzisiejszych czasach nie płacisz za sprzęt, tylko za soft. Hardware staniał już dawno temu.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 26 grudzień 2016 - 09:02


#110 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 26 grudzień 2016 - 11:10

Jakby tak było to nie było by różnicy pomiędzy 7 a 9 cali w cenie a bywa że cena jest dwukrotnie wyższa . Te same funkcje  i jedyna różnica to 2 cale większy ekran .



#111 OFFLINE   DanteQ789

DanteQ789

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 26 grudzień 2016 - 12:16

Witam Serdecznie

 

Panowie powiedzcie proszę czy w Garminie 5dv można ustawić intensywność kontrastu,colorline(jak w lowrance)?



#112 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 26 grudzień 2016 - 16:21

Jakby tak było to nie było by różnicy pomiędzy 7 a 9 cali w cenie a bywa że cena jest dwukrotnie wyższa . Te same funkcje i jedyna różnica to 2 cale większy ekran .

Źle mnie zrozumiałeś. Odniosłeś się do cen tabletów vs echo, więc tłumaczę. Koszt sprzętu to bardzo niski ułamek w stosunku do ceny echa. Te rozwiązania bazują na elektronice, która jest stara technologicznie i kosztuje tak naprawdę grosze. Owszem, wyświetlacz jest pewnie największym kosztem, ale nie aż takim. Producent tak naprawdę zarabia na sprzedaży oprogramowania, mówiąc ściślej - swojej wiedzy. To że coś tam jest droższe czy tańsze wynika tylko z przyjętej polityki cenowej.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 26 grudzień 2016 - 16:44


#113 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 26 grudzień 2016 - 17:44

I o to chodzi ,wędkarze nie płacą ani za sprzęt ani za program w nim tylko płacą wydumaną cenę przez producenta bo sprzęt i program tak naprawdę kosztuje ułamek ceny .



#114 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 26 grudzień 2016 - 18:50

Wyprodukowanie pewnie tak. Natomiast opracowanie i wprowadzenie pewnie już nie. Zresztą cena sprzedaży jest tym co ustalą pomiędzy sobą sprzedający (producent) a klient końcowy. Gdyby klient nie zgodził się zapłacić tej ceny to producent zostałby ze swoim towarem. Tak to działa od wymyślenia handlu. 


  • Jozi i kostom63 lubią to

#115 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 26 grudzień 2016 - 19:09

roberto77, nie dyskutuję z tym. Producent sprzedaję tak, żeby zarobić na tym wszystkim oraz mieć jeszcze fundusze na inwestycje i rozwój, bo technologia nie stoi w miejscu. Nie ma się co rozwodzić nad cenami, bo branża jest konkurencyjna. Monopolu brak, wybór jest. W takiej sytuacji nikt nie jest w stanie "przycinać" na cenie. Widocznie musi tyle kosztować, żeby biznes się kręcił. A że nas na wszystko nie stać to inna sprawa. Normalna zresztą.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 26 grudzień 2016 - 19:32

  • kostom63 lubi to

#116 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 26 grudzień 2016 - 21:10

Monopol jak najbardziej jest i wybór mocno ograniczony . Mapy też biorą z jednego żródła . Nikt mnie nie przekona że różnica w cenie 100 proc niemal pomiędzy 7 a 9 cali wynika z kosztu wyświetlacza . Cena bardziej ustawiona pod potrzeby .W sonarze bocznym trudno oglądać na 5 czy 7 calach zwłaszcza jak wrzuci się podgląd klasycznego . Brak wyjścia video w mniejszych modelach też jest faktem ,za to w większych jak najbardziej jest tyle że nie bardzo jest potrzebne . Co do środków na inwestycje to producent pierwszych echosond wydaje się że nie czerpał na rozwój od przyszłych kupujących .  W sumie nie na temat się rozwodzę , brat będzie w stanach na targach to może znajdzie chwilę wdepnąć do jakiegoś sklepu . Kol Paprykarz ,ustawy też tworzone są po konsultacjach społecznych a czy pytał cię ktokolwiek o coś w tych kwestiach?


Użytkownik roberto77 edytował ten post 26 grudzień 2016 - 21:16


#117 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 26 grudzień 2016 - 22:15

kol @roberto77, masz jakiś nieuzasadniony żal do producentów, sprzedawców i Bóg jeden wie do kogo jeszcze. To twoje pieniądze i jak będziesz chciał tak je wydasz. Rozpocznij wojnę z producentami, zorganizuj ruch oporu i nieposłuszeństwa konsumenckiego. Ale to nie na temat przecież....



#118 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 grudzień 2016 - 00:15

Ten ruch oporu mial by duze poparcie społeczne . Tłum by skandowal , na stos , na pohybel...a giganci spucili by głowy i oddali za bezcen , ku chwałe i dobru swemu oraz  niepokornych... pisze się na to , idę szydełkowac sztandary



#119 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 grudzień 2016 - 00:41

Co do środków na inwestycje to producent pierwszych echosond wydaje się że nie czerpał na rozwój od przyszłych kupujących . 

No bez żartów, wiadomo że jak się zaczyna, to trzeba wyłożyć swoje/banku, ale nikt nie będzie całe czas dokładał do interesu. Ponosi ryzyko i w razie powodzenia chce je spieniężyć. Dalej powinno finanować się samo, z tego co sprzeda. Przedsiębiorca musi kalkulować tak, żeby zarobić i móc się dalej rozwijać. Inaczej konkurencja go zje. To nie są startupy tylko działające przedsiębiorstwa, muszą brać pieniądze na bieżącą działalność od klientów bo od kogo innego. Odleciałeś w swoich rozważaniach.


Użytkownik psulek edytował ten post 27 grudzień 2016 - 00:42


#120 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 27 grudzień 2016 - 09:14

Pozostanę jednak przy własnym przekonaniu . Zwłaszcza że nie padł żaden argument uzasadniający dwukrotny wzrost ceny pomiędzy 7 a 9 cali .


Użytkownik roberto77 edytował ten post 27 grudzień 2016 - 09:24





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych