Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Pytania początkującego rodbuildera

tech-rb rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
559 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 styczeń 2017 - 01:50

Witam, chciałbym zrobić swoją pierwszą spinningówke od podstaw. Co będzie mi potrzebne?

:D  nie spiesz się , ja ze dwa lata już robię . Blanków mam więcej jak wędek , komponentów też , teorii i K... czasu brakuje  :lol:


  • szczupak1 lubi to

#462 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 styczeń 2017 - 02:10

:D  nie spiesz się , ja ze dwa lata już robię . Blanków mam więcej jak wędek , komponentów też , teorii i K... czasu brakuje  :lol:

 

Lepiej sie pochwal co tam za ciekawe blanki pochowales? :D



#463 OFFLINE   Bartec

Bartec

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 luty 2017 - 20:19

Witam,

 

od jakiegoś czasu czytam dział "Rodbuilding". Zajrzałem raczej z ciekawości, ale stety/niestety, okaże się później, wasze posty wywarły na mnie ogromne wrażenie. Oczywiście naszła mnie chęć zrobienia kija dla siebie. Jakieś tam zdolności manualne mam, ale oczywiście nie porwę się na nic ekstrawaganckiego. Pomyślałem sobie, zrobię coś "low cost". Coś czym będę mógł łowić z łódki w opadzie, akcja fast, do 20g z 3-4 calowa gumą. Wybrałem, blank CRB IS701L.

 

Poczytałem o przelotkach i zerżnąłem wielkości: 20H(BKLAG) 10H(BKLAG) 5,5M(BKLAG) 4,5KB(BKBAG) 4x4KT(BKTAG) 4LG(TLGST), jeżeli ktoś ma sugestię innego doboru to śmiało proszę pisać.

 

Jeżeli chodzi o rozłożenie ich na blanku to też poczytałem i bez wymyślania skorzystam z katalogu Fuji, ew. później będę modyfikował.

 

Ale jak to się wszystko ma do wyważenia całego kija. Będę pewnie używał go z red arc 10300 (300g). W którymś z wątków wyczytałem, że można złożyć kij na sucho(bez kleju) i modyfikować ustawienie mocowania kołowrotka na blanku(nie będzie go trzeba doważać na koniec ołowiem) i jak będzie wyważony to pokleić rękojeść i mocowanie kołowrotka i dopiero wtedy sprawdzać dokładnie rozłożenie przelotek. Ale czy zmiana ułożenia przelotek nie zmieni wyważenia? Przecież przesuwamy je. Fakt ze waga przelotek w porównaniu z kołowrotkiem i rękojeścią są znikome, ale brane pod uwagę z większą "wagą" z racji tego ze wiszą na dłuższym końcu.

 

Nie wiem czy wystarczająco jasno opisałem moje wątpliwości? Śmiało proszę krytykować, wszelkie sugestie i wyjaśnienia mile widziane.

 

pozdrawiam

Bartec

 

 



#464 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 14 luty 2017 - 21:14

nie przejmuj się rozmieszczeniem przelotek, raczej nie wpływa to na wyważenie wędki... musiałbyś też jednocześnie dodać masę przynęty i reszty zestawu... przelotki rozmieść "na oko", mają po prostu równomiernie obciążać blank pod obciążeniem i tworzyć stożek w dolniku... jeśli koniecznie chcesz dociążać dolnik, zrób to w ten sposób, żeby łatwo było później usunąć dociążenie... ja bym nie dociążał, zwłaszcza przy krótkim blanku:)

powodzenia, Michał


  • rrthc i Bartec lubią to

#465 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Napisano 22 luty 2017 - 23:38

Koledzy racji ze kończę własnie swojego pierwszego patyka mam parę pytań:

Jakiej taśmy używacie przy lakierowaniu  chodzi o taśmę maskująca.

i jak radzicie sobie z utrzymaniem temp lakieru żeby rzadszy był. wolno mi idzie i po pewnym czasie lakier mam za gesty. 

grzejecie opalarka czy raczej kąpiel wodna. 

czy  można suszyć na tym samym co lakieruje? mam 15 rpm silnik w moim warpperze?

i polecicie mi ściereczkę do zrobienia wcierki?


Użytkownik kocurck1 edytował ten post 22 luty 2017 - 23:39


#466 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 23 luty 2017 - 06:38

Jakiej taśmy używacie przy lakierowaniu  chodzi o taśmę maskująca. - im bardziej papierowa, a mniej plastikowa, tym lepiej

 

i jak radzicie sobie z utrzymaniem temp lakieru żeby rzadszy był. wolno mi idzie i po pewnym czasie lakier mam za gesty. 

grzejecie opalarka czy raczej kąpiel wodna. - - zapalniczka (ale delikatnie!), ewentualnie suszarka do włosów (też z wyczuciem, bo lakier może zacząć podróżować po kiju)

 

czy  można suszyć na tym samym co lakieruje? mam 15 rpm silnik w moim wrapperze? - tak

 

i polecicie mi ściereczkę do zrobienia wcierki? - ty nie pomogę



#467 OFFLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Napisano 23 luty 2017 - 17:46

Ściereczka do mycia naczyń z "Biedronki" (żółta/zielona/niebieska) pocięta na kawałki.

#468 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 23 luty 2017 - 21:17

Ściereczka do mycia naczyń z "Biedronki" (żółta/zielona/niebieska) pocięta na kawałki.

Dasz fotke..

#469 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Napisano 24 luty 2017 - 12:12

no mi jedna z biedry zostawiła włoski 


  • yglo lubi to

#470 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 24 luty 2017 - 12:38

Najlepiej pociąć starą spraną bawełnianą koszulkę t-shirt ,ta z biedry pewnie też się nadaje ale trzeba ją kilka razy wrzucić do pralki bo z nowymi tak bywa że pozostawiają włoski.



#471 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Napisano 25 luty 2017 - 00:23

o to z bawełniana może byc spoko pomysł mam w pracy stare serwety bawełniane prane chyba z pare set razy wiec chyba sie nada. 



#472 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 26 luty 2017 - 00:35

o to z bawełniana może byc spoko pomysł mam w pracy stare serwety bawełniane prane chyba z pare set razy wiec chyba sie nada. 

 

Pokombinuj z roznymi materialami na jakims kawalku zlamanego blanku :) Warto, mozesz przez przypadek trafic na material ktorym bedzie sie Tobie swietnie wcieralo :)



#473 OFFLINE   steniu7

steniu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Henryk
  • Nazwisko:Stencel

Napisano 26 luty 2017 - 10:38

Kombinowałem z wieloma materiałami,najlepiej działa podszewka.



#474 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 26 luty 2017 - 12:43

Każda szmacianka zostawia włoski. Mi to najlepiej wychodzi miekką skórą. Polecam


  • bongo731 i Del Toro lubią to

#475 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Napisano 01 marzec 2017 - 13:36

sprawdzę koledzy wszystkie wasze opcje.



#476 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Napisano 01 marzec 2017 - 13:47

jeszcze  jedno pytanie czym czyścicie pędzle  wiem że jest preparat do czyszczenia ale czy benzyna albo nitro też może być?



#477 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 01 marzec 2017 - 14:12

jeszcze  jedno pytanie czym czyścicie pędzle  wiem że jest preparat do czyszczenia ale czy benzyna albo nitro też może być?

 

Aceton :)



#478 OFFLINE   mar233

mar233

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 01 marzec 2017 - 14:43

do wcierania lakieru ja uzywam foli a kakretnie koszulki A4 foljowej. To nie moj patent z rok temu ktos to napisale wiec powtrzam mi sie sprawdza



#479 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 01 marzec 2017 - 14:49

do wcierania lakieru ja uzywam foli a kakretnie koszulki A4 foljowej. To nie moj patent z rok temu ktos to napisale wiec powtrzam mi sie sprawdza

 

Wlasnie folie musze potestowac jak bedzie okazja. Tez widzialem ze ktos z rok temu pisal ze dobrze wychodzi :)



#480 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 01 marzec 2017 - 17:51

Folią można gładko położyć kapkę większą warstwę, powiedzmy jak dwie czy trzy szmatką, przynajmniej takie jest moje doświadczenie z tym materiałem przy wcierce.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych