Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Naprawa: spodniobutów, śpiochów, woderów, itp.

naprawa śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
346 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 14 maj 2012 - 20:30

Kleje do neoprenu znajdziesz w (chyba) każdym sklepie ze sprzętem do nurkowania. Używałem kiedyś (nie pamiętam marki) był dobry.

#82 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 15 maj 2012 - 07:32

aqua sure
po użyciu zamknij szczelnie tubkę i do zamrażalnika.Nie zaschnie.
sa w tubkach 2x 7g i w jednouncjowej,czyli 28 g.
na allegro z torunskiego sklepu dla nurków brałem już 2x.jest OK



#83 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 15 maj 2012 - 13:36

[quote]
Tak ale na google są różne opinie,ja potrzebuję czegoś dobrego sprawdzonego
[/quote]
http://andrzej.blauciak.w.interia.pl/
[/quote]

nie wiem czy by mu starczylo sezonu ;(



#84 OFFLINE   kicek22

kicek22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKępice

Napisano 04 czerwiec 2012 - 11:44

Mi kiedyś pękł but w neoprenach na samym zgięciu stopy i żaden klej nie dawał rady tego utrzymać ani aqua sure ani storm sure. Jedyny klej ktory trzyma do tej pory (już ponad rok) jest klej do szyb samochodowych nie powiem jaka firma bo nie wiem nawet, kolega w warsztacie miał i postanowiliśmy przetestować. Nie wiem jak by zachowywał się owy klej na neoprenie ale na gumę z której jest wykonany but nie ma nic lepszego.

#85 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisano 04 czerwiec 2012 - 21:21

Jest jeszcze jeden cud klej do takich zastosowań - Pattex Repair Extreme. Połowa ceny co stormsiury i tubka chyba też więkasza. Do zdobycia, drogą kupna, w marketach budowlanych i w tesco, realu i innych oszołomach też.
Po zaschnięciu jest eleatyczny.

http://www.pattex.pl...t/view/350/193/

#86 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 wrzesień 2012 - 20:42

Panowie,

Mam roczne spodniobuty Hardy – przeciekają na wielu szwach + jedno małe przetarcie. Planuję oddać zgodnie z sugestiami do Andrzej Błauciak.

ALe ... czy ktoś naprawiał? czy wiadomo na jak długo taki zabieg wystarcza?

Zastanawiam sie nad samodzielnym klejeniem którymś z podanych kljów do szwów uszczelniania ale również nie wiem na ile wypraw taki zabieg wystarczy - czy ktoś ma jakieś obserwacje własne?

Pozdro


#87 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 wrzesień 2012 - 16:22

Witam. moje patagonnie po chyba 3 latach powiedzialy, ze maja dosyc i gdzies ciekna. Ciekna powolutku (3-4 razy weszlem do szybkiej rzeki po pas na kilka minut za kazdym razem i jedna nogawke mialem wilgotna od kolana w dol (nie mokra tylko wilgotna - widac bylo, ze material ciemniejszy i czuc w dotyku bylo). dzisiaj je napelnilem woda (ale material sie chyba potarga jak je napelnie do wysokosci pasa..
Do tego testowanie w wannie to takie pitupitu bo a to wanna mokra na dnie a to z prysznica kapie w 10 minut po wylaczeniu (irlandia - przysznic to pompa z grzalka wiec napwet po wylaczeniu lubi poprychac i pokapac w losowym momencie...
Przelalem cala wode do cieknacej nogawki i troszke nia pomietolilem, ale to chyba bylo za malo by zaczelo cieknac...
Ma ktos jakies sprawdzone metody sprawdzania spodniobutow?
Podejrzewam, ze ciekna powoli i caly test zajmie przynajmniej z 10-20 minut
Material jest poprzecierany przy szwach (ale te sa podklejone od spodu) podklejenie wyglada ok, ale wiadomo, ze nie o wyglad chodzi....
kercherem je z zewnatrz potraktowac? ale nawet jakby to dokladnego miejsca nie znajde....


#88 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 07 wrzesień 2012 - 16:25

Z tego, co pamiętam, gdzieś radzili, żeby się raczej w ciemnym pomieszczeniu z latarką wsadzoną w gacie pozabawiać :unsure:

O, a tu Brian ma jeszcze specjalną miksturę do tego!
http://www.simmsfishing.com/site/gallery/gallery_display.htm l?gallery_id=00006&media_id=00019

#89 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 wrzesień 2012 - 16:41

super dzieki. nawet mam gdzies isopropyl chyba (czyszcze nim tarcze hamulcowe w rowerze). niestety na jutro i tak nic nie zrobie 1 wodery mokre 2 musze kupic srodek do reperacji 3 on musi wyschnac. dziekuje lece do sklepu

latarka to sie moge pod koldra pobawic - dziura musi byc mikroskopijna skoro pod cisnieniem (ledwie stalem na nogach taki byl napor wody - mialem problemy z chodzeniem a jest mnie dobre 120kg w ciuchach) nogawka pod spodem ledwo zawilgla...

#90 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 07 wrzesień 2012 - 19:03

Przychodzą mi do głowy dwa sposoby :
1. Jak chcesz je wypełniać wodą to najpierw je przenicuj , czyli przewróć na lewą ( wewnętrzną ) stronę. Potem powieś i dobrze przymocuj . Jak są wilgotne to je wysusz a następnie wsadz rurę prysznica czy inny szlauf do podejżewanej o beszczelność nogawki i wtedy napuść wody.
2. Metoda na wulkanizatora .
Napuść wody do wanny . Tym razem nie wywracaj ich na drugą stronę . Nadmuchaj zepsutą nogawkę powietrzem (tylko trochę - żeby nie pękła :lol: ) i wsadź pod wodę . Wypływające bąbelki pokażą ci którędy ucieka powietrze.

Drugi pomysł jest chyba lepszy.

#91 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 wrzesień 2012 - 19:51

obydwa sa do duszy sam juz na nie wpadlem
Pierwsze co zrobilem to odwrocic na lewa strone.
moje spodniobuty sa duuze (XXL duzo wieksze niz niejedne XXKL czy jak im tam - neopreny mialem robione na zamowienie bo w sklepie sie kupic nie dalo). jak je napelnie woda to bym sie o szwy obawial...
Co do dmuchania nie widze by zadzialalo bo a cieknie bardzo powoli (chyba, zeby dodal plynu do naczyn do wody, ale to i tak podejrzewam najszybciej gora bedzie uciekac...

Sprobuje metody z filmu.. ciekawi mnie tylko, ze NA alkohol kaza klasc a nie na sucho...

#92 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 07 wrzesień 2012 - 20:12

Z tego, co pamiętam, gdzieś radzili, żeby się raczej w ciemnym pomieszczeniu z latarką wsadzoną w gacie pozabawiać :unsure:

O, a tu Brian ma jeszcze specjalną miksturę do tego!
http://www.simmsfishing.com/site/gallery/gallery_display.htm l?gallery_id=00006&media_id=00019


Sam właśnie będę kleił swoje, czekam tylko na przesyłkę. Swoją drogą macie jakiś patent na skarpety?

Gooral, jak tam wyprawa?

#93 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 wrzesień 2012 - 20:16

do sklepu?
mieli cos (aqua sure albo podobne) i sprzedali - mam zamowione na poniedzialek a jutro kurde lece na morze (jeszcze obleci bo tylko do wodowania lodzi mi potrzebne) a pojutrze na rzeke gdzie praktycznie bez spodniobutow nie ma co isc... chyba, ze lodke wezme...
Ps. kolegi orvisy co je chwalilem tez mu zaczely cieknac po okolo 1-1,5 roku.

wlasnie posiedzialem jakies 10 minut (patroszylem makrelki i jakies inne kurki na slipie) w wodzie po pas i chyba znalazlem miejsce gdzie ciekna - znaczy z grubsza - na laczeniu 3 kawalkow materialu w polowie lydki (mam tam takie okragle wzmocnienie) bo jak je odwrocilem na lewa strone zaraz po wyjeciu z wody to tylko tam byly wilgotne. wiec mysle, ze w poniedzialek calosc zalatwie.
nie wiem,a le morze nawet cykne jakies wideuo

irlnadzki poniedzialek to sroda
Dorwalem dzisiaj aquasure (12 euro za tubke 28g).
Aplikuje dzisiaj od srodka jutro od zewnatrz wszedzie, gdzie wydaje sie, ze moze byc potrzebne. powinno wyschnac do weekendu w weekend testy.

Ps po zapachu to butapren

Polozylem na odklejajace sie latki i w brudne miejsce kolo szwu na cieknacej nogawce (chyba torfowe bloto przeszlo na wylot bo reszta od srodka czysta). tubka wydaje sie wystarczyc na szabanascie par woderow. Troszke kiepsko sie naklada (klej sie ciagnie rekawiczki sie lepia) jak ma sie kilka miejsc do zrobienia to moga byc konieczne raty (np na nogawce po 2ch stronach).
Nie mialem isopropylu (amba zezarla wredna malpa) to spryskalem zwyklymi perfumami (guzik pokazalo i olalem takie sprawdzanie).
Dzisiaj nakladam na nogawki od kolan w dol od srodka - jutro naloze na nogawki od kolan w gore (od srodka) a w piatek zajme sie z zewnatrz (mam wyrazne przetarcia na krawedziach materialu w kilku miejscach. Do soboty powinno wyschnac.

#94 OFFLINE   GROCHU

GROCHU

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • Lokalizacjałódz
  • Imię:Robert

Napisano 07 listopad 2013 - 19:09

Siemanko moge polecić klej do szyb samochodowych+ aktywator przetestowany w 100% nawet pontony klejłem znajomym i swój też nie ma nic lepszego elastyczny wytrzymały i nie pęka nawet po roku



#95 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 13 grudzień 2013 - 12:15

wie ktoś może, gdzie kupie neopren 3-5mm na metry ?



#96 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 13 grudzień 2013 - 12:42

Tak na szybko
http://www.foamorder.com/neoprene.html

#97 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 13 grudzień 2013 - 13:01

dzięki, ale chodziło mi o PL



#98 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 13 grudzień 2013 - 13:07

http://www.baracuda-...id=48&Itemid=62



#99 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 13 grudzień 2013 - 13:12

dzięki - nie sprzedają na metry

 

nie obraźcie się, ale przegooglowałem zanim zapytałem - chodzi mi o to czy ktoś naprawdę wie



#100 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1708 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 13 grudzień 2013 - 20:39

Widziałem kiedyś na allegro......jak znajdę to wkleje







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: naprawa, śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych