Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Produkty muchowe Traper


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
864 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 21 grudzień 2022 - 18:31

Chcąc nie chcąc i tak się należy do "Waszych".
G loomis czy Winston to też masówka.
Kij to lakiery,maty,żywice,drut,nici,korek,maszyny do produkcji tego itd.

Nie do końca. Spróbuj dostać szczytówkę do wędki wyprodukowanej i sprzedanej 20 lat temu przez visiona czy tego typu firmę .
Raczej jej nie zdobędziesz. Oczywista zapewne zaproponują Ci jakąś obecnie produkowana wędkę w zamian. W Winstone jeżeli takiej szczytówki nie będą mieli na składzie to bo kij dawno nie produkowany i nie ma części zamiennej, to Ci ją wyprodukują, bo mandreli nie wyrzucają. Dostaniesz szczytówka z tego samego materiału idealnie pasująca do Twojego starego kija. Taka to jest rożnica.



Sent from my SM-G781W using Tapatalk
  • lukomat, Sławek Oppeln Bronikowski, Mysha i 4 innych osób lubią to

#722 OFFLINE   nati

nati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 21 grudzień 2022 - 19:45

Dobry wieczór

Czy teza dotyczy też modeli Winstona produkowanych swego czasu w Azji i czy te manderle, maty i żywice będą przechowywane schludnie dziesiątkami lat na strychu?

Mówiąc szczerze... khem, ale sprawa jest bardziej niż wątpliwa. W efekcie końcowym za złamasa klient otrzyma ofertę zakupu aktualnego odpowiednika w atrakcyjnej cenie.

Tak samo potraktuje sprawę Orvis, kiedy wędka okaże się nie naprawialna a magazyn części zamiennych pusty.

To samo będzie w Sage... oni oprócz taryf naprawy poszczególnych modeli, w zależności od wieku sprzetu, podają które modele są nie naprawialne.

Tak samo będzie w Guideline z modelami posiadającymi 10 czy 20 lat gwarancji.

Itd itp ...
  • Richi55 i zeralda lubią to

#723 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 21 grudzień 2022 - 20:02

Opieram się tutaj na własnym doświadczeniu. Swego czasu popełniłem kij na blanku IImx. To chyba seria z 2008 roku o ile pamiętam. Kij złamałem jakieś 3 lata temu. Wysłałem do Winstona i zaraz otrzymałem maila ze tych blanków już nie mają, ale jak zaczekam 2 tygodnie to mi zrobią nowy. Po 4 tygodniach miałem nowa szczytówkę w domu

Sent from my SM-G781W using Tapatalk
  • marian-56 lubi to

#724 OFFLINE   nati

nati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 21 grudzień 2022 - 20:11

Cześć

Oczywiście, zgadzam się. Pytanie dotyczyło wędek produkowanych w Azji :)

#725 OFFLINE   nati

nati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 21 grudzień 2022 - 20:14

Acha, i nie żebym szukał miodu do zupy, ale po prostu zbyt często się generalizuje a jeszcze częściej kolportuje informacje niesprawdzone:)

#726 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 21 grudzień 2022 - 21:00

Witam.

Streetart90, przejrzałem katalogi z lat 2017-2022 i faktycznie ... mamy obydwoje rację - raz podają 5 lat, innym razem 25, potem znowu 5 lat ... widać lata przestepne były rolleyes.gif biggrin.png

Peresada ... kiedyś o tym pisałem na Jerku - jak złamałem szczytówkę w kiju Jaxon Astral (w tym samym czasie co Ty złamałeś w swoim kiju), to mi odpisali w serwisie Jaxona że co prawda skończyli sprzedaż tego kija w 2006 rok i ... wysłali mi złamany element za 75 zł z przesyłką. Był po dwóch dniach u mnie - dokładnie z tego kija z jego numerami serii na blanku. Wiem, wiem - to nie taki przykład jaki Ty podałeś w temacie Winstona jako producenta. Po prostu mieli w Jaxonie po 13-tu latach zapasowe części do tego kija.

No właśnie - mieli. I to po tych 13-tu latach. Za 75 zł z przesyłką w ciągu dwóch dni, do kija objętego zwykłą gwarancją konsumencką. Tani i badziewny Jaxon ... taki paradoks rolleyes.gif

Pozdrawiam.


  • strary lubi to

#727 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 21 grudzień 2022 - 22:29

To się tylko cieszyć że mieli zapas i wysłali
Mi tu głównie chodziło o to że dobry producent wędek, nawet jak nie ma elementu to jest w stanie go dorobić bo ma na miejscu i technologie i potrzebne materiały ( pomijam tu wskazane przez kolegę powyżej wędki z chin, bo tego tematu nie znam). Myślę że podobnie jest z dobrymi kołowrotkami ( Lamson czy Hardy)


Sent from my SM-G781W using Tapatalk

#728 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 grudzień 2022 - 07:57

Nie porównywałbym warunków gwarancji budżetowych wędek w cenie miedzy 15 a powiedzmy 30 dolarów za kilogram, z ich dużo droższymi archetypami, bo po pierwsze - ich jakość gwarantuje stały dopływ części zamiennych, a po drugie producent i sprzedawca segmentu #niewartoprzepłacać, od samego początku całkiem uczciwie zakładają duży procent przyszłych reklamacji, wymian, napraw. Kupuje się więcej towaru i wymienia bez szemrania - co buduje wizerunek marki .. zwłaszcza wśród wychowanych do dużotaniotesco  :)  


  • Paweł Bugajski, marian-56, Paweł Cieśliński i 1 inna osoba lubią to

#729 OFFLINE   nati

nati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 22 grudzień 2022 - 09:15

:)

Użytkownik nati edytował ten post 22 grudzień 2022 - 09:58


#730 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 22 grudzień 2022 - 16:45

 segmentu #niewartoprzepłacać,

Za to piona!


  • Paweł Cieśliński lubi to

#731 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 22 grudzień 2022 - 17:24

Nie porównywałbym warunków gwarancji budżetowych wędek w cenie miedzy 15 a powiedzmy 30 dolarów za kilogram, z ich dużo droższymi archetypami, bo po pierwsze - ich jakość gwarantuje stały dopływ części zamiennych, a po drugie producent i sprzedawca segmentu #niewartoprzepłacać, od samego początku całkiem uczciwie zakładają duży procent przyszłych reklamacji, wymian, napraw. Kupuje się więcej towaru i wymienia bez szemrania - co buduje wizerunek marki .. zwłaszcza wśród wychowanych do dużotaniotesco :)


Od kiedy/jakiej ceny/marki zaczyna się segment #wartoprzepłacać?
Z tego co się orientuję duży procent reklamacji ma np.Winston.
O czym to świadczy?
Że to zwykły chłam,tylko troszkę droższy niż 30 dolców za kilogram?

Użytkownik Radek79 edytował ten post 22 grudzień 2022 - 17:28


#732 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 22 grudzień 2022 - 17:28

Od kiedy/jakiej ceny/marki zaczyna się segment #wartoprzepłacać?

Mysle, ze o tym kazdy sam potrafi zadecydowac. 

Z 10 lat temu mialem "bariere psychologiczna" 40pln za jerka. Dla mnie w tamtym czasie bylo to duzo pieniedzy jak za jedna przynete, dzis jest inaczej i te bariere moglbym przesunac.  Z kazdym innym sprzetem bedzie dokladnie tak samo. 



#733 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 22 grudzień 2022 - 17:34

Mysle, ze o tym kazdy sam potrafi zadecydowac.
Z 10 lat temu mialem "bariere psychologiczna" 40pln za jerka. Dla mnie w tamtym czasie bylo to duzo pieniedzy jak za jedna przynete, dzis jest inaczej i te bariere moglbym przesunac. Z kazdym innym sprzetem bedzie dokladnie tak samo.


Nie znam się kompletnie na jerkach.
Kwestia doboru sprzętu to kwestia świadomości i doświadczenia a nie ceny.
  • Richi55 lubi to

#734 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 grudzień 2022 - 18:39

Od momentu, kiedy relacja ceny do jakości jest decydująca.. czyli w w zaklętym kręgu mniemanologii dobre jest, bo tanie a jak jak tanie to znaczy. dobre. Tak więc karpiówka Haysoon wygląda prawie tak samo jak Harrison, a nawet jest lepsza, bo tania. A realistyczna ocena wynika z relatywizmu snobów  :)      



#735 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 22 grudzień 2022 - 19:03

Nie porównywałbym warunków gwarancji budżetowych wędek w cenie miedzy 15 a powiedzmy 30 dolarów za kilogram, z ich dużo droższymi archetypami, bo po pierwsze - ich jakość gwarantuje stały dopływ części zamiennych, a po drugie producent i sprzedawca segmentu #niewartoprzepłacać, od samego początku całkiem uczciwie zakładają duży procent przyszłych reklamacji, wymian, napraw. Kupuje się więcej towaru i wymienia bez szemrania - co buduje wizerunek marki .. zwłaszcza wśród wychowanych do dużotaniotesco  smile.png  

Witam.

No nie masz racji Sławku w tym względzie. 

Każdy poważny producent, zwłaszcza działający w skali globalnej (obojętne jakiej branży) zakłada takie same, lub bardzo podobne, procentowe wskaźniki reklamacyjne. To są podstawy ekonomii produkcji i handlu.

Jest tylko różnica w tym czy ktoś produkuje / firmuje jakiś wyrób wypuszczony w ilości powiedzmy stu egzemplarzy, czy na ten przykład w ilości dziesięciu tysięcy. 

W pierwszym przypadku reklamacja jednej sztuki, a drugim zaś wadliwe 100 egzemplarzy będzie dokładnie na tym samym poziomie jakości towaru, bez względu na jego cenę, masowość produkcji czy dostępność.

Paradoksalnie koszty obsługi reklamacyjnej oraz poreklamacyjnej i czas obsługi są z reguły dużo większe przy produkcji mniejszej niż przy masowej. To też są podstawy ekonomii produkcji i handlu. I to widać bardzo dobrze na przykładzie wędek drogich "producentów" i masowych "sprzedawców".

Mylnie interpretujemy w naszym hobby słowo "reklamacja". Bo pi.rdolnięcię kijem o zol, czy gałąź, albo skoszenie blanku lecąca jak pocisk przynętą, skutkiem czego jest jego połamanie, tak naprawdę żadną reklamacją być nie może gdyż nie wynika z winy producenta czy wady produktu.

To że można po takim zdarzeniu liczyć na serwis czy dokupienie uszkodzonej rzeczy lub jej części, jest ukłonem w naszą stronę producenta - bez względu na to czy jest uważany za drogiego czy taniego ...

Jeżeli można jescze liczyć na załatawienie takiej sprawy w ciągu kilku dni zamiast kilku tygodniczy miesięcy, oraz jeżeli kosztuje to relatywnie tanio a nie bardzo drogo, to tym lepiej być powinno.

Ale nie u nas w kraju na internetowych forach ... smile.png

Pozdrawiam.


  • marian-56, Richi55 i Przemek_M lubią to

#736 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 23 grudzień 2022 - 08:14

Ja - ja się mylę ? Obertrolle się nie mylą.. :)

 

Logika w zglobalizowanym świecie jest jest jeszcze prostsza niż kiedyś - sprzedać za wszelką cenę! Najtańszy segment generuje największe obroty oraz przychody, a zatem biznes stawia na towar dawno temu nazywany jednorazówką czy chooyówką. Do końca krótkiej gwarancji dojedziesz, ale potem musisz znów kupić. Efektem ubocznym jest globalny śmietnik - więc zapytam - po kiego występować w obronie śmietnika, tego całego dużotaniotesco? 

 

Np umywalkową baterię z kultowego aliexpress albo jakiegoś Lidla kupisz za pięć dych, od Miele za 500. I o dziwo ta druga jest tańsza! Kto chce, ten wie.. :)



#737 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 grudzień 2022 - 08:39

Od kiedy/jakiej ceny/marki zaczyna się segment #wartoprzepłacać?
Z tego co się orientuję duży procent reklamacji ma np.Winston.
O czym to świadczy?
Że to zwykły chłam,tylko troszkę droższy niż 30 dolców za kilogram?


Wg kolegi Winston to chlam... to ja poczekam...

#738 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 23 grudzień 2022 - 09:05

Widzę że zrobiła się dyskusja o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia.Różnorodność jest piękna,ryby biorą tak samo na sprzęt z Ali jak ten najdroższy.Każdy z nas może samodzielnie dokonać wyboru i to jest piękne.Pamiętam czasy gdy wyboru nie było i to było przykre.

Życzę Wam wszystkiego najlepszego z okazji świąt i połamania w nadchodzącym roku.


  • Forest-Natura lubi to

#739 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 23 grudzień 2022 - 10:11

Wg kolegi Winston to chlam... to ja poczekam...


Ja tego nie napisałem.
To była odpowiedź na SOB

#740 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 23 grudzień 2022 - 10:21

Ja - ja się mylę ? Obertrolle się nie mylą.. :)

Logika w zglobalizowanym świecie jest jest jeszcze prostsza niż kiedyś - sprzedać za wszelką cenę! Najtańszy segment generuje największe obroty oraz przychody, a zatem biznes stawia na towar dawno temu nazywany jednorazówką czy chooyówką. Do końca krótkiej gwarancji dojedziesz, ale potem musisz znów kupić. Efektem ubocznym jest globalny śmietnik - więc zapytam - po kiego występować w obronie śmietnika, tego całego dużotaniotesco?

Np umywalkową baterię z kultowego aliexpress albo jakiegoś Lidla kupisz za pięć dych, od Miele za 500. I o dziwo ta druga jest tańsza! Kto chce, ten wie.. :)


A to ciekawe.
Ja mam chińskiego czy koreańskiego visiona z 10 lat i działa,kolega jakiegoś Szekspira za 300zł i też działa.
Paradoksalnie niższy moduł grafitu i grubsze ścianki trudniej złamać.
Ja myślałem że muszkarstwo to przyroda,połażenie,posiedzenie zapomnienie o konsumpcjoniźmie,samoograniczenie się w kupowaniu i posiadaniu a tu się okazuje że niektórzy oddają sprzętowi nienależną mu cześć.

Użytkownik Radek79 edytował ten post 23 grudzień 2022 - 10:24

  • Forest-Natura, Richi55 i Przemek_M lubią to