Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Rękojeści rezonansowe i transmisja drgań

tech-rb rezonans dolnik rękojeść

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
535 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 grudzień 2011 - 07:55

Wojtek, mam jedno pytanie - jeśli można - czy jest tak ze ta rura z alu jest dokładnie dopasowana do średnicy wewnętrznej uchwytu (DPS) czy też DPS łączy się z rurą przez arbory?
EDIT: nie chodzi mi o żadne szczegóły oczywiście

#522 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 grudzień 2011 - 08:14

W Loomisie ze zdjęcia jest to DPSM18 i rura jest wpasowana na wcisk - oczywiście dodatkowo wklejona.

#523 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 17 grudzień 2011 - 08:14

Friko właśnie oglądałem kija i widze że uchwyt jest ciutke większy od rury.Między rurą a uchwytem musi być malutka przestrzeń ale jak jest osadzony nie wiem.Może Wojtek powie coś więcej :D

#524 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 17 grudzień 2011 - 08:15

Cześć Wojtek wyprzedziłeś mnie z odpowiedzią :D

#525 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 grudzień 2011 - 08:19

Złudzenie jeżeli chodzi o wielkość uchwytu. Jeżeli masz nie zamontowany uchwyt pod ręką to obejrzyj go wewnątrz.

#526 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 grudzień 2011 - 08:23

Dzięki za odpowiedź :D

#527 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 17 grudzień 2011 - 08:27

Chodziło mi o to że wygląda to jakby to ciasno było spasowane.Wiem że to złudzenie zwłaszcza jak popatrzy się na gwint.Widze że tutaj nic nie jest pozostawione przypadkowi.Wczoraj byłem na Wiśle i czucie dna jest zaje..... :D Niestety rybki nie współpracowały ale wyciągnąłem niezły zaczep :lol:Już wiem że kije typu hot shot to jest to czego szukałem.Następny będzie hs9600 mhx żeby było troszke delikatniej :D

#528 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4909 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 17 grudzień 2011 - 11:08

Następny będzie hs9600 mhx żeby było troszke delikatniej :D


To masz jak na talerzu bo u Wojtka jest właśnie taki gotowy do łowienia.

#529 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 17 grudzień 2011 - 11:27

Wiem,wiem widziałem na allegro :D Tylko ja chce sam go złożyć oczywiście bez rezonansu bo tego napewno nie będe potrafił zrobić :D

#530 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 17 grudzień 2011 - 11:50

Niewierny Tomasz uwierzył w rezonans jak go w łokciu poczuł :mellow:

A widzi Pan Kolega :D Jednak coś w tym jest :D Tak jak mówiłem :D
Co do wątku rezonansu i woblerów zgadzam się że nie jest on potrzebnym wynalazkiem z racji twgo iż sam wabik drga dość wyraźiście i wiemy co się z nim dzieje i bez tego. Jednak przy łowieniu gumami nadaje się znakomicie zwiększając świadomość tego co się tam pod woda dzieję :D Jeśli jest dobrze wykonany na dobrym blanku bez problemu czuć pracę odonka gumowej przynęty. Miłych chwil z mowym nabytkiem życzę :D Pozdrawiam.

#531 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 17 grudzień 2011 - 12:02

W przyszłości mam zamiar wykonać rurę rezonansowa z tytanu. Tytan nie zachodzi i nie utlenia się, chodzi tu wyłącznie o efekt wizualny, będzie łądnie się prezentować mam nadzieję.

#532 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 17 grudzień 2011 - 12:19

Dzięki Paweł :D Nie próbowałem jeszcze porzucać woblerami ale tak jak piszesz jak założyłem 4calowego bandita to bardzo wyraznie było czuć prace ogonka.Powiem tak to nie jest chyba dla ludzi o słabych nerwach.Nie wyobrażam sobie ostrego brania na tym kiju pewnie dostane zawału a ręke wyrwie mi ze stawu :lol:

#533 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 grudzień 2011 - 22:27

Trochę nie rozumiem rozgraniczenia co do przynęt. Ja bardzo chętnie założyłbym taki wynalazek i do woblerów. Przecież nie wszystkie pracują ostro, nie zawsze prowadzi się je w nurcie, nie zawsze ściąga się jednostajnie napinając optymalnie szczytówkę. Może to kwestia tego do czego i jak używam woblerów, ale analizując sytuacje nad wodą, gdzie czułość w ręce była kluczowa, nie dyskryminował bym woblerów i równie chętnie zamontował sobie rezonans, jak do typowej jigówki, dropshota itp. co mam nadzieję kiedyś własnoręcznie uczynić. :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#534 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 10:40

Nie ma ograniczeń :D Moim subiektywnym zdaniem są tylko metody do których RR nadaje się lepiej :D Zawsze poprawienie czucia jest tylko na plus dla wędkarza :D Także z racji podanej przez Ciebie specyfiki i mnogości sposobów prowadzenia przynęty jaką jest wobek nie skreślamy w żadnym wypadku RR i do tych przynęt :D
Sam łowie jerkbaitami wędką z RR, co prawda nie mogę tu powiedzieć czy jest różnica w przekazie bo nie łowiłem takim kijem bez RR. Ale łowiąc swoim kijem czuję branie nawet gdy linka jest nie do końca napięta między kolejnymi podszarpięciami. Może to zasługa tego iż szczupce przeważnie dośc mocno atakują wabik w lekkim opadzie i nawet przy braku RR byłoby to wyczuwalne na luźnej lince. Nie wiem, nie sprawdzałem. :D Nie pozostaje nic innego jak testować, próbować, odkrywać i bawić się naszym wspólnym hobby Panowie :D

  • Bogdan74 lubi to

#535 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 04 grudzień 2016 - 16:46

Kupiłem ciekawego kasta...produkt FC na TaLONie 7'6"-2 1/4-1oz 8-20lbs,ale jest ciut ciężkawy dlatego zastanawiam się:
czy można zdjąć rezonans w dół(bez usuwania wyplatanki i przelotek)?

#536 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 04 grudzień 2016 - 17:11

Zlecałem takie "remonty" w moich wędkach (dwa razy), ale za każdym razem trzeba było popsuć uchwyt... - Wyplatanka pozostawała bez uszczerbku i dało się ponownie "zbudować" dolnik, 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, rezonans, dolnik, rękojeść

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych