Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwisowanie kołowrotków Shimano

serwis shimano

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3051 odpowiedzi w tym temacie

#2881 OFFLINE   SPMR

SPMR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 24 luty 2024 - 21:08

Dobry fachowiec a piszecie tiktokowy serwisant albo "jakiś spigot". Bufonada. Ktoś z Was w ogóle korzystał z serwisu u niego? 

Tutaj trzeba mieć nastukane 50 k postów aby Cię inaczej traktowali :D Problem w tym jest taki, że jak ja tu niegdyś pisałem jako (@spigot) to oni jeszcze na dywan po drabinie wchodzili. Szkoda prostować zarzuty, mniej marudnych Klientów, więcej spokoju. Za ciepłe słowa dziękuję 


Użytkownik SPMR edytował ten post 24 luty 2024 - 21:09


#2882 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 24 luty 2024 - 21:12

Bardzo mi przykro z tego tytułu. Jak już tak obrzucałeś mnie błotem, warto było napisać z kiedy bya data serwisu, a kiedy kupiłeś :D Biorę na klatę jestem paprokiem i brak mi merytoryki jak to napisał inny Pan któremu chyba kupię chusteczki ;) Tak czy siak Panowie serdecznie wszystkich pozdrawiam i macie rację nie wysyłajcie do tego tiktokowca.

Nie obrzucam błotem nikogo

Jeśli poczuł się Pan obrażony to przepraszam

Z tego co pamietam to serwis był niewiele wcześniej przed moim zakupem

Byla jakaś kartka z wypisanymi częściami i z opisem stanu przekładni

Nie istotne

Ja swoje wiem

Może chlop popsuł sam a napisał że serwisował spigot

Nie wiem

Nie wnikam

To mi zostało w pamięci

Zostałem wtedy oszukany a że był Pan wymieniony w ogloszeniu jako serwisant tego kolowrotka to ja nic na to nie poradzę

Ktoś inny zrobił Panu krzywą robotę

Użytkownik Rampampam edytował ten post 24 luty 2024 - 21:17


#2883 OFFLINE   SPMR

SPMR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 24 luty 2024 - 21:20

Nie obrzucam błotem nikogo

Jeśli poczuł się Pan obrażony to przepraszam

Z tego co pamietam to serwis był niewiele wcześniej przed moim zakupem

Byla jakaś kartka z wypisanymi częściami i z opisem stanu przekładni

Nie istotne

Ja swoje wiem

Może chlop popsuł sam a napisał że serwisował spigot

Nie wiem

Nie wnikam

To mi zostało w pamięci

Zostałem wtedy oszukany a że był Pan wymieniony w ogloszeniu jako serwisant tego kolowrotka to ja nic na to nie poradzę

Jeśli posiadasz ten młynek jeszcze zapraszam do kontaktu, postaram się sprawdzić co się tam stało. Nie wypuszczam po serwisie z rąk coś co na karcie serwisowej jest opisane inaczej ze stanem faktycznym. Przed serwisem w trakcie i po. Trzeba było znaleźć kontakt do mnie, lub poprosić sprzedającego. Telefon do mnie 661 933 500 jeśli będzie potrzeba.


  • Marcipas i Pescador de caña lubią to

#2884 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 24 luty 2024 - 21:30

Jeśli posiadasz ten młynek jeszcze zapraszam do kontaktu, postaram się sprawdzić co się tam stało. Nie wypuszczam po serwisie z rąk coś co na karcie serwisowej jest opisane inaczej ze stanem faktycznym. Przed serwisem w trakcie i po. Trzeba było znaleźć kontakt do mnie, lub poprosić sprzedającego. Telefon do mnie 661 933 500 jeśli będzie potrzeba.


Kolowrotek ogarnołem sam

Zamówiłem przekładnie wraz z zębatką napedzającą wałek posuwu szpuli

Poskładałem jak trzeba i sprzedalem żeby się już nie wk...ć

Od tamtej pory nie kupuje kołowrotków na naszej giełdzie od byle kogo i też polecam to innym.Nie ma tu okazji.mozna kupić troszkę taniej niż nowe ale trzeba wiedzieć od kogo.Nie wszyscy są uczciwi mimo setek postów na koncie
  • GregorS, Voiteh i WedkarzIncognito lubią to

#2885 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 26 luty 2024 - 18:36

https://vm.tiktok.com/ZGeDDcSBq/

Co tu się właśnie wydarzyło na tym TikToku?
Człowiek zagotowany białej gorączki dostał 😂😂
  • SPMR lubi to

#2886 OFFLINE   SPMR

SPMR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 27 luty 2024 - 01:21

https://vm.tiktok.com/ZGeDDcSBq/

Co tu się właśnie wydarzyło na tym TikToku?
Człowiek zagotowany białej gorączki dostał

Bardzo dziękuję za udostępnianie  :D  :D  :D



#2887 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 27 luty 2024 - 07:16

Obejrzałem, przyznaję rację ale w jednym nie, kołowrotek i jego serwis to żadna skomplikowana sprawa.  To, rzekłbym, bułka z masłem.

Urządzenie proste, składające się z kilku części, pracujące w zupełnie nie ekstremalnych warunkach, zabawki dziecięce 4-6 lat są bardziej złożone technicznie.

 

Co nie zmienia faktu, że i to trzeba umieć zrobić i za każdą taką robotą należy się godna zapłata i szacunek za jej solidne wykonanie.


Użytkownik strary edytował ten post 27 luty 2024 - 07:17

  • SPMR lubi to

#2888 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9511 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 luty 2024 - 07:35

Obejrzałem, przyznaję rację ale w jednym nie, kołowrotek i jego serwis to żadna skomplikowana sprawa. To, rzekłbym, bułka z masłem.
Urządzenie proste, składające się z kilku części, pracujące w zupełnie nie ekstremalnych warunkach, zabawki dziecięce 4-6 lat są bardziej złożone technicznie.

Co nie zmienia faktu, że i to trzeba umieć zrobić i za każdą taką robotą należy się godna zapłata i szacunek za jej solidne wykonanie.


Gdyby tak było faktycznie. Takie punkty serwisowe, jak @Spigota, czy innych nie miałyby racji bytu.
  • doktorek, Sławek77 i SPMR lubią to

#2889 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 luty 2024 - 08:28

W ogóle nie wiem w czym jest problem, takie to proste serwisujcie wszyscy sobie sami i pretensje będą tylko do siebie.

Nie raz oddawałem auto do autoryzowanego serwisu i miałem jakieś uwagi, jednak nadal to robię i nie grzebie sam pod maską.

Polecam fabryczny serwis w Japonii, korzystałem i nie miałem uwag.


  • popper, psd27 i SPMR lubią to

#2890 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 27 luty 2024 - 09:30

Miałem kilka kołowrotków po serwisach zrobionych za granicą. Połowa z nich nawet nie była otwierana :D :D. Nie, nie były w Japonii(Kamil, jeśli to nie tajemnica to ile taka przyjemność kosztuje??) Większość myśli,że jak wyśle kołowrotek do serwisu to serwisant za sprawą magicznych podkładek i cudownych łożysk zrobi stelle z ultegry, lub exista z ninja. Później płacz i zgrzytanie zębów, że zamiast masła jest margaryna, a co ma być? Nowy kołowrotek pracował bardziej w oliwce niż w smarze i już  samo to zrobiło robotę, jeszcze jak niewiele pracował to idzie coś zrobić a co ma powiedzieć serwisant jak trafi się kołowrotek po 15 sezonach?? Tu tylko śmietnik pomoże. I weź wytłumacz właścicielowi,że podkładka to za mało.


  • GregorS i Umbra lubią to

#2891 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 luty 2024 - 11:14

Sam przegląd (nie naprawa nie jakoś drogo koło 120zł). Wtedy miałem okazję korzystać z darmowego transportu do i z JP, wiec wstyd było nie sprobować:). Dostałem protokół z wykonanych czynności, nie mam powodu w niego nie wierzyć. Co ciekawe wszystkie podkładki przy łożyskach zostały wymienione

Użytkownik BazyL edytował ten post 27 luty 2024 - 11:15


#2892 OFFLINE   WedkarzIncognito

WedkarzIncognito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 27 luty 2024 - 14:30

https://vm.tiktok.com/ZGeDDcSBq/

Co tu się właśnie wydarzyło na tym TikToku?
Człowiek zagotowany białej gorączki dostał

Obejrzałem tego TikToka i mam pewną sugestię.
Wszelkie materiały od tego Pana serwisanta o zabarwieniu humorystycznym proponuje zamieszczać w dziale Jerkbait się śmieje (lub stworzyć nowy temat dla takich śmieszków w cafe jerkbait), ponieważ fakt faktem oglądając tego TikToka, owszem uśmiałem się co niemiara i prawie się popłakałem ze śmiechu :lol:
Pozdrawiam.

PS coby nie podpaść adminowi i będąc świadomym, że jest to nieodpowiedni dział, bo niestety odpowiedniego działu do głoszenia takich rzeczy nie ma, to napiszę tylko, że ten spmr to naprawdę wybitna jednostka. Wyzywa ludzi, że są nieszczęśnikami, że pieką ich tylne części ciała, że ma na nich wywalone, że mają problemy z półkulami mózgowymi odpowiednio do swojego wieku, gdy sam spłakał się o to wszystko w 4-minutowym materiale publikując to na platformie, na której najliczniejszą grupę wiekową stanowią użytkownicy w wieku 19-25 lat i mało ma ona wspólnego stricte z wędkarstwem.
 


Użytkownik WedkarzIncognito edytował ten post 27 luty 2024 - 15:05

  • psd27, Sławek77 i przemo_w lubią to

#2893 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 luty 2024 - 19:02

Obejrzałem, przyznaję rację ale w jednym nie, kołowrotek i jego serwis to żadna skomplikowana sprawa. To, rzekłbym, bułka z masłem.
Urządzenie proste, składające się z kilku części, pracujące w zupełnie nie ekstremalnych warunkach, zabawki dziecięce 4-6 lat są bardziej złożone technicznie.


Kolego, chyba jednak przesadzasz :-) Pomijając to, ze części jest kilkadziesiąt, a większość „domowych majstrów złotych rączek” nie ma nawet właściwych narzędzi, aby rozkręcić i skręcić kołowrotek, (np temat urwanych gwintów śrubek mocujących boczki w daiwach R4), to najważniejszym faktem jest, ze mówimy o mechanice precyzyjnej, gdzie często zdarza się, ze siła dokręcenia śrub w obudowie ma znaczenie dla pracy całości. Jeśli Ty umiesz, to chwała Ci za to, ale nie upraszczaj, ze to dziecinnie proste, bo wariatów czytających internet nie brakuje 😀

#2894 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 27 luty 2024 - 19:23

Komplet specjalistycznych wkrętaków, aby rozkręcić i skręcić kołowrotek Shimano kosztuje 12 zł na allecośtam. To raz....

 

Jak ktoś rozkręci i nie wie jak skręcić to schematów w necie sporo, to dwa.

 

Koszt smaru i łożysk to w zależności od modelu 50-120 zł. To trzy.

 

Jak ktoś nie jest zupełnym beztalenciem i potrafi sobie wymienić klawiaturę w kompie albo zmienić żarówkę led w "oczku" w łazience to spokojnie sobie z kołowrotkiem poradzi.

A że część ludzi twierdzi, że to czarna magia to zupełnie naturalne, tak samo twierdzą inni, że upieczenie chleba w domu to czary i trzeba mieć super maszynę do pieczenia chleba choć nasze babcie i prababcie piekły super smaczne i chrupiące chleby w domach w których nawet prądu nie było ;)


  • Biesan i Umbra lubią to

#2895 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 luty 2024 - 20:14

Komplet narzędzi Wera posiadam, smary najlepsze, w domu i w pracy jestem od rozwiązywania problemów i wymyślania rozwiązań, a kołowrotków ciągle się uczę, rozebrałem tylko kilka. Nawet myślałem, że najgłupszy nie jestem, dzięki, że mnie wyprostowałeś.

Użytkownik BazyL edytował ten post 27 luty 2024 - 20:14

  • psd27 lubi to

#2896 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 luty 2024 - 22:22

Komplet specjalistycznych wkrętaków, aby rozkręcić i skręcić kołowrotek Shimano kosztuje 12 zł na allecośtam. To raz....

Jak ktoś rozkręci i nie wie jak skręcić to schematów w necie sporo, to dwa.

Koszt smaru i łożysk to w zależności od modelu 50-120 zł. To trzy.

Jak ktoś nie jest zupełnym beztalenciem i potrafi sobie wymienić klawiaturę w kompie albo zmienić żarówkę led w "oczku" w łazience to spokojnie sobie z kołowrotkiem poradzi.
A że część ludzi twierdzi, że to czarna magia to zupełnie naturalne, tak samo twierdzą inni, że upieczenie chleba w domu to czary i trzeba mieć super maszynę do pieczenia chleba choć nasze babcie i prababcie piekły super smaczne i chrupiące chleby w domach w których nawet prądu nie było ;)


Wiesz co Kolego, jeśli dla Ciebie wymiana żarówki w domu jest tożsama z serwisem kołowrotka, to ja się poddaję i nie mam więcej pytań 😏 Niech będzie - tak, masz rację i rozjedźmy się w spokoju, każdy w swoją stronę i ze swoimi przekonaniami, bo dalsza rozmowa sensu nie ma. Pozdrawiam
  • strary lubi to

#2897 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1103 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 28 luty 2024 - 10:48

Wkrętaków za kilkanaście złotych można używać w przypadku tanich kołowrotków, do których nawet posiadanie schematu nie jest specjalnie potrzebne. :) Po kilkukrotnym użyciu da się to wyczuć dotykając opuszkiem palca główki śrubki lub wkrętu. Dlaczego w fabrykach i dobrych serwisach używa się wkrętaków dynamometrycznych? Których cena w przypadku tych lepszych zaczyna się od gdzieś tysiąca złotych. Przecież może się wydawać, że jak ktoś to robi setki razy, to taki gadżet jest mu całkowicie zbędny. Oczywiście da się prawidłowo złożyć obudowę zwykłym. Tylko pomyślmy, ilu różnych skręceń czasami to wymaga, żeby trafić w dobrą pracę przekładni i jak długo wytrzymają gniazda wkrętów lub śrub. Dzisiaj już nawet w droższych kołowrotkach zrobione z różnych tworzyw. A łatwo się przekonać, że nawet minimalnie złe dokręcenie jednej z trzech lub czterech śrubek obudowy potrafi potrafi wpłynąć na pracę przekładni. Nikt nikogo nie powinien zachęcać albo zniechęcać. Ale nie piszmy, że sprawa jest bajecznie prosta. Bo skutki tego widzą zapewne często osoby prowadzące serwisy kołowrotków.



#2898 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 28 luty 2024 - 17:22

Ech...pisałem wcześniej, że do upieczenia chleba niektórzy potrzebują "maszyny do pieczenia chleba"- pisałem....

 

To że dla wielu rozkręcenie i skręcenie kołowrotka to czary-pisałem...

 

Ale dlaczego do taniego kołowrotka można użyć tanich wkrętaków a do drogiego-drogich to nawet mi się nigdy nie przyśniło...



#2899 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1103 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 28 luty 2024 - 18:21

"Ale dlaczego do taniego kołowrotka można użyć tanich wkrętaków a do drogiego-drogich to nawet mi się nigdy nie przyśniło..."

Chyba jednak mnie nie zrozumiałeś. Tani to sobie możesz posmarować Towotem i naoliwić Kujawskim. Albo odkręcać nakrętkę trzymającą rotor kombinerkami, jak to robią niektórzy pokazujący na YT serwisowanie kołowrotka. Szkoda będzie niewielka. Koniecznie musisz napisać do Shimano. Niech się przestaną wygłupiać z tymi dynamometrycznymi. Może wtedy wytłumaczą w czym rzecz.



#2900 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 28 luty 2024 - 20:23

Pozwolę sobie zauważyć, że nie widzę powodu, aby mnie kolega pouczał co mam robić a czego nie, zwłaszcza w takim tonie i nie interesuje mnie co kolega ogląda, czym smaruje kołowrotki a i cała reszta posta jest nie na temat.

 

Życzę zdrówka i raczej bez odbioru.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, shimano