Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Lamiglas

blank lamiglas

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
679 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 24 marzec 2007 - 21:48

Zbiku mój XC661 jest uzbrojony bardzo dobrze, jedynie estetyka trochę festyniarska :mellow: Ale myślę podobnie ja Gumo i...pieprzę takie bzdury jak kolor omotek czy ilość lakieru na blanku. Kij pracuje doskonale, zarówno podczas rzutu jak i holu ryby B) B)

pozd JW :D


#22 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2007 - 22:00

:D
Jednak sa niewielkie rozbieznosci...
O ile uwazam, ze pod wzgledem funkcjonalnosci kija, ma 3ciorzedne znaczenie, czy omotki beda w kolorze różowym czy czarnym o tyle ilosc lakieru uwazam za jedna ze spraw kluczowych.
Podobnie jak uzycie odpowiedniej jakosci i grubosci nici.
Wszystko m.in. po to,zeby przy wymachu nie bylo klikania. Moze to przypadek, ale w 2 mocnych wedkach Lamiglasa wystapilo mi owo klikanie...

Gumo

#23 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 24 marzec 2007 - 22:09

Gumo

masz 100% racje, Nie zaryzykowałbym kupna fabrycznego Lamiglasa o mocy 6-12LB, ściągalbym blank i walił z nim do fachowca. W przypadku kija 17lb albo wiecej ten niewielki nadmiar lakieru ma taki sam wplyw na funkcjonalność kija, jak kolor omotek. :D

pozd JW


#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2007 - 22:33

Ja bym nie wzial takiego fabrycznego do 12LB bo prawie na pewno nie podobal by mi sie uklad przelotek, to samo byloby przy wiekszych dlugosciach przy mocy 17LB-to sa dosc finezyjne wedki...
Natomiast, jak wspomnialem, przy mocach gdzies od 25LB wzwyz podejrzewalbym klikanie...
Czyli nie wzialbym zadnego fabrycznego.

Natomiast same blanki to bardzo ciekawa propozycja.

Gumo

#25 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 24 marzec 2007 - 22:39

Gumo, mój 17 lb ma 198cm !! Przyznam się, ze nawet chciałem sie przyczepić do estetyki zbrojenia, ale po primo, rozmieszczenie przelotek na blanku jest bardzo dobre , a po secondo podczas samego łowienia wszystko działa jak należy. Co nie zmiena faktu, że w innym egzemplarzu mogłoby być inaczej, choć wątpie zeby puścili na rynek jakąś kompletną kuchę.
pozd JW :D

#26 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 24 marzec 2007 - 23:05

geberalnie ja Też lubię prostotę estetyczną,bez kolorowych omotek odblaskowych liter LOGA firmy itd,najistotniejsze by kij był dobrze ubrany w przelotki,i dobrze wywarzony po załozeniu kolowrotka :D napewno wrazenie estetycznie jest przyjemniejsze gdy na omotkach jest tyle lakieru ile trzeba,no ale jesli wiecej na 17lb nie robi ruznicy w akcji i łowieniu to pozostaje zaakceptować ta nadwyżke lakieru :mellow:
reszta tosprawa gustu,tak wiec Ci wędkarze którzy chca cos indywidualnego zostaje rodbuilder :mellow:
prosto, funkcjionalnie ,niezawodnie -takie powinny być wedki :D i zapewne wiele takich jest :D
pozdro hasior :D


#27 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 marzec 2007 - 07:53

Pawle, czasami intrygujesz.
Twoje zdanie, w temacie wędek, montażu na blankach itd. zawsze bardzo cenię. Uważam, że jest z wszech miar uzasadnione.
Jednak myślę, że po części, jest to pewien rodzaj snobizmu. Przynajmniej tak myślę o sobie :unsure:

Wczoraj wziąłem w łapki, tak z ciekawości, szczytóweczkę X86MTS oraz szczytóweczkę CD Sunrise, ze stajni FC.
Poglądałem dokładnie, porównałem linie ugięcia (z linką w przelotkach)

I wiesz co zaobserwowałem ? Otóż:

1) Rzeczywiście, piękną linie ugięcia prezentuje CD. Jest to jednak różnica, stosunkowo mało widoczna, że właściwie nie warta wzmianki.

2) Tak, na moje oko, to omotki, na alconitach lamiglasa mają nieco mniej lakieru, od tych z SiC, na blanku CD :huh:.
Oczywiście można byłoby to nawet zmierzyć, w jakiś szczególny sposób. Tylko po co?

Pierwsza uwaga: lakier w omotkach Lamiglasa jest rozchlapany aż na metalowe stopki przelotek i ulega spękaniu, w trakcie użytkowania. Na wędce montowanej indywidualnie, wszystko jest na swoim miejscu.

Druga uwaga: mija kilka lat intensywnego używania a lamiglasik, jeszcze, NIE KLIKA.

Mój postulat?
Montujmy na blankach. Jeśli mamy cierpliwość (i kasę :wacko: ).
I......... nie popadajmy w skrajności :D

#28 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 marzec 2007 - 19:38

Waldku, poruszyles kilka kwestii, i to lacznie z ta najmniej uchwytna...natury filozoficznej.
Snob to dla mnie facet, ktory kupuje sobie bardzo droga wedke, zeby zaszpanowac w srodowisku. Jego wybor najczesciej nie ma nic wspolnego z rzeczywistymi potrzebami...ba...trzeciorzedne jest nawet to czy wlasciciel wie, co tak naprawde kupil a nawet to czy umie na to zlowic jakas rybe.
Lowi tylko na to takich snobow jak on sam.

W moim przekonaniu, przy zal., ze ktos chce sie rozwijac, wedkarz w Polsce nie ma w zasadzie innego wyjscia niz wedka na zamowienie. Produkcja seryjna, masowa (nawet wedek z topu) ma swoje prawa i jezeli ktos chce miec jak najwieksza pewnosc, ze calosc jest zmontowana poprawnie.....

Porownanie, ktore przytoczyles to ja bym zrobil inaczej...wzialbym nie szczytowki ale cale zmontowane wedki, ponadto na tych samych blankach, jedna fabryczna, druga indywidualna. Porownywanie dwoch roznych wedek albo samych szczytowek to nieporozumienie...
Chodzi o ZAPROJEKTOWANIE wedziska a nie o produkcje rozliczana od sztuki, od przelotki,....,....

Co do szczegolow personalnych, to sa to pytania nie do mnie... . Od jakiegos czasu na forum widac zjawisko scierania sie dwoch opcji, zwiazanych ze scisle okreslonymi źrodlami pozysku wedek.
Uwazam, ze dla mnie, jako potencjalnego konsumenta to jest bardzo dobre zjawisko.
Ale do zadnej opcji mnie nie przyporzadkowuj, z zadnej nie mam ani grosza...:(

Gumo


#29 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 25 marzec 2007 - 22:47

osobiscie nigdy czegos takiego w Lamiglasie nie widzialem, jak rowniez w Batsonie, Loomisie czy Talonie. Trudno sobie w ogole wyobrazic zeby liczacy sie na swiecie wytworca puszczal takie buble...

Wiesz co - a ja jestem sobie to w stanie wyobrazic. Ostatnio doswiadczylismy serii zlaman kijów róznych, w róznych sytuacjach. Byl zawsze jeden i ten sam wspólny mianownik...
Co do fabrycznego Lamiglasa - faktycznie klikal. Odeslalem tam gdzie kupilem z prosba o przewiniecie. Wrócil - klika. Nie wysylam dalej. A blanku jeszcze z Lamiglasa nie zbroilem.

#30 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2007 - 08:46

Niech kazdy pisze o tym, czego doswiadczyl...po to tu sie produkujemy...
To prawda, zlamal mi sie ostatnio Talon robiony na zamowienie, zdziwilem sie niepomiernie, zwlaszzca ze kij wytrzymal bez zadnego uszczerbku hol 80 kg suma.

Z tego, co piszesz wynika, ze wszystko z grafitu ch.. a najlepsze szklo....i cos w tym jest, nie przecze, zwlaszcza do pewnych rozwiazan.

Do reszty sie nie odniose, zrobi to zapewne kto inny, ja jestem jak powiedzialem konsumentem.

Gumo

#31 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 26 marzec 2007 - 11:47

cos mi sie pokickalo...

#32 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 26 marzec 2007 - 12:03

@kuba
Napisz dokładniej o co chodziło z tą serią złamań i co było wspólnym mianownikiem tych przypadków - czy to były kije robione na tym samym modelu blanku jednego producenta i u tego samego zbrojmistrza ?

#33 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 maj 2007 - 13:47

Lamiglas XMG 50 EXC722

 

 

 

niedawno nieco pytan i informacji przewinęło się przez nasze forum związanych w tą serią wędzisk, więc pozwolę sobie zamieścić link do nowego testu na TackleTour

piclamixmg17.jpg

piclamixmg14.jpg
 



#34 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2007 - 20:05

Miło przeczytac wreszcie na TT o kiju Lamiglasa. Ta rekojesc z woven graphite jakby znajoma B)

Dziwnie troche ten soft-touch wyglada na zdjeciu. Mialem w reku spinningowe soft-touche (DPS) i wygladaja duzo ładniej. Taki fajny tępy uchwyt dają przy tym.

U nas na forum ktoś miał XMG - chyba @mako - tyle że w wersji spinningowej. @mako, moze napiszesz o swoich wrazeniach?

Pozdrawiam

#35 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 20 listopad 2007 - 07:42

Dla fanów Lamiglas'a, końcówki serii
http://shop.mudhole.com/Shop-Our-Catalog/Liquidation-Blanks/ Spin-Cast-Blanks
http://shop.mudhole.com/Shop-Our-Catalog/Liquidation-Blanks/ Saltwater-IGFA-Trolling

#36 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 listopad 2007 - 18:58

Przez Ciebie trafiłem na Mudhole na wyprzedaż blanków Shikari, cały dzień się zastanawiałem, które blanki bym sobie zagospodarował, aż mi w końcu wybito z głowy chęć zakupu :mellow:

A na tym lamiglasowskim XS72ML coś ciekawego pod multik by wyszło? (okazja czyni właściciela kolejnego bezużytecznego kija) :mellow:



#37 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 21 listopad 2007 - 20:03

Jak chcesz shakiri kupić na wyprzedaży to u Łukasza Masiaka coś jest :huh: bliżej i może ci od razu uzbroić www.rodmas coś tam :lol:

#38 OFFLINE   szikakaaa

szikakaaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 05 marzec 2008 - 18:05

Witam Szanownych Kolegów! Co sądzicie o blankach w/w wytwórni? Pozdrawiam.


#39 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2008 - 20:27

Podobnie jak blankowm innych renomowanych producentow, nic im nie mozna zarzucic. Lamiglas to firma z tradycjami, nalezaca do swiatowej czolowki.
Oczywiscie, nawet w ofertach renomowanych producentow sa modele lepsze i gorsze - dlatego wiekszy sens ma ocenianie konkretnych blankow a nie marek czy firm.
Jezeli interesuje Cie wedka na blanku Lamiglasa, jest w Poznaniu pracownia Art-Rod (Tomek i Michał którzy ją prowadzą obecni są na naszym forum) - z pewnością uzyskasz tam fachową pomoc na temat poszczególnych modeli Lamiglasa.

#40 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 06 marzec 2008 - 15:31

Dokładnie jak prawi @Friko, chciałbym jedynie sprostować uproszczenie, które zastosował w swojej wypowiedzi. Nie można
mówić w odniesieniu do blanków, renomowanych producentów, że
wśród ich wyrobów są modele lepsze i gorsze. Tak jak nie można
powiedzieć, że VW Lupo jest gorszy od Passata, to poprostu inna
klasa w ramach produktów tej samej firmy.
Jezu, ale się wymądrzam. :blush::huh: :lol:
Pozdro Jachu





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, lamiglas

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych