Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1287 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 03 sierpień 2021 - 21:05

Nie rozumiem co w tym dziwnego nie ma w konfiguracji niczego trudnego. Po prostu u mnie nie działa i nie mam zamiaru tego przemilczać pisząc ochy i achy jeśli jest inaczej.


Żeby pisać obiektywne opinie trzeba w pełni przetestować silnik z kilkoma modelami, z pominięciem iphone. Redmi to zwyczajne telefony oparte na wnętrznościach ze średniej niższej półki. Jeżeli w domu masz router wifi który z jednym urządzeniem współpracuje poprawnie, a z drugim zlokalizowanym w tym samym miejscu fatalnie to wina routera? Są różne standardy wifi, są różne jakości wifi. Ja bym spróbował z samsungiem od s7 a nawet z huawei który zna się na technice wifi, a taki redmi to po prostu telefon. Poczytaj opinie o działaniu tego telefonu w sieci wifi, są fatalne, to model który ma wszystko i to właśnie problem bo to wszystko nie zawsze poprawnie działa. Dodatkowo ten telefon na fatalną nakładkę MUI, pełną śmieci i aplikacji działających w tle które potrafią właśnie rozłączać wifi i ponownie się łączyć. To ma niebagatelny wpływ na jakość komunikacji, jej stabilność. Przy zwykłym używaniu sieci możesz nawet tego nie zauważyć, przy sprężonych połączeniach wifi może być kiepsko i wg Twojego opisu jest.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 03 sierpień 2021 - 21:17

  • psychowobsy lubi to

#702 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 03 sierpień 2021 - 21:28

Nie rozumiem co w tym dziwnego nie ma w konfiguracji niczego trudnego. Po prostu u mnie nie działa i nie mam zamiaru tego przemilczać pisząc ochy i achy jeśli jest inaczej.

Pisząc dziwne miałem na myśli to, że z jednym modelem-według postów wyżej, działa niby poprawnie a z drugim nie. Musimy w takim razie poczekać na większy feedback- wydaje mi się, że od tego mamy forum, aby pomagać rozwiązywać tego typu problemy. Jesteś w stanie sprawdzić swój egzemplarz z innym telefonem?



#703 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 03 sierpień 2021 - 21:42

Jeżeli wam się nie spieszy, to za jakieś 2 tygodnie, jak moja spalina wróci z serwisu to sprawdzę kilka, a może więcej niż kilka modeli telefonów, od modeli budżetowych po markowe s-ki.

#704 OFFLINE   adiplo

adiplo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 sierpień 2021 - 22:10

Hej, Nie wiecie czy Caymany są już w sprzedaży?

Bo wszędzie widzę że niedostępne.

 

Jak się sprawuje kotwica? Może się wypowiedzieć ktoś z użytkowników?



#705 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 31 sierpień 2021 - 06:35

Kotwica tak samo jak w  MK i MG.



#706 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 31 sierpień 2021 - 07:00

Kotwica tak samo jak w  MK i MG.


A pływałeś na mg i mk?

#707 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 31 sierpień 2021 - 07:25

No właśnie, pływałeś? Bo moim zdaniem w haswingu nowym pracuje najlepiej. Ja rozumiem za chwilę wylewane żale, że jednak mk mg są lepsze, ale to bzdura, są tylko znacznie droższe no i mg bardziej awaryjne. Xi3 mojego kumpla już 4 raz leci na serwis, ostatnio obracała się tylko w jedną stronę. Kolejne xi3 moich znajomych albo głupieją na kotwicy albo mają inne problemy.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 31 sierpień 2021 - 07:28


#708 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 31 sierpień 2021 - 07:33

No właśnie, pływałeś? Bo moim zdaniem w haswingu nowym pracuje najlepiej. Ja rozumiem za chwilę wylewane żale, że jednak mk mg są lepsze, ale to bzdura, są tylko znacznie droższe no i mg bardziej awaryjne. Xi3 mojego kumpla już 4 raz leci na serwis, ostatnio obracała się tylko w jedną stronę. Kolejne xi3 moich znajomych albo głupieją na kotwicy albo mają inne problemy.

Robert, określona seria produkcyjna jest wadliwa w wypadku Xi, mój też często gościł w serwisie, ale to nie była ani moja, ani ich wina- po prostu korpo nie sprawdziło nowych modułów GPS przed wypustem narynek

Jeśli będzie tylu użytkowników Caymanów co MG, wtedy można coś będzie powiedzieć. Nowe MG są już ponoć pozbawione wad softowo-hardwarowych. 



#709 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 31 sierpień 2021 - 07:52

No właśnie, pływałeś? Bo moim zdaniem w haswingu nowym pracuje najlepiej. Ja rozumiem za chwilę wylewane żale, że jednak mk mg są lepsze, ale to bzdura, są tylko znacznie droższe no i mg bardziej awaryjne. Xi3 mojego kumpla już 4 raz leci na serwis, ostatnio obracała się tylko w jedną stronę. Kolejne xi3 moich znajomych albo głupieją na kotwicy albo mają inne problemy.


Plywalem na mg a teraz na mk, i tak jak Maciek napisał, raz że felerny seria xi, dwa ilos użytkowników. Życzę użytkownikom haswinga, aby sprawował się tak jak mk.

#710 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Napisano 31 sierpień 2021 - 08:13

Witam podpowie ktoś jaki kabel pasuje do ładowania pilota. ? Ponieważ swój zgubiłem ewentualnie gdzie kupie sam kabel

#711 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 31 sierpień 2021 - 08:57

A pływałeś na mg i mk?

Pływam Haswingiem od 2019. Jestem na rybach średnio 3 razy w tygodniu, przez cały rok (chyba że jest lód). Pływałem na łodziach z MG i MK, stałem na wodzie obok łódek z MG i MK i tak jak piszę bez różnicy. Inny sposób sterowania, inne wykonanie ale to już inna historia.



#712 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 31 sierpień 2021 - 09:58

Witam podpowie ktoś jaki kabel pasuje do ładowania pilota. ? Ponieważ swój zgubiłem ewentualnie gdzie kupie sam kabel


To kabelek 5v 500mA, kupisz w każdym sklepie z elektronika. Podjedz z pilotem, i sprawdz na miejscu.
Ten powinien pasować, ale są i tańsze:
https://allegro.pl/o...5mm-10636587857
  • Karol Krause lubi to

#713 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 01 wrzesień 2021 - 09:32

Witam podpowie ktoś jaki kabel pasuje do ładowania pilota. ? Ponieważ swój zgubiłem ewentualnie gdzie kupie sam kabel

Są dostępne u nas oryginalne kable do ładowania pilota, proszę o wiadomość.



#714 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów

Napisano 01 wrzesień 2021 - 22:44

Czy można lub czy w najbliższym czasie będzie można kupić gdzieś ten silnik?

#715 OFFLINE   losbebenos

losbebenos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Bęben

Napisano 02 wrzesień 2021 - 12:58

Witam,
od sierpnia zacząłem pływać na silniku Haswing Cayman Helmsman 2021. Mam problem z połączeniem silnika że smartfonem. Próbowałem łączyć iphona poprzez WiFi, a także smartfon huawei poprzez pilota. Ani jedna opcja nie działa, ani druga. Nie można nawiązać połączenia. Jeżeli chodzi o pracę samego pilota to bez zarzutu.
Proszę o pomoc.

#716 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 03 wrzesień 2021 - 14:50

Czy można lub czy w najbliższym czasie będzie można kupić gdzieś ten silnik?

Dzisiaj do mnie dojechał ze sklepu sklep-pontony.pl

#717 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 05 wrzesień 2021 - 20:39

Witam,
od sierpnia zacząłem pływać na silniku Haswing Cayman Helmsman 2021. Mam problem z połączeniem silnika że smartfonem. Próbowałem łączyć iphona poprzez WiFi, a także smartfon huawei poprzez pilota. Ani jedna opcja nie działa, ani druga. Nie można nawiązać połączenia. Jeżeli chodzi o pracę samego pilota to bez zarzutu.
Proszę o pomoc.

U mnie iPhone 11pro- podobna sytuacja- w pierwszej chwili połączenie, ale w 30 minut 3 razy utrata komunikacji. Odpuściłem, natomiast przetestowałem funkcje pilota- 3h pływania i kotwiczenia- bez zarzutu. 
Zrobię wszystkie aktualizacje telefonu i oprogramowania, dam drugą szansę ;)



#718 OFFLINE   losbebenos

losbebenos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Bęben

Napisano 07 wrzesień 2021 - 06:45

Próbowałem aktualizować iphona i helmsman, ale niestety sytuacja się nie zmienia. Próbowałem też na drugim telefonie na androidzie łączyć się z wykorzystaniem pilota po bluetooth, ale bez rezultatu. Problem jest z silnikiem, a w sumie z siecią WiFi, która generuje. Nazwa sieci powinna być taka jak na tabliczce znamionowej silnika i zaczynac się literami HSW, u mnie jest jakaś dziwna USC i coś tam i ma dziwny adres IP, może trzeba byłoby ustawić adres IP. Najgorsze jak z nowym sprzętem trzeba kombinować, a okazuje się że to jakaś pierdola.

#719 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 12 wrzesień 2021 - 08:00

Ja wymieniłem Caiman'a z aplikacją helmsman /kotwica na smartfon/ na nowa wer. z kotwicą w pilocie. REWELACJA 

 

Obserwuje echo, namierzam miejscowe, pyk silnik cofa łódkę i trzyma ją +-2m  !!!   Najlepiej sprawdzić przy jakieś bojce. Manewry naprawdę delikatne !

 

A bardziej ogarnięty dopływając na znaną miejscówkę ustawi się pod wiatr i wyhamuje łódkę , zaoszczędzi zbędnych manewrów i płoszenia ryb.

 

Nadmieniam, że pływałem na MK i tam wku... mnie nerwowe manewry silnika przy słabym zmiennym wietrze. Odpał silnika był tak mocny, że zawsze ktoś się zachwiał na nogach!



#720 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 wrzesień 2021 - 08:02

Ja wymieniłem Caiman'a z aplikacją helmsman /kotwica na smartfon/ na nowa wer. z kotwicą w pilocie. REWELACJA 

 

Obserwuje echo, namierzam miejscowe, pyk silnik cofa łódkę i trzyma ją +-2m  !!!   Najlepiej sprawdzić przy jakieś bojce. Manewry naprawdę delikatne !

 

A bardziej ogarnięty dopływając na znaną miejscówkę ustawi się pod wiatr i wyhamuje łódkę , zaoszczędzi zbędnych manewrów i płoszenia ryb.

 

Nadmieniam, że pływałem na MK i tam wku... mnie nerwowe manewry silnika przy słabym zmiennym wietrze. Odpał silnika był tak mocny, że zawsze ktoś się zachwiał na nogach!

A kajmanem próbowałeś kotwić w czasie flauty? Brak odświeżania pozycji gps w bezruchu to choroba wszystkich dziobówek, drgawek wtedy dostają........






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych