Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uszkodzona przelotka / omotka - co zrobic?

przelotki omotka tech-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
288 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 24 kwiecień 2016 - 10:14

zamontuj nową przelotkę, możesz samodzielnie, możesz w pracowni - kraków blisko... wkładów ceramicznych się nie wymienia.

Do Krakowa mam rzut beretem, więc nie będzie problemu. Znasz jakiś sprawdzony i godny polecenia adres, gdzie można by to naprawić ? 



#222 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 24 kwiecień 2016 - 10:14

:)  ;)



#223 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Napisano 24 kwiecień 2016 - 10:38

zamontuj nową przelotkę, możesz samodzielnie, możesz w pracowni - kraków blisko... wkładów ceramicznych się nie wymienia...

No tutaj bym polemizował ;)


  • Apioo i CM Punk lubią to

#224 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 24 kwiecień 2016 - 11:16

Śmiało wymienisz tylko ciężko będzie dobrać taki sam kolorem jak i rozmiarem .wstaw fotkę przelotki i podaj średnicę otworu jaki pozostał po pierścieniu. Mam sporo przelotek z demontażu moze coś pomogę.
  • Apioo i CM Punk lubią to

#225 OFFLINE   Iwan krk

Iwan krk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 kwiecień 2016 - 11:33

Znajdź przelotke w tym samym rozmiarze. Podgrzej i wycisnij pierścień. Potem Podgrzej przelotke na wędce i wciśnij pierścień. Na koniec wykalaczką delikatnie na styku klej typu kropelka.
Robiłem tak kilka razy i śladu nie ma po wymianie. Trzyma się kilka sezonów. To oczywiście nieprofesjonalnie zrobione i lepiej wymienić przelotke całą u fachowca.
  • mariusz79 lubi to

#226 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 24 kwiecień 2016 - 12:26

Śmiało wymienisz tylko ciężko będzie dobrać taki sam kolorem jak i rozmiarem .wstaw fotkę przelotki i podaj średnicę otworu jaki pozostał po pierścieniu. Mam sporo przelotek z demontażu moze coś pomogę.

Filser, średnica przelotki to jakieś 3.5-4 mm (zmierzone linijką, bo niestety nie mam suwmiarki). Poniżej zdjęcie.
Iwan KRK ---problem w tym, że nie mam innych przelotek. Nie wiesz czasem kto w Krakowie mógłby mi to ewentualnie naprawić ? Dawniej wiem, że wędkę można było naprawić w Głowatce na Joselewicza. Ale teraz po zmianie właściciela nie wiem czy jest to możliwe....

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   29,37 KB   8 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   108,8 KB   8 Ilość pobrań

Użytkownik Grzesiek edytował ten post 24 kwiecień 2016 - 12:29


#227 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 909 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 24 kwiecień 2016 - 12:31

Do Krakowa mam rzut beretem, więc nie będzie problemu. Znasz jakiś sprawdzony i godny polecenia adres, gdzie można by to naprawić ? 

www.fishingart.eu



#228 ONLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 24 kwiecień 2016 - 14:14

Tak,jak Filser pisze-wymień samą porcelankę,należy zidentyfikować najpierw,z czego zrobiona jest porcelanka,następnie dobrać przelotkę o tej samej średnicy pierścienia,następnie przeciąć ostrożnie ramkę przelotki (tu znów zawód technika dentystycznego się mocno przydaje),z której chcemy pozyskać wkład i wkleić ją na super glue,ewentualnie na jakiś dwuskładnikowy przeźroczysty klej,chcę dodać,aby wszyscy wymieniacze przelotek przyjrzeli się swoim przelotkom z bliska-fabrycznie montowane pierścienie również są wklejane,zapewniam też,że znacznie większy ślad zostanie po wymianie całej przelotki,niż wymianie samego pierścienia,śmiem twierdzić,że po wymianie pierścienia w ogóle nie będzie śladu.

I taka analogia mi się nasunęła-jak złapiecie kapcia,to po wymianie koła wyrzucacie je do śmietnika,czy wymieniacie oponkę? ;)

Sam przymierzam się do wymiany pierścienia w pierwszej przelotce w Beastmasterze 270MH o średnicy 30 mm i nie wyobrażam sobie,aby rozwalać omotkę z rowingu węglowego,do tego obok jest napis SHIMANO,po prostu szukam pierścienia z tego samego materiału,wklejam i gotowe :) .


Użytkownik CM Punk edytował ten post 24 kwiecień 2016 - 14:23

  • krzysiek gżybek lubi to

#229 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 24 kwiecień 2016 - 16:29

CM Punk, tylko skąd wziąć taką przelotkę ? Gdzie ją można kupić ? Kupiłbym ze 3-4 różne przelotki (by idealnie dopasować rozmiar) i zrobiłbym to sam....



#230 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 24 kwiecień 2016 - 19:39

Tak,jak Filser pisze-wymień samą porcelankę,należy zidentyfikować najpierw,z czego zrobiona jest porcelanka,następnie dobrać przelotkę o tej samej średnicy pierścienia,następnie przeciąć ostrożnie ramkę przelotki (tu znów zawód technika dentystycznego się mocno przydaje),z której chcemy pozyskać wkład i wkleić ją na super glue,ewentualnie na jakiś dwuskładnikowy przeźroczysty klej,chcę dodać,aby wszyscy wymieniacze przelotek przyjrzeli się swoim przelotkom z bliska-fabrycznie montowane pierścienie również są wklejane,zapewniam też,że znacznie większy ślad zostanie po wymianie całej przelotki,niż wymianie samego pierścienia,śmiem twierdzić,że po wymianie pierścienia w ogóle nie będzie śladu.

I taka analogia mi się nasunęła-jak złapiecie kapcia,to po wymianie koła wyrzucacie je do śmietnika,czy wymieniacie oponkę? ;)

Sam przymierzam się do wymiany pierścienia w pierwszej przelotce w Beastmasterze 270MH o średnicy 30 mm i nie wyobrażam sobie,aby rozwalać omotkę z rowingu węglowego,do tego obok jest napis SHIMANO,po prostu szukam pierścienia z tego samego materiału,wklejam i gotowe :) .

 

Nie za bardzo rozumiem, po co tyle zachodu. Łatwiej jest wymienić na nowa przelotkę. Nawet sladu nie będzie, że wymieniona, jak zrobi się tak, jak trzeba. Wklejona i tak kiedyś wypadnie.



#231 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 24 kwiecień 2016 - 21:41

No to powiem Ci,że wymieniałem kilka pierścionków w swoim życiu,w tym pierścionek w moim Power Loopie jakieś 15 lat temu i siedzi,nic nie wypadło,może po prostu trzeba umieć to zrobić i mieć minimum zdolności manualnych? :)

I nie rozumiem Twojego toku myślenia,bo idąc tą drogą,to wszystkie wklejane porcelanki powinny wypadać,dlaczego tak się nie dzieje?

Wiesz,ile czasu zajmie wymiana pierścienia? Jakieś 10-15 minut. A wymiana przelotki? :)

I jeszcze jedno-wymiana samego pierścienia jest o wiele łatwiejsza,niż całej przelotki,bo łatwiej dobrać sam pierścień,niż pierścień z ramką.

Do tego kolor omotki też raczej nie będzie taki sam (chyba,że po prostu będzie to nitka,którą zrobiono omotki w fabryce),inny kolor lakieru (widać,że ten kijek już pracował,więc lakier na pewno trochę pożółkł),do tego inna ręka kładąca lakier-zawsze będzie to widoczne,to tak,jak z lakierowaniem samochodów-lakier kładziony poza fabryką prawie nigdy nie wygląda tak,jak fabryczny i nie chodzi mi tu o grubość czy kolor,ale samo położenie bezbarwnego itp. Chyba,że trafi się geniusz lakiernictwa,a do tego warunki będą na tyle sprzyjające,że po prostu się uda.


Użytkownik CM Punk edytował ten post 24 kwiecień 2016 - 21:43


#232 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 24 kwiecień 2016 - 21:46

CM Punk, tylko skąd wziąć taką przelotkę ? Gdzie ją można kupić ? Kupiłbym ze 3-4 różne przelotki (by idealnie dopasować rozmiar) i zrobiłbym to sam....

Tak,jak Filser napisał-zrobić dobrą fotkę,najlepiej w świetle słonecznym,możesz do Niego uderzyć,ja też z Nim pisałem na temat mojej i wygląda na to,że uda się dobrać bez większego problemu.

Przede wszystkim,co to za kijek,to może po prostu będzie wiadomo,jakie przelotki tam użyto.



#233 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1380 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 25 kwiecień 2016 - 06:47

Zaden problem, potrzebny ring o takiej samej srednicy ,klej i dziala u mnie w morskim spinie 5 lat.


  • CM Punk lubi to

#234 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 07:45

Zaden problem, potrzebny ring o takiej samej srednicy ,klej i dziala u mnie w morskim spinie 5 lat.

Dokładnie,niektórzy myślą,że pierścienie są wklejane za pomocą kosmicznej technologii,a jest to taki sam klej,którego może użyć zwykły śmiertelnik i siła utrzymania jest taka sama,jak klej puści,to pierścień wypadnie,czy fabryczny,czy wklejony indywidualnie :) . Jest za to duża zaleta-nie niszczy się fabrycznej omotki,kierujemy się poszukiwaniem samego pierścienia a nie całej przelotki,no i przede wszystkim prostota,czas naprawy i brak śladów ingerencji :) .


  • Rebel64 lubi to

#235 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 25 kwiecień 2016 - 09:22

Wysłałem priv do Filsera. Zobaczymy co się z tego urodzi :D



#236 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 22:42

A tu taka instrukcja dla tych,co się boją,nie potrafią,bądź uważają,że się nie da:

http://www.amur-team.../31-wymiana-sic



#237 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 29 kwiecień 2016 - 20:42

Dzięki Filserowi przelotka została naprawiona. Przesłał mi on kilka przelotek o zbliżonej średnicy, wyjąłem pierścień z jednej z nich, wpasowałem go do mojej przelotki, wzmocniłem super glue i wędka jak nowa. Dziękuję Filser ! Jestem Twoim dłużnikiem....



#238 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 01 maj 2016 - 14:00

No widzisz,a mówią,że się nie da,da się i jak widać,sam żeś sobie poradził,a przy okazji masz wszystko oryginalne :) .



#239 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 04 maj 2016 - 11:42

No i napisz czy nie wypadla :-) po dluzszym użytkowaniu :-)

#240 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 05 czerwiec 2016 - 22:28

Witam, złamałem pierwszą i zniszczyłem ostatnią przelotkę w moim ABU GARCIA Veracity 5-20 g 190 cm. Kompletnie nie znam się na budowie wędek. Dlatego proszę o radę w doborze. Na szczycie mam średnicę blanku 1,8 mm - co dobrać godnego? Jakość - średnio/dobra. Fotografie obrazują jaki typ przelotek mam. Czy ktoś na tej podstawie jest w stanie polecić mi konkretny model i rozmiar? Dla mnie laika to godziny poszukiwań. Nie musi to być idealnie spasowane - ale przynajmniej, żeby było dobrze. Jeśli są potrzebne dodatkowe wymiary to oczywiście mogę zrobić. Jeśli komuś odpowiednie przelotki zalegają w magazynie to chętnie kupię je tutaj. Pozdrawiam 

Załączone pliki

  • Załączony plik  DSC_0174.JPG   12,34 KB   6 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   27,85 KB   6 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   30,22 KB   6 Ilość pobrań






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, przelotki, omotka, tech-rb