Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix Nanotubes M1

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 październik 2015 - 16:47

To bardziej swędzenie w portfelu niż prawdziwe poszukiwanie  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: a bardziej poważnie umęczyłem się przy tej mega niżówce, która pozwala zbliżyć się do koryta głównego z ciężkimi gumami i kijem 2,9 oraz 2,7m.

Kilka godzin takiego nie szczególnie pasjonującego heblowania, ale przynoszącego niezłe efekty potrafię jeszcze znieść fizycznie bez bólu ale tak całą dniówkę (8-10 godzin) już czuję w kościach poza tym od czasu Hardego nie miałem kija 2,6m,- więc może pora spróbować :rolleyes:


  • fifek lubi to

#122 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 29 październik 2015 - 17:52

Arek podpytaj @Patu łowi nim.

W swoim wątku opisywałem go ,ale to wrażenia z krótkiego wypadu w celach testowych ,rybki nie holowałem.

 

http://jerkbait.pl/t...żnienia/page-60


  • Paavo lubi to

#123 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 29 październik 2015 - 18:03

..używam go za krótko aby coś więcej naskrobać..

Docelowo kij na sandacze i jesienne bolenie pod RH..ale hermesa tez nieźle miota..

Nie jest tak wybitnie szczytowy jak to opisuja, ale szybko gaśnie. Dobra ryba 70+ zmusza go do ugięcia.

Mniej "elektryczny" od analogicznej SCV 17lb, ale pokazuje i przekazuje co trzeba.

Rzucałem nim 3calowym kopytem plus 28gr-dawał spokojnie radę. Z kija nie podbijam więc nie wiem czy klęka, kuca itp, itd... ;)


  • Jozi i bies lubią to

#124 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 październik 2015 - 22:06

Dzięki Patryk, dwie informacje które podałeś są dla mnie szczególnie cenne :)

Z kija także rzadko podbijam (tylko prowadząc z nurtem) bo w takim nurcie jaki jest u mnie (Ren) lekki ruch, łowiąc pod prąd lub w poprzek oznacza już wysokie szybowanie gumiaka ;)


  • patu lubi to

#125 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 listopad 2015 - 09:44

Patryk,- jeszcze jedno pytanie, od jakiego dolnego cw czujesz pełną kontrole nad wabiem?

Chodzi mi zarówno o gumy jak i woby.

No i może drugie pytanie pomocnicze (dla mnie) jakie przelotki masz na szczycie (typ, rozmiar)

Z góry dziękuje za odpowiedź  ;)


  • buldi lubi to

#126 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 listopad 2015 - 22:25

Za mało mam go obłowionego, dubluje mi sie z SC V i nie wiem czy nie wyląduje niebawem na giełdzie.

To kij na jesienne łowy z brzegu, a generalnie 90% sezonu to pływadło.

Nie rzucałem niczym w dolnym zakresie, ponieważ boleniowe łowy ograniczają się ostatnio do 3-4 przynęt ( Hermes, RH 85, RH 10, RH 12).

Mój jest ubrany w essexy od 25 do 5tki ( tak mi się wydaje).

To mocny kij ( z grubszym szczytem od Sc V) i ultralekkie ringi typu Fuji Tytan są w mojej opinii zbędne



#127 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 01 listopad 2015 - 23:25

Ja mam ten kij uzbrojony przez Rodmas w Alconite Y od 20 do 5.

Komfort łowienia zaczyna sie od główki 10g + 3", gora to 30-32g + 3"


Użytkownik Żbiku edytował ten post 02 listopad 2015 - 11:16


#128 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 listopad 2015 - 11:05

No i wszystko jasne,- dziękuję bardzo  :)

Po zapoznaniu się z nim wpiszę do wątku własne obserwacje.

Fajnie, że wątek nie został przetrolowany ;)  dzięki czemu dla kolejnych zainteresowanych może być pomocny :)



#129 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 31 styczeń 2016 - 22:43

Odświeżam temat . Przymierzam się do SP 862 MH . Czy ktoś używa tego kija i czy moglibyście się podzielić wiadomościami na jego temat ? Proszę też o informacje jak przez ostatni sezon sprawdziła Wam się seria tych kijków . Dzięki z góry .  :)



#130 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 luty 2016 - 13:42

Zimowe łowienie sandaczy ze względu na baaaardzo przedłużoną jesień dało mi już pewien obraz zastosowania tego blanku z którego jestem bardzo zadowolony.

Moje obserwacje zawężę do gumowego łowienia gdyż za wiele doświadczeń, w tym okresie z woblerem nie miałem a na pewno nie pokazały one nawet zarysu jakiegoś trendu czy prawidłowości.

Opis cw jest bardzo prawidłowy szczególnie w dolnym zakresie, co nie oznacza, że nie próbowałem znacznie niżej - da się zarówno rzucić jak i złowić  ;) ale faktycznie gdzieś od 8g zaczyna się pełen komfort zarówno rzutowy jak i czuciowy,- przynajmniej dal mnie  ;) Górny cw hmmm, doszedłem do 32g główki i 10 cm lunatica i o ile w silnym nurcie był widoczny spadek szybkości reakcji szczytówki w stosunku do szybkości ruszania kijem to nadal nie wpływało to ujemnie na skuteczność zacięcia, ale dla mnie była to granica komfortu. Trzeba przy tym pamiętać iż kij jest opisany do 30g czyli przeciążenie było o 1/3.

Nie wiem jak się takie zbyt ciężkie łowienie odbije na kiju na dłuższa metę ale do takich eksperymentów zachęca wręcz sprężystość tej konstrukcji.

Czułość jak dla mnie wzorowa zarówno przy wleczeniu, dryfie jak i tzw opadzie i zupełnie bez znaczenia czy łowiłem żyłką czy plecionką.

Brak spadów bez względu na wabik, nawet delikatne przyduszenia dawało się bez problemu zaciąć żyłką.

Z wędek o zbliżonej długości i deklarowanej mocy, którymi łowiłem w ostatnim czasie mogę go porównać z 17lb 8"6' Elitką oraz PST 895.

PST 895 to zupełnie inna konstrukcja i podobieństw do M-1 poza wzorowym trzymaniem ryby i brakiem spadów nie znajduję.

Elitka lepsza w dolnym cw zarówno rzutowo jak i czuciowo w górnym podobnie, jak chodzi o spady Elitka znów wygrywa z M-1 tzn ma, albo lepiej miała :P  ich duuuużo więcej na swoim koncie :lol:  :lol:  :lol:  :lol: ...

Ugięcie tytułowej M-1-ki spośród tej trójki jest najbardziej regularne i przyrasta bez skokowo aż do rękojeści.


  • Dąbek 111, Ricci i malinabar lubią to

#131 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 29 październik 2016 - 19:03

Odkopię temat.

 

Panowie, ktoś łowi/łowił na MX69ML-B?

 

Czy ten kij nada się na cast szczupakowo-sandaczowy - przynęty 10-25 gram?

 

Czy jest szybki?

Gnie się głęboko?

 

Z góry dzięki



#132 OFFLINE   Rafał S.

Rafał S.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaDuszniki - Wielkopolska

Napisano 31 październik 2016 - 21:53

Nada się ale.
Kijek w podanym zakresie wabików daje bardzo dużo możliwości aktywnego prowadzenia. Zarówno gumy jak wszelkiej wszelkiej maści szarpane twarde wabie. Rzutowo, z zachowaniem jako takiego komfortu, ogarnie gumy o 10 gramów cięższe. Łowiłem sea shadem 6 cali na główce 10gramów. W dole zakresu rzutowego komfort podnosi dopięcie młynka o szybko startującej szpuli. Blank dzięki swojej budowie pozwala na dalekie, dynamiczne rzuty. Ja swój nieco wyżyłowałem zbrojąc go w 12 przelotek 10-4,5. Na dziś uzbroiłbym w 11 i wydłużył bym dolnik o 20mm (obecnie 230mm).
To co przy zdobywaniu odległości rzutowych i zacięciu z dystansu jest zaletą nie szczególnie dobrze sprawdza się podczas holu. Tragedii nie ma ale do szczupaków wolę blanki o nieco cieplejszej pracy.

Wyszystko co napisałem dotyczy pracy z plecionką i w takiej konfiguracji blank jest materiałem na bardzo dobrą sandaczówkę.
Ciekawie łowi się z linką mono. Zawęża się wówczas wagowy przedział przynęt w zależności od grubości wybranej linki ale można całkiem fajnie operować crankami i obrotówkami a i hole stają się przyjemniejsze. Z żyłką ok 0,25 można bardzo skutecznie łowić okonie na gumy o łącznej masie z główką 8-15 gramów. Z fluorocarbonem 0,35 można operować gumami o masie do ok 22 gramów. Cięższe przynęty ograniczją już możliwości warariacji podczas prezentacji przynęty.
Pozdrawiam,
Rafał

Użytkownik Rafał S. edytował ten post 31 październik 2016 - 22:14

  • wojciiech lubi to

#133 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 listopad 2016 - 17:42

W pod korbowym zastosowaniu dopowiedziałbym tak,- kij dobrze znosi przeciążenie górnego cw waga główki w smukłych gumkach typu ES do 4" można spoko i 35g założyć i prowadzenie będzie jeszcze ok, ale jak do "obszernej" gumy (lub z dużym ogonem) 4"-5"  dołoży się główkę 20-25 g to już będzie ende...


  • wojciiech lubi to

#134 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 02 listopad 2016 - 13:10

Dzięki za rzeczowe opinie, chyba będzie na 2017 robiony ;)



#135 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 listopad 2016 - 17:31

Oj chyba ze starości nie doczytałem i zasiałem knota....

Mój wpis dotyczył uncjówki 2,6m  -_-


  • wojciiech lubi to

#136 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 02 listopad 2016 - 18:24

Może i po herbacie, ale posiadam kijek na owym blanku. 50 gr daje radę(można w razie potrzeby trochę przeciążyć) a zaczyna się już gdzieś od 10-12. Bardzo szybki i czuły o dobrej transmisji, pod obciążeniem wchodzi w pełniejsze ugięcie, ale żeby to sprawić potrzeba nie lada zwierza ;)

U mnie głównie do orania w ciężkim opadingu, ale i szczupakowe swimbaitowanie ogarnia. Dobry również wybór jeśli ktoś szuka zasięgu.

to ten chyba mój :D 



#137 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 02 listopad 2016 - 21:44

to ten chyba mój :D

Jasne, że Twój drugiego identycznego bym nie kupował ;)

Historię miał już bogatą, drugi szlif teraz przechodzi :D



#138 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 09 listopad 2016 - 05:23

Panowie, miał już ktoś z Was do czynienia z blankiem/kijem na blanku SP-742-XUL 7'4'' 1-6lb Ex-Fast 2-7g.?



#139 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 09 listopad 2016 - 08:14

Panowie, miał już ktoś z Was do czynienia z blankiem/kijem na blanku SP-742-XUL 7'4'' 1-6lb Ex-Fast 2-7g.?


Tak. Mam od niedawna wędkę zbudowaną na tym blanku. Używam pod okonie. Opisany do 7g i tyle pociągnie biorąc pod uwagę łączną wagę główki i gumki. Ma piękne głębokie ugięcie. Dużo szybciej sie uruchamia niż np. w TR80. A przynęty oba te kije obsługują podobne, mimo ze Matagi opisany jest do 3g (mocno niedoszacowany).
  • pawello lubi to

#140 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 09 listopad 2016 - 09:12

Jakich gumek używałeś, jeśli można wiedzieć(rodzaj i wielkość)?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix