Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Blank na rzecznego / opaskowego sandacza

blank sandacz

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
454 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Obdarty

Obdarty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 post贸w
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imi臋:Kuba

Napisano 31 marzec 2014 - 09:04

Dzi臋ki wezm臋 to pod uwag臋. Racja 偶e m贸wi艂em o czym艣 ci臋偶szym i w艂a艣nie dlatego chcia艂bym pozna膰 zdanie kogo艣 kto ma lamiglasa jak wy偶ej bo wydaje mi si臋 偶e on by艂by w sam raz.

#262 OFFLINE   Obdarty

Obdarty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 post贸w
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imi臋:Kuba

Napisano 31 marzec 2014 - 09:07

U mnie na Wi艣le max 6m i to w do艂ach po piaskarkach a 艣rednio to 3-4 m w warkoczu.

#263 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 post贸w
  • LokalizacjaHamburg
  • Imi臋:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 31 marzec 2014 - 09:09

Wszystko si臋 zgadza tylko du偶o zale偶y jeszcze od gumisia i uci膮gu. Jak zapodasz jej ( 17lb ) fatty 12 i te 30 gr to nie ma si艂y musi kl臋ka膰 bo sama guma wa偶y ponad 20 gram i dodatkowo op贸r jaki stawia w wodzie ta guma robi swoje. Wed艂ug mnie komfortowo 艂owi si臋 do 30 gram o艂owiu + standardowe gumisie sandaczowe ( np. keitech, bass assassin, twister, shaker itp. ) do 4", ale to s膮 moje odczucia. Poza tym nie zawsze podbijamy gum臋 "dwa metry", cz臋sto szuramy, sp艂awiamy... W dodatku ta 25lb nie po艣le ju偶 woblera na tak膮 odleg艂o艣膰 jak 17, a przecie偶 nie sam膮 gum膮 艂owimy sandacze, no i w Polsce ci臋偶ko o 15 m g艂臋boko艣ci w rzece...

Wszystko si臋 zgadza , m贸wi臋 o ekstremalnych a raczej o bardziej niekorzystnych warunkach w kt贸rych 艂owimy . Mo偶na  kij 17 lb lekko  przeci膮偶y膰 , za艂o偶y膰 szczup艂膮 gum臋 i podbija膰 sobie " z korby" ale jak trzeba ju偶 troszk臋 agresywniej to kij kl臋knie , dlatego polecam w艂a艣nie owe 25 lb bo w dolnym c.w. r贸偶nica jest znikoma i kij fantastycznie "gada" ju偶 od 14 g g艂贸wka + guma a ci膮gnie do 40 g g艂贸wka + spora guma  a por贸wnuj膮c blanki czy te偶 kije nie jest cz艂owiek w stanie ich odr贸偶ni膰 i to jest w艂a艣nie to o co mi chodzi . W ni偶szym c.w 17 lb jest czulsza i ma lepsze w艂a艣ciwo艣ci oraz zasi臋g rzutu ale ju偶 od 18 g + g艂贸wka zdecydowanie lepsza jest 25 lb i tylko 艂owi膮cy powinien zada膰 sobie pytanie o punkt ci臋偶ko艣ci swojego 艂owienia to znaczy jakimi gramaturami 艂owi najcz臋艣ciej i taki kij wybierze .Mo偶e jest jaki艣 jeszcze blank kt贸ry temu zadaniu sprosta ale chyba ju偶 wszystkie przerzuci艂em :) no mo偶e boron 9'  20 lb pogodzi艂by te dwa blanki ale borony trzeba polubi膰 bo s膮 specyficzne a to nie ka偶demu pasuje .


U偶ytkownik mrWhite7 edytowa艂 ten post 31 marzec 2014 - 09:10


#264 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 post贸w
  • LokalizacjaHamburg
  • Imi臋:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 31 marzec 2014 - 09:15

Wszystko si臋 zgadza tylko du偶o zale偶y jeszcze od gumisia i uci膮gu. Jak zapodasz jej ( 17lb ) fatty 12 i te 30 gr to nie ma si艂y musi kl臋ka膰 bo sama guma wa偶y ponad 20 gram i dodatkowo op贸r jaki stawia w wodzie ta guma robi swoje. Wed艂ug mnie komfortowo 艂owi si臋 do 30 gram o艂owiu + standardowe gumisie sandaczowe ( np. keitech, bass assassin, twister, shaker itp. ) do 4", ale to s膮 moje odczucia. Poza tym nie zawsze podbijamy gum臋 "dwa metry", cz臋sto szuramy, sp艂awiamy... W dodatku ta 25lb nie po艣le ju偶 woblera na tak膮 odleg艂o艣膰 jak 17, a przecie偶 nie sam膮 gum膮 艂owimy sandacze, no i w Polsce ci臋偶ko o 15 m g艂臋boko艣ci w rzece...

Jest g艂臋boko ale do HH wp艂ywaj膮 statki nawet o 200 000 BRT wi臋c musi by膰 g艂臋boko .艢rednio jest to jakie艣 7-8 m :) a b臋dzie jeszcze g艂臋biej bo zamierzaj膮 pog艂臋bi膰 rzek臋



#265 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Kamil

Napisano 31 marzec 2014 - 10:06

Jest g艂臋boko ale do HH wp艂ywaj膮 statki nawet o 200 000 BRT wi臋c musi by膰 g艂臋boko .艢rednio jest to jakie艣 7-8 m :) a b臋dzie jeszcze g艂臋biej bo zamierzaj膮 pog艂臋bi膰 rzek臋

Tylko pozazdro艣ci膰 :) . U mnie na warcie do艂ek 3 m to ju偶 szczyt :( .

Wracaj膮c do tematu, wybieraj膮c si臋 na sandacze z za艂o偶eniem 艂owienia tylko na gum臋 zabieram ze sob膮 LXS70MHF. D艂ugo艣膰 robocza jest ( o ile dobrze pami臋tam ) o 35 cm kr贸tsza ni偶 w avidzie 9' i w zupe艂no艣ci mi wystarcza by gumisia podbi膰 nawet na 25 gr g艂贸wce. Zauwa偶y艂em te偶, 偶e lepiej czu膰 na kr贸tszym kiju, skupiona masa leci zdecydowanie dalej, mniej m臋czy r臋k臋, zdecydowanie lepiej zacina, jest bardziej por臋czny.



#266 OFFLINE   Obdarty

Obdarty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 post贸w
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imi臋:Kuba

Napisano 01 kwiecie艅 2014 - 09:21

Panowie a kto mo偶e powiedzie膰 o blankach fishingart? Chodzi mi o hers slr8617-2 albo blas slxf8620-2

#267 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 01 kwiecie艅 2014 - 09:26

Witam wszystkich. Do tej pory by艂em g艂贸wnie czytelnikiem forum nie udzielaj膮c si臋 , ale chcia艂bym zwr贸ci膰 si臋 o porad臋 do bardziej do艣wiadczonych koleg贸w. Nosz臋 si臋 z zamiarem z艂o偶enia swojego 1 kija w pracowni. Czytaj膮c r贸偶ne w膮tki zauwa偶y艂em 偶e wielu z was ma nawet po kilka takich w臋dek. Jestem do艣wiadczonym spiningista i 艂owie z brzegu a moim 艂owiskiem jest Wis艂a tu偶 powy偶ej Warszawy. U偶ywam prawie wy艂膮cznie gumowych przyn臋t 3-4 " na g艂贸wkach od 8 do 25 czasem 30 gram. Zd膮偶y si臋 jakie艣 wahad艂o w tej wadze czy wir贸wki 4 albo wobler. Moim g艂贸wnym celem jest sandacz ale cz臋stym przy艂owem jest szczupak czasem trafia si臋 niedu偶y sumek do metra. Zrobi艂em ma艂e rozeznanie i w oko wpad艂y mi nast臋puj膮ce blanki:
- lamiglas hmg 1052 mt
- phoenix pst 895-2
- st.croix 3sc90mhf2 avid
Kt贸ry z nich najlepiej by si臋 spisa艂 i czy te 2 s艂absze blanki mo偶na troch臋 przeci膮偶yc i czy lamiglasnie bedzie za mocny do dolnego przedzia艂u przyn臋t?
Prosz臋 o opinie i porady, mo偶e kto艣 ma kije ukrecone na tych blankach. Dzi臋ki i pozdrawiam.

Je艣li d艂ugo艣c 2,6m nie dyskwalifikuje ,to ciekawym rozwi膮zaniem wydaje sie byc Batonowy HS1023F , ale ten opisywany jako 20lb i 42g c/w .Szyt do艣c finezyjny aby 艂owic stosunkowo lekkimi wabiami, z mocnym dolnikiem pozwalaj膮cym dac w z臋by ze znacznej odleg艂o艣ci.Na dolnej wi艣le przy podniesionym stanie wody komfortowo podpija艂 z kija jak i z korby 35g+4". To wszystko przy r贸wnomiernym ugi臋ciu i bez obaw o spady ,bo dolnik wydajesi臋 pracowac w niesko艅czono艣c.Cenowo konkurencyjny do wspomnianych Elitek ,kt贸re de偶 s膮 艣wietna ale moim zdaniem mniej wybaczaj膮 b艂臋dy podczas holu.



#268 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa, Choszcz贸wka
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 01 kwiecie艅 2014 - 09:35

Panowie a kto mo偶e powiedzie膰 o blankach fishingart? Chodzi mi o hers slr8617-2 albo blas slxf8620-2

 

Odpowiem w 1/4-1/2 ;) , a mianowicie: je偶eli Blaas SLXF8620-2 jest podobny do SLXF8020-2, to nada si臋 wy艣mienicie. Pare dni temu takiego 2,40 wzi膮艂em na wod臋 w celu sprawdzenia s艂uszno艣ci koncepcji (kij na gumy na g艂贸wkach 20+). Nie wzi膮艂em wprawdzie g艂贸wek ci臋偶szych, ni偶 20g, ale czu膰 by艂o wyra藕nie, 偶e badyl jeszcze 艂adnych par臋 gram贸w ponad 20 poci膮gnie bez zaj膮knienia. 2,60, zapewne gn膮c si臋 troch臋 g艂臋biej, powinien te偶 da膰 rad臋 bez problemu. 



#269 OFFLINE   Obdarty

Obdarty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 post贸w
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imi臋:Kuba

Napisano 01 kwiecie艅 2014 - 10:38

Tak na szybko rzuci艂em okiem na te batsony i blank do 20 lb jest do 28 g a ten do 42 to 25 i to o ten drugi chodzi?

#270 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 post贸w

Napisano 01 kwiecie艅 2014 - 10:48

Ja na pomorskiej Wi艣le u偶ywam wspominanego wcze艣niej seryjnego Avida 86MHF-2. Kij do 28g, pozwalaj膮cy go lekko przeci膮偶y膰. Wg mnie komfortowo podbija do 30-32g + 3" guma.

 

Je艣li planujesz sk艂adac kij w pracowni, to warto raczej pojecha膰 tam, pomaca膰 r贸偶ne blaniki, pogada膰 z rodbuilderami i na pewno dobior膮 Ci odpowiedni zestaw do Twoich potrzeb.



#271 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 post贸w

Napisano 01 kwiecie艅 2014 - 10:49

Witam

Nie wiem w jakiej kwocie chcesz si臋 zmie艣ci膰.

Warto zerkn膮膰 na blanki Hers lub Vegter Boron



#272 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Szymon

Napisano 01 kwiecie艅 2014 - 11:01

Hehe, pytanie o trzy blanki a za moment 艣mietnik i 20 innych do wyboru - uroki internetu...

#273 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 01 kwiecie艅 2014 - 11:52

Tak na szybko rzuci艂em okiem na te batsony i blank do 20 lb jest do 28 g a ten do 42 to 25 i to o ten drugi chodzi?

Tak o ten drugi



#274 OFFLINE   Obdarty

Obdarty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 post贸w
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imi臋:Kuba

Napisano 01 kwiecie艅 2014 - 11:58

W艂a艣nie nad hersem my艣l臋 ale z tego co wiem 偶eby obejrze膰 i pomaca膰 to Krak贸w albo Gdynia bo w Warszawie nie widzia艂em a tu mam bliziutko. A w ciemno na pewno nie kupi臋 dlatego my艣l臋 tez nad stc elite 8,6 17 lb a gotowca mo偶na obejrze膰 w corona fishing. Ale powoli zaczynam mie膰 m臋tlik i pewnie i tak jak膮艣 pracownie musz臋 odwiedzi膰 偶eby wreszcie zdecydowa膰.

#275 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 post贸w
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 01 kwiecie艅 2014 - 12:58

W艂a艣nie nad hersem my艣l臋 ale z tego co wiem 偶eby obejrze膰 i pomaca膰 to Krak贸w albo Gdynia bo w Warszawie nie widzia艂em a tu mam bliziutko. A w ciemno na pewno nie kupi臋 dlatego my艣l臋 tez nad stc elite 8,6 17 lb a gotowca mo偶na obejrze膰 w corona fishing. Ale powoli zaczynam mie膰 m臋tlik i pewnie i tak jak膮艣 pracownie musz臋 odwiedzi膰 偶eby wreszcie zdecydowa膰.

 

Radom jeszcze

http://handmaderods....9-12-31-50/hers



#276 OFFLINE   Obdarty

Obdarty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 post贸w
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imi臋:Kuba

Napisano 01 kwiecie艅 2014 - 13:13

To bli偶ej ni偶 ale te偶 kawa艂ek ale jak nie zobacz臋 nie b臋d臋 wiedzia艂. Wi臋c pewnie czeka mnie podr贸偶 ale pewnie najpierw poodwiedzam te bli偶sze .

#277 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 01 kwiecie艅 2014 - 16:24

Pierwszego z wymienianych przez Ciebie blank贸w nie znam ale pozosta艂e dwa jako tako i mimo i偶 s膮 dobrymi "narz臋dziami' szukam dalej.

U mnie troszk臋 p艂ycej ni偶 na Twoich rewirach ale nurt  wi臋kszy wi臋c w gruncie rzeczy podobne obci膮偶enia.

Zdecydowa艂em si臋 na NFC ST 905-2(IM) i mo偶e warto by艣 si臋 i tej konstrukcji przygl膮dn膮艂, cho膰 powiem szczerze, 偶e nawet d艂ugotrwa艂e ci膮gni臋cie w膮tku w kt贸rym wypowiadaj膮 si臋 w臋dkarze posiadaj膮cy do艣wiadczenia z kijami o kt贸re pytasz daj膮 tylko bardzo og贸lne informacje, kt贸re zazwyczaj potwierdzaj膮 jedynie spektrum mo偶liwych do poprowadzenia przyn臋t. Jest ma艂e prawdopodobie艅stwo aby艣 za pierwszym strza艂em trafi艂 na to czego oczekujesz cho膰 nie jest to nie mo偶liwe oczywi艣cie.

Dowodem na t臋 tez臋 jest gie艂da, przez kt贸r膮 przewalaj膮 si臋 dobre lecz w czym艣 nie pasuj膮ce kije i nie chodzi tu o estetyczne doznania ;)



#278 OFFLINE   Obdarty

Obdarty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 post贸w
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imi臋:Kuba

Napisano 01 kwiecie艅 2014 - 16:40

Domy艣lam si臋 i nie oczekuje wcale 偶e kto艣 mnie tu o艣wieci czy poka偶e z艂oty 艣rodek. Po prostu chce mie膰 szanse na to 偶e nie b臋dzie to strza艂 w ciemno. A dzi臋ki temu b臋d臋 mia艂 w czym wybiera膰 i jako艣 si臋 zdecydowa膰, wiec i tak dzi臋ki za pomoc wszystkim.

U偶ytkownik Obdarty edytowa艂 ten post 01 kwiecie艅 2014 - 16:45


#279 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 01 kwiecie艅 2014 - 17:23

A,- to wszystko ok  :) powodzenia ;)



#280 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 post贸w

Napisano 15 czerwiec 2014 - 19:35

Szukam 2-cze艣ciowego blanku do zbudowania kija na pomorsk膮 Wis艂臋 jako uniwersa艂 z brzegu. Blank o d艂ugo艣ci 255-275cm. Kij g艂贸wnie pod sandacza, do g艂贸wek w zakresie 10-30g+guma 3-4". Cz臋sty przy艂贸w na Wi艣le w postaci z臋batego. Od czasu do czasu bole艅 ;) Tak wi臋c, jak wida膰, ma by膰 uniwersa艂 ;)

Kijek ma by膰 w zast臋pstwie StC AVS86MHF2, kt贸rego chc臋 sprzeda膰.

Zainteresowa艂 mnie model Phenixa PST895-2. U偶ywa go mo偶e kto艣? Jaki jest realny zakres c.w. dla niego w lekkim uzbrojeniu? Da rade komfortowo podbija膰 nim g艂贸wki 30g + guma?

Dzi臋ki za wszelkie info.





R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: blank, sandacz