Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Pytania początkującego rodbuildera

tech-rb rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
574 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 29 wrzesień 2016 - 21:35

Bawię sie ostatnio z przeróbkami i złamasami to wrzucę fotki wzmocnienia czesci żeńskiej na szczytówce w najcześciej stosowanym połączeniu czyli Put Over. :)
Jest to pierwsza moja próba z tego typu "omotką" a zainspirował mnie do tego oryginalnie wzmocniony blank w muchówce Sage.
Podoba mi sie to a jak z trwałością, to sie okaże po czasie.

Kijek któremu to zaaplikowałem to muchówka Jaxon Odeon. Podobno świetny kij (nie wiem, nie testowałem jeszcze) ale ścianki blanku są bardzo cieniutkie, podobnie jak w Team Dragonach wiec zamiast zastosować zwykła omotkę w kolorze nici na przelotkach, zrobiłem to tak jak robi Sage czy Shimano Beast Master.

Materiał to rowing węglowy, ktorego rownież używam ostatnio do wzmacniania połączeń połamasów ktore trafiają w moje ręce.

Wyszło tak jak na fotkach niżej. :)
Na fotce ostatniej już z gotowym lakierem, takim jak na omotkach.

Może komuś sie ten sposób przyda. Kilku kolegów pisało o tym ale fotek i opisów nikt z nich nie wrzucił. :)

Udanych prac i dobrych połączeń życzę. ;)

Załączone pliki


  • Pluszszcz i snup lubią to

#442 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1847 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 30 wrzesień 2016 - 13:57

W dobrych konstrukcjach to jest od razu robione ;)
Czasem już na etapie nawijania prepregu idą tam dwie warstwy, czasem po nawinięciu jest dowijane wzmocnienie.
W moim starym talonie imVI+ widać wyraźnie zgrubienie w tej części złącza.

#443 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 wrzesień 2016 - 22:07

W dobrych konstrukcjach to jest od razu robione ;)
Czasem już na etapie nawijania prepregu idą tam dwie warstwy, czasem po nawinięciu jest dowijane wzmocnienie.
W moim starym talonie imVI+ widać wyraźnie zgrubienie w tej części złącza.


W dobrych?
Ja słyszałem że wlasnie w poprawianych ktore okazały sie za słabe. :)
Fakt że tylko dobre firmy tak robią. Ja skopiowałem Sage. :)

#444 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1847 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 01 październik 2016 - 14:14

A widzisz ;)
Mam starego Powerloopa od Shimano... Na blanku piekna spirala, zlacza grubsze i już bez spiralki bo jest na wierzchu wzmocnienie...
Starusienki Anos na blanku Loopa - grubszy na złączach.
Kilka innych "wiekowych" konstrukcji tak samo...
Nawet w Silstarach tak miałem i starych innych kijach...

#445 OFFLINE   pisaq87

pisaq87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Pisarski

Napisano 11 grudzień 2016 - 22:38

Witojcie,

Panowie, z racji, że idzie zima, zbliża się gwiazdka, a tak się składa, że byłem grzeczny to chciałbym się zaopatrzyć w jakiś taki zestaw dla początkującego rodbuildera.
W tej chwili odstawiam chałturę i psuje stare wędki, aby móc je naprawiać :D
U jankesów co rusz to jakiś "starter kit" w dobrej cenie, a to maszyna do omotek, a to do suszenia, do tego pędzle, markery, pilniki - co dusza zapragnie.
U nas... no zestawy Batsona po 2,5k. Sorry, ale nie wiem jak mi się spodoba przygoda z rodbuildingiem i nie wyłoże 3 tysięcy na narzędzia i akcesoria, które będą się kurzyć bądź będę musiał sprzedać ze stratą.
Do tego, zależy mi na tym, aby całość była sprytna i kompaktowa, mój skromny "warsztat" muchowy i tak zajmuje sporo miejsca. Fajnie prezentuje się coś takiego:

http://www.mudhole.c...upply-Kit-FSB-4
 

 

Co sądzicie o tego typu zestawach? Znacie miejsce, gdzie można takowe dostać, oczywiście w Polsce?

 



#446 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 11 grudzień 2016 - 23:01

600$ sporo .

Dam Ci dobrą radę. Fajne maszynki robi kolo z JB. Jego nick to p-pro7 Na imię mu bardzo dostojnie ,bo Paweł :) A tak już zupelnie serio...Maszynki z pod jego ręki są super dopracowane i nie drogie. Reszte dokupisz w BRC. Są tanie fajne nici po 6,80zl za szpulkę (malo juz kolorow zostalo -ale na początek bedzie ok) Kupisz tam też lakier w strzykawkach pędzelki itp. Pilnik sam sobie zrób oklejając stary zlamany blank papierem - powiedzmy o gradacji 24 -40. Na początek maszynka i te gadżety Ci stykną. Potem ? Sam zobaczysz ...jesli się nie spodoba to będziesz bogatym człowiekiem ,jesli się spodoba to będziesz wydałwal kasę na coraz to nowe blanki , uchwyty , gadżety tudziesz inne nowości dot RB. Tak czy inaczej wydaję mi się ,że opcja zakupu tego w pl i kilku rzeczy potrzebnych do startu z RB będzie opcja tansza niz zakup w Juesej :)
Pozdrawiam

#447 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 12 grudzień 2016 - 00:15

Tak dla poczatkujacego rodbuildera, ktory jeszcze nie wie czy sie w to wciagnie, to nie warto inwestowac w taki starter kit za $600 :) 


  • pisaq87 lubi to

#448 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 12 grudzień 2016 - 09:44

600$ sporo .

Dam Ci dobrą radę. Fajne maszynki robi kolo z JB. Jego nick to p-pro7 Na imię mu bardzo dostojnie ,bo Paweł :) A tak już zupelnie serio...Maszynki z pod jego ręki są super dopracowane i nie drogie. Reszte dokupisz w BRC. Są tanie fajne nici po 6,80zl za szpulkę (malo juz kolorow zostalo -ale na początek bedzie ok) Kupisz tam też lakier w strzykawkach pędzelki itp. Pilnik sam sobie zrób oklejając stary zlamany blank papierem - powiedzmy o gradacji 24 -40. Na początek maszynka i te gadżety Ci stykną. Potem ? Sam zobaczysz ...jesli się nie spodoba to będziesz bogatym człowiekiem ,jesli się spodoba to będziesz wydałwal kasę na coraz to nowe blanki , uchwyty , gadżety tudziesz inne nowości dot RB. Tak czy inaczej wydaję mi się ,że opcja zakupu tego w pl i kilku rzeczy potrzebnych do startu z RB będzie opcja tansza niz zakup w Juesej :)
Pozdrawiam

aaa i nie ma za co :)



#449 OFFLINE   pisaq87

pisaq87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Pisarski

Napisano 12 grudzień 2016 - 10:06

Hehe, dziękuję.
600$ to nie jest mało, ale po przekopaniu zasobów polskich sklepów, stwierdzam, że kupno takiego zestawu za 299,99$ jest jakimś pomysłem.
Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi stwierdzam, że macie rację.
W sumie - oprócz materiałów typu nici, lakiery i kleje - to najbardziej potrzebuję maszynki do omotek i do suszenia.

#450 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 11:09

"kobyłkę" do kręcenia ręcznego można też wystrugać własnoręcznie a do suszenia pojedynczego kijka można kupić suszarkę w BRC:

https://www.sklep.br...18RPM-220V-/740

jak już zupełnie nie chce się samemu wykonywać urządzeń to w fishing center mają (na pewno w ofercie) hand wrapera:

http://www.fishingce.../urzadzenia.php

za 369 zeta (plus przesyłki) masz zestaw startowy oprzyrządowania ;)



#451 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 12 grudzień 2016 - 13:48

Hehe, dziękuję.
600$ to nie jest mało, ale po przekopaniu zasobów polskich sklepów, stwierdzam, że kupno takiego zestawu za 299,99$ jest jakimś pomysłem.
Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi stwierdzam, że macie rację.
W sumie - oprócz materiałów typu nici, lakiery i kleje - to najbardziej potrzebuję maszynki do omotek i do suszenia.

Marcin, napisz do Pawła - zobaczysz , że warto :) Ostatnio kupiłem komplecik drewniany wraperek a dodatkowo urządzonko do suszenia . Szczerze i z czystym sumieniem polecam kolegę p-pro7. Da się z nim dogadać  ...jeśli będzie miał czas to jestem pewny , że Ci pomoże  :)

 

Pozdrawiam i powodzenia w nowym sposobie pozbywania się kasy z konta :)



#452 OFFLINE   HoF

HoF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Sz
  • Nazwisko:H

Napisano 12 grudzień 2016 - 14:03

@"Paweł" mógłbyś pokazać jakieś fotki tych maszynek ? :) 



#453 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 12 grudzień 2016 - 16:10

@"Paweł" mógłbyś pokazać jakieś fotki tych maszynek ? :)

Masz jedną w moim wątku  tu : 

http://jerkbait.pl/t...my-pawła/page-2

 

- druga jest tu :

 

http://jerkbait.pl/t...hnika-rb/page-4

 

Zależy co chcesz , generalnie robi chyba dwa rodzaje . Moja to taka skromna wersja - ta w technice rodbuildingu jest bardziej wypasiona i ma aż 4 m długości. Z resztą na fotkach widać wszystko . Ta bardziej wypasiona "tyż" kiedyś była moja  :)

 

Pozdrawiam .


  • MarcinZ i HoF lubią to

#454 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Napisano 16 grudzień 2016 - 23:35

Zapytam koledzy tu Do Drying Machine jaki silnik polecacie żeby zrobić w domu ? do grilla mikrofali czy może cos innego.



#455 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 16 grudzień 2016 - 23:42

sa na allegro wolnoobrotowe po 20 zeta. 5-9-15 obrotow na min. chinski badziew ,ale u mnie daje rade



#456 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Napisano 17 grudzień 2016 - 22:18

jakie obroty kupic 15 czy 5 rpm jak ma sie to do pierwszego lakierowania co lepiej wolniej czy szybciej 



#457 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 18 grudzień 2016 - 09:13

Witojcie,

Panowie, z racji, że idzie zima, zbliża się gwiazdka, a tak się składa, że byłem grzeczny to chciałbym się zaopatrzyć w jakiś taki zestaw dla początkującego rodbuildera.
W tej chwili odstawiam chałturę i psuje stare wędki, aby móc je naprawiać :D
U jankesów co rusz to jakiś "starter kit" w dobrej cenie, a to maszyna do omotek, a to do suszenia, do tego pędzle, markery, pilniki - co dusza zapragnie.
U nas... no zestawy Batsona po 2,5k. Sorry, ale nie wiem jak mi się spodoba przygoda z rodbuildingiem i nie wyłoże 3 tysięcy na narzędzia i akcesoria, które będą się kurzyć bądź będę musiał sprzedać ze stratą.
Do tego, zależy mi na tym, aby całość była sprytna i kompaktowa, mój skromny "warsztat" muchowy i tak zajmuje sporo miejsca. Fajnie prezentuje się coś takiego:

http://www.mudhole.c...upply-Kit-FSB-4
 

 

Co sądzicie o tego typu zestawach? Znacie miejsce, gdzie można takowe dostać, oczywiście w Polsce?


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 18 grudzień 2016 - 09:14


#458 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 grudzień 2016 - 09:55

Ja na start 2 lata temu kupiłem sobie ten właśnie wrapper CRB z Best Rods Center. Suszarkę, tak jak wielu innych, zrobiłem z silniczka do kuli dyskotekowej (bodajże 6 rpm) za 20 zł i dwóch kawałków sklejki. Działa cały czas, do rekreacyjnego kręcenia wędek (powiedzmy 1, 2 w miesiącu) moim zdaniem w zupełności wystarcza :)



#459 OFFLINE   CzareGG

CzareGG

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Czarek
  • Nazwisko:Rutkkowski

Napisano 02 styczeń 2017 - 01:42

Witam, chciałbym zrobić swoją pierwszą spinningówke od podstaw. Co będzie mi potrzebne?



#460 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 styczeń 2017 - 01:48

Potrzebujesz przeczytac ten dzial:

 

http://jerkbait.pl/f...g-budowa-wędek/

 

I to jest dobra rada na sam start :)


  • Krzysiu lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, rodbuilding