Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak działa echosonda - obrazowanie SI/ DI/ 2D (wydzielone z wątków 'Echosondy Garmin echoMAP 71/72/91/92 SV' i 'Echosonda Garmin STRIKER™')


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
282 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 grudzień 2016 - 09:02

Pozostanę jednak przy własnym przekonaniu . Zwłaszcza że nie padł żaden argument uzasadniający dwukrotny wzrost ceny pomiędzy 7 a 9 cali .

Dziwną logikę masz, jak byś przybył z innego świata i chciał zrozumieć mieszkańców Ziemi.

Popyt = podaż.

Żeby kupić większy bochenek chleba, również dwa razy droższy, też szukasz argumentów wzrostu ceny?



#122 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 15:47

Jeśli echo było by 2 razy większe czyli zamiast 7 miało 14 cali to bym rozumiał trochę wyższą cenę .Jednak dwa cale (nie dwa razy) większy ekran nie uzasadnia dwukrotnie wyższej ceny . Producent dobrze wie że na 9 calach dużo lepiej widać niż na 7 calach które są takim półśrodkiem i to chce wykorzystać a swoją drogą dystrybutorzy też umiaru nie mają . Ja nie mam problemu nawet dziś mógłbym kupić i hds 9 ale raz że mi to zbyteczne a dwa że chory bym chyba chodził  mając świadomość że daje się dymać . Jakby popyt dyktował cenę to oczywistym jest że producent powinien sprzedawać poprzez licytację .


Użytkownik roberto77 edytował ten post 28 grudzień 2016 - 15:49


#123 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 grudzień 2016 - 16:00

Jeśli echo było by 2 razy większe czyli zamiast 7 miało 14 cali to bym rozumiał trochę wyższą cenę .Jednak dwa cale (nie dwa razy) większy ekran nie uzasadnia dwukrotnie wyższej ceny . Producent dobrze wie że na 9 calach dużo lepiej widać niż na 7 calach które są takim półśrodkiem i to chce wykorzystać a swoją drogą dystrybutorzy też umiaru nie mają . Ja nie mam problemu nawet dziś mógłbym kupić i hds 9 ale raz że mi to zbyteczne a dwa że chory bym chyba chodził  mając świadomość że daje się dymać . Jakby popyt dyktował cenę to oczywistym jest że producent powinien sprzedawać poprzez licytację .

Geometra się kłania. Przekątna 9 cali ma 65% większa powierzchnię ekranu niż 7 cali. 14 cali miało by powierzchnię 4 razy większą, więc skoro już chcesz płacić za ekran, to powinno być 4 razy droższe, a echo 9 cali 65% droższe od 7 cali. Co pi razy oko odpowiada wycenie producentów (chociaż zdarzają się odchylenia). Wybór prosty - nie potrzebujesz, nie kupujesz. Nikt nie dyma, nie ma bólu dupy. Głębokość badasz główką jigową.


Użytkownik psulek edytował ten post 28 grudzień 2016 - 16:11

  • suhhar i Dano. lubią to

#124 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 grudzień 2016 - 16:34

A może to nowa odsłona wilka ? 



#125 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 28 grudzień 2016 - 19:37

A może to nowa odsłona wilka ? 

Nie ;)



#126 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 grudzień 2016 - 19:58

Tadeusz, już kiedyś pytałeś - ale to  nie o ciebie chodzi. Ale jak już wiesz, tenże wilk, pojawia się w coraz to nowych wcieleniach na forum. Może znowu...


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 28 grudzień 2016 - 19:58

  • wilk325 lubi to

#127 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:05

Panowie a powiedzcie mi jak to jest z tymi mocami i przetwornikami . dokladniej chodzi mi o moc ,tak jak w lowrance jest 500W a w hm 1kW . przetwornik z hm musi obslugiwac ow moc  ? czy poprostu echo musi ja posadac ? pytam bo  nowe evo3 ma 1kW , a carbon bez mian 500W , zas lowrance ma wyzsza rozdzielczosc od evo3


Użytkownik siarq edytował ten post 28 grudzień 2016 - 20:06


#128 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:26

Gdyby cena była tylko zależna od wielkości ekranu to po części miałbyś rację .No o to chodzi że odnośnie geometrii to przekątna  nie jest powiązana z  powierzchnią . 



#129 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:30

No o to chodzi że odnośnie geometrii to przekątna  nie jest powiązana z  powierzchnią . 

Jak to nie jest ??? Zawsze jest. Im większa przekątna tym większa powierzchnia prostokąta.

Faktycznie, stary wilk się kręci chyba tutaj.


Użytkownik godski edytował ten post 28 grudzień 2016 - 20:31


#130 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:30

A w lowrance nie ma przetwornków 1kW kompatybilnych z HDS ? Humminbird posiada również przetworniki 500W ,nie tylko 1kW.



#131 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:47

nie zglebialem tego tematu , ale moc wyjsciowa urzadzenia jest 500W, na logike to to zarowno urzadzenie jak i przetwornik powinno miec taka sama moc?



#132 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:49

Jeśli echo było by 2 razy większe czyli zamiast 7 miało 14 cali to bym rozumiał trochę wyższą cenę .Jednak dwa cale (nie dwa razy) większy ekran nie uzasadnia dwukrotnie wyższej ceny . Producent dobrze wie że na 9 calach dużo lepiej widać niż na 7 calach które są takim półśrodkiem i to chce wykorzystać a swoją drogą dystrybutorzy też umiaru nie mają . Ja nie mam problemu nawet dziś mógłbym kupić i hds 9 ale raz że mi to zbyteczne a dwa że chory bym chyba chodził  mając świadomość że daje się dymać . Jakby popyt dyktował cenę to oczywistym jest że producent powinien sprzedawać poprzez licytację .

 

Najtańszą "echosondę" to widziałem kiedyś na filmie o karpiarzach. Kolesie skorzystali z wiaderka bez dna przyłożonego do lustra wody. Mieli i boczny sonar i ekran chyba z 16 cali. Taniej się nie da panie.


Użytkownik Pinciu edytował ten post 28 grudzień 2016 - 20:49

  • suhhar lubi to

#133 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:51

Gdyby cena była tylko zależna od wielkości ekranu to po części miałbyś rację .No o to chodzi że odnośnie geometrii to przekątna  nie jest powiązana z  powierzchnią . 

W takim razie matematyczka w podstawówce podle oszukała mnie podając P=0,5(d^2*sinx) gdzie x jest kątem między przekątnymi. Można i na piechotę z twierdzenia Pitagorasa - jak kto woli.



#134 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:52

Spokojnie żaden wilk ,chociaż nie wiem o kogo chodzi . Sami sprowadzacie dyskusje na manowce .Odnoszę wrażenie że najlepiej jakby wszyscy chórem się zgadzali a pełnią szczęścia była by klaszcząca widownia do tego .


Użytkownik roberto77 edytował ten post 28 grudzień 2016 - 20:54


#135 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 grudzień 2016 - 21:07

@roberto77 , nie sprowadzamy nic na manowce . tylko Twoje podejscie do tematu ceny vs wielkosc vs mozliwosci jest jak widac dla nas dziwne. tak juz jest ze za gadzety sie placi . mi sie tez ceny nie podobaja. I co z tego ? albo place i mam , badz stekam , gdybam , wylewam zale i nie mam... kazda polka cenowa ma swoje zalety. im ich wiecej tym cena szybuje. kupisz tanio bedziesz stekal ze nie masz tego , kupisz drogo to z tego nie korzytsam. zlituj sie...albo wsytosuj jakas petycje / prosbe do producentow o stworzenie modelu ktorego nie oferuja. moze o tym nie wiedza ,ze jest takowe zapotrzebowanie na rynku, i stworza nowy model typu TI-x bez gps , TIxa bez radaru TIxb bez autopilota itp


Użytkownik siarq edytował ten post 28 grudzień 2016 - 21:11


#136 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 21:16

Ja to rozumie ,naprawdę . Zrozumieć nie mogę tylko dlaczego dwa echa o dokładnie tej samej funkcjonalności różniące się tylko ekranem o 2 cale przekątnej cenowo tak bardzo się różnią bo prawie o 100proc . Ja nie porównuję hds do zwykłego echa . Wystarczy porównać helixa 7si i 9 si  .Gdyby porównać 72 sv i 92 sv to już różnica nie jest tak duża .Przecież obydwaj producenci mają koszty a jednak polityka cenowa się różni i o to mi chodzi . W garminie widać że albo zawyżają cenę 72 sv albo taniej puszczają 92 sv porównując do tego co robi HB .



#137 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 grudzień 2016 - 21:31

no ale przy serii hook tez nie masz strasznych roznic cenowych. TI to to okrojony hds o enthernet , z dotykiem i naprawde z duza mnogoscia funkcji porownywanie garmina serii echomap do do TI ma sie troche nijak. predzej GPSmap, garmin zrobil takiego "hook" z SI  , a lowrance dal wiecej i podniosl cene



#138 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 10:14

Ale ja tu napisałem o HB 7 i 9 cali o helix mowa . Kol psulek sprawdzałem na kalkulatorze  ekran 10x20 oraz 5x40 i przekątne w żadnej mierze nie wychodziły jako dwukrotność .


Użytkownik roberto77 edytował ten post 29 grudzień 2016 - 10:16


#139 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:34

Po pierwsze - proporcje ekranu w urządzeniach są stałe niezależnie od wielkości ekranu.....  W twoim przykładzie nie są, na dodatek pola są równe. Jeżeli już powinieneś użyć zestawienia 10x20 i 20x40 - proporcje te same, przekątna dwa razy większa, pole cztery razy większe.

 

Zaczynam się skłaniać ku tezie, że chyba jednak wilk.


  • Fiskare lubi to

#140 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 grudzień 2016 - 19:52

Ale ja tu napisałem o HB 7 i 9 cali o helix mowa . Kol psulek sprawdzałem na kalkulatorze  ekran 10x20 oraz 5x40 i przekątne w żadnej mierze nie wychodziły jako dwukrotność .

Helixy 7si i 9si różni nie tylko ekran- spójrz w specyfikacje. Stąd masz tak dużą różnicę cenową: 9si -mocniejszy procesor, możliwość wpięcia w siec, więcej możliwości wpięcia dodatkowego osprzętu, zaimplementowany program do obróbki batymerii - LiveAutochart + oczywiście większa matryca ekranu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych