Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki St. Croix

blank st.croix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1076 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 30 marzec 2018 - 16:23

Czyli tylkoi wylacznie 17,lb? A ta do 28 gram od dołu 10 gram to juz komfortowo? Woblery tez ogarnie ta 8'6 do 28 gram? Jeżeli tak to od ilu do ilu komfortowo?

#762 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 30 marzec 2018 - 16:25

Jeśli chodzi o kije i ich długość w tych samych mocach i CW-  zachowują się bardzo podobnie.

Natomiast jeśli chodzi o gramaturę 21 i 28 gr , to widać wyraźną różnicę.

Jeżeli dokładnie określiłeś swój CW , wybrał bym jak powyżej przy tej długości kija.

Kijek 3/4 oz /  8,6" lub 9"  będzie klękał pod większymi i cięższymi przynętami jakie wymieniłeś, pozostaje też kwestia zacięcia ryby na większej odległości lub twardym wabiku.

Zdecydowanie wybrałbym 1 oz (28gr).

 

Jeżeli wędka do wędkowania z brzegu wolałbym 9" , jeżeli uniwersał brzegowo/łódkowy 8,6"

Od 10 gr spokojnie można zaczynać łowienie, nawet poniżej + większa gumka.

Przynęty sandaczowe i boleniowe  ogarnie wszystkie.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 30 marzec 2018 - 16:29


#763 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1572 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 30 marzec 2018 - 16:29

10-25 g + guma - 17 lb

Woblery - boleń/sandacz - 12 lb

Nie pomogłem ? Polecam się na przyszłość  ;) 


  • strary, pawel79ozo i radmac5 lubią to

#764 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 30 marzec 2018 - 16:44

Powiem tak..
Mam juz kije

Cd sunrise cw 1,5 - 9 gram
Phenix sp982 ul 4-16 gram
Phenix sp922ml 6-20 gram

I chce jeszcze kupic cos lodkowo brzegowedo pod kontem srednio - ciężkim pod gume i czasem wobler. Zadalem to pytanie 12 lb vs 17 lb bo nie znam st croix i nie wiem czy owe 12lb ma az tyle pary żeby igarniac te 25 gram w opadzie bo niektórzy twierdzą ze 12 lb da rade a zdania sa podzielone wiec pytam... czyli ten 17 lb jest w miare poprawnie opisane i ogarnie mi tez woblery lowiac z lodzi za boleniem i sandaczem? Nie spadaja z tego ryby przy plecionce?

#765 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 30 marzec 2018 - 16:46

8,6" 1 oz 17 lb - to dobry  uniwersalny sprzęt do opisanych rybek i podanych przynęt. Ryby nie spadają. 



#766 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 31 marzec 2018 - 08:07

... tylko nie "betonuj lub spawaj hamulca" i będzie - OK


  • popper lubi to

#767 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 31 marzec 2018 - 11:33

Kilka sezonów spędzonych z 5SC86MF2 (12 lb 260 cm ) utwierdziło mnie już dawno w przekonaniu , że 25 g + guma to już kiepsko - na 100 % zaraz się ktoś tutaj odezwie , że miota nią 50 g bo to St.Croix , ale wierz mi na słowo Szerman , jest za słaba ...


...ja sie odezwę bo posiadam obydwa. Dobrze ujete, do opisanych zastosowań tylko 17lb (ze wskazaniem na 8'6)
  • Tomek88 lubi to

#768 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 kwiecień 2018 - 18:48

86MHF2 to świetny kijek. Początkowo wydawał się za mocny do moich potrzeb jednak po przerobieniu dolnika i uzbrojeniu w torzaity przez W. Grocholę wędka dzielnie się spisywała. Dobrze pracuje od 10 g, pięknie zacina sandacze. Nie zanotowałem spadów i gnie się po sam dolnik. W tym roku na łódce zastąpi ją 5S70MF-B Xtreme również od Wojtka Grocholi.

#769 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 kwiecień 2018 - 10:27

86MHF2 to świetny kijek. Początkowo wydawał się za mocny do moich potrzeb jednak po przerobieniu dolnika i uzbrojeniu w torzaity przez W. Grocholę wędka dzielnie się spisywała. Dobrze pracuje od 10 g, pięknie zacina sandacze. Nie zanotowałem spadów i gnie się po sam dolnik. W tym roku na łódce zastąpi ją 5S70MF-B Xtreme również od Wojtka Grocholi.

 

8,6 MHF2 - gnie sie po sam dolnik - ciekawe???  

Moglbys cos wiecej napisac , jakich wielkosci sandacze polawiasz bo z tego co napisales to musza byc wieeelkie...


  • Guzu, Rheinangler i pawello lubią to

#770 OFFLINE   krzysztof1983

krzysztof1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 02 kwiecień 2018 - 12:08

Posiadam elitke 17lb i główki 25gr opad na rzece średnio się nadają do tego kilka...idealnie zachowuje się przy glowkach 20gr

#771 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 02 kwiecień 2018 - 19:20

A porownywal ktos z kolegow Elite 8'6 17 lb z phenixem Sp862 MH 17 lb? Jakie sa miedzy nimi różnice? Ktory glebiej / plynniej sie ugina?

#772 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 02 kwiecień 2018 - 20:25

http://jerkbait.pl/t...tubes-m1/page-7


  • Kamil_D lubi to

#773 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 24 maj 2018 - 16:19

Mam pytanie czy mógłby ktoś posiadający któryś z tych blankow opisać te modele najbardziej interesuje mnie komfort górnego cw dolny jest dla mnie mniej ważny chodzi mi o :
5S76MF-B Xtreme i o 5S70MHF-B Xtreme
Wszystkie sugestie ahy i ohy miłe widziane

#774 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 25 maj 2018 - 04:12

Na przykładzie seryjnych:
LXS76MF2 - max komfortu to 25g + ES4”
LXS70MHF2 - 35g + ES4”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#775 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 25 maj 2018 - 09:01

8,6 MHF2 - gnie sie po sam dolnik - ciekawe???  
Moglbys cos wiecej napisac , jakich wielkosci sandacze polawiasz bo z tego co napisales to musza byc wieeelkie...


Gnie się, pieknie amortyzuje. Ja też zbroiłem u Wojtka. Szkoda ze kolega mi zdjęc nie porobił przy holu bolka bo widać ze opinie chodzą że to sztywne pały te avidy.
  • elpojo, Szymon82 i Gad1979 lubią to

#776 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 25 maj 2018 - 09:54

A  mowa  o  awidzie  czy  elitce  z   tym  pracującym  dołem   ... Jak dla  mnie Awid  zgoda ,  ale  przy  wyborze  Elte  8'6"  17 lb   ,  a  Phenix  M1   17 lb  w  tej  długości   wybrałem  M1  raz  ze  względu  na  niższą  wagę  blanku

 

dwa   na  bardziej  reaktywny  dół .   A  a i  przy  okazji  był  nieco  tańszy .....



#777 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 25 maj 2018 - 10:05

A  mowa  o  awidzie  czy  elitce  z   tym  pracującym  dołem   ... Jak dla  mnie Awid  zgoda ,  ale  przy  wyborze  Elte  8'6"  17 lb   ,  a  Phenix  M1   17 lb  w  tej  długości   wybrałem  M1  raz  ze  względu  na  niższą  wagę  blanku

 

dwa   na  bardziej  reaktywny  dół .   A  a i  przy  okazji  był  nieco  tańszy .....

Avid



#778 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1572 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 25 maj 2018 - 13:06

Gnie się, pieknie amortyzuje. Ja też zbroiłem u Wojtka. Szkoda ze kolega mi zdjęc nie porobił przy holu bolka bo widać ze opinie chodzą że to sztywne pały te avidy.

Avid 8,6 MHF2...sztywna pała , bez czucia - a dla mnie to spinning wszechczasów ;) Zawsze będę go miał a jakby poszły słuchy , że kończą produkcję to z miejsca kupuję dwa dodatkowe blanki na zapas. Czucie ok , dobrze ugina się od ryb 50 cm + , sandacz 80 cm przygiął mi go już doskonale o większych rybach nie wspominając.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 25 maj 2018 - 13:07

  • wujek i miramar69 lubią to

#779 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 25 maj 2018 - 15:51

A  mowa  o  awidzie  czy  elitce  z   tym  pracującym  dołem   ... Jak dla  mnie Awid  zgoda ,  ale  przy  wyborze  Elte  8'6"  17 lb   ,  a  Phenix  M1   17 lb  w  tej  długości   wybrałem  M1  raz  ze  względu  na  niższą  wagę  blanku

 

dwa   na  bardziej  reaktywny  dół .   A  a i  przy  okazji  był  nieco  tańszy .....

 

Maciej, 

 

a miałeś na tej elitce dużą rybę?

 

Zakładam, że jeśli o niej piszesz to nią łowiłeś. 

 

Avidem 86 17 lb nie łowiłem, łowiłem elitką 86 17 lb, łowiłem elitką 96 12 lb i analogicznym avidem, łowiłem avidem 96 10 lb i analogiczną elitką, łowiłem avidem 96 25 lb i analogiczną eliką.... odpowiednio bolenie z pływadła, bolenie z brzegu, trocie... chciałbym napisać łososie, ale złowiłem tylko kilka keltów łososia w Szwecji. :) 

 

Moim zdaniem różnice w tych kijach są małe... słusznie mówi się, że avid jest ciut cieplejszy, kij wydaje się cięższy, bardziej mięsisty, ale po moich doświadczeniach ja zawsze wybiorę elitkę głównie z uwagi na wyważenie. Avidy, które miałem w ręku lubiły "lecieć na pysk" a mnie to denerwuje. Może kwestia złego zbrojenia nie wiem, ale w elitce ten problem nie istniał. 

 

Nie jestem miękki w łokciu, ale dobrze pamiętam jak sparowałem Team Daiwę Salt Water 3000 z jakimś Wild Riverem w długości 96 to po krótkim, zimowym trociowym dniu bolał mnie bark i triceps :) Powiedziałem wówczas nigdy więcej. :) 


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#780 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 29 maj 2018 - 07:55

Mity o tym, że avidy i elity (mówię o serii salmon/steelhead), to sztywne pały, które można przeciążać przy wrzucie o 10-15 gram, powielają chyba tylko ci, którzy ich w ręku nigdy nie mieli. Mam trochę dłuższą elitkę (2,74cm), gnie się pięknie. Im ryba większa tym oczywiście głębiej. Opisana bardzo poprawnie, przy ok. 30 g łącznej wagi przynęty kończy się komfort.
  • wujek, miramar69 i Szymon82 lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, st.croix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych