Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uchwyt kołowrotka Delfin

tech-rb delfin uchwyt delta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 13 styczeń 2016 - 08:36

Mam. Mówię na podstawie dotykania, a nie na podstawie fotek. Weźmiesz do ręki i zgodzisz się z "styropianowatością" tego uchwytu. Natomiast ma to niewątpliwą zaletę - jest bardzo lekki.

 

Do UL - warty rozważenia. Do kija 10lb+ nie wyobrażam sobie (dziś, może za parę miesięcy odszczekam - jak połowię moim UL i się w nim zakocham).

Tak się akurat składa, że ten link który wkleił Wojtek, to link do jego pracowni, w której złożył już nie jedną wędkę na delfinie.

Więc na pewno wie dużo więcej niż się Tobie wydaje.



#22 OFFLINE   tmichalski

tmichalski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 10:09

Złożył też wędkę, której używam - o czym nie wie. A jak wiesz - klient ma zawsze rację... ;)



#23 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 13 styczeń 2016 - 10:20

Też mam kija na delfinie, ale od Janusza, i według mnie delfin jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Też kiedyś myślałem że nada się tylko do UL kijów, do puki nie wziąłem do ręki kija 20lb

Pewnie do sumówki będzie za delikatny, ale po co do takiego kija montować taki uchwyt :rolleyes: 

Moim zdaniem to jest uchwyt przyszłości i za jakiś czas, firmy produkujące wędki, będą chciały wyprodukować coś na jego wzór :)


  • homax i JanuszD lubią to

#24 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 13 styczeń 2016 - 11:13

Zrobiłem sobie 2 kije w Januszowej koncepcji ,8lb i 10lb z amerykańskim plusem.Słabszy to jednocześciowa szybka okoniowa ''żyleta'' skończona nie dawno więc jeszcze nie łowiona,chociaż na sucho po wzieciu do ręki już powoduje wielkiego banana na mojej twarzy.Mocnieszy kij to lekka (nie tylko w sensie c.w. :) ) bardzo szybka sandaczówka,już nieźle obłowiona (z niezłymi wynikami),podczas użytkowania również powodująca wielki grymas zadowolenia na licu.Walory takiej koncepcji to same plusy,nie tylko czułość,ale też parę innych istotnych rzeczy,które wychodzą w ''praniu''.Sam uchwyt jak i całość wędziska może wzbudzać kontrowersje...ale po bardziej technicznym podejściu,no i oczywiście użytkowaniu nad wodą,wątpliwosci znikają szybko,a sam wygląd...jednemu się podoba drugiemu nie...ja lubię ''sportowe'' rękojeści.


  • JanuszD lubi to

#25 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 styczeń 2016 - 12:19

Może nie powinienem się wypowiadać w tej sprawie bo jeszcze nie mam choć jest w planie wędka z Januszowym Delfinem.

Ponadto bardzo lubię Janusza za jego skromność, widzę - praktyczną i wytrwałe dążenie do celu....

Dla pożytku wątku jednak chyba należało by oddzielić aspekt technicznej przydatności,- dla mnie niewątpliwej  :)  od wyglądu, tym bardziej że daję konia z rzędem temu kto jest w stanie wskazać jakikolwiek pomysł na dolnik który podoba się każdemu  :rolleyes: i jednocześnie jest dla wszystkich wygodny  :P

Dzięki arcymiłej i kompetentnej korespondencji z Januszem dowiedziałem się bardzo dużo a wszystkie Janusza pomysły i przemyślenia które spróbowałem urzeczywistnić w stosowanych do tej pory przeze mnie uchwytach jak najbardziej owocują coraz bardziej dopasowaną do mnie ergonomiką uchwytu.

Pisze o tym bo po tych eksperymentach jestem na 100% przekonany iż to są półśrodki (to co ja zrobiłem) w stosunku do Januszowego patentu...

Podzielam zdanie wcześniej wypowiadających się kolegów dotyczące celowości tego rozwiązania w wędkach krótkich (6-8" i mocy 4-17lb), jigowych i generalnie takich które w trakcie łowienia trzymamy uniesione do góry. Co do wędek długich (powyżej 8"6') "mamy" pewien plan i jak Janusz zechce o tym napisać to ja oczywiście nie mam nic przeciwko temu  :)


  • JanuszD lubi to

#26 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 styczeń 2016 - 14:58

W odpowiedzi na "za delikatny"

Uchwyty są w różnych rozmiarach, jak ktoś się uprze to wsadzi go na blank 50lb , gabaryty różnią się zasadniczo od tych do ul. Podobnie jest z matą, ta "styropianowa" jest "special edition" i nie wyobrażam sobie by użyć go do 25lb kija. Do 4-6 lb jak najbardziej. dobrze że blank nie robi wrażenia styropianu :D

 

Co do kijów długich mam i takie np 9'6", uchwyt nie wie czy będzie na kiju długim czy krótkim i nie protestował w trakcie pracy na długasie. Łowi się dobrze. Przy okazji testowałem rózne sety przelotek, kijki były kilka razy przezbrajane. dwie sztuki trafiły do kogoś z Team Jerkbait, nie słyszałem by obniżyły wyniki połowów.


  • ark70, Rheinangler i JanuszD lubią to

#27 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 13 styczeń 2016 - 15:26

Czemu pod uchwyt delfin jest inny spacing niż w typowych uchwytach fuji ?

Użytkownik Michał. edytował ten post 13 styczeń 2016 - 15:27


#28 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 13 styczeń 2016 - 15:43

Pewnie dlatego że uchwyt nie trzyma kołowrotka równolegle do wędki tylko pod lekkim kątem
  • Friko, kubaS 1 i JanuszD lubią to

#29 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 styczeń 2016 - 16:01

Czemu pod uchwyt delfin jest inny spacing niż w typowych uchwytach fuji ?

Kolega wyżej podał już trop,- zmienia się kąt w stosunku do "klasycznego" co pozwala za przelotką otwierającą zejść już bardzo nisko i odciążyć szczytową cześć blanku i jeszcze wiele innych korzyści to przynosi ale może o tym napisze Janusz  :rolleyes:


  • Friko i JanuszD lubią to

#30 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 13 styczeń 2016 - 16:02

Panie Januszu czekamy ;)

Użytkownik Michał. edytował ten post 13 styczeń 2016 - 16:08


#31 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 styczeń 2016 - 16:06

Kolega wyżej podał już trop,- zmienia się kąt w stosunku do "klasycznego" co pozwala za przelotką otwierającą zejść już bardzo nisko i odciążyć szczytową cześć blanku i jeszcze wiele innych korzyści to przynosi 

Dokładnie tak to wygląda, pozwala też znacznie większą część dolnika zmusić do pracy z solidnym podparciem przelotkami.



#32 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2016 - 16:49

To kiedy wreszcie skonczycie ten artykuł :)
  • Lepton i Rheinangler lubią to

#33 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 styczeń 2016 - 16:50

Dokładnie tak to wygląda, pozwala też znacznie większą część dolnika zmusić do pracy z solidnym podparciem przelotkami.

Stąd posiadacze tego uchwytu często mówią iż moc kija wzrosła co oczywiście jest nie możliwe ale w sposób zauważalny wzrasta wykorzystanie mocy w blanku co powoduje takie odczucia



#34 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 styczeń 2016 - 17:09

To kiedy wreszcie skonczycie ten artykuł :)

Może ...    http://jerkbait.pl/t...kolejna-szansa/



#35 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 13 styczeń 2016 - 17:19

Trochę nie na temat

#36 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 styczeń 2016 - 17:26

Czyżby? I w pytaniu Pawła i w mojej odpowiedzi jest mowa o artykule. I nawet jest mowa o terminie do kiedy  MOŻE będzie.



#37 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 13 styczeń 2016 - 17:26

ja zamontowałem to w trzech kijkach dwa do ciężkiej pracy jeden przy okoniówce 

 

co mogę powiedzieć : przy kijkach do ciężkiej pracy znacznie obniżyło wagę zestawu co daje bardzo duży komfort długiego łowienia ciężkimi główkami

                                    

                                    przy okoniówce nie trzeba dużo pisać super wygoda super lekki zestaw bajka

 

 

ps o tym że super czuć nawet delikatne branie chyba pisać nie trzeba


  • Michał. lubi to

#38 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 17:41

Uw.aga, bo tylko @woblerwz wspomniał... Są różne wielkości uchwytu... Warto to mieć na uwadze poza tym, że też go mam przy MB842-2. Wad chyba ten uchwyt nie ma, poza jedną. Musiałem owinąć taśmą izolacyjną stopkę Twin Power'a, bo trochę latała. Teraz siedzi jak zabetonowany. Reszta to sama przyjemność i nie wyobrażam sobie mieć innych blanków bez Delfina.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

#39 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 13 styczeń 2016 - 17:42

Jak wygląda ergonomia uchwytu (wygoda) przy różnych sposobach trzymania stopki kołowrotka względem palców dłoni?  



#40 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 18:19

@lars
W każdym uchwycie jest wygodna pod warunkiem, że wielkość uchwytu dobrze dobierzesz do wielkości dłoni.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, delfin, uchwyt, delta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych