Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Nowe Przelotki Fuji KR ! New Concept System Guide

tech-rb przelotki spacing fuji

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
418 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 lipiec 2017 - 11:30

To sobie zrob 16/8H 5.5KLH-M i KB4.0



#342 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 lipiec 2017 - 17:46

To sobie zrob 16/8H 5.5KLH-M i KB4.0


Ok. Dzięki.

#343 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 09 lipiec 2017 - 18:44

Powiem Wam szczerze że czytając przeróżne wątki o tym jak zbroić kij w tym systemie pogubiłem się i za nic nie łapię od czego zacząć. ☹️😩😢😠

Wiem ze mój patyk będzie miał ok 2.1m, młynek Shimano Stradic FD2500, set przelotek to 16/8/5.5 ... itd. Łowić będę cienką pletką zandery wklejką która ma wlasnie powstać w tym systemie przynetami z główka max 15g
Teraz pytanie od czego zacząć? Ustawić najpierw uchwyt kołowrotka w odległości od dolnika takiej jak chcę? Lecieć później z jakimiś liniami wyznaczonymi osią kołowrotka? Czy dobrać jakiś "gotowy dziwny" spacing z netu? Od czego zacząć? Od chocker'a? Od wejściówki? Od ... ???????

Zgłupiałem totalnie. Ma ktoś gotowy patent jak do takiego patyka ustawić te (KR) przelotki od szczytu? :(

Może tak będzie szybciej i prościej. :)

Za pomoc wszystkim z góry dziękuje.

#344 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 09 lipiec 2017 - 19:11

Jakieś założenie musisz przyjąć, moim skromnym zdaniem należało by zacząć od ustawienia uchwytu kołowrotka. Nie trzeba od razu wklejać na stałe ale taśma i na sztywno. Teraz wyznaczył bym  punkt chokera, linia nie musi być idealnie zbieżna z osią kołowrotka można ją ustawić pod trochę większym kątem aby lekko przybliżyć punkt przecięcia. Teraz dopiero dobierał bym przelotki stożka czy od 16 czy od 20 ??? nie widzę całości wszystko zależy od tego jak daleko potrzeba umieścić przelotkę wejściową, a to zależy od blanku czy w dolnej części bardzo sztywny, czy pracujący. Przelotki montujemy na sztywno i sprawdzamy jak się rozkładają siły na blanku aby wprowadzić ewentualne korekty. itd, itd. Życzę nieprzespanej nocy.  :D 


  • Bander lubi to

#345 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 lipiec 2017 - 16:13

Nie ma ktos przypadkiem poniewierajacej sie KW30L (czarna, alconite)?

Chodzi o ta nizsza, wysoka KW30 mam :)



#346 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 10 lipiec 2017 - 20:19

Czegoś wcześniej nie pisał. Dopiero co robiłem zakupy w MH
  • Del Toro lubi to

#347 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 lipiec 2017 - 20:54

Czegoś wcześniej nie pisał. Dopiero co robiłem zakupy w MH

 

A no widzisz, czasami tak wychodzi po fakcie ;)



#348 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 06:34

Chłopaki, blank 3S66MHF zbroić w:

 

wersja 1: 20 - 10- 5.5  KLH , 4 KB, 4 x 4 KT + LGST

 

wersja 2: 25 - 12- 5.5 KLH , 4.5 KB, 4x 4.5 KT + LGST

 

?

 

szczerze mówiąc skłaniałbym się ku wersji numer 2 ale nie jestem pewny.



#349 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 14 sierpień 2017 - 08:04

Moim zdaniem zalezy jaki kolowrotek podepniesz np.jezeli Shimano 4000 to zestaw 1,jak Daiwa 3000 to 2.



#350 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 08:08

Daiwa 3000, większy nie. Czyli tak jak myśałem, dzięki za podpowiedź.



#351 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 08:20

Dobra jeszcze jedno pytanie : ta ostatnia KL - H 5.5 to ma być ta niższa czy wyższa? (w sensie L - niższa czy M - wyższa)?



#352 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 16 sierpień 2017 - 13:50

Dobra jeszcze jedno pytanie : ta ostatnia KL - H 5.5 to ma być ta niższa czy wyższa? (w sensie L - niższa czy M - wyższa)?

 

M



#353 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 13 październik 2017 - 14:53

Ciekawy wątek ;)

 

Mam w planach przezbrojenie starej dobrej wklejanki Robinson HS Power Jig 8-30g 2.7m w nowe przelotki.
Jest to lekka wędka o mocnym dolniku, która czułością nie ustępuje wielu monoblankom, i którą Marek Szymański określił kiedyś jako „kij który nie istnieje”, ponieważ pozwala miotać 3cm kleniowymi wobkami, a chwilę później założyć i z powodzeniem poprowadzić gumę na 30g główce. Sam nie wierzyłem, aż nie sprawdziłem i po wyholowaniu kilku ładnych ryb bardzo polubiłem ten kijek.

 

Myślę, że przelotki KR najlepiej się do tego celu nadają ze względu na niską wagę, wysokie i lekkie ramki oraz możliwość użycia małych przelotek o jednakowej wielkości ringów na całej długości od chokera po szczytówkę. Moje dotychczasowe próby były ze zwykłymi BYAG były bardzo zadowalające i myślę, ze z przelotkami KR można będzie osiągnąć jeszcze lepszy efekt.

 

Chciałbym zapytać, co sądzicie o zastosowaniu nastepujących przelotek:

 

3 startowe - 20H, 10H, 5.5M - alconite

1 szt belly guide - BKBAG – 4.0 alconite

4 sztuki BKTAG 4.0 – alconite

2 lub 3 sztuki tytanowych T-KTTG – Tortzite -  ring 3.0, ale o większym pierścieniu do wklejonej węglowej szczytóki, która ma bardzo małą średnicę.

Szczyt 1.6 SiC

 

Bardzo proszę o podzielenie się opinią -  co o tym sądzicie? Całkowicie mi nie zależy na różnicy w kolorach przelotek, a nie chcę zbroić całości w Torzite, bo po prostu szkoda mi na to pieniędzy.

 

Podzrawiam :)



#354 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 13 październik 2017 - 16:14

przy dłuższych  kijach schodzę łagodniej ze stożkiem , po 10h daj 6m później 5.5l , nie musisz dawać później  wzmacnianej  BK daj Kt np 5 kt , dalej 4,5 kt , kolorami się nie przejmuj alconity sa także w srebrnej ramce



#355 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 18 październik 2017 - 13:08

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Ale, czy zastosowanie 6M nie konfliktuje tu nieco z koncepcją rapid choke?

Z tego co wyczytałem do tej pory Hamerykanie do dłużyszych patyków (nawet 10stóp) dodają po prostu więcej running guides, a gwałtowne zejście z 20H,10H,5.5H do 4.5KB działa jak należy.

 

Nie ukrywam, że chciałbym sprawdzić własnoręcznie jak działa ta koncepcja, a doświadczenia z Y 25,16,10,6 etc.już mam.

 

Z góry przepraszam za "teoretyzowanie", ale do tego moim zdaniem słuzy forum :)

 

Najwyżej cały komplet KR trafi na giełdę. pozdrawiam  ;) 



#356 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 29 listopad 2017 - 13:42

Nie mając żadnego doświadczenia w zbrojeniu kijów w systemie "KR" i niezrozumienia przeczytanych wcześniej informacji w wielu wątkach tego Forum proszę jeszcze raz o wyjaśnienie, podpowiedzi i nakierowanie mnie na właściwe linki z informacjami potrzebnymi do zrozumienia sensu, potrzeby, plusów i minusów takiego zbrojenia.

 

Podam przykład.

Mam kija 2.7m 5-20g który używam do łowienia pstrągów i innego sobie nie wyobrażam ze względu na stosowane przynęty (do 10cm) oraz grubość linki (czasami 0.28m). Do zastosowania przy połowach z brzegu pod szczupłego, bolka czy zandera też z pewnością się nadaje ale jego główne zastosowanie u mnie to "kij na pstrąga".

Łowię wyłącznie na żyłkę 0.23-0.28mm, latem kilka razy na 0.16mm. Młynki to Shimano 2500.

Proszę więc znawców i mistrzów tego typu zbrojenia blanków aby wyjaśnili mi w jaki set (wielkość i rozmieszczenie) przelotek uzbroić taki blank? Czy jest w ogóle sens zbrojenia w KR? Czy Fuji Concept jest porównywalnie dobry w stosunku do modnego teraz "Fuji KR System"? Czy coś zyskam? czy stracę (praca blanku, realne c.w.)?

Pstrągi  łowi się od lutego do końca sierpnia więc wiadomo że mróz i zimno to standard (wielkość przelotek- zwłaszcza przy żyłce). Jaka pierwsza startówka?

Coś ktoś pisał o "pracy blanku. Sztywny i pracujący dołem. Jak to określić i czym bo "na ok" to wiadomo. "Pracujący" przy holu 40-taka czy przyłowu głowacicy (do 80cm)? Nic z tego nie rozumiem. Wiem że rozstaw przelotek wymusza obciążenie (pracę- ugięcie) blanku przy holu ale jak się do tego zabrać? Jeżeli mam "dosyć sztywny" (zakres  5-20g) na pstrągi to... ? Na pewno nie będę zmieniał na razie wędki i szukał czegoś (Grala) co może nie zdać egzaminu. Zostaję przy tym ale może wsadziłbym mu "nowe" przelotki żeby .... No właśnie, żeby co osiągnąć?

 

Piszcie komu się chce i kto chce pomóc i się wypowiedzieć na ten temat.

Kupić nowy przelotek to nie problem. Problemy zaczynają się gdy "to jednak nie to".

 

Dziękuję wszystkim z góry i będę dopisywał nurtujące mnie pytania i potrzebne dane aby rozjaśnić jakoś ten "nowy" i obcy dla mnie (pewnie nie tylko) temat.

 

Pozdrówko z nad Sanu.   ;)

A.P.



#357 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 30 listopad 2017 - 22:49

Arek, napisze tak. Mam wiekszosc kijow zbrojonych w KR, oprocz tych ktore uzywam z zylka i to grubsza zylka.

W takich kijach KL i new concept. Sprawdza mi sie takie podejscie ;)


  • Hubertus lubi to

#358 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 listopad 2017 - 22:56

"W takich kijach KL i new concept. Sprawdza mi sie takie podejscie" ;)


W jakich ("takich") kijach KL??????
Jakie podejście?

#359 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 30 listopad 2017 - 23:04

W jakich ("takich") kijach KL??????
Jakie podejście?

 

Tajka 20lb pod lososia

Travel lososiowy ~25lb

Travel lososiowy ~30lb

 

Talon trout dla kumpla pod zylke tez zbroilem w KL.

 

Podejscie takie ze kije pod zylke, szczegolnie pod gruba zylke zbroje w KL i new concept



#360 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 listopad 2017 - 23:18

Nooooo. Ja na pletke nie lowie pstrągów i nie mam takiego zamiaru- twitching. Do tego zamarzanie w Bieszczadach (do maja).
Dlatego pytam czy pod cienką żyłkę można (wypada, trzeba) uzbroić inaczej niż New Concept?
Boje się że gdy do kija "25g" wsadzę lżejsze przelotki to zrobi się z niego "karpiowy potwór". ;) Lubię szybkie kije do łowienia pstrągów i metod które stosuje i tylko takich używam, ale bez przesady. :)
Badyla tez nie zmienię bo ... jeżeli już to na GLX Loomisa.

Aaaaaa.
Jakaś różnica między KL a KR jest? Przy jakich parametrach blankow stosować to czy to?

Użytkownik trout master edytował ten post 30 listopad 2017 - 23:19






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, spacing, fuji

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych