Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Rękojeści rezonansowe i transmisja drgań

tech-rb rezonans dolnik rękojeść

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
535 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 07 grudzień 2011 - 21:30

Jak już wyczytałem Hardy nie sprzedaje blanków,ale takze Winston z tego także zrezygnował(choć na 100% nie jestem pewny,bo już tematyka wedek,blanków,zbrojenia mnie coraz mniej interesuje)
więc nie jest to niczym nowym i dziwnym.


Winston jak najbardziej sprzedaje swoje blanki,za to Scott wycofał się z takiej sprzedaży całkowicie.
Hardy przestał sprzedawać blanki jak przeniósł produkcje do Korei( przez co założyciele firmy pewnie przewracają się w grobie).
Ale ceny zostały takie same. :wacko:

#482 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 grudzień 2011 - 14:17

Hardy w Korei :wacko: Świat dąży ku przepaści :( .

#483 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 14:49

Łópieżcze podatki i obciążenia fiskale doprowadziły do takiej a nie innej sytuacji. Czas się przyzwyczaić :D

#484 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 08 grudzień 2011 - 16:20

Hardy w Korei :wacko: Świat dąży ku przepaści :( .


Kiedyś na każdym ich produkcie było ,,made in england,teraz nagle napis zniknął,ciekawe dlaczego??!! :lol:

#485 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 16:30

[quote]
Hardy w Korei :wacko: Świat dąży ku przepaści :( .
[/quote]

Kiedyś na każdym ich produkcie było ,,made in england,teraz nagle napis zniknął,ciekawe dlaczego??!! :lol:
[/quote]

Zniknął i się pojawił spowrotem na niektórych wędkach i kołowrotkach. Tak chcieli Lordowie :D :D :D


#486 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 08 grudzień 2011 - 16:56

W Normarku jest nie tylko głuchy telefon ale i głuchy mail. Wysłałem e-maila do Normarku w sprawie Loomisa NRX ale nie raczyli odpowiedzieć...

#487 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 08 grudzień 2011 - 21:09

Bo chyba tylko blanki i tańsze wersje są robione na wschodzie a topskładany na wyspach.

Normark, nie dziękuję. Jedyne co mają interesującego to woblery, ale za tą cenę wolę salmo, choć ostatnio coś się opuścili bo niektóre w silnym nurcie potrafią się wykładać.

Koniec off-topa

#488 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 09 grudzień 2011 - 06:39

Sławku mój imienniku. Mówisz o komunikacji - to rzecz bardzo ważna. Jednak aby się komunikować, trzeba tego chcieć. Niestety większość firm nie chce. Dalej wierzą w reklamę. O komunikacji przypominają sobie wtedy, gdy już pakują manatki (bo coś się sp...liło).
Tak się dzieje nie tylko w branży wędkarskiej.

#489 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4900 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 11 grudzień 2011 - 19:13

Tak jest , Sławku , większość tzw naszych , spacyfikowana i ubezwłasnowolniona mediami przyjmuje gender - tu sprzętowy , za niepodważalną cechę własną :(



#490 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 11 grudzień 2011 - 22:44

Loomis !? Nie ma czegoś takiego. W każdym razie nic takiego o czym się myśli patrząc na logo. Zwykły szimaniak. Teraz jedynie North Fork Composites ! B)

#491 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 11 grudzień 2011 - 23:04

Loomis !? Nie ma czegoś takiego. W każdym razie nic takiego o czym się myśli patrząc na logo. Zwykły szimaniak. Teraz jedynie North Fork Composites ! B)


I powiedz to tysiącom nie sponsorowanych wędkarzy w US, powiedz to następnym tysiącom wędkarzy uważających, ze Loomis zaczął się jak Gary sprzedał swoja wtedy średnio dochodowa firmę Shimano, powiedz to Stevovi Rajefowi, głównemu konstruktorowi wędzisk to dostaniesz w.....

Przekonaj najlepszych łososiowych muszkarzy, ze Loomis Stinger to ch....a wędka...
Wtedy pogadamy.....

Bujo

#492 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 grudzień 2011 - 02:42

[quote]
Loomis !? Nie ma czegoś takiego. W każdym razie nic takiego o czym się myśli patrząc na logo. Zwykły szimaniak. Teraz jedynie North Fork Composites ! B)
[/quote]

I powiedz to tysiącom nie sponsorowanych wędkarzy w US, powiedz to następnym tysiącom wędkarzy uważających, ze Loomis zaczął się jak Gary sprzedał swoja wtedy średnio dochodowa firmę Shimano, powiedz to Stevovi Rajefowi, głównemu konstruktorowi wędzisk to dostaniesz w pysk.....

Przekonaj najlepszych łososiowych muszkarzy, ze Loomis Stinger to ch....a wędka...
Wtedy pogadamy.....

Bujo
[/quote]
@Erin, a potem przekonaj Kolegę moderatora @Bujo. Tylko trzymaj mocno gardę, jak zacznie Tobie brakować obiektywnych, niepodważalnych argumentów, na obronę swojej subiektywnej, prywatnej opinii

Panowie, mnie nie dziwi że Dragon nie sprzedaje gołych blanków i prowadzi taką politykę marketingową, jaką prowadzi. Trudno ich za to obwiniać, są liderem, sprzedają, ludzie łowią, chwalą sobie.. Przecież jeśli mieliby poprzez reklamy i powszechną dostępność, otworzyć oczy części swojej grupy docelowej, że wędkę można złożyć samodzielnie (lub w pracowni), wtedy wielu z potencjalnych klientów znalazłaby może inne ciekawe blanki, czego istnienia nie są póki co świadomi, bo rodbuilding nie jest przecież powszechny w Polsce (a więc i ilość sprzedawanych blanków nie byłaby oszałamiająca). Do tego poza rodzimą konkurencją w wędkach seryjnych, doszłaby konkurencja w postaci naszych pracowni oraz konkurencja światowa produkująca blanki, którą należałoby pobić jakością/ceną lub reklamą. Potencjalni klienci mniej chętnie wracaliby do wędek seryjnych Dragona (nawet tych dobrych), częściej polecaliby znajomym coś nieseryjnego i tak pętla na szyi smoka by się zaciskała. Nie sądzicie? :D
P.S. Wątek skręca już jakiś czas w nierezonansowym kierunku, może wydzielić dyskusję o miejscach produkcji, dystrybucji i izbie lordów? ;)

Pozdrawiam
Grzesiek

#493 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 12 grudzień 2011 - 08:22

Właśnie obawiam się , że przekonanie moderatora Bujo może być trudniejsze niż przekonanie tysięcy amerykanów. :lol: I z tego prostego powodu nie zamierzam wdawać się w wymianę poglądów. Wiem tylko, że właśnie tysiące ludzi kupowało i kupuje wędziska z logiem Loomis nie dlatego, że produkuje je Shimano. To tak jakby zachwalać produkowane w Chinach Ferrari (i nie chce mi się słuchać, że w Chinach robią to równie dobrze B))Na szczęście mamy taki wybór wędek i blanków, że nie musimy sobie tym zaprzątać głowy. Jeżeli komuś pasuje chiński Loomis to OK, z tym nie zamierzam dyskutować. :unsure: Należy jednak pamiętać, że ludzie składają kije na zamówienie czy też kupują strasznie drogie seryjne modele nie dlatego by oderwać naklejkę China, Korea, Tajwan. Liczy się również ta magia miejsca produkcji. Szwedzkie ABU, Angielski Hardy, amerykański Lamiglas czy też Composites z Nowej Zelandii. Czy tak fajnie było by lekką ręką wywalić z 8 tysięcy na kijka Thomas & Thomas z Tai Pei !? Nie wiem. Wiem tylko, że nie liczy się tylko marka ale i miejsce produkcji. Skoro płacę to chcę wiedzieć za co. Jest to oczywiście w dużej mierze czysty snobizm, ale któż nie jest od niego w pełni wolny !?

#494 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 12 grudzień 2011 - 10:02

Erin,

Loomis jest dalej produkowany w Woodland, USA! Skąd wytrzasnąłeś informacje o Chinach? Tu masz nawet trochę fotek: http://www.tackletou...misfactory.html

Bujo

#495 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 12 grudzień 2011 - 10:49

W Normarku jest nie tylko głuchy telefon ale i głuchy mail. Wysłałem e-maila do Normarku w sprawie Loomisa NRX ale nie raczyli odpowiedzieć...

Też pisałem maile do Normarku i do innej polskiej firmy-raz raczyli odpisać a potem już totalna olewka.To jest podejście polskich firm do potencjalnego klienta.Ja w stosunku do nich zrobiłem to samo. :angry:
W USA jest troche inaczej :mellow:
Np. Thomas&Thomas może zrolować blanki dawno wycofane z oferty i to nawet 1 sztukę.
Orvis oficjalnie blanków nie sprzedaje,ale po wysłaniu maila - odpisali- że nie ma problemu.Zawsze odpisywali na wszystkie maile nawet próbując coś doradzić ,a chyba są większą firmą niż jakiś Dragon.
Przecież nie chodzi tu o chęć zarobku ale właśnie o podejście do klienta który czuje się poważnie traktowany i zawsze będzie tam wracał.

#496 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 12 grudzień 2011 - 11:01

Przed kupnem pierwszej wędki ST.CROIX też pisałem maile do firmy z zapytaniem zawsze odpisali .

#497 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 grudzień 2011 - 11:35

Wracając do meritum, czyli rekojeści rezonansowych.
Miałem okazję porównać na placu boju niedawno otrzymanego CD BR 2.3m 17lb na rezonansie z St.Croix SC IV i SC V ( 6`8 i 7`). Łowiliśmy sandacze i szczupaki na grubszej Odrze, głębokość miejscówek wahała się między 5 a 10m. Dno raczej twarde, na wewnętrznym zakręcie rzeki przechodzące w muliste. W przypadku czucia dna nie zauważyłem zbytniej różnicy. Ujawniła się ona natomiast przy delikatnych braniach sandaczy, których sygnał był bardzo wyraźny. Dodam, że w pobliżu kręciły się mega stada białorybu. W przypadku uchwytu z rezonansem otarcia o w/w, dawały tak silny impuls, że z trudem broniłem się przed zacięciem. W przypadku SC IV i V, dochodzące sygnału spokojnie można było rozgraniczyć.
Nie wiem, czy to zasługa blanku CD, czy uchwytu, ale porównując z jednoczęściowymi wysokomodułowymi Croixami, BR jest o wiele czulszy. Każde delikatne branie daje sygnał do natychmiastowego zacięcia. Swoja drogą, polecam ten blank łowcom rzecznych sandaczy i szczupaków, a i jesienne bolenie z łodzi obskoczy ( RH12, cięższe woblery). Dla mnie to dłuższa alternatywa dla jednoczęściowych wykołaczek, którymi wygodniej łowi mi się na wodzie stojącej ( krótsze rzuty, brak uciągu).

P.S to moja, subiektywna opinia, nie trzeba się z nią zgadzać <_< ...


#498 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 grudzień 2011 - 12:11

Ciekawa opinia Patryk - daje do myslenia.


#499 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 12 grudzień 2011 - 12:56

Analizowałem ostatnio po rozmowie z Bujo ma dar przekonywania kupno wędki na rezonasie ,ale doszłem do wniosku że za czuły kij do łowienia na rzekę nie może być byle jakę trącenie woblera o uwad i tniemy i znów mordęga z odczepianiem. Wędkę trzeba polubić musi przykleić się do rąk to wtenczas i rezonans nie jest potrzebny.

#500 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 12 grudzień 2011 - 16:17

Skoro właścicielem marki Loomis jest Shimano to wyszło to ode mnie automatycznie. :mellow: No cóż, to dobrze w takim razie , że jest jak jest. Sorry za offa, ale chciałem odpowiedzieć. Pozdrawiam.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, rezonans, dolnik, rękojeść