Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Pytania początkującego rodbuildera

tech-rb rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
559 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 17 wrzesień 2015 - 21:04

To nie są jakieś super blanki. W zasadzie nic szczególnego, takie żeby ukręcic kijek dla dziecka czy żony, tak to widzę.

Jak zrobisz okoniówkę używając nawet najtańszych komponentów to wydasz więcej niz na jej odpowiednik ze sklepowej półki.

Nie chcę Cie zniechęcać ale jak chcesz się bawić w rodbuilding bo brakuje Ci okoniówki a nie wiesz czego oczekujesz to o zamierzony efekt będzie ciężko.

Też kiedys kupowałem blanki podczas gdy nie wiedziałem do końca czego potrzebuję, wszystkie pierwsze projekty poszły do ludzi bo zwyczajnie nie trafiały w moje oczekiwania. Żałuję tylko że oddałem xzogę 2kg :) przechodziłem różne etapy a to super polskie blanki, a to xzoga, a to phenix w tytanach a to jakieś matagi i inne mhx'y. Była fasynacja SKSS a teraz... znowu myślę że juz wiem co dla mnei dobre i wybieram blanki st croix. Każdy musi sobie wypracować swoje zdanie a to jest długa i kręta droga.



#402 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 17 wrzesień 2015 - 21:09

no to już wiem,
length to długość zapewne podane w calach, w kolumnie jest wędka 1.75-7g o długości 168 cm - 5'6" czy to będzie dobra okoniówka?

Dlugosc podawana jest w stopach i calach dla uproszczenia stopa ma 30cm...

Pozdrawiam, Adam

#403 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 17 wrzesień 2015 - 21:12

no to już wiem,

length to długość zapewne podane w calach, w kolumnie jest wędka 1.75-7g o długości 168 cm - 5'6" czy to będzie dobra okoniówka? 

A gdzie chcesz łowić te okonie,jezioro,rzeka (duża czy mała) no i czy z brzegu czy z jakiegoś sprzętu pływającego,podaj więcej konkretów,to będzie łatwiej Ci coś podpowiedzieć.Mam kijek 5'6" tylko do 3,5g ale nadaje się on na raczej tylko na malutkie rzeczki i bajorka lub łódeczkę,ze względu na długość.Bardziej uniwersalny będzie kijek o długości od 6'6'' (198cm) do 7' (213cm),połowisz nim i na jeziorku czy rzece i na łódce też da radę.


  • deejaybialy lubi to

#404 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7989 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 18 wrzesień 2015 - 00:04

A ja koledze radze najpierw, zanim wezmie sie za jakiekolwiek klejenie kijaszkow, niech poswieci troche czasu i przeczyta caly dzial rodbuilding.

Ja tak zrobilem zamin zaczalem, wyszlo mi na plus ;)


  • slawek_2348 i Paavo lubią to

#405 OFFLINE   daniel_lisek

daniel_lisek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Imię:Daniel

Napisano 18 wrzesień 2015 - 13:15

A gdzie chcesz łowić te okonie,jezioro,rzeka (duża czy mała) no i czy z brzegu czy z jakiegoś sprzętu pływającego,podaj więcej konkretów,to będzie łatwiej Ci coś podpowiedzieć.Mam kijek 5'6" tylko do 3,5g ale nadaje się on na raczej tylko na malutkie rzeczki i bajorka lub łódeczkę,ze względu na długość.Bardziej uniwersalny będzie kijek o długości od 6'6'' (198cm) do 7' (213cm),połowisz nim i na jeziorku czy rzece i na łódce też da radę.

łowię nad zalewem 16,3ha,z brzegu


Użytkownik daniel_lisek edytował ten post 18 wrzesień 2015 - 13:16


#406 OFFLINE   daniel_lisek

daniel_lisek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Imię:Daniel

Napisano 18 wrzesień 2015 - 13:21

z jednej strony chciałbym mieć fajną wędkę, ale z drugiej strony nie chcę wydać dużo bo jak pierwszy raz zepsuje/połamie coś to będzie źle 



#407 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7989 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 18 wrzesień 2015 - 13:24

łowię nad zalewem 16,3ha,z brzegu

 

Celuj przynajmniej w 2.13m dlugosci. Ja takimi lowie nawet z brzegu. 

ta 165cm troche zbyt krotka na takie lowienie



#408 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 wrzesień 2015 - 13:29

Podobnie do kolegi @DelToro uważam iż najpierw trzeba poświęcić trochę czasu na czytanie i eduację. Sam tak robiłem, do pierwszego projektu zbierałem sie 3 miesiące, czytałem, ogladałem filmy na YT. To najlepsza droga, ja polecam, pierwsze projekty już dawno u innych łowią, ważne aby wiedzieć czego sie oczekuje od wędki, i próbować.


  • Del Toro lubi to

#409 OFFLINE   daniel_lisek

daniel_lisek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Imię:Daniel

Napisano 18 wrzesień 2015 - 15:19

To nie wiem czy kupić blank iitp. czy kupić gotowca np http://allegro.pl/ko...5290651402.html



#410 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7989 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 18 wrzesień 2015 - 15:27

To nie wiem czy kupić blank iitp. czy kupić gotowca np http://allegro.pl/ko...5290651402.html

 

Jak masz tylko tyle do wydania jak ta cena z linku, to jednak gotowca ;) 

Zeby robic wedke musisz dokladnie wiedzec co chcesz, na jakie lowisko, pod jakie przynety, jakie ryby, jaki dolnik jest dla Ciebie wygodny... itd.



#411 OFFLINE   daniel_lisek

daniel_lisek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Imię:Daniel

Napisano 18 wrzesień 2015 - 15:28

Jak masz tylko tyle do wydania jak ta cena z linku, to jednak gotowca ;)

Zeby robic wedke musisz dokladnie wiedzec co chcesz, na jakie lowisko, pod jakie przynety, jakie ryby, jaki dolnik jest dla Ciebie wygodny... itd.

nie. do wydania mam 2x więcej, myślę że powinno(odskocznia od spławika)) wystarczyć na okonie 1-2 razy w miesiącu, wole spławik 

łowie nad zalewem jak pisałem, przynęty jaskółki, obrotówki,  twistery, okonie, dolnik taki =----===------------------- (taki wybrakowany w środku jakby)


Użytkownik daniel_lisek edytował ten post 18 wrzesień 2015 - 15:33


#412 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7989 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 18 wrzesień 2015 - 15:33

No to jak masz ze 300zl to tez raczej powinienes sie w sklepie rozgladac :)


  • Lars lubi to

#413 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 18 wrzesień 2015 - 17:46

No to jak masz ze 300zl to tez raczej powinienes sie w sklepie rozgladac :)

...lub uśmiechnąć się do @Mekamila i może w tych granicach coś wyczaruje ekonomicznego. Przy tej kwocie warto :).

#414 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 18 wrzesień 2015 - 17:48

Podobnie do kolegi @DelToro uważam iż najpierw trzeba poświęcić trochę czasu na czytanie i eduację. Sam tak robiłem, do pierwszego projektu zbierałem sie 3 miesiące, czytałem, ogladałem filmy na YT. To najlepsza droga, ja polecam, pierwsze projekty już dawno u innych łowią, ważne aby wiedzieć czego sie oczekuje od wędki, i próbować.

Ja mogę polecic jedno miejsce.. jak sie zamówi blank to jeszcze te 3 miesiące na czytanie będzie zanim dojdzie :)



#415 OFFLINE   daniel_lisek

daniel_lisek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Imię:Daniel

Napisano 18 wrzesień 2015 - 19:20

idzie zima przynajmniej kalendarzowo, poczytam o zrobieniu swojej wędki, poczekam i zdecyduje czy kupie gotowca czy zrobię sam(wolałbym tą opcje) 



#416 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 wrzesień 2015 - 21:54

Bez urazy ale to kolejny temat z serii czy stradic 4000 bedzie dobry do lowienia szczupakow w wodzie o glebokosci do 4 m kijem do 30g... Koledzy maja racje - poczytac, poogladac, pozadawac bardzuej rzeczowe pytania.. Jest tego tyle w internecie, ze nie ma potrzeby zasmiecania (znow przepraszam jesli zbyt obcesowo..) dzialu. Danielu - albo chcesz albo sie boisz.. Tyle ode mnie. Zycze sukcesow.

#417 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4373 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 19 wrzesień 2015 - 13:36

Ja widziałbym to tak: kupować używany lub złamany sprzęt, rozbierać, ćwiczyć nabrać wprawy i wtedy próbować machnąć coś dla siebie.
W każdym przypadku, jaki nie wzięlibyśmy pod uwagę, nie bedzie to na pewno tańsza opcja niż kupno nowego "gotowca". :(
  • daniel_lisek lubi to

#418 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 15 październik 2015 - 11:19

Witam

 

Noszę się z zamiarem zbudowania czegoś dla siebie o ile co do blanków łatwo jest znaleźć info. Jednak jak już człowiek zaczyna wsiąkać znajduję wiele postów i informacji które nie zawsze są... "poprawne".

W związku z powyższym szukam informacji jak wykonywać budować gdzie kupować (tak proszę o reklamy itd.) wszystko do budowy wędek w dobrych cenach oczywiście.

 

Zaraz dostane multum odpowiedzi typu "szukacza forum" czy "google" ale mi chodzi o sprawdzone i pewne informację i konkretne sklepy online z dobrymi cenami.

 

Gdy zaczynałem przygodę z flyfishing'iem miałem podobne dylematy i teraz wiem że dużo przepłaciłem i dużo rzeczy nie potrzebnie kupiłem dlatego proszę o opinie i sugestie :)

 

Pozdrawiam

 

 



#419 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 15 październik 2015 - 11:23

RODMAS
BRC
FISHING ART
FISHING CENTR
ART ROD

Powinno wystarczyć

reszte szukaj w necie

#420 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 październik 2015 - 11:35

no to ja dla odmiany powiem... użyj "szukaj" i "google" :D

exploruj: http://jerkbait.pl/f...g-budowa-wędek/

kupuj: jak powyżej (ART-ROD, BRC, itp.)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych