Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przelotki SeaGuide

tech-rb przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
237 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 03 kwiecień 2022 - 19:01

Oczywiście jak wspomniałem wcześniej często korzystam z produktów Fuji , zainspirowany ich popularnością , świetnymi parametrami oraz wyraźną nagonką na konkurencyjne produkty po ustaleniach z opiekunem działu rodbuilding  dla wszystkich Forumowych Krętaczy wędek jak również Użytkowników którzy chcą spełnić swoje marzenia o wędce z pracowni postanowiłem że UDOSTĘPNIE swoje konto w pewnej Europejskiej hurtowni artykułów do rodbuildingu gdzie przelotki Fuji wychodzą w cenie około 30% lepszej niż w Polsce, z racji problemów z dostawami stany torzite są często ubogie ale Sic , Alconite , Titanium Sic praktycznie zawsze są pełne, myślę że z biegiem czasu jak znajdzie się zaufana Osoba robiąca zamówienia dla chętnych forumowiczów to na inne komponenty i blanki też ceny są na tyle atrakcyjne że wielu zainteresowanych skorzysta ,zdecydowanie warto też porównywać ceny bo na wiele produktów świetną oferte ma nasz rodzimy Rodshop czy Fishing Center które zawsze trzyma świetny poziom dostępności produktów jakie sprzedaje.Wkrótce temat przeniesiemy do miejsca gdzie już od jakiegoś czasu Forumowicze wspólnie dokonują zakupów za granicą.



#142 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4906 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 kwiecień 2022 - 20:10

Jeśli ramka jest miękka to jest miękka i ile by o tym nie pisać, nic tego nie zmieni. Naturalnie jeśli ktoś lubi miękkie ramki przelotek to nic nie stoi na przeszkodzie aby sobie takie przelotki kupował i ich używał, nikt tego przecież nie komentuje i nikomu nie zabrania. Nie potrzeba laboratorium aby stwierdzić, że coś jest miękkie, nawet nie trzeba złowić jednej ryby w życiu aby to stwierdzić...Ryby można złowić na wędkę bez przelotek i należy też pamiętać, że można łowić ogromne ryby na wędkę z marnej jakości przelotkami, duże ryby łowi się od wieków a dobre przelotki powstały stosunkowo niedawno więc złowienie dużej ryby na wędkę nie jest najmniejszym nawet miernikiem jakości przelotek w które jest wędka uzbrojona, tak samo jak wykonanie milionów wędek nie oznacza, że wykonawca posiada większe czy mniejsze kompetencje co do oceny jakości użytych komponentów. Parametry, które można w prosty sposób, zbadać organoleptycznie, może ocenić każda osoba bez żadnych kwalifikacji czy doświadczenia.
  • Dąbek 111 lubi to

#143 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 03 kwiecień 2022 - 20:31

Jeśli ramka jest miękka to jest miękka i ile by o tym nie pisać, nic tego nie zmieni. Naturalnie jeśli ktoś lubi miękkie ramki przelotek to nic nie stoi na przeszkodzie aby sobie takie przelotki kupował i ich używał, nikt tego przecież nie komentuje i nikomu nie zabrania. Nie potrzeba laboratorium aby stwierdzić, że coś jest miękkie, nawet nie trzeba złowić jednej ryby w życiu aby to stwierdzić...Ryby można złowić na wędkę bez przelotek i należy też pamiętać, że można łowić ogromne ryby na wędkę z marnej jakości przelotkami, duże ryby łowi się od wieków a dobre przelotki powstały stosunkowo niedawno więc złowienie dużej ryby na wędkę nie jest najmniejszym nawet miernikiem jakości przelotek w które jest wędka uzbrojona, tak samo jak wykonanie milionów wędek nie oznacza, że wykonawca posiada większe czy mniejsze kompetencje co do oceny jakości użytych komponentów. Parametry, które można w prosty sposób, zbadać organoleptycznie, może ocenić każda osoba bez żadnych kwalifikacji czy doświadczenia.


Ale to ze przelotki spełniają swoją funkcję, nie ulegają awarii, są tanie, mają lepsze parametry pierścienia to wystarczający argument aby pisac o nich w pozytywach i to konkretnie w temacie o przelotkach tej firmy prawda ? Bo tu nikt nikomu nic nie sprzedaje ani nie przekonuje aby nie kupować innych produktów.

#144 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4906 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 kwiecień 2022 - 20:48

Ja nie sprzedaję przelotek, nie ważę, nie mierzę, nie kleje wędek... ale jeśli piszę, że ich ramki są miękkie a pierścienie niesymetryczne to znaczy, że takie właśnie są. Nie oceniam przydatności, ceny i parametrów, których nie badałem itd...nie neguję, że spełniają dobrze swoją funkcję etc...nie podważam zalet czy wad, nazywam tylko rzeczy po imieniu. Pisząc prostą i łatwą do zweryfikowania informację.
  • Profil_Nieaktywny lubi to

#145 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 03 kwiecień 2022 - 21:22

Rynek juz zweryfikował Sea Guidowe przelotki. Rodbuilding na calym swiecie jak i masowka, klienci mocno zaufali tej marce i chyba nie zawiedli sie skoro przychodza,zamawiaja kolejne "narzedzia". Sa to przelotki od jakiegos czasu stosowane coraz czesciej w masowej produkcji wedzisk roznego typu i wiodacych marek.
Pewnie dlatego ze spełniają 2 podstawowe kryteria, spelniaja swoje zadanie (widocznie nie gorzej jak Fuji) i sa tanie.
Wedlug mojego skromnego doswiadczenia...
Nawiązując do uderzania linki o ramkę to zgadzam sie w pelni, zbrojac kije karpiowe czy mocne kije w przelotki Fuji zaobserwowałem to zjawisko.
Sam uzywam wedzisk w delcie i karpiowych rzutowek uzbrojonych w SeaGuide właśnie na bazie poprzednich "słabych" doświadczeń z Fuji.
Co do ich plastyczności faktycznie są bardziej miekkie jak Fuji oczywiście pisze o tytanowych przelotkach. Natomiast nigdy mi nie zdarzyło sie wygiąć przelotek tytanowych podczas łowienia czy holu ryb wielkości często przekraczajacych możliwości samego wędziska.. chodzi o grube przyłowy. Tak naprawde nie wiem co trzeba zrobic aby doszlo do takiego odgiecia podvzas normalnego uzytkowania wędziska.
Kiedys zastanawialem sie z czego wynika ta miekkosc i przyszla mi mysl ze moze z ilosci materialu(tytanu lub jakiegos stopu-nie znam sie w tej materii), i tu należało by sprawdzisc wage przelotek tytanowych..
Po tabelkach widac ze przelotki SeaGuide są sporo lżejsze jak Fuji, i tu rodzi się kolejne pytanie czy ktoś nie robi nas w konia z tym tytanem w przelotkach?
Do tej pory jeden raz wymienialem tunelowa przelotke Sea Guide ale to z winy uzytkownika, natomiast bardzo czesto wymieniam Fuji Tz, tytanowe poniewaz wypadają pierścienie jak i cale przelotki potrafia sie wysunac..
Nigdy nie zdarzylo mi sie to w SeaGuide.

Budujac wedki staram sie wysluchac klienta i spelnic oczekiwania, bardzo czesto sie zdarza ze klienci chca budowac mocnw krotkie, łódkowe wedziska na tytanach co według mnie jest to malo racjonalne rozwiązanie, kolega wyzej pisal zreszta podobnie.. Oczywiscie bywa tak ze klient sie uprze a pozniej wiadomo...bez naprawy sie nie obejdzie dotyczy to SeaGuide jak i Fuji. Od razu uprzedzę ze takie naprawy robiłem prawie po wszystkich znanych pracowniach.
W końcu klient nasz Pan!
Osobiscie zaufałem tym przelotkomi poki co mnie nie zawiodły, a i klienci nie zauważyłem aby narzekali.










Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
  • Guzu, malinabar, Profil_Nieaktywny i 1 inna osoba lubią to

#146 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1884 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 03 kwiecień 2022 - 21:43

Skoro już gdzieś zostałem wymieniony to napisze swoją opinię.
Ok. 60% wędek wychodzi ode mnie na sea-guide stalowych. Jak dobrze zostało już napisane są dobrą alternatywą dla fuji, dobrą i tańszą.
Nie pamiętam już kiedy montowałem wędkę na alconite, dla mnie osobiście te przelotki przestały istnieć, faz lite to już w ogóle...
I to nie z powodu, że ich nie chce montować tylko klienci sami wybierają SG, świadomie lub czasem mniej :)
I mniej więcej stalowe LS wypełniają ten segment.

Tytany sea-guide RS są lekkie, pierścień jak najbardziej ok, są też miękkie ale nie na tyle żeby je złamać przy normalnym użytkowaniu.
Wymieniłem 2 szt. obie startowe 20'tki. Jedna została złamana przy kolejnej próbie prostowania. Po wyciąganiu z pokrowca.
Druga pokrzywiona w nie wiadomych okolicznościach, prawdopodobnie przy transporcie.

#147 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 03 kwiecień 2022 - 21:59

"Nie pamiętam już kiedy montowałem wędkę na alconite, dla mnie osobiście te przelotki przestały istnieć, faz lite to już w ogóle...
I to nie z powodu, że ich nie chce montować tylko klienci sami wybierają SG, świadomie lub czasem mniej
I mniej więcej stalowe LS wypełniają ten segment."

Dokładnie u mnie taka sama sytuacja..

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
  • Profil_Nieaktywny lubi to

#148 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 15 kwiecień 2022 - 19:54

Troche na temat tych przelotek wiem wiecej i moge z czystym sumieniem powiedziec ze jesli sg ma wypuscic bubel tylko zeby zarobic a klient zaplaci a potem problemy poprostu sie za to nie biora zanim rozwiaza problemu technologi i calego know how, sluchaja co mowi market-rodbilderzy ustami dystrybutorow np jak Janusz i inni, a tak dla jako ciekawostka wlascicielem jest babka lowiaca tyby ktora zaczela sg jako business na boku tak dla rozrywki 😀
  • MarcinZ lubi to

#149 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 18 kwiecień 2022 - 00:15

Przeczytałem ten temat od początku i mam banana na na twarzy, jak prezentowałem kijek na tych przelotkach,dokładnie na modelu LS w stalowej ramce w 2015r,które były tylko do kupienia w tackle24.de dam sobie ręke uciać,że nikt tutaj na forum z rodbuilderów,nawet o nich nie słyszał...a jak słyszał to i tak proponował Alonite,lub co nieliczny Alpsy...a u niemca ludzie budowali kije na tych przelotkach już od kilku sezonów,wtedy to nawet tackle24.de nie sprzedawał ich pod logiem SG tylko TAC,bo były to przelotki typowo robione pod ten sklep...tfu nie robione,ale tylko niemiec odważył sie je sprzedawać w detalu,nawet nie istniał,żąden katalog tej firmy,chyba,że po koreańsku.Kupiłem te przelotki,z prostego powodu,bo były tańsze od F Alconite i nawet jak by były ujowe to bym niewiele stracił.Dzisiaj czytam ten temat i widzę,że świat się zmienił...również trendy,Sic w stalowej ramce do wędzisk 10lb i więcej nie wystarczy,Torzite rządzi,a najlepiej jakby nie odczepiać z kija sznurka z metką z logiem Fuji i marką przelotek...panie,zobacz pan to je tytan,to je to samo co we wachadłowcu,SR--71 czy teleskopie Hubbla,tu jest piniądz a nie jakieś tam spiekany tlenek aluminum,który japońska plecionka 8 splotowa tnie jak masło po 3 miesiącach uzytkowania przy klenio-jaziowaniu.A prawda jest taka,że tytanu to jest tam może 50-60%,reszta to magnez i stopy glinu.

 

Dobra koniec pychy z mojej strony,ja się nie znam,ch... ze mnie nie wędkorób,bo nie zrobiłem z tego interesu,pomimo iz tu gdzie mieszkam,na 5mln ludzi nie ma żadnej pracowni RB,no i nie robie kijów na blankach Garego czy nawet FA,których to cala masa przypomina dizajnersko przyrząd do podpierania się starszego pana...pomazany białymi kulfonami jego wnuka.W tym zimowym sezonie pobiłem swój amatorski rekord i w 3 miesiące ukręciłem ponad 10 kijów...ale odpusciłem jakiekolwiek publikacje tych kijów,bo to niechodliwy towar,bo z pazurem,blanki ze słomy,a przelotki z plasteliny.

 

I tak na koniec,Torzite supcio,ale zawsze myslałem,ze to taka troszkę fanaberia, do xul i ul, bajka,do mocniejszych wędek raczej obciach dla słowianina...dla Azjaty już nie koniecznie,patrząc na wymiary kubiczne ciała i masę mięsniową.

 

Mam nadzieję,ze nikogo nie obraziłem tym wpisem,..w gwoli jasności,byłem trzeźwy jak to pisałem,pomimo światecznego czasu,a robiłem to nocna porą w warsztacie,kręcąc enty kijek z pazurem.


Użytkownik Paavo edytował ten post 18 kwiecień 2022 - 00:28


#150 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 18 kwiecień 2022 - 00:24

Bo seaguide do mniej wiecej 2016 roku robil wiekszosc przelotek dla tanszych producentow w 2016 bylem juz u nich na icast a przelotki do naprawde tanich kiji to robia juz z 25 lat prawie

#151 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4906 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 kwiecień 2022 - 10:02

Paweł, nie bardzo rozumiem co twoja historia ma wspólnego z własnościami przelotek SG? Tytanowe przelotki SG nie staną się od tego twarde a ich pierścienie symetryczne. Istnieje ogromna ilość przelotek no name, które używane są popularnie w różnych wędkach i łowi nimi 99% wędkarzy na świecie, oni są zadowoleni, wyciągają duże ryby itd... Trochę to przypomina sytuację gdzie właściciel Opla stara się udowodnić, że jego samochód jest lepszy i tańszy od drogiego Mercedesa. Jakie to ma znaczenie dla kogoś kto chce jeździć Mercedesem i wie dlaczego akurat nim?
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#152 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 18 kwiecień 2022 - 16:46

Jakubie,chciałem po prostu przygwiazdorzyć...chyba mnie rozumiesz doskonale.Jak bym chciał być uszczypiliwy,to bym się Ciebie zapytał co Ty robisz w dziale RB?Jesli chodzi o meritum sprawy,to po prostu przeczytałem ten temat od początku i rozśmieszyło mnie napięcie jakie powstało między forumowymi wędkorobami,na temat produktu,który się dobrze sprzedaje dużo dłużej niż jest znany na tym forum i nie chodzi mi tylko o dokładne tytanowy produkt,ale o samą markę,bo o ile się nie mylę w temacie tego wątku nie ma magicznego przymiotnika ''tytanowe''.Na forum od dawna występuje,taki odgórny łagodny ''zamordyzm'' i słowianska fantazja,jest kilka osób,które kreują jakiś stereotyp...i ten stereotyp istnieje,doputy sam jego twórca go nie obali...część ludzi czyta i analizuje...część nie i po prostu płynie z nurtem i przytakuje.


Użytkownik Paavo edytował ten post 18 kwiecień 2022 - 16:47

  • MarcinZ lubi to

#153 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4906 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 kwiecień 2022 - 22:44

Produkt dobrze się sprzedaje więc gratuluję importerowi udanych transakcji. Nie zauważyłem aby ktokolwiek temu zaprzeczał... Pytasz, czy nie pytasz, co robię w wątku RB, odpowiem, że to co widać, udzielam się. Fakt, że ktoś potrafi skleić wędzisko, używał jako pierwszy przelotek SG, potrafi obsługiwać tokarkę i zrobił ileś tam wędek...oznacza, że kreuje lub obala wykreowane? Nie sądzę, wielu tu jest kreatorów, każdy kreuje co mu pasuje a ludzie sami decydują za co płacą... Sam używałem wędek z różnymi przelotkami, na pewno wszystkimi jakie są powszechnie dostępne i tymi, które były dostępne kiedyś...czemu nie miałbym opisać swoich obserwacji związanych z używanymi produktami?

Tematy gwiazdorskie możemy pominąć, mnie to zbytnio nie rusza, merytorycznie wartości nie ma, a gwiazdorem określa się zwyczajnie każdą osobę, której się nie lubi więc tak samo możesz być nim Ty i Ja równolegle w zależności od tego kto w danej chwili będzie chrzcił.
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#154 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 kwiecień 2022 - 05:54

Paavo/Paweł  - napisałeś hymn o kolejnym kopiście. Co to zmienia w układzie sił? Kigany są lepsze i tańsze od SG. I ładniejsze. I nie zrobiły furory  :)   

Aa.. Co to za metafora ten banan na twarzy - to kontynuacja głośnej jakiś czas temu akcji pt zjedz banana?  


  • guciolucky lubi to

#155 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 kwiecień 2022 - 07:08

Nie ukrywam,że spodziewałem się,że wyłącznie Ty Jakubie,skontrujesz mój lekko zabarwiony cynizmem wpis...i nie ukrywam,że ten wpis był skonstruowany w ten sposób,aby wywołać Twoją reakcję.Zrobiłem to nie z wszechobecnej zazdrości,bo życzę Ci bez ani grama cynizmu,samych sukcesów na płaszczyznach zawodowych czy prywatnych,po prostu nie lubię Cię za jedną cechę...pyszałkowatość.Z mojej strony to tyle offtopu...mam nadzieję,że moja szczerość,której niestety coraz mniej w relacjach miedzyludzkich,nie wpłynie,na postrzeganie Twojej osoby w wedkarskim świadku.



#156 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4906 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 kwiecień 2022 - 08:15

Szczerość i chęć upublicznienia własnej opinii w zasadzie nieustannie przeplatają się w postach, forum to narzędzie służące owej wymianie jednak z założenia i regulaminu, wynika, że nie powinny posiadać podłoża personalnego. Przyznam, że nie kojarzę abyśmy kiedykolwiek skrzyżowali poglądy stąd zdziwiła mnie twoja wypowiedź i nie rozumiem czemu lub komu ma służyć.

#157 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 kwiecień 2022 - 13:46

Ea natura multitudinis est: aut seruit humiliter aut superbe dominatur; libertatem, quae media est, nec struere modice nec habere sciunt.


  • talon lubi to

#158 OFFLINE   Luciano79

Luciano79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Lucjan
  • Nazwisko:R

Napisano 19 kwiecień 2022 - 17:46

...

Użytkownik Luciano79 edytował ten post 19 kwiecień 2022 - 18:17


#159 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 19 kwiecień 2022 - 19:23

Ile można pier..... o przelotkach? Ot niezła i niedroga alternatywa dla Fuji i tyle. :rolleyes:


  • popper, Sławek Oppeln Bronikowski, drzejko i 4 innych osób lubią to

#160 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 20 kwiecień 2022 - 12:03

Alternatyw było i jest nieco, ale SG to wielki hit z aliexpress - więc klękajcie narody  :)   


  • drzejko i guciolucky lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych