Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Euro 2012 tuz tuz...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
498 odpowiedzi w tym temacie

#321 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 czerwiec 2012 - 08:54

Holandia ... :unsure:

Najwieksze rozczarowanie tego EURO. Bez wzgledu na to co sie jeszcze wydarzy.
Wicemistrzowie swiata wracajacy z dorobkiem 0 punktow to wynik naprawde druzgocacy.

A dzis Wlosi...od kilku dni wieszczacy zmowe, ze znow 2:2 ich wyeliminuje :mellow:

Moje typy :

Hiszpania - Chorwacja 2:2 :mellow:
Wlochy - Irlandia 1:1

Pozdrawiam

Guzu



#322 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 09:41

[quote]

Jeżeli uważasz , że zawodnik oddając 15 strzałów sytuacyjnych jest słabym grajkiem, bo nie trafia to mam kolejny przykład, że nigdy nie znajdowałeś się na boisku. Tym bardziej jak mówisz o krystynie, za którą nie przepadam, ale kopyto to on ma i z 25 m potrafi zaskoczyć.
[/quote]

U piłkarzy istnieje coś takiego jak inteligencja boiskowa, ocena sytuacji a co za tym idzie trafność podejmowania decyzji.


[/quote]
Na pytania nie będe Ci odpowiadał, bo sam możesz to rozszyfrowac oglądając po raz kolejny mecze polaków.

po raz kolejny błysnąłeś marną znajomością piłki od kuchni. Juhninio głównie sadził bramy soczystym podbiciem z większych odległosci, piłkę idealnie uderzał opadającą, która nie jednemu bramkarzowi sprawiała problemy. Brazylijczyk był raczej mózgiem drużyny, Ludo to jest z natury boczny pomocnik.
Nigdy nie ochałem się nad jego wolnymi, bo są inni wirtuozi tej sztuki, ale jest w tym dobry, a na pewno najlepszy w naszej kadrze. Takie elementy podczas treningów i gier sa weryfikowane bardzo szybko, jeżeli ktos byłby lepszy w tym motywie od niego, na pewno nie Ludo by je wykonywał.

Jedna zasada, jeżeli zawodnik pod presją na takim poziomie, potrafi się uwolnić i oddać strzał to jest raczej za to ceniony.
nie mówie o strzałach z 40 metrów, tylko o uderzenia z obrębu plus minus pola karnego. Jakby Figo Semanowi nie strzelił w pełnym biegu na euro, od nogi obrońcy chyba w 2000 roku, to pewnie miałbyś go za debila, że w kontrze decydował się na taki strzał. Jakbyś grał to wiedziałbyś, że nawet z 20 metra jest trudno o miejsce do strzału...

Nie wydaje mi się zasadne ocenianie gry naszej reprezentacji w ofensywie, gdyż osoba odpowiedzialna za to - Smuda, grał zupełnie inaczej i wolał się bronić.

Wk.. mnie to, że teraz wszyscy laicy jadą po Obraniaku, oceniając 2 połowe meczu z Czechami. Zauważ, ze nikt nie miał takeigo spokoju przy przyjęciu piłki, wiedział co z nią zrobic podczas Euro, wszyscy go szukali i nie tylko dla tego, ze taka taktyka była i prikaz Smudy. To sa zawodnicy, oni grają na codzień w dobrych klubach i jakby Ludo był kulawy to treningi i gierki by to szybko zweryfikowały i uwież mi , że nikt by do neigo nie grał.

Co do nerwów Obraniaka w meczu z ruskimi, też musisz spojżec na to inaczej, to jest mecz, emocje, chęc wygrania w takim momencie bierze góre nad reszta. Z technicznego punktu widzenia każda zmiana jest zgłaszan wczesniej, więc Smuda nei wiedział, że dojdzie do wolnego. Sytuacja została szybko wyjaśniona, jakby gwiazdował to uwierz mi , że chłopaki nie pozwolili sobie na takie akcje, zresztą w kazdej drużynie takie tematy nei przechodza, wyjatkiem są zawodnicy za grube miliony i ine polityki np w klubach.

oceniajac go spójż troszkę szerzej, a nie na ostatnie 45 minut z Pepikami




#323 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 18 czerwiec 2012 - 11:00

Polska nie miala w tych mistrzostwach rezysera gry.Hiszpania ma dwoch a my nie mamy nawet jednej nogi z tych dwoch.Obraniak wypadl najslabiej z czworki farbowanych lisow.Co z tego ze bije stale fragmenty efektownie jak ma je bic efektywnie.W dodatku w biegu jego dosrodkowania sa tragiczne w porownaniu do chociazby obroncy jakim jest Piszczek.Najlepiej z nich zagral Polanski i mam nadzieje ze na niego bedzie stawial nastepny selekcjoner...Czy w tak duzym kraju nie chlopaka o potencjale Mirka Szymkowiaka?A jak nie ma to moze by sie jeszcze jakiegos dalo rade przefarbowac na elimancje MS :mellow: Tylko moze juz nie z francuskiej ligi :lol:

#324 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 11:34

Polska nie miala w tych mistrzostwach rezysera gry.Hiszpania ma dwoch a my nie mamy nawet jednej nogi z tych dwoch.Obraniak wypadl najslabiej z czworki farbowanych lisow.Co z tego ze bije stale fragmenty efektownie jak ma je bic efektywnie.W dodatku w biegu jego dosrodkowania sa tragiczne w porownaniu do chociazby obroncy jakim jest Piszczek.Najlepiej z nich zagral Polanski i mam nadzieje ze na niego bedzie stawial nastepny selekcjoner...Czy w tak duzym kraju nie chlopaka o potencjale Mirka Szymkowiaka?A jak nie ma to moze by sie jeszcze jakiegos dalo rade przefarbowac na elimancje MS :mellow: Tylko moze juz nie z francuskiej ligi :lol:



dobre :D

#325 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 11:48

a pamiętacie 1 mecz Polańskiego i straty jakie robił? uważam , że zagrał euro na przyzwoitym poziomie, przeciwnicy nas cisneli momentami co umożliwiło mu sporo sytuacji do wykazania się w defensywie.
Pamietacie 2 dośrodkowania Obraniaka na początku meczu z Rosją, jak benisz strzelał głową i przypadkowo piłka trafiła w nogi bramkarza, który tam stał i nie kontrolował sytuacji???
A wygrana w powietrzu Perquisa po dośrodkowaniu Obraniaka???
To są elementy, które nie pozostają w pamieci zwykłego kibica, tylko szczegóły, które mogłyby przesądzić o losach Kadry na Euro.
Nie gańmy piłkarzy, szczególnie tych, którzy wczesniej mieli inne paszporty. Zagrali na prawde na wysokich obrotach, nie odpuszczali i po odpadnięciu nie udawali ze łzami.
piszczek nie istniał w meczu z czechami, mały z nim jeździł po stronie jak z gównem, potrafił oddać strzał i po strzale dobijac, co nie jest do pomyślenia.
Piłkarzom nalezy się szacun,nikogo nie można pociskać z nazwiska, odpowiedzialnosc, jak już kiedyś napisałem - trener i związek.
Zawodnicy zdrowia zostawili bardzo dużo.

Aaa jeszcze jedno, brakowało dwóch osób w kadrze, których nei powołał smuda. Kazimierczak, koles dysponujący europejskim - ligowym, przyjeciem piłki, poteznym strzałem z prostego i co najważniejsze dobrym przerzutem piłki na 2 strone. Ile piłek przerzucili polacy w 3 meczach??? Ja nie pamietam żadnego.
Druga osoba to Celeban, jeden z najlepszych obrońców w naszej lidze. Brak tych osób był spowodowany konfliktem Smudy z Lenczykiem. Smuda nei chciał promowac Orestowi zawodników.
tyle


#326 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 13:29

Miałem już się nie odnosić do Twojej ogromnej wiedzy, ale nich stracę.

Jakbyś grał to wiedziałbyś, że nawet z 20 metra jest trudno o miejsce do strzału...

Powołania nie dostałeś?

Z mojej strony to wszystko.

#327 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 13:42

[quote title=Maciek_7 napisał(a) dnia pon, 18 czerwiec 2012
Domyślam się, że kibicujesz Śląskowi
[/quote]

wow :o , jedyne trafne spostrzeżenie - robisz postępy


#328 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 13:46

Za to Ty kwitniesz w miejscu.

Edit: To gdzie i kiedy grałem nie ma nic wspólnego ze spojrzeniem na Polską Kadrę. Jak zechcesz to znajdziesz. Ty za to afiszujesz się z tym jakbyś był diamentem pokroju Hazarda (też lubi szum wokół swojej osoby).

A i jeszcze jedno: Jaga, nie jaga!

#329 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 14:04

ciesze się , że się zgadzamy, wrzuć jakiegos linka i pokaz gdzie grałeś lub grasz...
Jak grałes w juniorach jagi to może na jakimś turnieju się widzieliśmy, ale chyba mam ciut więcej lat i raczej w innych rocznikach graliśmy, ale na mistrzostwach polski szkół wyższych może się spotkaliśmy, na studiach obroniłem się później, więc rok dłużej byłem na sekcji i może dane nam było rywalizować. Ostatnie w jakich grałem chyba były w Cieszynie na hali.

#330 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 18 czerwiec 2012 - 15:42

Ja pamietam jednego dobrego prawnika ktory na dobrym poziomie kopal pilke i tez ze slaskich rewior jak kolega wyzej, Jacek Bednarz sie zwal:p A co do naturalizowanych Polakow w kadrze,to pewnie bysmy ich wielbili jakby byl przyzwoity wynik na euro.A tak jedyne co im wyszlo to nauczenie sie slow hymnu,a to chyba jednak za malo.A co jest najbradziej smutne to to,ze kondycyjnie cala czworka wygladala lepiej od reszty naszej kadry,a to swiadczy o tym,ze bledy szkoleniowe popelniane sa juz duzo duzo wczesniej.Mam nadzieje ze dzis na kolacje chociaz spaghetti nie bedzie,bo pal licho reszte mistrzostw :mellow: ale z tym Balotellim z przodu to i z Irlandia Wlosi moga odjechac :angry:

#331 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 czerwiec 2012 - 15:54

Oglądał ktoś wczoraj dyskusje w Polsat Sport na temat występu naszych „orłów”? Miazga – zwłaszcza statystyki no i niesamowicie ciekawa dyskusja między Bońkiem a prowadzącym obnażająca do szpiku kości to bagno.

#332 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 18 czerwiec 2012 - 21:50

Oglądałem to. Podobny panel dyskusyjny odbył się już po pierwszym meczu, choć być może nie tak bezpośredni w ocenach.

#333 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 19 czerwiec 2012 - 06:00

Awans Hiszpanii po...powiedzmy sobie szczerze nie najlepszej grze...Ale i Chorwaci tanio skóry nie sprzedali. Grunt, że jest ćwierćfinał- teraz będzie tylko lepiej

Vamos Espana!!

#334 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 19 czerwiec 2012 - 11:37

Jak to Hiszpania nie grala dobrze??? Nie rozumie...grali super 1 polowa miazdzyli Chorwacje w drugiej troszke oslabli i Chorwaci napedzili im stracha ale gra Hiszpanow to miod.Nie mozna stwierdzic ze ktos gral zle jesli gral z bardzo mocna druzyna do tego Chorwaci byli przygotowani super kondycyjnie.Potwierdzeniem gry Hiszpanow byla piekna bramka.Nie rozumie tylko dlaczego Vincent z lasu sciagnal Torresa i wlozyl tam malutkiego Silve, powinien sciagnac Silve i dac kogos kto moglby robic zamieszanie w polu karnym aby troszke zeszli z Torresa, bo Torres byl kryty bardziej niz suka w cieczce.Ogolnie dobry mecz, Hiszpanie przyzwyczaili nas do tej czerwonej furri z euro i MS teraz brakowalo tego glodu zwyciestwa, byc moze juz sie najedli tytulami.Miejmy nadzieje, ze po analizie tego spotkania Hiszpanie wroca bardziej efektywni, wspomna jak sie walczy o tytul i pokaza raz jeszcze ze sa najlepsi.

#335 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 19 czerwiec 2012 - 12:04

Przy bramce dla hiszpanów ręki nie było?

#336 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 19 czerwiec 2012 - 12:48

Jak to Hiszpania nie grala dobrze??? Nie rozumie...grali super 1 polowa miazdzyli Chorwacje w drugiej troszke oslabli i Chorwaci napedzili im stracha ale gra Hiszpanow to miod.Nie mozna stwierdzic ze ktos gral zle jesli gral z bardzo mocna druzyna do tego Chorwaci byli przygotowani super kondycyjnie.Potwierdzeniem gry Hiszpanow byla piekna bramka.Nie rozumie tylko dlaczego Vincent z lasu sciagnal Torresa i wlozyl tam malutkiego Silve, powinien sciagnac Silve i dac kogos kto moglby robic zamieszanie w polu karnym aby troszke zeszli z Torresa, bo Torres byl kryty bardziej niz suka w cieczce.Ogolnie dobry mecz, Hiszpanie przyzwyczaili nas do tej czerwonej furri z euro i MS teraz brakowalo tego glodu zwyciestwa, byc moze juz sie najedli tytulami.Miejmy nadzieje, ze po analizie tego spotkania Hiszpanie wroca bardziej efektywni, wspomna jak sie walczy o tytul i pokaza raz jeszcze ze sa najlepsi.

Dobra to ta gra była na niezbyt silną Irlandię. Wczoraj wybitnie brakowało precyzji, płynności podczas wymiany piłki i ostatniego dotknięcia. Stałe fragmenty? Chyba ani jednego realnego zagrożenia po takowym- a samych rzutów rożnych Hiszpanie mieli kilkanaście....- oczywiście!- mocno do tego przyczynili się chorwaccy obrońcy, co nie zmienia faktu, że Hiszpanie mocno się męczyli, a i dużo nie brakło(brawo Casillas!) by Chorwaci zrobili niespodziankę...
Bardzo mocno kibicuję Hiszpanom, jednak obiektywnie trzeba stwierdzić, że wczorajszy mecz nie był popisem ich firmowej gry...

Pozdrawiam
Kamil

A ręki wg mnie nie było :D

#337 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 19 czerwiec 2012 - 12:59

Przy bramce dla hiszpanów ręki nie było?


Nie, nie bylo.

#338 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 19 czerwiec 2012 - 13:37

Oglądał ktoś wczoraj dyskusje w Polsat Sport na temat występu naszych „orłów”? Miazga – zwłaszcza statystyki no i niesamowicie ciekawa dyskusja między Bońkiem a prowadzącym obnażająca do szpiku kości to bagno.


ziom7 obejrzyj sobie i zrozum w końcu jak zagrał Twój idol Obraniak, liczby i statystyki w których tak się lubujesz też tam padają znakomity piłkarzu i wielki znawco piłki :unsure:

#339 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 19 czerwiec 2012 - 14:46

Program na Polsacie to jakies nieporozumienie - sami koledzy Tomaszewskiego, wiec wiadomo ze krytykuja Obraniaka, Boenischa (tu sie zgadzam) itd.

#340 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 19 czerwiec 2012 - 14:49

No a liczby o które zabiegał tak mocno tutaj pewien użytkownik? Liczby też są znajomymi Tomaszewskiego? :lol: Ale co Boniek i Hajto wiedzą o piłce, przecież nigdy w nią nie grali! :lol:

Tym oto postem definitywnie kończę ten temat, bo Rooney w końcu wraca do gry B)