Drodzy koledzy, nie wprowadzajcie w błąd i nie powielajcie mitów bez sprawdzenia jak jest w rzeczywistości.
RS i LR to nomenklatura pierścieni (odpowiednio Azotek krzemu i Cyrkonia) i nie ma nic wspólnego z ramkami przelotek.
Ramki w obu typach przelotek mają idenyczne wymiary oraz grubość i zgodnie z katalogiem wykonane są z nierdzewnej stali SS316, czyli mocny, sprężysty molibdenowy stop odporny na działanie słonej wody. Organoleptycznie obie ramki mają identyczną sprężystość i nie różnią się niczym poza kolorem, który jest delikatnie ciemniejszy w przypadku LS, no i oczywiście wagą - warto zaznaczyć że w obu przypadkach jest ona zacznie mniejsza od odpowiedników Fuji.
Tytanowe SG to bardzo dobre przelotki do zastosowań UL/XUL, które również są lżejsze od swoich odpowiedników Fuji Torzite - np. w przypadku ramki 20H jest to ok. 30%, a więc różnica spora jak by nie patrzeć. Naturalnie, ramki ze stopu tytanu będą bardziej plastyczne niż stalowe. Ich podatność na uszkodzenia mechaniczne będzie przez to większa (tak samo zresztą jak samych blanków XUL...), lecz do tego typu zastosowań nadają się wyśmienicie, pod warunkiem, że są odpowiednio dobrane do mocy blanku i zachowany jest prawidłowy spacing, szczególnie odległość przelotki startowej od kołowrotka.
Na koniec, żeby nie być gołosłownym nagrałem szybki test porównujący ww. ramki - jak widać pod względem elastyczności niczego im nie brakuje. Łatwo jest dobrać odpowiedni set SG do wędki, np. tytanowe do UL/XUL, stalowe ramki OH mają multum zastosowń w naszych warunkach, a do mocniejszych patyków lub jeśli ktoś regularnie ciska przynętami powyżej 50g po prostu wybrać mocniejsze ramki XOG. Każdy z tych typów przelotek będzie lżejszą i często również tańszą alternatywą dla przelotek Fuji.
Kolego zważ sobie analogiczny komplet Torzite i SG titanium i nie wypisuj bzdur. bo to nie ma sensu. A na filmie pokazujesz ramki stalowe. Zrób to z tytanowymi.
Użytkownik skalek-77 edytował ten post 29 marzec 2022 - 16:54