Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

SPACING (ROZMIESZCZENIE I DOBÓR PRZELOTEK)

tech-rb spacing przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1715 odpowiedzi w tym temacie

#1181 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 18:45

Hej.

Polecialy mi przelotki w wedce Abu Veracity 692L 2-8G 2.05m z poczatku mialem przezbrajać bo blank mi podpasowal, później chciałem sprzedać bo jednak troszkę drogo wyjdzie ale ze chętnych brak a kijek opierać bezczynnie o ścianę się nie może postanowiłem ze wywalę wszystkie przelotki i zamontuje nowe.

 

I teraz mam pytanie w co to ubrac? kijek jest szybki o szczytowej akcji.

Nie chciał bym wydawać nie wiadomo jak duzo wiec raczej trzeba będzie go ubrać w minimy.

Kołowrotek który będzie podpięty pod ten kijek to daiwa ninja 2000

 

Na ten moment (prawdopodobnie) kijek jest ubrany od 20 (7+szczyt) i tu mam pierwsze pytanie czy set zaczynać tak jak jest czy może zastosować mniejsze przelotki? 

chciałbym zastosować minimy "zwykle" nie matchowe ze względów estetycznych uważam ze Vki po prostu są ładniejsze.

bede uzywal tylko plecionki.

wstępnie wybrałem coś takiego Przelotki Minima 4 , HardChrome, XSV4XG

20-10-5-4-3x4w+ szczytowa

Tak bedzie ok czy wybrac zupelnie co innego? prosze o pomoc :)

 

kolejne pytanie jak się pozbyć starego lakieru po omotkach? skrobać? czy są łatwiejsze metody?

 

 

 



#1182 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 27 marzec 2017 - 19:00

Masz caly watek na ten temat ;)

 

http://jerkbait.pl/t...zelotek/page-10



#1183 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 marzec 2017 - 20:05

Byku ,po co tak ciężko ? Pomysł z KW jest ok ale moim skromnym zdaniem nie potrzeba otwierać 30 KW ,teraz nie używa się żyłek a jak już to 25 KW też się sprawdzi .Zbroiłem dwie Adrenaliny (20-90 g realny c.w) Super armata na suma ,łososia ,głowacicę i sprawdził się taki set mojego pomysłu ,Stożek 25 KW,16 KW ,i 10 KL (Choker) , przejściowa 8 KL (nie Choker !!!) i tunel jedna 7KL a reszta 4x 6 KL ,szczyt 6 MNST ,oczywiście wszystko Fuji SiC. Funkcjonuje obłędnie (dalekie rzuty i blank wykorzystany do granic. Kije połowiły spore sumy na Ebro . Trzecią Adrenalinę (moją) zrobiłem w Torzitte w systemie KR ,wykorzystując 25 FH T-RVTG  ,16 FH T-RVTG  , potem już "normalnie tak jak bozia przykazała w systemie KL czyli 12 KL TG, 10 KTTG i moja modyfikacja dalej 7 KTTG i 4 x 6 KTTG . Działa super aczkolwiek oba systemy poprawne ,mój trochę bardziej droższy ale chciałem sprawdzić nowe FH RVTG dlatego tak to zrobiłem .Jest jeszcze klasyczny KR system tylko że otworzyć można 25 FH T-RVTG a potem już normalny KR czyli 12 H ,8 M ,7 L , i tunel 5 x 6 KTTG .Tak wyglądają moje propozycje i jeżeli blank pracuje głęboko to wybrałbym system KL z dwoma KW ,jeżeli blank pracuje szczytowo to raczej KR z otwierającą FH T-RVTG  w twoim przypadku przy blanku moderate pierwszy wariant z dziewięcioma przelotkami  w tym jedna lub dwie KW (25 i 16)


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 27 marzec 2017 - 20:12

  • Del Toro lubi to

#1184 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 20:09

Tak, widziałem jednak większość osób robi na matchowych to raz dwa chciałbym się podzielić wykonaniem, a może wciagnie?

#1185 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 27 marzec 2017 - 21:13

Byku ,po co tak ciężko ? Pomysł z KW jest ok ale moim skromnym zdaniem nie potrzeba otwierać 30 KW ,teraz nie używa się żyłek a jak już to 25 KW też się sprawdzi .Zbroiłem dwie Adrenaliny (20-90 g realny c.w) Super armata na suma ,łososia ,głowacicę i sprawdził się taki set mojego pomysłu ,Stożek 25 KW,16 KW ,i 10 KL (Choker) , przejściowa 8 KL (nie Choker !!!) i tunel jedna 7KL a reszta 4x 6 KL ,szczyt 6 MNST ,oczywiście wszystko Fuji SiC. Funkcjonuje obłędnie (dalekie rzuty i blank wykorzystany do granic. Kije połowiły spore sumy na Ebro . Trzecią Adrenalinę (moją) zrobiłem w Torzitte w systemie KR ,wykorzystując 25 FH T-RVTG  ,16 FH T-RVTG  , potem już "normalnie tak jak bozia przykazała w systemie KL czyli 12 KL TG, 10 KTTG i moja modyfikacja dalej 7 KTTG i 4 x 6 KTTG . Działa super aczkolwiek oba systemy poprawne ,mój trochę bardziej droższy ale chciałem sprawdzić nowe FH RVTG dlatego tak to zrobiłem .Jest jeszcze klasyczny KR system tylko że otworzyć można 25 FH T-RVTG a potem już normalny KR czyli 12 H ,8 M ,7 L , i tunel 5 x 6 KTTG .Tak wyglądają moje propozycje i jeżeli blank pracuje głęboko to wybrałbym system KL z dwoma KW ,jeżeli blank pracuje szczytowo to raczej KR z otwierającą FH T-RVTG  w twoim przypadku przy blanku moderate pierwszy wariant z dziewięcioma przelotkami  w tym jedna lub dwie KW (25 i 16)

 

Wlasnie pod zylka tez musi chodzic. I to gruba zylka, cos w rozmiarach 0.4. 

To jest travel wiec musi obslugiwac zylke i plecionke w zaleznosci od warunkow. Ale dobrze wiedziec ze 6KT daja rade na takich patykach :) 

Dzieki za rade, bede myslal w tym kierunku. Blank oczywicie pracuje gleboko wiec zaczne od KW.



#1186 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 11 kwiecień 2017 - 12:43

Mam do przezbrojenie starą, ale jarą wklejkę Mikado Matrix 777; 2,7m; c.w. 5-20g.

Jaki set do tego dobrać. Torzity odpadają. Chyba, że sam tunel, to ujdzie. Pewnie ktoś tam przezbrajał lub zbroił wkleiki i ma pomysły co tu wsadzić.



#1187 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4369 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 11 kwiecień 2017 - 17:19

@mrWhite7
A do kija o akcji moderate i cw 20-50g jaki komplet przelotek byś wsadził? Oczywiście spinning.
Przy kiju będzie korba 4000 i większe z pletką, czasami gruba żyłka podobnie jak u "byka".
To samo co pisałeś wyżej?

#1188 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 17:37

Mam do przezbrojenie starą, ale jarą wklejkę Mikado Matrix 777; 2,7m; c.w. 5-20g.

Jaki set do tego dobrać. Torzity odpadają. Chyba, że sam tunel, to ujdzie. Pewnie ktoś tam przezbrajał lub zbroił wkleiki i ma pomysły co tu wsadzić.

jeżeli ma obsługiwać górny zakres to można po całości dać alconite... 4 - 4,5 w tunelu. jeżeli chodzi o niższy zakres (optymalnie 5-8 gram) i ma być w miarę bez bujania to zbrojenie lżejsze: pod żyłkę nadadzą się PacBay minimy - do plecionki nie polecane (ja nie testowałem więc nie powiem jaki mają wpływ na szybkość zużycia plecionki).



#1189 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 13 maj 2017 - 12:15

Panowie potrzebuję pomocy przy rozmieszczeniu przelotek. Blank 10lb 6'6"  przelotki minina match 16M-8M-5M- 5 x 4V do końca, kołowrotek 2500 . Czy środek uchwytu na 25 cm będzie OK ? I jakie powinny być odległości między przelotkami? Z góry dzięki za pomoc.



#1190 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 14 maj 2017 - 22:02

Nikt Ci nie napisze dokładanie jak ma to wyglądać. Wszystko zależy od blanku. 

Wstępnie rozstaw tak jak fuji proponuje a potem uginaj i przesuwaj wedle potrzeb. 

Tak dla przykładu mój FX 661 którego cały czas używam przy klasycznym podejściu wygląda tak:

W3 W3 W3 W3 V4 M4 M7 M16                

10cm 11  12  13  14  15  18  23              

 

To były początki mojej zabawy gdzie bałem się odejść od standardów, a teraz z klasyki u mnie nic nie zostało i rozstawienie przelotek nie trzyma się żadnego kanonu. 

Teraz wędka potrafi się zacząć tak: 

v4 v4 v4 v4        

10,5cm  8,5  10  13      

 

A przy kołowrotku np wygląda tak:

L4 L4 5L 7L 16Y

16cm  17  16  9,5  11


Użytkownik siatkaz edytował ten post 14 maj 2017 - 22:04

  • Pavko, woblerwz i JanuszD lubią to

#1191 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 15 maj 2017 - 16:43

Nikt Ci nie napisze dokładanie jak ma to wyglądać. Wszystko zależy od blanku. 

Wstępnie rozstaw tak jak fuji proponuje a potem uginaj i przesuwaj wedle potrzeb. 

Tak dla przykładu mój FX 661 którego cały czas używam przy klasycznym podejściu wygląda tak:

W3 W3 W3 W3 V4 M4 M7 M16                

10cm 11  12  13  14  15  18  23              

 

To były początki mojej zabawy gdzie bałem się odejść od standardów, a teraz z klasyki u mnie nic nie zostało i rozstawienie przelotek nie trzyma się żadnego kanonu. 

Teraz wędka potrafi się zacząć tak: 

v4 v4 v4 v4        

10,5cm  8,5  10  13      

 

A przy kołowrotku np wygląda tak:

L4 L4 5L 7L 16Y

16cm  17  16  9,5  11

możesz wstawić zdjęcie tego spoza kanonu? :)



#1192 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 16 maj 2017 - 17:00

Zdjęcie czego?

Rozmieszczenie przelotek mam Ci kliknąć? 

Czy jak rzucam i jak leci przynęta?

Nie bardzo widzę sens klikania.



#1193 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 16 maj 2017 - 20:29

chodziło mi o zdjęcie blanku pod obciążeniem - nie koniecznie z pełnym ugięciem po uchwyt kołowrotka ale jak się układa linka i wędka. ot tyle mej ciekawości było.



#1194 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 17 maj 2017 - 06:43

Postaram się w wolnej chwili coś kliknąć ale rozmieszczenie to nie tylko obciążenie ale i właściwości rzutowe. 


  • JanuszD lubi to

#1195 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 czerwiec 2017 - 10:15

Czołem!!

Mam pytanie do szanownych kolegów znajacych temat RB . Mianowicie oglądam sobie ostatnio 2 kije na tym samym blanku długość 7 stop (2,13 m ) dwa sklady.
Obydwa alconite + sic z tym ze na jednym kiju jest 8 pezelotek (7 + szczytowa) a na drugim 9 przelotek (8 + szczytowa )

Jaka jest roznica w pracy kija? Czemu dwa te same blanki sa inaczej uzbrojone? Czy ktores zbrojenie jest poprawne badz nie popeWne?

#1196 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 12 czerwiec 2017 - 12:18

Czy poprawne czy nie to dopiero ugięcia kija pod obciążeniem może pokazać oraz próby rzutowe.  

Myślę, że oba zbrojenia są poprawne chyba, że robił to kompletny amator i jakiegoś babola strzelił. 



#1197 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 czerwiec 2017 - 12:39

Zbroila to osoba znajaca sie na robocie (forumowy kolega) pytanie tylko skad ta roznica jednej przelotki?

#1198 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 12 czerwiec 2017 - 12:46

Zbroila to osoba znajaca sie na robocie (forumowy kolega) pytanie tylko skad ta roznica jednej przelotki?

 

Jeszcze niedawno taki był obowiązujący model zbrojenia.

Teraz się od niego odchodzi w stronę montowania większej ilości przelotek.

Ważne jak się żyłka układa pod obciążeniem i czy da się tym rzucić.... już kolega powyżej to napisał.

Obydwa zbrojenia prawdopodobnie są ok - a nie prościej zwrócić się bezpośrednio o wyjaśnienia do kolegi który to montował ?



#1199 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 12 czerwiec 2017 - 13:40

Zbroila to osoba znajaca sie na robocie (forumowy kolega) pytanie tylko skad ta roznica jednej przelotki?

 

Może bezpośrednią przyczyną była różna długość dolnika lub wielkość kołowrotka, a może przeznaczenie wędki - bardziej pod żyłkę/plecionkę. 

Tak jak kolega napisał wyżej najlepiej zwrócić się z tym pytaniem do zbroiniczego. 


Użytkownik siatkaz edytował ten post 12 czerwiec 2017 - 13:41


#1200 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 czerwiec 2017 - 14:18

Dziękuję za podpowiedzi.

Miłego





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych