Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Nowe Przelotki Fuji KR ! New Concept System Guide

tech-rb przelotki spacing fuji

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
418 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 15 grudzień 2014 - 23:32

Tomku i tak i nie ....natomiast moim skromnym zdaniem ten system nie nadaje się np do Ul. Nie poleci z tego za daleko :) Co innego kij 17lb(wspomniany w temacie) Jeśli do gum to dobre rozwiazanie.Chyba nawet jedyne słuszne aby zachowac max dynamiki kija :)

Do Ul'i zgadzam się w 100%. Wolał bym tu założyć minimy. No chyba że w grę by wchodziła tylko cienka plećka to malutkie torzy ;)


  • wariat1404 lubi to

#302 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 grudzień 2014 - 23:34

Pawle system KR stosuje się do patyków do 25lb. Choć myślę że podołał by i 30lbsówce ale tego jeszcze nie sprawdzałem hehehe A te orginalne 25lb to przepaść pomiędzy 17lb. Więc spokojnie możesz uderzać w te przelotki.

 

PS. Moim skromnym zdaniem to najlepiej dopracowany system zbrojenia. I to dopracowany przez samego producenta a nie domowych rodbuilderów. Co nie znaczy że nie można go ulepszać. Bo też można ;)

Swoją Elitkę 25 lb zrobiłem w KR i jakoś nic szczególnego się nie dzieje , dodam że tunel mam na 4,5 a nie jak zaleca Fuji na 6 . Przelotki wytrzymują spokojnie chociaż kij jest intensywnie używany :) 17lb jest stworzona do tego systemu :)



#303 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 grudzień 2014 - 23:36

Do Ul'i zgadzam się w 100%. Wolał bym tu założyć minimy. No chyba że w grę by wchodziła tylko cienka plećka to malutkie torzy ;)

 

Tomku i tak i nie ....natomiast moim skromnym zdaniem ten system nie nadaje się np do Ul. Nie poleci z tego za daleko :) Co innego kij 17lb(wspomniany w temacie) Jeśli do gum to dobre rozwiazanie.Chyba nawet jedyne słuszne aby zachowac max dynamiki kija :)

Torzite to też system KR :) więc dlaczego nie założyć do UL Fuji Torzite KR ?



#304 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 15 grudzień 2014 - 23:40

Tomku i tak i nie ....natomiast moim skromnym zdaniem ten system nie nadaje się np do Ul. Nie poleci z tego za daleko :) Co innego kij 17lb(wspomniany w temacie) Jeśli do gum to dobre rozwiazanie.Chyba nawet jedyne słuszne aby zachowac max dynamiki kija :)

KR rewelacyjnie sprawdza się w UL i wyżej. A przelotka Torzite 3,5 jest zdaje sie lżejsza niż Minima 3



#305 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 15 grudzień 2014 - 23:44

Torzite to też system KR :) więc dlaczego nie założyć do UL Fuji Torzite KR ?

Arturze mi chodziło bardziej o cenę, że minimy sporo tańsze. Ale gdybym miał używać patyka UL tyko z plećką to wydębił bym na malutkie i leciuchne Torzite czyli oczywiście KRy :)  Bo jakoś było by mi trochę dziwnie z Alconitami. Zresztą na jednym patyku mam już TZty ;)


Użytkownik Tomas81 edytował ten post 15 grudzień 2014 - 23:45


#306 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 15 grudzień 2014 - 23:47

Swoją Elitkę 25 lb zrobiłem w KR i jakoś nic szczególnego się nie dzieje , dodam że tunel mam na 4,5 a nie jak zaleca Fuji na 6 . Przelotki wytrzymują spokojnie chociaż kij jest intensywnie używany :) 17lb jest stworzona do tego systemu :)

I o właśnie takie dopracowywanie mi chodzi, o zjazd z numeracją w tunelu. Sam też mam 25lb gdzie tunel jest na 5,0.


  • mrWhite7 lubi to

#307 OFFLINE   Arsen1986

Arsen1986

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 15 postów
  • Imię:Arsen

Napisano 16 grudzień 2014 - 00:02

Torzite to też system KR :) więc dlaczego nie założyć do UL Fuji Torzite KR ?

Zgadzam się z Arturem.Niestety za dużo patrycie w katalogi i na nowe blanki. PS Artur tak jak rozmawialiśmy: )



#308 OFFLINE   Arsen1986

Arsen1986

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 15 postów
  • Imię:Arsen

Napisano 16 grudzień 2014 - 00:04

I o właśnie takie dopracowywanie mi chodzi, o zjazd z numeracją w tunelu. Sam też mam 25lb gdzie tunel jest na 5,0.

Dobrze niby masz ten swój ''zjazd''.więć czemu wystawiasz tego Borona na sprzedaż?



#309 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 16 grudzień 2014 - 00:14

Dobrze niby masz ten swój ''zjazd''.więć czemu wystawiasz tego Borona na sprzedaż?

Kolego między Vegterem Boronem a Hersem jest ogromna różnica, nieprawdaż?


Użytkownik Tomas81 edytował ten post 16 grudzień 2014 - 00:14


#310 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 16 grudzień 2014 - 01:14

KR rewelacyjnie sprawdza się w UL i wyżej. A przelotka Torzite 3,5 jest zdaje sie lżejsza niż Minima 3

Eeeeeeeeeeeeee ? System Kr w UL? Kurcze tego nie widziałem ... nie bardzo mogę sobie wyobrazić kij do powiedzmy 9-12gram z malenkimi przelotkami np 4, którym mial bym uzyskiwac dalekie rzuty powiedzmy woblerkiem 2 gramowym  :) Tzn jedyne co widzialem to wklejanki mikado itp ,ale one raczej tylko do jigów się nadają  :(  a jeśli chodzi o ten system ,nie chodzi mi o wage ,a jedynie o rozmiar przelotek i tunelu np z 4...

Ale zawsze to powtarzam , co ja tam wiem w d.... g widziałem  :) Nie znam się   :)



#311 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 16 grudzień 2014 - 07:41

Moim zdaniem tylko w kategorii cena/jakość można myśleć o innych przelotkach niż torzite. Przy pominięciu pierwszego czynnika wybór dla mnie jest bardzo prosty. Do UL to troszkę przerost formy nad treścią ale poza zdrowym rozsądkiem który podpowiada coś tańszego to tu torzite też się sprawdzi znakomicie.

Torzite i ten cały KR ma głównie problemy z dotarciem do niektórych osób które dłużej siedzą w rb i zawzięcie bronią się przed nowościami twierdząc że pewnych rozwiązań już nie powinno się poprawiać :) A świeżaki jak ja łykają te wszystkie nowinki.. ale czy to źle? Mi się sprawdza, jestem zadowolony i polecam i pozdrawiam ;)



#312 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 grudzień 2014 - 13:58

A 25 funtowy blank z przeznaczeniem na zimowy spining w systemie kr ?
Tunel 8kami ? Co by nieco wolniej zamarzalo?

Na szczęście Ziemia ma takie bogactwo łowisk i sytuacji do zaoferowania ze kkażde zbyt daleko idące uproszczenie brzmi jak słaby żart z dzialu jerkbait się smieje :)
polecam eksperymenty. Lepiej z wędkami i zbrojeniem jak z własnym cialem ;)

#313 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 16 grudzień 2014 - 16:10

Eeeeeeeeeeeeee ? System Kr w UL? Kurcze tego nie widziałem ... nie bardzo mogę sobie wyobrazić kij do powiedzmy 9-12gram z malenkimi przelotkami np 4, którym mial bym uzyskiwac dalekie rzuty powiedzmy woblerkiem 2 gramowym  :) Tzn jedyne co widzialem to wklejanki mikado itp ,ale one raczej tylko do jigów się nadają  :(  a jeśli chodzi o ten system ,nie chodzi mi o wage ,a jedynie o rozmiar przelotek i tunelu np z 4...

Ale zawsze to powtarzam , co ja tam wiem w d.... g widziałem  :) Nie znam się   :)

No to musisz przetestować. Gwarantuje ci że UL działa bardzo prawidłowo.

Mam kijek UL zrobiony na 3,5 torzite, poprzedni miałem na ATC rozmiar 3, które w środku mniejsze niż Fuji i działało jak tralala.

Mam też 25 funtowego M1 pod koguty robionego na 4,5 Torzite. Polecam. Użytkowo bardzo świetnie. Nie urywa ręki, a mocy mu nie brakuje. Nie zauważyłem problemu za małych przelotek i za słabych. Zwłaszcza M1 sobie chwale bo można godzinami łowić bez zmęczenia. Do tego długie rzuty co przy głębokim na 20-30m łowisku nie jest bez znaczenia.



#314 OFFLINE   Abu1978

Abu1978

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Paweł

Napisano 16 grudzień 2014 - 18:52

Kijek który chce uzbroić ma być pod wobki max 12-13gram,i plećkę 10lb,z tym że chce miec zapas mocy,poniewaz łowie tylko w nocy,a czasami może sie też trafić wąsaty,pozdrawiam.



#315 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 16 grudzień 2014 - 23:20

Kijek który chce uzbroić ma być pod wobki max 12-13gram,i plećkę 10lb,z tym że chce miec zapas mocy,poniewaz łowie tylko w nocy,a czasami może sie też trafić wąsaty,pozdrawiam.

A mamy dobre wąsy w Toronto, oj mamy :lol: 

 

Ja w tym przypadku dużo bardziej bym się obawiał o wytrzymałość patyka niż samych przelotek. Jeśli chcesz wycisnąć z kija całą moc uzbrój go: 25KL-H, 12KL-H, 8M, 7L, 6KT-jako przejściówkę tunelową a sam tunel jak chcesz. Może być 5,5, 5,0 czy nawet 4,5KT z odpowiednim topem. Wielkość KT'ków w tunelu nie ma praktycznie znaczenia, tam linka leci praktycznie po środku oringu przelotki. Sam się przekonałem o tym bo w zeszłym roku miałem MB843-2 i 844-2 MHXy z tunelami na KT6 i wydawało mi się to optymalne rozwiązanie ale teraz wiem że nie do końca była to prawda.  Obecny Vegterek 25lb ma KT 5,0 i jest jeszcze lepsza baja. No dobra, jeśli byś użył jakiejś grubaśnej +0,2mm plećki to faktycznie bym Ci radził nie schodzić w tunelu poniżej 5,0 ale przy 10lb...wsio równo ;)

 

Pozdro dla krajana :)


  • Stachu42 lubi to

#316 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 17 grudzień 2014 - 10:33

A mamy dobre wąsy w Toronto, oj mamy :lol:

 

Ja w tym przypadku dużo bardziej bym się obawiał o wytrzymałość patyka niż samych przelotek. Jeśli chcesz wycisnąć z kija całą moc uzbrój go: 25KL-H, 12KL-H, 8M, 7L, 6KT-jako przejściówkę tunelową a sam tunel jak chcesz. Może być 5,5, 5,0 czy nawet 4,5KT z odpowiednim topem. Wielkość KT'ków w tunelu nie ma praktycznie znaczenia, tam linka leci praktycznie po środku oringu przelotki. Sam się przekonałem o tym bo w zeszłym roku miałem MB843-2 i 844-2 MHXy z tunelami na KT6 i wydawało mi się to optymalne rozwiązanie ale teraz wiem że nie do końca była to prawda.  Obecny Vegterek 25lb ma KT 5,0 i jest jeszcze lepsza baja. No dobra, jeśli byś użył jakiejś grubaśnej +0,2mm plećki to faktycznie bym Ci radził nie schodzić w tunelu poniżej 5,0 ale przy 10lb...wsio równo ;)

 

Pozdro dla krajana :)

6 KT nie jest i nigdy nie będzie przelotką przejściową , jest pierwszą w tunelu ,przejściową przelotką (Chocker) jest 7 L a prawidłowy stożek powinien być ustawiony na przelotkach 25 H,12 H 8 M i znowu wprowadzasz ludzi w błąd


  • Stachu42 lubi to

#317 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 grudzień 2014 - 11:42

6 KT nie jest i nigdy nie będzie przelotką przejściową , jest pierwszą w tunelu ,przejściową przelotką (Chocker) jest 7 L a prawidłowy stożek powinien być ustawiony na przelotkach 25 H,12 H 8 M i znowu wprowadzasz ludzi w błąd

Tak, KT6 jest pierwszą w tunelu a chookerem w tym wypadku jest L7. Ale po tej KT6 można zmniejszać numerację następnych KT'ków, prawda? Sam tak tak zbroisz, jeśli pamięć mnie nie myli. A że nazwałem ją "przejściówką tunelową", co za różnica? Będziesz się kłócić o nazewnictwo? Chodziło mi o to jak można modyfikować orginalny system KR więc podane przeze mnie numeracje przelotek są dobre więc chyba nikogo nie wprowadzam w błąd. Tu chyba nie będziesz polemizować.



#318 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 17 grudzień 2014 - 11:53

Tak robię i robić będę bo to dobre rozwiązanie, można z 6 zejść nisko bo szczyt elitki jest delikatny i realnie zwiększy się szybkość kija ale nikomu nie wmawiam ze 6 kt jest chokerem bo niedoświadczony konstruktor będzie według tych wskazówek" starał się ustawić stożek co będzie nieporozumieniem .Przestań wiec manipulować bo nikt nie podnosi sprawy zmniejszania numeracji tylko poprawnego zastosowania systemu KR

#319 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 grudzień 2014 - 12:15

Niczym Kolego nie manipuluję. Ot podałem numerację jaką można zastosować. Też nie wmawiałem że KT6 jest chookerem, nazwałem ją "przejściówką tunelową" żeby było wiadomo o co chodzi i że po niej można użyć mniejszych KT'ków. To wszystko.



#320 OFFLINE   Abu1978

Abu1978

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Paweł

Napisano 17 grudzień 2014 - 14:27

Tak robię i robić będę bo to dobre rozwiązanie, można z 6 zejść nisko bo szczyt elitki jest delikatny i realnie zwiększy się szybkość kija ale nikomu nie wmawiam ze 6 kt jest chokerem bo niedoświadczony konstruktor będzie według tych wskazówek" starał się ustawić stożek co będzie nieporozumieniem .Przestań wiec manipulować bo nikt nie podnosi sprawy zmniejszania numeracji tylko poprawnego zastosowania systemu KR

A czy możesz mi kolego dokładnie napisać jakiej wielkości i przelotki dokładnie mam uzbroić ten kijek żeby wycisnąć z niego max.możliwości,nie bardzo się na tym znam,z góry dziękuje.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, spacing, fuji

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych