Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2957 odpowiedzi w tym temacie

#1061 OFFLINE   badtobone

badtobone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaPieniny
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:S

Napisano 27 czerwiec 2016 - 20:07

na moim funpage'u. Prosze wpisac na FB "minami lures"  mozesz zobaczyc tego suma. Mial 150cm.  

Jeden starszy duzo odemnie, bardzo szanowany tworca na tym forum (nie podam kto) napisal w 2014r zdanie typu "nie wiem co za idioci zarybili sumem czorsztyn, jak mozna bylo cos takiego zrobic". Z kolei ten sam tworca wczesniej tj. w 2011 roku na znanym portalu o sumach napisal "oczywiscie ze sum jest! sam swoimi rekami osobiscie zarybialem ten zbiornik narybkiem kilkunastocentymetrowym".  

 

Oczywiscie ze sum jest. W okresie rozrodczym ten gatunek sklada 500tys jajeczek a w ciagu roku moze osiagnac dlugosc nawet 60-70cm (dla porownania sandacz przez rok tylko kilkanascie centymetrow) wiec wyplewic to ciezko i caly czas rosnie w sile. Sa tego minusy w postaci ubytku innych gatunkow ale i plusy! Plusy sa takie ze te stare pierdzielone dziadki stacjonujace kamperami z chłodniami na Hubie i w innych miejscach w celu masowego odlawiania leszczy i ploci - beda miec lamane przez te sumy wspaniale wedziska z czasow PRLu.

 

Satysfakcja ze zlowienia tego suma - nie do opisania na tak lekkim sprzecie. Niestety ja jestem zalamany jego obecnoscia w tej wodzie. Wszystko zmierza do tego ze podzielam zdanie kolegi z przed kilku stron "jeszcze dwa lata i koniec wedkarstwa na czorsztynie".

 

 

 

Załączone pliki


Użytkownik Grzeho edytował ten post 27 czerwiec 2016 - 20:22

  • Lepton i rapek lubią to

#1062 OFFLINE   badtobone

badtobone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaPieniny
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:S

Napisano 27 czerwiec 2016 - 20:08

To tez ten rok pomijajac suma. Dzisiaj 2.oo woduje lodke znowu wiec ide juz spac heheh :-) Pozdrawia MINAMI ;-)

Załączony plik  20160619_080039.jpg   83,43 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  IMGP5785.jpg   66,58 KB   12 Ilość pobrań

 

PS: nie jestem jakims Crazyfishermanem ale tez cos tam umiem zowic wiec chetnych bez lodek zapraszam na wspolne wyjazdy :-) 

Prosze tego nie traktowac jako reklamowanie sie. Wystarcza mi facebook. Tutaj jestem tylko gościem

 

 

 

:-)


Użytkownik Grzeho edytował ten post 27 czerwiec 2016 - 20:24


#1063 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 czerwiec 2016 - 20:45

Suma nigdy nie było w maniowskich stawach .Sam tam łowiilem przed laty i moi przyjaciele mieszkajacy koło tych stawów.Odnosnie sumów i sterletów na Słowacji to tyczy się ostatnich kilku  może 10 lat, także ,Twoje informacje sa lekko mówiąc mało rzetelne...Też tam bywam i wiem co moi znajomi mają w stawach.Liny,karpie,szczupaki ,płocie  i inne wynalazki jak piszesz są  we wszystkich stawach pożwirowych od N.Targu po N.Sącz bo poprostu są to naturalne gatunki poza karpiem występujące w tym rejonie .Głowatką końcem lat 70 t.ych Zaczeło zarybiać PZW.Była to bardzo głośna akcja w tamtych latach przywracająca łososia Dunajcowi.Bardzo mnie dziwi Twoja nieświadomość  i twoich miejscowych matuzelmów .

 

No comments ! :P


  • wobler129 i badtobone lubią to

#1064 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 czerwiec 2016 - 20:52

No to teraz się zacznie  :(  , w te i nazad , troling sumowy  :unsure: . No ale co zrobić ? jak opading" niektórych przerasta .


  • yffea i nick lubią to

#1065 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 czerwiec 2016 - 09:14

Sumy w Czorsztynie pływają ale nikt z premedytacją ich raczej nie łowi. Co do opinii kolegi @Little Wing to ja zawsze staram się wybierać skuteczniejszą metodę połowu dużych drapieżników a wyniki trolling vs stukanie w dno przemawiają za prymitywną formą wędkarstwa.

Użytkownik Gobio Gobio edytował ten post 28 czerwiec 2016 - 09:16

  • Krzysiu lubi to

#1066 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 09:38

No to teraz się zacznie  :(  , w te i nazad , troling sumowy  :unsure: . No ale co zrobić ? jak opading" niektórych przerasta .

To ze kolega sobie nie radzi trolujac i boli go jak inni ciągną ładne rybki to nie powód aby ubliżać innym .

#1067 OFFLINE   badtobone

badtobone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaPieniny
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:S

Napisano 28 czerwiec 2016 - 09:52

Suma jest duzo. Bylo ponoc oficjalne zarybienie. Cytuję a jednoczesnie dodaje kolejna wypowiedz tego samego autora czym chce pokazac moje zniesmaczenie jezeli chodzi o wiarygodnosc wypowiedzi na forum:

 

 

Forum Sumowe pl:
Post Dodany dnia 28 luty 2011 21:58
"Na połów suma nie masz co się tam wybierać. W tamtym roku zarybiałem Czorsztyn sumem własnoręcznie takim około 18 cm. Poczekaj trochę aż podrosną. Nie dodałem że było to pierwsze oficjalne zarybianie. Spinninguję na Czorsztynie od jego zalania ale z sumem nie spotkałem się nigdy".

 

Jerkbait.pl:

Napisano 05 październik 2014 - 22:56

"Osobiście nie widziałem suma na Czorsztynie .Ale słyszałem że jacyś debile zarybili ten zbiornik sumem.Najwspanialszy okoniowy zbiornik w Polsce zarybić sumem to brzmi jak jakiś sabotarz".

 

 

 

....Ale zeby samego siebie "debilem" nazywac.... troche szacukenu do wlasnej osoby:-)



#1068 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 13:03

Ja nigdy nie wyciągnąłem suma na Czorsztynie jednak trzy  razy w tym raz w tym roku coś mocno porwało zestaw podejrzewałem głowatkę lub troć .Ale teraz mam podejrzenia ,że były to sumy.

Sumy w Czorsztynie pływają ale nikt z premedytacją ich raczej nie łowi.

Zmartwię  Cię znam takie osoby.

 

A tak z czystej ciekawości jak złowicie suma to też go wypuszczacie? Bo z nam kilku C&R , którzy wypuszczają wszystko prócz suma (złapanego na zamkniętych akwenach).



#1069 OFFLINE   badtobone

badtobone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaPieniny
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:S

Napisano 28 czerwiec 2016 - 13:22

Mi przeszlo to przez mysl. Nie uznaje zabierania ryb a zastanawialem sie nad zabiciem go. Po chwili stwierdzilem ze to tez normalne stworzenie. A ze natura obdarzyla go potworem nie majacym przeciwnika to trudno. Nie bede zabijal tylko po to zeby podswiadomie w glowie zyć mysla iż poprawi sie rybostan innych gatunkow. Wszystkie sumy Czorsztyna pewno i tak zjadaja w ciagu dnia mniej ryb niż okupanci gruntowych zestawow czy  maniacy sandaczowego "mięsa" na łodkach



#1070 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2016 - 13:42

Mi przeszlo to przez mysl. Nie uznaje zabierania ryb a zastanawialem sie nad zabiciem go. Po chwili stwierdzilem ze to tez normalne stworzenie. A ze natura obdarzyla go potworem nie majacym przeciwnika to trudno. Nie bede zabijal tylko po to zeby podswiadomie w glowie zyć mysla iż poprawi sie rybostan innych gatunkow. Wszystkie sumy Czorsztyna pewno i tak zjadaja w ciagu dnia mniej ryb niż okupanci gruntowych zestawow czy  maniacy sandaczowego "mięsa" na łodkach

Też mi takie myśli przechodzą przez głowę jak nad Wigrami się sumek uwiesi.



#1071 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 28 czerwiec 2016 - 14:01

Informacje o "dzikich zarybieniach " sumem.niestety potwierdziły się.W końcu zobaczyłem suma na Czorsztynie na własne oczy.Kolega wyjął  kijankę 145 cm. Zeszłoroczny bardzo słaby sezon okoniowy niektórzy tłumaczyli właśnie wyżarciem go przez sumy.Może i jest coś na rzeczy bo w tym roku też okoni jakoś nie widać.Jak już siada to taki 40-45 cm.



#1072 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 14:17

Kolega miał na łódce maluszka kolo70 dwa lata temu

#1073 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 czerwiec 2016 - 16:34

Na ścianie płaczu w "Cichej wodzie" wiszą większe sztuki.

Użytkownik Gobio Gobio edytował ten post 28 czerwiec 2016 - 16:34


#1074 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 28 czerwiec 2016 - 18:51

Z tego co mówił Piotrek to te trupy  w cichej wodzie to wiślane.Wiszą tam już z dziesięć lat  .



#1075 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 28 czerwiec 2016 - 20:03

Na razie spoko ... od 5 sezonow jezdze dosc intensywnie i sumka nie trafilem wiec chyba go nie ma za wiele, aczkolwiek o zarybieniach tym gatunkiem czytam ze zdziwieniem.

#1076 OFFLINE   bogdansb

bogdansb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Bogdan

Napisano 28 czerwiec 2016 - 21:22

Byłem tydzień od 20 czerwca ,dwa razy widziałem atak suma na cofce,kolega zahaczył jakieś rybsko które nie dało się zatrzymać.Wygląda na to że jakieś sumy tam grasują.Przy okazji dzięki za namiary na nocleg.



#1077 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 09 lipiec 2016 - 12:49

Witam jak sytuacja na slipach w Maniowych przy ,,zimowisku statków”. Otwarte są bramy czy zamknięte? Niestety w tym tygodniu jadę ,,plaskatym”  i szukam miejsca by się zwodować



#1078 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 09 lipiec 2016 - 15:35

Statki są zamknięte. Jedynie w ubiegłym roku były otwarte.


  • Łukasz90 lubi to

#1079 OFFLINE   Banzaiq

Banzaiq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWieliczka
  • Imię:Banzaiq
  • Nazwisko:\

Napisano 14 lipiec 2016 - 09:20

Witam

Czy może ktoś z Was łowił w okolicach zamków czy zatoki Falsztyńskiej. Macie tam jakiś efekty?



#1080 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 14 lipiec 2016 - 12:01

Jak sie macho wendom to efekty wszedzie bendom ;)
  • Orzeszek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych