Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix Karabela - PST945, PST895, PST966, FX966

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 08:48

Phenix Karabela  - PST945, PST895, PST966, FX966

 

 

który z ww blanków obsłuży komfortowo przynęty w pełnym zakresie 10-30g? jeśli jakiś forumowicz w okolicach trójmiasta posiada patyk na którymś nich to proszę o priv. chciałbym w miarę możliwości obejrzeć i pomachać, najchętniej nad wodą.

 

pozdro


  • Bass-74 lubi to

#2 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 kwiecień 2013 - 12:25

Moj faworyt to FX966 tylko , ze nie ma Panie gdzie kupic :rolleyes:

a jak ma byc wiecej informacji  to napisz do Arka @Rheinangler on zna dobrze wszystkie te Phenixy...


Użytkownik Baars edytował ten post 23 kwiecień 2013 - 12:26


#3 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 12:32

pisałem już, też mi go polecał. łowiłeś tym cudem?



#4 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 23 kwiecień 2013 - 12:51

Do wymienionych jeszcze można dorzucić FX 905. :)



#5 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 12:58

po tym co Rhein w swoim wątku napisał to chyba jednak nie za bardzo, raczej będzie za mocny.



#6 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 23 kwiecień 2013 - 13:12

Z tego co wiem to PST 966 i FX 966 są mocniejsze.



#7 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 kwiecień 2013 - 13:17

Moim zdaniem FX 905 nie spełni oczekiwanych wymagań gdyż nie jest tak wszechstronny jak FX 966 i znacznie wyżej zaczyna podawać dobrze przynęty.

PST 966 to trociowa rzeczna pałka dla wyznawców "starej szkoły" choć rzuca już 6cm wobkami LD fajnie.

FX 905 to dla mnie typowy kij pod gumę i inne przynęty o skupionym ciężarze.

Wszystkie wymienione kije ustępują wyraźnie FX 966 jak chodzi o łatwość i bezwysiłkowość rzucania.



#8 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 23 kwiecień 2013 - 13:22

Dużo będzie zależeć od tego pod jakie konkretnie przynęty kolega potrzebuje blank i na jaką wodę.



#9 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 13:40

łowisko to bałtycka plaża, natomiast przynęty to niewielkie wahadła i woby 10-30g. macham obecnie bardzo szczytowym phenixem 865, ale on dość słabo obsługuje przynęty z dolnego zakresu. natomiast od tych 18-20g już wzorowo.



#10 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 kwiecień 2013 - 22:29

łowisko to bałtycka plaża, natomiast przynęty to niewielkie wahadła i woby 10-30g. macham obecnie bardzo szczytowym phenixem 865, ale on dość słabo obsługuje przynęty z dolnego zakresu. natomiast od tych 18-20g już wzorowo.


Myślę że FX905 nie bedzie pod takie łowienie złym wyborem, powinien być bardzie operatywny w poròwnaniu do FX966.
Z odpowiednio uzbrojonej 905 moim skromnym zdaniem bedziesz w 100% zadowolony.
W poròwnaniu do CD 275cm, 7-28gr, 17lb Phenix łatwiej się nakręca, ma delikatniejszą szczytówkę i szybciej sie ugina, przy sporej sile aż po sam dolnik.

Ja osobiscie FX966 bede sładał "może kiedyś" z myślą pod dużą rzekę, do łowieniu w morzu brodząc raczej ten kròtszy minimalnie.
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.

:)
Arek co Ty na to ?

#11 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 24 kwiecień 2013 - 08:27

Jak ze swoim FX-em 905 wyruszę nad wodę to też coś więcej opiszę, na razie do maja stoi za szafą, nawet jeszcze nie podpięty kręcioł. Kolega Baars ma rację, porównując CD do Phenixa. Łowiłem CD i wydawał mi się trochę pałowaty, a Phenix na sucho jest bardziej delikatny i ma cieńszą szczytówkę, wszystko zależy od uzbrojenia. :) Z informacji uzyskanych z Rodmasu wiem, że FX 905 jest stworzony do dalekich rzutów i na bałtycką plażę jak znalazł. :)


Użytkownik Artek edytował ten post 24 kwiecień 2013 - 08:30


#12 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 28 maj 2013 - 18:33

pomachałem dziś w rodmasie wszystkimi tytułowymi blankami. na sucho najbardziej podpasowały mi fx966 i pst895.

 

pst966 jest zauważalnie ostrzejszy od odpowiednika fx, spore woby, wahadła i ciężkie gumy na grubej wodzie ze sporym uciągiem to jego przeznaczenie. pst895 to średni uniwersał na prawie każde warunki. pst945 minimalnie delikatniejszy i bardziej środkowy od wersji 895. natomiast fx966, i tu zgodzę się z arkiem, to multiuniwersał. mocny i bardzo chętny do pracy, zupełnie nie pałowaty. jest jednak zauważalnie cięższy od 895 i może wymagać długiego reargripa celem odpowiedniego wyważenia. oceny oczywiście wybitnie subiektywne :D

 

pytanie do użytkowników pst895 - jaki wagowy min i max można nim komfortowo i bezpiecznie podać na dużą odległość?



#13 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 maj 2013 - 19:56

Nie ma takiej tragedii z reargripem w FX 966,- 36cm do stopki kołowrotka i 6cm pełnej korkogumy wyważają doskonale kij z 300g kołowrotkiem :)

Do łowienia z plaży najczęściej zakładałem kręcioł 370g co oznaczało, że kij stał jak przysłowiowemu wilkowi na mrozie ;)  



#14 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 03 październik 2013 - 07:34

Nie ma takiej tragedii z reargripem w FX 966,- 36cm do stopki kołowrotka i 6cm pełnej korkogumy wyważają doskonale kij z 300g kołowrotkiem :)

Do łowienia z plaży najczęściej zakładałem kręcioł 370g co oznaczało, że kij stał jak przysłowiowemu wilkowi na mrozie ;)  

 

Czy Mógłbyć porównać Blanki Phenixa PST 895 i FX 966? Czym one się różnią? Rzeczywiście PST to taka pała? Przymierzam się do zbudowania kijka  na dużą rzekę, głównie pod wieksze woblery. Bardziej odpowiada mi cieplejsza akcja dlatego rozważam zakup FX.



#15 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 październik 2013 - 07:45

PST 895 ani PST 945 nie jest pałką na 100% a co do porównania ( przeze mnie) to będziesz musial trochę poczekać bo do tej pory nim dłużej nie lowiłem a mój PST 895 właśnie (chyba) dotarł w postaci blanku i za dwa tygodnie będę miał go w ręku (zrobionego po mojemu) i jak połowię nim to się odezwę  ;)

Albo napisz na priv coś o swoim łowisku i przynętach  :) to będzie mi łatwiej. FX 966 znam już bardzo dobrze.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 03 październik 2013 - 07:48


#16 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 03 październik 2013 - 09:57

Moim zdaniem FX 905 nie spełni oczekiwanych wymagań gdyż nie jest tak wszechstronny jak FX 966 i znacznie wyżej zaczyna podawać dobrze przynęty.

PST 966 to trociowa rzeczna pałka dla wyznawców "starej szkoły" choć rzuca już 6cm wobkami LD fajnie.

FX 905 to dla mnie typowy kij pod gumę i inne przynęty o skupionym ciężarze.

Wszystkie wymienione kije ustępują wyraźnie FX 966 jak chodzi o łatwość i bezwysiłkowość rzucania.

 

Zgodzę się z kolegą. Nie testowałem zbyt wiele, ale FX905 dopiero fajnie lata od 15g i faktycznie raczej skupiony ciężar. Górny jego zakres spoko 35g, czy więcej, to też sprawdzę



#17 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 05 październik 2013 - 06:05

jeśli któryś z forumowiczów z trójmiasta lub okolic posiada wędkę na fx966 proszę o kontakt, reszta priv :)


  • Artur1125 lubi to

#18 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 05 październik 2013 - 16:41

Wojtek odwiedź Łukasza,właśnie doszły  nowe M1 w dwóch i więcej kawałkach oraz Trifecta.Mam łeb jak bania i wszystko mi się miesza, bo zbyt dużo przerzuciłem w krótkim czasie ok. 1 godzinki.Jeden już na pewno wybrałem 9'6" opisany do 3/8oz ale spkojnie do 18-20g ,kleniowo-boleniowy.Są też konkretne armatki ,ale dokładniejsze macanko po niedzieli  :D


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 05 październik 2013 - 16:41


#19 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 05 październik 2013 - 18:32

byłem wczoraj. oglądałem z m1 longera opisanego chyba 1006 w dwóch kawałkach i czteroczęściowego trawela 964. oba dość ostre i pracujące raczej szczytem. pod gumaka pewnie tip top, ale na plażę wolałbym jednak coś bardziej ustępliwego środkiem, taką minimalnie mocniejszą wersję pst895. tym ostatnim testowałem dziś na wiśle nowe blaszki plażowe, z zielonym variwasem którego mi kiedyś poleciłeś odległości po prostu zajebiste.

 

macałem też uzbrojoną trifektę 9`6, ale zupełnie mi się nie podobała, strasznie rozgibany miękiszon.



#20 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 26 październik 2013 - 20:38

Mocno w ciemno zainwestowałem w M1 oznaczony wg Rodmasu MH-S 1002 MH. Parametry 10" 8-17lbs 14-30g., ale wg Łukasza realna "góra" to 35g. Ponoć świeżynka, która niedawno zlądowała w pracowni. Być może nawet pierwszy taki egzemplarz. Nieważne. Mam go od wczoraj i... lekko sie rozczarowalem. W zamierzeniu miał to być złoty środek, coś idealnego na morskie sreberka. Liczyłem na coś pośredniego pomiędzy FX 966 a PST 895. Dodatkowo w dłuższym wydaniu. FX 966 bardziej mi pasuje do rzeki, znaczy za "szczytowy" jak na morze i plecionkę. PST 895 niemal idealny, ale ciut krótki i delikatnie nazbyt spolegliwy. Na kartce te 35g w połączeniu z 305 cm pasowało w mojej głowie. Nie wziąłem jednak pod uwagę dużej zbieżności blanku. Ba! Nawet o to nie zapytałem. I teraz już wiem, że nie trafiłem... Kij jak dla mnie rzeczny pod żyłkę. Na plecionkę w moim mniemaniu się nie nadaje. A może nadaje, tyle że mi nie pasuje. Nie tego oczekiwałem.
Zgadzam sie z kolegą Jersey. Ideałem byłby kij PST 895, ale w wydaniu ok 3m i tak do 35g. Byłby mocniejszy, ale idealnie ustępliwy środkiem, co powinno zapobiegać spadom ryb na zestawie z plecionką.
No cóż. Zdarza się. Przyjedzie mi teraz pomolestować Łukasza, by rozważył produkcję takiego blanku. Koniecznie Karabelki. Wtedy będzie pewność, że kijek będzie mega lekki, smukły i z cała pewnością dobry do plecionki.
Ostatecznie mogę jeździć raz z FX, raz z PST póki nic nowego nie wpadnie mi do głowy. A może Blaas F do 28g 3,05m? Tyle, że nigdy z tymi blankami nie "obcowałem" :)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych