Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blanki St. Croix

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 2587 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 23:49

Jeśli idzie o niebieskiego ticr x  9' #12 to miałem okazję nim troszkę połowić ,po tym jak zmontowałem go w spinie  Wojtkowi.

Arek dobrze prawi,że jeśli ktoś gustuje w szybkich spinach  typu StC elit ,może się rozczarować na starcie.Jeśli jednak uda się  zapiąć bolka,to szybko stwierdzi ,że innego badyla nie chce. Ryba nie jest w stanie wyciągnąć linki nawet na dość luźno ustawionym hamulcu. 

Sama klasa linki 9 ,10 czy 12  w takiej wędce nie robi różnicy przy boleniu 70 czy 80cm ,bo im niższa tym kij będzię głębiej pracował ,a zapas mocy i tak będzie w rezerwie. Bolenia 75cm wyjąłem bez większego problemu na kleniówkę z mochówki #6-7 .Po braniu zrobił tylko króciutkie bzzz ,wyciągając maks 0,5m plecionki  i po kilku pompkach w 2-3min lądował na brzegu.

Jeśli idzie o realną gramaturę konkretnego FTO ticrx 9' #12  to w/g mnie  boleniowy wob 20g to jest maks komfortu rzutowego.Po prostu szczytówka nie pozwala na więcej i dynamiczniej ,choć w dolniku jest moc. Jak dla mnie na pewno nie jest to tzw uniwersal ,  a  wybitnie pod wobki.

• Guzu, Piastun i Tomek88 lubią to

#122 OFFLINE   Piastun

Piastun

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaChaszcze

Napisano 05 styczeń 2017 - 08:21

@Rheinangler, pisząc na forum skazani jesteśmy na pewne uproszczenia, inaczej posty były by wielostronnicowe, trudność sprawia fakt, że mówimy o zupełnie nie standardowych konstrukcjach, w realu porównując zaraz byśmy po wzięciu kija w rękę wiedzieli o co nam chodzi i co mamy na myśli ;) . Każdy kto grzebał trochę przy samodzielnym zbrojeniu już wie, że nawet te same blanki inaczej uzbrojone  będą miały inną charakterystykę a jestem przekonany, że nawet  tak samo rozmieszczone przelotki( praktycznie niemożliwe ze względu na inne długości uchwytu) ale spinningowe będące wyższymi- dalej odsadzonymi  i mającymi większą średnicę pierścienia niż muchowe ( a przecież pod te muchowe jest projektowany blank ) spowodują zupełnie inne ugięcia przy pracy pod obciążeniem, problem będzie dotyczył głównie dolnika, tam różnice będą największe. Zdecydowanie łatwiej jest pytać i porównywać  gotowe wyroby popularnego producenta, jest punkt odniesienia, są one w powszechnym użyciu. Pomijając fakt, że teraz  dużo więcej osób poszukuje jedno składów, to są i tacy których potrzeby są zupełnie inne, a poziom technologiczny jest taki, że dobrze zaprojektowane i wykonane wędziska wieloskładowe mają doskonałe parametry użytkowe.  Mam nadzieję,  że koledzy którzy zbroili te blanki TFO jeśli tylko zechcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami mogą wnieść bardzo dużo istotnych informacji, większość z potencjalnie zainteresowanych nie spotka się w sklepie i nad wodą z takimi wędziskami. To właśnie siła tego Forum.

@Dąbek 111 dzięki za informację, to mi dużo wyjaśnia, blank na pewno interesujący, ale swoimi parametrami w takim razie Seviera mi nie zastąpi, pozdrawiam Piastun.

#123 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4064 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 styczeń 2017 - 08:49

Seviera nigdy Ci nic nie zastąpi szczególnie wtedy gdy pasuje ci idealnie  ;) obojętnie, czy to będzie szklak, kompozyt (jak Twój) czy węgiel, choć może w węglu mieli by kilku konkurentów...

Użytkownik Rheinangler edytował ten post 05 styczeń 2017 - 08:50

#124 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

Monstrum Pallidum

• Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5180 postów
  • LokalizacjaCaliphate of Londonistan

Napisano 05 styczeń 2017 - 11:09

Jeśli idzie o realną gramaturę konkretnego FTO ticrx 9' #12  to w/g mnie  boleniowy wob 20g to jest maks komfortu rzutowego.Po prostu szczytówka nie pozwala na więcej i dynamiczniej ,choć w dolniku jest moc. Jak dla mnie na pewno nie jest to tzw uniwersal ,  a  wybitnie pod wobki.

Coz, ja mam inne info co do gornego cw, od osob ktore troche nim polowily. Blachy na Patagoni lataly 25g spokojnie i z zapasem.

Drugi kumpel rzucal blachy 27g i twierdzi ze jeszcze pare gramow wiecej pociagnie ;)

Mam nadzieję,  że koledzy którzy zbroili te blanki TFO jeśli tylko zechcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami mogą wnieść bardzo dużo istotnych informacji, większość z potencjalnie zainteresowanych nie spotka się w sklepie i nad wodą z takimi wędziskami. To właśnie siła tego Forum.

Piastun, podpytaj Daniela Hlehle, on tego TFO przeczolgal przez pare kontynentow. Chyba najlepsza osoba zeby udzielic Tobie info na ten temat.

Użytkownik Del Toro edytował ten post 05 styczeń 2017 - 11:27

#125 OFFLINE   rybak109

rybak109

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 05 styczeń 2017 - 11:47

Piastun, podpytaj Daniela Hlehle, on tego TFO przeczolgal przez pare kontynentow. Chyba najlepsza osoba zeby udzielic Tobie info na ten temat.

Tutaj Daniel trochę pisał o TFO TiCrX 12wt:

http://jerkbait.pl/t...ektravel/page-2

#126 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 431 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 12 styczeń 2017 - 07:34

Panowie,

Dwa kije robione na tym samym blanku a mianowicie 5S68MXF-B czyli LXS I LXC68MXF są oznaczone jako LXS 12lb a LXC 14lb.

Skąd biorą się różnice w opisie? Wiem, że wcześniej ktoś pytał o podobną kwestię ale bez odpowiedzi się rozeszło. Pytam z ciekawości.

#127 OFFLINE   Darek64

Darek64

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:darek

Napisano 12 styczeń 2017 - 09:48

S to spin,a C to cast stad roznice w opisie mocy,ale ogladajac nie zauwazylem jakies roznicy.

#128 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 431 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 09:51

Darek, blank ten sam a mimo wszystko opisany różnie. Pytanie było skąd takie różnice. Co to za różnica czy spin czy cast?

#129 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

Zaawansowany

• Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 3182 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 styczeń 2017 - 17:51

Co prawda cała wiedza jaką z rb wyniosłem sprowadza się do przekonania, że wędka bez wyplatanki jest jak obraz bez podpisu, a o StC wiedzę mam pomijalną, tym niemniej wyłożę tobie tą różnicę :) 

Oba typy zbrojenia mają swoje wady i zalety ale casting nie ma tylu wad co strój spinningowego. Przelotki w kijach castingowych poprzez - patrz na spacing i rozmiary, zdecydowanie efektywniej wykorzystują moc blanku, rozkładając obciążenia z pracy na dłuższym odcinku, co skutkuje wzrostem jego mocy. 

Delta JanuszaD próbuje to zjawisko przetransponować pod spód blanku, ale spinning i tak pozostaje formą schyłkową.. :)   

• sucks_one, Tomek88 i JanuszD lubią to

#130 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 431 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 18:09

Dzięki Sławek....jak krowie na rowie. Teraz obraz nabrał kolorów więc będę spał spokojnie .

#131 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 12 styczeń 2017 - 18:46

Co prawda cała wiedza jaką z rb wyniosłem sprowadza się do przekonania, że wędka bez wyplatanki jest jak obraz bez podpisu, a o StC wiedzę mam pomijalną, tym niemniej wyłożę tobie tą różnicę :)

Oba typy zbrojenia mają swoje wady i zalety ale casting nie ma tylu wad co strój spinningowego. Przelotki w kijach castingowych poprzez - patrz na spacing i rozmiary, zdecydowanie efektywniej wykorzystują moc blanku, rozkładając obciążenia z pracy na dłuższym odcinku, co skutkuje wzrostem jego mocy. 

Delta JanuszaD próbuje to zjawisko przetransponować pod spód blanku, ale spinning i tak pozostaje formą schyłkową.. :)   

W sumie masz rację, niemal w 100 %  :) 

Stwierdzenie, postawione w sposób zdecydowany, czy nawet kategoryczny, nie jest, ani nie stanie się argumentem B) może jedynie zwieść nie mających zdania, może wybić z rytmu potencjalnych adwersarzy, jednak nie zawsze, nie wszystkich  :)   

Zapytam, na podstawie jak bardzo obszernych doświadczeń praktycznych z Deltą określasz co potrafi, co jedynie próbuje ;)

• Darek64 lubi to

#132 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 19:18

W sumie masz rację, niemal w 100 % :)

Stwierdzenie, postawione w sposób zdecydowany, czy nawet kategoryczny, nie jest, ani nie stanie się argumentem B) może jedynie zwieść nie mających zdania, może wybić z rytmu potencjalnych adwersarzy, jednak nie zawsze, nie wszystkich :)
Zapytam, na podstawie jak bardzo obszernych doświadczeń praktycznych z Deltą określasz co potrafi, co jedynie próbuje ;)

SoB jak zwykle w każdym jednym temacie musi dorzucić swoje trzy grosze żałosnej prowokacji.
Szkoda energii na podejmowanie tematu.

#133 OFFLINE   Artech

Artech

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1729 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Sztylka

Napisano 12 styczeń 2017 - 19:46

A @dreadknight musi się, w każdym temacie, czepić Sławka. I nie ważne czy napisze coś z sensem czy nie...

Ja w tym poście, żadnej prowokacji nie widzę.

#134 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Zaawansowany

• Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 3182 postów
  • LokalizacjaŁódż

Napisano 12 styczeń 2017 - 19:51

Oooch, Januszu.. :) Ze stwierdzenia oczywistych faktów nic innego wyniknąć nie może prócz konsensusu.. :)   

#135 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 22:17

A @dreadknight musi się, w każdym temacie, czepić Sławka. I nie ważne czy napisze coś z sensem czy nie...
Ja w tym poście, żadnej prowokacji nie widzę.

Nie muszę i zazwyczaj pomijam te kwieciste wywody i regularne zaczepki chcąc/niechcąc czytane w różnych wątkach.

Ale jeśli nie widzisz tutaj kolejnej "szpili" to co ja będę tłumaczył.

Pozdrawiam :-)

Użytkownik dreadknight edytował ten post 12 styczeń 2017 - 22:18

#136 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Zaawansowany

• Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 3182 postów
  • LokalizacjaŁódż

Napisano 13 styczeń 2017 - 06:12

Piszący anonimowo to zawsze był problem.. 

Ale oświecę anonima, że obszerna odpowiedź to jest słownie okazana forma szacunku dla rozmówcy.. a zdanie odmienne poszerza pole zgody.. :)

• sucks_one lubi to

#137 OFFLINE   trinited

trinited

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 00:41

​Nowość 2017, blanki Legend Glass spinn/casting

http://stcroixrods.c...er_2017_web.pdf

• Guzu lubi to

#138 OFFLINE   przemyslaw_pajak

przemyslaw_pajak

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów

Napisano 09 luty 2017 - 12:22

Jeden z rodbuilderow zaproponowal mi ten blank 4c710hf pod gumy powyżej 15 cm na głowkach do 30gram. Jeśli jest ktoś kto miał lub ma ten blank proszę o opinie.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

#139 OFFLINE   jbk

jbk

Zaawansowany

• TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1031 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 09 luty 2017 - 12:46

Mam ten blank. Czeka w kolejce do uzbrojenia. Kupiłem go właśnie do dużych gum

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • przemyslaw_pajak lubi to

#140 OFFLINE   Darek64

Darek64

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:darek

Napisano 09 luty 2017 - 15:57

​Nowość 2017, blanki Legend Glass spinn/casting

http://stcroixrods.c...er_2017_web.pdf

Podobno jankesi twierdza,ze nowe SCv roznia sie tylko kolorem,ale porownujac tabelki widac roznice np. miedzy 5S70MF2G ,a B w srednicy dolnika,szczytu i wagi w innych tez sa male innosci.

Użytkownik Darek64 edytował ten post 09 luty 2017 - 15:58

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych