Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Nowe Przelotki Fuji KR ! New Concept System Guide

tech-rb przelotki spacing fuji

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
418 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 marzec 2013 - 15:50

a może cie się kopać w innej piaskownicy i nie zaśmiecać wątku o K-R ???



#202 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 marzec 2013 - 15:55

@krzysiek - sliweczka zle bo za ciezko, siodelko tez zle bo nie rowno - a moze siodelko nawet lzejsze niz ten rowny lakier? No ale jakby nie patrzec zawsze mozna sie czepnac tego czy owego ... Jedni sie chwala inni, chca zainspirowac i zachecic innych ... jeszcze inni tylko krytykuja ;)
Z mojego skromnego doswiadczenia jak robie kij to sie nad nim spuszczam, dmucham i chucham - a po dwoch wyjazdach jest poobijany ... czy to sliweczka czy tez siodeleczko nie ma juz znaczenia ;)

 

Niestety mam to samo. Na etapie tworzenia - zachłyśnięcie samym procesem. Na etapie użytkowania - demolka.

BTW siodełko też można wyrównać. A wtedy jest mega cienko ;)



#203 OFFLINE   zadra

zadra

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 22:41

Witam

 

To mój pierwszy post i małe wkupne.

 

 

Załączony plik  K-R Concept PL.pdf   242,38 KB   689 Ilość pobrań


  • Jeziorm 1 lubi to

#204 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 marzec 2013 - 23:04

Dzięki wielkie  twoje wkupne jest bardzo hojne. Ustawienie przelotek w systemie KR nie sprawiało kłopotów ale teraz tłumacząc tą stronkę z katalogu nawet średnio inteligentny szympans nie będzie miał z tym problemu. :)



#205 OFFLINE   zadra

zadra

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 23:25

Przetłumaczyłem bo niedawało mi spokoju umiszczenie pierwszej przelotki od kołowrotka.W wiekszości wypadków zalecaja by linia osi kołowrotka przechodziła przez środek przelotki ewentualnie stykała do zewnętrznej a z tego co tu napisali to ma stykać do krawedzi bliżej blanku.



#206 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 marzec 2013 - 13:55

Wcześniej już sugerowałem że ta otwierająca przelotka musi być przesunięta do przodu aby stożek odsunąć od blanku a jeszcze informacja że długość  stożka ma być mniej więcej równa jak tunelu to wyznaczenie całości to robota dla dziecka :)  Zostaje kwestia wyznaczenia pozycji oraz ilości przelotek w stożku, ale to już drobnostka . Chodzi o to aby siły równomiernie się rozkładały oraz nie było złych kątów i myślę że nawet początkujący wędkorób sobie poradzi



#207 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 marzec 2013 - 20:59

Dzięki. Gdybyś wstawił ten dokument dzień prędzej to pewnie bym to sprawdził :) .

Ja spotkałem się z opracowaniem, w którym sugeruje się aby przedłużenie osi kołowrotka dotykało dolnej krawędzi pierwszej przelotki stożka. Podczas testów sprawdziłem, że i w tym przypadku linka nie bije o blank a zasięg jest zadowalający. Ciekawe jak położenie tej przelotki wpływa na dystans rzutowy... Sprawdzę to może przy następnym projekcie.



#208 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 24 marzec 2013 - 16:47

Wrzucam moje pomiary wagi przelotek KR - niestety nie mam wszystkich przelotek a już w szczególności nie zadowalające ilości każdej z nich by mieć dokładniejsze wyniki.

Waga użyta do pomiaru to niestety chińska tandeta, aczkolwiek z niewiadomych mi przyczyn dostałem dwie, wiec ważyłem na obu i wyciągałem średnie - często nie było to konieczne gdyż wynik był identyczne (napawa to optymizmem). 

Zrobiłem również test szczytowej przelotki która była wcześniej zważona przez Pana Ireneusza i uzyskałem identyczny wynik,więc mam nadzieje że moje pomiary nie odbiegają za wiele od prawdy.

 

Na rozruch przelotki szczytowe stalowa i w tytanie tej samej wielkości, obie SIC:

LGST-4.5 1.6mm           0.22g

 

TLGST-4.5 1.6mm          0.16g

Załączony plik  LGST 960.jpg   16,16 KB   49 Ilość pobrańZałączony plik  TLGST 960.jpg   17,24 KB   40 Ilość pobrań

 

Teraz mikro przelotki dwa rodzaje w stalowa w alconite i jeden w tytanie SIC (tych miałem po 5 stad dokładność większa):

BKTAG-4J                 0.086g
BKTAG-4.5J               0.106g
 
TKTSG-4J                 0.052g
Załączony plik  BKTAG Large Image.jpg   14,14 KB   47 Ilość pobrańZałączony plik  TKTSG Large Image.jpg   32,26 KB   31 Ilość pobrań
 
Choker z większą stopką dwa stalowe alconite i jeden tytan SIC:
BKBAG-4J                  0.14g
BKBAG-4.5J                0.15g
 

TKBSG-4J                  0.09g

Załączony plik  BKBAG 480.jpg   13,21 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  TKBAG 480.jpg   14,37 KB   17 Ilość pobrań

 

Kolej na duże przelotki typu 'H' po raz kolejny mam nieco więcej stalowych alconite niż tytanów SIC (5.5 alconite mam dwie - wynik uśredniony):

BKLAG-5.5H                0.325g
BKLAG-8H                  0.85g
BKLAG-10H                 1.44g
BKLAG-12H                 1.63g
BKLAG-16H                 2.54g

BKLAG-20H                 4.32g

BKLAG-25H                 5.83g

 

TKLSG-5.5H                0.22g
TKLSG-10H                 0.90g
TKLSG-20H                 2.66g
Załączony plik  bklag-h.jpg   3 KB   30 Ilość pobrańZałączony plik  tklsgh25h.jpg   7,87 KB   28 Ilość pobrań

Użytkownik krycek edytował ten post 24 marzec 2013 - 18:52


#209 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 24 marzec 2013 - 18:08

.......

Na rozruch przelotki szczytowe alconite i tytan w tej samej wielkości:

LGST-4.5 1.6mm           0.22g

 

TLGST-4.5 1.6mm          0.16g

......

 

LGST to nie Alconite tylko SIC



#210 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 24 marzec 2013 - 18:16

Faktycznie sie zagalopowalem, poprawilem podzial na stalowe alconite i tytanowe sic zeby nie bylo watpliwosci - dzieki



#211 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 28 marzec 2013 - 09:32

Komplet tytanów 20,10,5,5 H z czterema KT i jedną KB oraz szczytem odpowiadający uzbrojeniu klasycznemu Y ,V, L, więc do kijka L ML wychodzi jakby nie patrzeć około 4,238 g  co przy wadze standardowej BYLG 25 - 4,06g daje do myślenia 



#212 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 28 marzec 2013 - 09:37

raczej nie pozostawia złudzeń :)



#213 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 13 kwiecień 2013 - 11:13

dotarły do mnie sety KR do castingów 10-5,5-4,5 i faktycznie jak się to poskłada i popatrzy to można mieć wątpliwości czy to będzie rzucać :) maciepkie


Użytkownik bazyloss edytował ten post 13 kwiecień 2013 - 11:13


#214 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 13:53

Niby dlaczego miałyby nie rzucać.Przeciesz to dalej Fuji i pierścienie niczym nie różnią się od alconit w ramkach LN i L , na których lata jak ta lala i to w zestawie 6LN-4L. :) Najprościej wyjść na zewnątrz i spróbować  :)



#215 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 13 kwiecień 2013 - 15:11

ja tam z tym problemu nie mam, to raczej w kierunku "tradycjonalistów" ;)



#216 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 27 kwiecień 2013 - 09:42

wczoraj robiłem testy rzutowe przy bezwietrznej pogodzie ( przedtem przy wiejącym bocznym wietrze), co do odległości rzutowych to mogę  potwierdzić to co przedtem pisałem  , odległości są całkiem spore - mrówa Tomiego czy bromba Lipińskiego na rzyłce 0,16 i 2500 super x lądują na środku Warty nawet mikro Wobler z Bielska ląduje całkiem daleko ok 20m , pozostałe zalety - zero problemów z plątaniem żyłki , czułość  , szczytówka także szybciej  się ładuje (foto)

Załączone pliki



#217 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 27 kwiecień 2013 - 17:19

wczoraj robiłem testy rzutowe przy bezwietrznej pogodzie ( przedtem przy wiejącym bocznym wietrze), co do odległości rzutowych to mogę  potwierdzić to co przedtem pisałem  , odległości są całkiem spore - mrówa Tomiego czy bromba Lipińskiego na rzyłce 0,16 i 2500 super x lądują na środku Warty nawet mikro Wobler z Bielska ląduje całkiem daleko ok 20m , pozostałe zalety - zero problemów z plątaniem żyłki , czułość  , szczytówka także szybciej  się ładuje (foto)

A jaki to kij?

Zaczynałeś od 25czy 20, i kończyłeś na?

Pzdr



#218 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18614 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 kwiecień 2013 - 18:59

Wrzucam moje pomiary wagi przelotek KR - niestety nie mam wszystkich przelotek a już w szczególności nie zadowalające ilości każdej z nich by mieć dokładniejsze wyniki.

Waga użyta do pomiaru to niestety chińska tandeta, aczkolwiek z niewiadomych mi przyczyn dostałem dwie, wiec ważyłem na obu i wyciągałem średnie - często nie było to konieczne gdyż wynik był identyczne (napawa to optymizmem). 

Zrobiłem również test szczytowej przelotki która była wcześniej zważona przez Pana Ireneusza i uzyskałem identyczny wynik,więc mam nadzieje że moje pomiary nie odbiegają za wiele od prawdy.

 

Na rozruch przelotki szczytowe stalowa i w tytanie tej samej wielkości, obie SIC:

LGST-4.5 1.6mm           0.22g

 

TLGST-4.5 1.6mm          0.16g

attachicon.gifLGST 960.jpgattachicon.gifTLGST 960.jpg

 

Teraz mikro przelotki dwa rodzaje w stalowa w alconite i jeden w tytanie SIC (tych miałem po 5 stad dokładność większa):

BKTAG-4J                 0.086g
BKTAG-4.5J               0.106g
 
TKTSG-4J                 0.052g
 
Choker z większą stopką dwa stalowe alconite i jeden tytan SIC:
BKBAG-4J                  0.14g
BKBAG-4.5J                0.15g
 

TKBSG-4J                  0.09g

attachicon.gifBKBAG 480.jpgattachicon.gifTKBAG 480.jpg

 

Kolej na duże przelotki typu 'H' po raz kolejny mam nieco więcej stalowych alconite niż tytanów SIC (5.5 alconite mam dwie - wynik uśredniony):

BKLAG-5.5H                0.325g
BKLAG-8H                  0.85g
BKLAG-10H                 1.44g
BKLAG-12H                 1.63g
BKLAG-16H                 2.54g

BKLAG-20H                 4.32g

BKLAG-25H                 5.83g

 

TKLSG-5.5H                0.22g
TKLSG-10H                 0.90g
TKLSG-20H                 2.66g

 

Dzięki @krycek,

 

skopiowałem i dodałem Twoje pomiary do przyczepionego wątku o zestawieniu wagowym przelotek. Faktycznie, ciekawa konkluzja. Okazuje się że przelotka w rozmiarze #20 w ramce H waży prawie tyle samo co przelotka w rozmiarze #25 w ramce Y:

 

BKLAG-20H - 4.32gr

BYAG 25 - 4.42 gr

 

i o wiele więcej niż przelotka o takim samym rozmiarze ringu (#20) w ramce Y:

 

BYAG  - 2.68 gr



#219 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 27 kwiecień 2013 - 19:29

ale czy waga przelotki wejściowej ma aż tak duże znaczenie?

Sądzę że nie wyczujesz różnicy wagi na przelotce wejściowej i nie będzie to miało znaczenia dla pracy wędki



#220 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 27 kwiecień 2013 - 19:49

A jaki to kij?

Zaczynałeś od 25czy 20, i kończyłeś na?

Pzdr

kijek to Byron - Grey Mammoth Senso Cast 3,0- 2-10gr , kijek pod jazia, klenia , bolka tez obskoczy a z sumkiem ponad metr też walczył tylko pletka szczeliła  :(  zaczynałem od 20 a kończyłem na 4,5 w tym 2x KB 4,5 łącznie jest 11 szt łącznie ze szczytem w alconite







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, spacing, fuji