Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie
BLANKI

Blanki Lamiglas

blank lamiglas

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
679 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   adawi

adawi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 post贸w

Napisano 23 marzec 2007 - 22:29

Jestem nowy wiec witam wszystkich forumowiczow .
Ubieglej wiosny zrobilem sobie prezent w postaci Lamiglasa x86mts 7-17g 3,05m, taka kleniowka na duza nizinna rzeke. po zlozeniu wedki okazalo sie ze od 7-mej przelotki blank wyraznie jest wygiety w lewa strone i do ostatniej 10 ucieka od osi ok. 7mm . Zadzwonilem do goscia ktory go sprowadzil , a on na to
idz chlopie na ryby potestuj jak by co masz wieczna gwarancje
Pomyslalem ma chlop racje. Podczas lowienia wszystko ok. zadnych dziwnych rezonansow i innej samowolki. Znalazlem Wasze fachowe forum i prosze odpowiedziec czy:
1.jest to dopuszczalne w tej klasie sprzet
2 jest to ewidentna wada i reklamowac
3 oslabia wlasciwosci blanku
4 czy ktos z uzytkownikow spotkal sie z czyms takim
Zawszystkie sugestie dziekuje



#2 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 post贸w
  • LokalizacjaW艂oc艂awek

Napisano 24 marzec 2007 - 00:02

My艣l臋, 偶e takie skrzywienie nie os艂abia blanku - dosy膰 dawno temu 艂owi艂em kilka sezon贸w Power Gripem Cormorana, kt贸ry mia艂 jeszcze bardziej skrzywion膮 szczyt贸wk臋. Z艂owi艂em na niego wiele ryb i nic si臋 nie sta艂o.
Na rynku spotyka si臋 w臋dziska z tak膮 wad膮. Osobi艣cie mnie to spotka艂o - zam贸winego Team Dragona 2.95 10-28 g, sprzedawca ze sklepu musia艂 trzy razy wymienia膰 w hurtowni na inny egzemplarz - efekt by艂 taki, 偶e za ka偶dym razem dostawa艂 krzyw膮 w臋dk臋. Czwarty raz ju偶 nie pr贸bowa艂em i kija nie kupi艂em wog贸le. Wada ta dotyka nie tylko Dragona - mia艂em r贸wnie偶 w r臋ku krzywego Batsona oraz Talona.
Dla mnie jest to ewidentna wada, kt贸ra pewnie nie os艂abia blanku, jednak powoduje negatywne odczucia estetyczne - u mnie w takim stopniu, 偶e ju偶 nigdy nie kupi臋 takiego blanku czy wedziska. 呕eby by艂o uczciwie, to producent powinien taki kij przeceni膰, je偶eli ju偶 wypusci艂 go na rynek - ale to chyba w Polsce jeszcze d艂ugo nie b臋dzie mia艂o miejsca.
Pozdrawiam.

  • Boles艂aw i Luckyguliver lubi膮 to

#3 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 post贸w
  • Imi臋:Karol

Napisano 24 marzec 2007 - 00:14

w dragonie mystery jig spin mam to samo aktualnie ale nie
marudze na 偶adne nieudogodnienia <_<

#4 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 post贸w
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 24 marzec 2007 - 00:14

heya witam
zycze duzo przyjemnosci na forum,napewno wielu koleg贸w pomo偶e Ci i udzieli wielu cennych rad :D

Ja dodam ,偶e jedna z przyczyn takiego wykrzywienia blanku,moze byc tez z艂e uzbrojenie lub z艂e u艂ozenie blanku w czasie zbrojenia kija,tj,maszyma lub kto艣 kto zbroi艂 wedke nie znalaz艂 prawid艂owo tzw,kr臋gos艂opa wedki i 贸w kregos艂op zamiast znale艣膰 sie na dolnej lub g贸rnej czesci blanku zalaz艂 sie z boku blanku.co powoduje ze blank bedzie bardziej wygi臋ty w jedna strone (szczyt贸wka)
widzia艂em takie wady w tanich kijach pospolitych Firm ale lamiglasy hmmmm :unsure: nie powinno miec to miejsca,a jednak :(

http://jerkbait.pl/?p=88

tu znajdziesz wiele na temat dobrego uzbrojenia blanku.
pozdro hasior :D
  • Franc lubi to

#5 OFFLINE   adawi

adawi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 post贸w

Napisano 24 marzec 2007 - 10:12

Falgmar,zgadzam sie z Toba w zupelnosci.Bycmoze wedka miesci sie w normie skoro taka firma puscila ja na rynek,ale przyjemnosc juz nie ta .Prosze o Wasze opinie,bo nie wiem czy producent uzna to za wade-tylko wtedy warto sie bawic w reklamacje.Nie chce stracic wedki na dlugie tygodnie,tylko po to by dostac ja z dopiskiem jest ok Czy ktos z was ma doswiadczenia z reklamacjami u lamiglasa. Dodam ze sprzet kupilem u naszego przedstawiciela tej firmy.

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z g艂upota nie ma wygranych, s膮 tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 post贸w
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 marzec 2007 - 10:49

Witaj na forum, rzeczywi艣cie wielu Tobie na pewno poo偶e, jeszcze wi臋cej sobie pogada :lol: , ale du偶o si臋 tu mo偶na nauczy膰.

#7 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Waldek

Napisano 24 marzec 2007 - 14:52

Jak obejrza艂em mojego X86MTS, po rozpakowaniu, to pierwsze co zrobi艂em, by艂 telefon do 呕BIKA.
Podnios艂em larum, 偶e krzywy, 偶e szczyt贸wka wygl膮da tak, jakby mia艂a strzeli膰, na 4 przelotce (licz膮c od szczytu).
Zero
dozna艅 estetycznych.
Ma艂o mnie szlag nie trafi艂 :angry:
呕BIK stwiedzi艂 kr贸tko- ode艣lij, zareklamujemy.
Nie wytrzyma艂em.
Ju偶 nazajutrz, by艂em z nim nad rzek膮 i...:huh: ........od tego momentu, nie zamieni艂bym go na 偶aden inny :lol:
Mija 艂adnych kilka lat a ten kijek, nadal jest, w forpoczcie moich spinning贸w.


#8 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 2534 post贸w
  • Lokalizacjadziki zach贸d :)

Napisano 24 marzec 2007 - 15:12

nie mialem takiego przypadku zeby kij byl krzywy ... ale nie o to w moim poscie chodzi widze ze zaczeliscie wzmianke na temat blankow i kiji robionych na tych blankach moze ktos by napisal cos ciekawego na temat lamiglasow czym sie cechuja jak pracuja itp. przegladalem ostatnio ich oferte naprawde wyglada ciekawie zwlaszcza seria XMG50 oraz Certified Pro ..... pisze oczywiscie o blankach typu salmon and steelhead :D

#9 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 post贸w
  • LokalizacjaW艂oc艂awek

Napisano 24 marzec 2007 - 15:39

W艂a艣nie przed chwil膮 odebra艂em od zbrojmistrza Talona Explorera 3.05 10-60 g 20lb mocy - jest prosty!!!
Wedka zrobiona pod jesienne 艂owy na Wi艣le i drw臋ckie trocie. Pierwsze wra偶enie super! - to nie jest sztywna pa艂a lecz pi臋kny, o dobrej manewrowo艣ci kij, kt贸rym b臋dzie mo偶na komfortowo po艂owi膰 zar贸wno wi臋ksz膮 gum膮 jak i sporym woblerem. Kij zbrojony w dwustopkowe Sic Fuji. Bardzo mi艂o zaskoczy艂a mnie waga gotowego w臋dziska - jest bardzo lekkie, s膮dzi艂em, 偶e 60 gramowy spining b臋dzie wa偶y艂 du偶o wi臋cej.
Kij zbrojony przez Pana Romana Pietrzaka z Konina - Panie Romanie - dzi臋ki!

#10 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 post贸w

Napisano 24 marzec 2007 - 16:27

Jak obejrza艂em mojego X86MTS, po rozpakowaniu, to pierwsze co zrobi艂em, by艂 telefon do 呕BIKA.
Podnios艂em larum, 偶e krzywy, 偶e szczyt贸wka wygl膮da tak, jakby mia艂a strzeli膰, na 4 przelotce (licz膮c od szczytu).
Zero
dozna艅 estetycznych.
Ma艂o mnie szlag nie trafi艂 :angry:
呕BIK stwiedzi艂 kr贸tko- ode艣lij, zareklamujemy.
Nie wytrzyma艂em.
Ju偶 nazajutrz, by艂em z nim nad rzek膮 i...:huh: ........od tego momentu, nie zamieni艂bym go na 偶aden inny :lol:
Mija 艂adnych kilka lat a ten kijek, nadal jest, w forpoczcie moich spinning贸w.



Jak bym przytym by艂! :mellow: :mellow:

Dwa tygodnie temu podobnie jak niegdy艣 @Popper wyj膮lem z tuby mojego Lamiglasa Certified Pro i... pierwsze co to tel. do 呕bika :angry:
Zbik na to: odeslij reklamujemy , ale nie wytrzyma艂em i pobieg艂em nad pobliskie jezioro. Po kilkunastu rzutach wrazenie tylko jedno :huh: :huh: :huh:
Jeden z najlepszych kij贸w castingowych jakimi mialem do tej pory okazje 艂owi膰! Zostaje u mnie na d艂ugie lata.
Te kije sa warte kazdej wydanej z艂otowki.

opozd JW :D




#11 OFFLINE   adawi

adawi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 post贸w

Napisano 24 marzec 2007 - 19:50

Moje spostrzezenia sa podobne akcja ,lekkosc,czulosc a jednoczesnie sztywnosc konstrukcji bardzo mi odpowiada. Hasior podsunal ciekawy artykul i cos mi sie zdaje ze problem lezy w zbrojeniu. No trudno moglo byc celujaco,ale i tak jest bardzo dobrze.niedlugo dostane certate z prywatnego importu i gazem nad wode,bedzie pieknie...mam nadzieje.
Popper czy masz juz mocniejsza wersje w /w wedeczki jak wrazenia- nie tylko estetyczne

#12 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Waldek

Napisano 24 marzec 2007 - 20:02

Mam. Wra偶enia? C贸偶, niczego ju偶 nie poszukuj臋 :lol: .
No, chyba, 偶e zamieni臋 m艂ynek ze sta艂膮, na m艂ynek z ruchom膮 szpulk膮 :huh: :o :mellow:

#13 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 post贸w
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 24 marzec 2007 - 20:34

Podziwiam niekt贸rych :huh:
Jak ja bym dosta艂 krzywy kij,nawet tani jaki艣 to sprzedawcy by sie dosta艂o i w podskokach musia艂 by to za艂atwic.
Nie wiem jak robi 呕bik ,ale go艣膰 kt贸ry wysy艂a艂 mi ze sklepu w臋dki sprawdza艂 zawsze wszystko od A do Z,czy przelotki prosto wklejone,czy lakier nie porysowany,skazy itp. i to wszystko przy wedkach za 200z艂.
Teraz zamawiajac klasowe w臋dki nawet nie bior臋 pod uwag臋 ,偶e dostan臋 bubel...wsp贸艂czu艂bym dostawcy ;)

  • RomanP lubi to

#14 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 post贸w

Napisano 24 marzec 2007 - 20:45

Podziwiam niekt贸rych :huh:
Jak ja bym dosta艂 krzywy kij,nawet tani jaki艣 to sprzedawcy by sie dosta艂o i w podskokach musia艂 by to za艂atwic.
Nie wiem jak robi 呕bik ,ale go艣膰 kt贸ry wysy艂a艂 mi ze sklepu w臋dki sprawdza艂 zawsze wszystko od A do Z,czy przelotki prosto wklejone,czy lakier nie porysowany,skazy itp. i to wszystko przy wedkach za 200z艂.
Teraz zamawiajac klasowe w臋dki nawet nie bior臋 pod uwag臋 ,偶e dostan臋 bubel...wsp贸艂czu艂bym dostawcy ;)



Maciejowaty i tu dotkn膮艂e艣 sedna problemu. Jak rzucisz cho膰 raz takim Lamiglasem z wy偶szej p贸艂ki to mu wybaczysz wszsytko !! Obfity lakier na omotkach, ma艂o subtelny opis na blanku etc. To kij na cale 偶ycie. :D :D
pozd JW :D


#15 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 post贸w
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 24 marzec 2007 - 20:51

Ale kij na ca艂e 偶ycie mo偶e by膰 prosty :D
Ja nie kwestionuje ,ze to fajne kijki bo ich nie u偶ywa艂em ,m贸wie tylko ,ze przy tej klasy kijach wszelkie niedor贸bki s膮 dla mnie nieakceptowalne.
To tylko moje zdanie,a Was podziwiam za wyrozumia艂o艣膰.

Pozdrawiam

#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2007 - 20:57

Sedno problemu lezy w tym, ze kije Lamiglasa bywaja zle uzbrojone fabrycznie i jak kto chce miec pewnosc, ze wedka bedzie na pewno w 100% trafionym narzedziem do lowienia to powinien kupic sam blank a potem rozejrzec sie za zbrojmistrzem.
Dotyczy to rowniez i kijow innych producentow ale nie mam dosc danych aby cos powiedziec...

Widze, ze pojawiaja sie glosy na temat niedorobek samych blankow (chyba?)...osobiscie nigdy czegos takiego w Lamiglasie nie widzialem, jak rowniez w Batsonie, Loomisie czy Talonie.
Trudno sobie w ogole wyobrazic zeby liczacy sie na Swiecie wytworca puszczal takie buble...

Gumo

#17 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 post贸w
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 24 marzec 2007 - 21:01

te偶 tak pomysla艂em o TYM kupi膰 blank i ubrac u fachowca hmmmmmm? :unsure: w sumie koszt ten sam +/- :D
a wszystko moze byc na zyczenie kolor omotek d艂ug rekoje艣ci uchwyt,
pozdro hasior

#18 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2007 - 21:28

Koszt bedzie zalezny od tego, jakie elementy zostana wybrane do zbrojenia. W produkcie fabrycznie gotowym bywa, ze schodzi sie z cena tychze komponentow, zeby calosc byla w miare tania...

Pieprzyc kolor omotek... :D ...przede wszystkim kij zostanie dobrze skomponowany - wzajemne zaleznosci miedzy wyborem przelotek, ich liczby, dlugosci dolnika co wplywa na wywazenie, zdolnosci rzutowe, ugiecie, czucie,...,...,....

Gumo

#19 ONLINE   呕bik

呕bik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕

Napisano 24 marzec 2007 - 21:29

Panowie ,
Z lamiglasem , a dok艂adniej ze zbrojeniem jest problem. Jednak jest to masowa produkcja. Troche si臋 nie przyk艂adaj膮, mo偶e ameryka艅ski rynek jest zbyt du偶y ? Jedno wiem , zbroj膮 r贸偶nie , ale awaryjno艣c jest prawie zerowa. Nie moge tego powiedziec o kijkach zbrojonych w polsce - bywa r贸偶nie . Wnioski - prosz臋 wyciagac samodzielnie. Jeszcze jedno - firma Winston (potentat - bez w膮tpienia najlepsze much贸weczki)- kijki fabryczne - bez problemu, kijki zbrojone w polsce ? du偶o zale偶y od wiedzy zbrojmistrza. A wydaje si臋,偶e to jest proste.

#20 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 post贸w
  • LokalizacjaPabianice
  • Imi臋:Piotrek

Napisano 24 marzec 2007 - 21:45

Witajcie
Nie mam 偶adnego lamiglasa w swojej kolekcji-narazie, ale uwa偶am, 偶e problem nie dotyczy tylko tego producenta. Widzia艂em pokrzywione najr贸偶niejsze marki. Mam kije z tzw. mas贸wki i kije robione na zam贸wienie i raz tylko trafi艂em na skrzywionego feedera. Wiem jedno-skrzywiony kij wedruj膮cy do indiwidualnego odbiorcy powinien by膰 co najmniej przeceniony i ka偶dy nabywca musi by膰 艣wiadomy feleru gn臋biacego ten przedmiot.
Chcieliby艣cie je藕dzi膰 (pe艂nop艂atnym) jauarem z krzywo zamontowanym tylnim zderzakiem? :mellow:
Niby nic takiego, ale jak na niego patrzysz, to wkur...
Pzdr





R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: blanki, blank, lamiglas

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych