Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Rękojeści rezonansowe i transmisja drgań

tech-rb rezonans dolnik rękojeść

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
535 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 grudzień 2011 - 18:25

Analizowałem ostatnio po rozmowie z Bujo ma dar przekonywania kupno wędki na rezonasie ,ale doszłem do wniosku że za czuły kij do łowienia na rzekę nie może być byle jakę trącenie woblera o uwad i tniemy i znów mordęga z odczepianiem. Wędkę trzeba polubić musi przykleić się do rąk to wtenczas i rezonans nie jest potrzebny.

rezonans do lowienia woblerami nadaje sie mniej niz srednio i tym podobne rozwazania to, wedlug mnie, bledna droga ... natomiast lowienie na przynety gumowe, w pionie, na robactwo montowane na przeroznych rigach to jest wlasnie domena rekojesci rezonansowych i do takich technik nadaje sie najlepiej

#502 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 13 grudzień 2011 - 13:44

Ja tam łowię wędką z rezonansem (CD XLS 6-25g, 2,75m z FC) także na woblery i nie zauważyłem żeby mi to jakoś przeszkadzało. W sumie to polubiłem ten kijek na tyle że traktuję go jak rzeczny uniwersał i używam nagminnie.

#503 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 grudzień 2011 - 18:06

a gdzie jest napisane, ze przeszkadza? :unsure:

#504 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 14 grudzień 2011 - 21:19

Moze opacznie zrozumialem nadaje sie mniej niz srednio :D


#505 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 15 grudzień 2011 - 08:54

Witam Panowie.
Pare postów wyżej napisałem że nie zabiore głosu do czasu jak nie połowie z rezonansem.Jednak wczoraj listonosz przyniósł mi Loomisa hs1021-2 wykonany na rezonansie przez naszego kolege @woblerwz.Niestety nie miałem okazji na razie wyprubować go nad wodą.Wcześniej mówiłem też że czucie nie powinno się wydawać tylko albo czuć albo nie.Ja jednak powiem że przy różnych testach w domu wydaje mi się że to czucie jest takie wyrazniejsze,ostrzejsze.Nie wiem czy to jest zasługa blanku czy tzw.efekt placebo.Pewnie takie testy w domu nie wiele mają wspólnego z zachowaniem kija nad wodą ale coś mi się zdaje że nie miałem racji pisząć wyżej o RR.Niebawem zdam relacje jak to działa w praktyce :D

#506 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 15 grudzień 2011 - 13:15

Właśnie wróciłem z nad wody i musze powiedzieć że myliłem się w 100%.Według mojego odczucia to naprawde działa :huh: Nie złowiłem co prawda nic ale bardzo wyraznie było czuć jak przynęta odbijała się od ryb.Czucie dna było także wyraziste tzn.takie bardziej ostre ale tylko w miejscach twardszych.Natomiast miękkiego dna nie czułem dobrze ale tylko dlatego że rzucałem przynętami dość lekkimi.Nie testowałem kija z różnymi ciężarami przynęt bo nie miałem zbytnio czasu.Ale z całą pewnością moge powiedzieć że jakiekolwiek puknięcie w przynęte czuć naprawde bardzo wyraznie.Rękojeść na całej długości osadzona jest na rurze z lotniczego aluminium.Na rurze zamiast korka osadzone są takie wstawki z grafitowych rur.Za zgodą kolegi Wojtka zamieszczam fotke rękojeści.Chciałbym również z tego miejsca bardzo podziękować Wijtkowi za bezinteresowną pomoc On wie za co :D i polecić go jako dobrego klienta do interesów.
Poniżej zamieszczam fotki kija.

Załączone pliki



#507 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 15 grudzień 2011 - 13:25

Minimalistyczny styl kija. Taki brunet wieczorową porą :mellow: . Gratuluję budowniczemu. :D

#508 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 15 grudzień 2011 - 13:32

Cześć rękojeść wygląda tak kosmicznie troche.Korka nie ma za wiele,gdzie nie złapiesz tam metal,grafit.Ale o to chyba Wojtkowi chodziło.Może Wojtku sam się wypowiesz na temat tej rękojeści to w końcy Twoje dziecko :D

#509 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 15 grudzień 2011 - 14:30

Właśnie wróciłem z nad wody i musze powiedzieć że myliłem się w 100%.Według mojego odczucia to naprawde działa :huh: Nie złowiłem co prawda nic ale bardzo wyraznie było czuć jak przynęta odbijała się od ryb.Czucie dna było także wyraziste tzn.takie bardziej ostre ale tylko w miejscach twardszych.Natomiast miękkiego dna nie czułem dobrze ale tylko dlatego że rzucałem przynętami dość lekkimi.Nie testowałem kija z różnymi ciężarami przynęt bo nie miałem zbytnio czasu.Ale z całą pewnością moge powiedzieć że jakiekolwiek puknięcie w przynęte czuć naprawde bardzo wyraznie.Rękojeść na całej długości osadzona jest na rurze z lotniczego aluminium.Na rurze zamiast korka osadzone są takie wstawki z grafitowych rur.Za zgodą kolegi Wojtka zamieszczam fotke rękojeści.Chciałbym również z tego miejsca bardzo podziękować Wijtkowi za bezinteresowną pomoc On wie za co :D i polecić go jako dobrego klienta do interesów.
Poniżej zamieszczam fotki kija.




I tak to niewierny Tomasz uwierzył w rezonansy jak je zobaczył :D :D :D

#510 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 15 grudzień 2011 - 14:34

Niewierny Tomasz uwierzył w rezonans jak go w łokciu poczuł :mellow:

#511 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 15 grudzień 2011 - 17:24

Rękojeść jest bardzo minimalistyczna jeżeli chodzi o styl. Założenie było takie że liczy się tylko efekt wzmocnienia, nie jest istotna łatwość montażu gotowego modułu czy też osiąganie efektu wizualnego. To po prostu narzędzie, pozbawione jest elementów tłumiących typu korek czy pianka. Jest tylko to co służy poprawie czucia brania czy zachowania się przynęty, konkretnie kontaktu z dnem, przedmiotami czy rybami. Materiały pochodzą z lotnictwa, nie ma nic co jest dostępne w sklepach w kraju czy poza, przepraszam bo uchwyt kołowrotka to Fuji 18. Kleje również niestandartowe.
Jak wcześniej wspomniałem w wątku może nie pisząc o własnym wyrobie a o drodze do efektu jest to efekt prób na identycznych blankach. Testowane było wswzystko po kolei począwszy od wyboru yworzywa na tuleje pod el. rezonansowe, sposób podparcia, umieszczenie rezonatorów jak też ich wielkość objętość. Kilka osób miało ten kij w rękach, porównywany był z innymi kijami wykonywanymi na rezonansie zarówno moimi jak też i kolegów. Jak to się robi? Drogę do efektu w skrócie opisałem, gotowej recepty nie będzie. W okresie zimy zostaną dopracowane pewne szczegóły stylistyczne i to rozwiązanie powinno być dostępne.

#512 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18596 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 grudzień 2011 - 05:26

Wow, Wojtek, muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem. Tak ambitengo podejścia do tematu rezonansu jeszcze nie spotkałem. Sam jestem ciekawy jak to działa. Próbowałeś już tego gripu na którymś z MHX-ów?

Pozdrawiam

#513 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 grudzień 2011 - 08:14

Teraz przyszła kolej na MHX-y. Prace ,,badawczo-rozwojowe były na Batsonach co spowodowane było ceną blanków. Zrobiłem także Loomisy i Talony. Teraz będzie kolejny Talon (blank rocznik 1999 lub 2000) i MHX-y.

#514 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 16 grudzień 2011 - 09:49

Materiały pochodzą z lotnictwa, nie ma nic co jest dostępne w sklepach w kraju czy poza,


A to aluminium wie, że jest lotnicze ? A zupełenie poważnie, jaki to stop, że nie jest dostępny w PL i poza ?

#515 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 16 grudzień 2011 - 10:14

jaki to stop, że nie jest dostępny w PL i poza ?

Skoro nie w PL ani poza to gdzie? Są jeszcze jakiś inne miejsca?

#516 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 16 grudzień 2011 - 10:47

Oj gupi Ty! :huh:
Dyć sa inne wymiary ... 4, 5, 6 itede, itepe. :lol: :lol:

Z miedzywymiarowym pozdrowieniem ...
Fatso

#517 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 grudzień 2011 - 11:15

Kolega @woblerwz napisał, że nie są dostępne w sklepach w PL i za granicą, a nie że nie są w ogóle dostępne.. Może to jakieś elementy od F16? Wygląda ciekawie, od samego patrzenia zdaje się wędka rezonować, chociaż musiałbym zaprojektować jakąś okleinę korkopodobną do tego

Pozdrawiam
Grzesiek

#518 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 16 grudzień 2011 - 13:57

Niektóre elementy są krajowe ale nie dostępne w sklepie.Mam zamiar ją troche ztuningować jak dojdą nici.Jak skończe wrzuce fotki :D

#519 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 grudzień 2011 - 15:03

Materiały nie sa ogólnie dostępne w handlu powiedzmy detalicznym. Mam kolegów parających się UL lotnictwem i dzięki ich uprzejmości i pomocy takie wynalazki do mnie dotarły.

#520 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4927 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 16 grudzień 2011 - 22:09

Mnie się ten techniczny styl podoba, myślałem, że będzie to straszyć ale tak nie jest. Robi trochę futurystyczne wrażenie ale pozytywne.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, rezonans, dolnik, rękojeść