Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery z Bielska

woblery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3679 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 styczeń 2014 - 02:34

(...) pomysł jest godny patentu.(...)

Wolę się dzielić, niż bronić patentów. Patenty są pożywką korporacji, duszą inicjatywę, przedsiębiorczość, stanowią podstawę zachłanności pozycjonowanych na konsumpcję i wyzutych z sumienia garstki ludzi, pragnących być panami całej reszty świata. Gdybym mógł, chroniłbym znak towarowy (nazwę wytwórcy towarów czy usług) i nic więcej. Opatentowanie kształtu smartphone'a (Apple), poczynania Big Farmy czy próba opatentowania części genu świni przez Monsanto to tylko drobne przykłady tej gangreny. 

Jestem przeciwnikiem patentów.

Jestem ich wrogiem.

I nie chcę być bogaty B)

Dlatego z przyjemnością będę się dzielił pomysłami i największą radość mam i będę miał, gdy ktoś z nich skorzysta. Również w celach zarobkowych :)

Jak wielu bezinteresownych pomysłodawców wcześniej.

I - mam nadzieję - wielu w przyszłości...


  • slawito, Zwierzu i rybson lubią to

#1102 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Napisano 04 styczeń 2014 - 15:24

Pomysł mega :) Można sobie dobrać pracę i "pływalność" woblera nad wodą i dostosować się do warunków :)



#1103 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 04 styczeń 2014 - 15:37

Ja wymyśliłem kiedyś sposób z drucikiem u dolu wobka, na ktorym można zacisnąć dowolnego rozmiaru srucine w dowolnym miejscu :)
Pomysły działają tak samo w praktyce a są pomysłami dwóch różnych rzemieślników :D

#1104 OFFLINE   maciek17_mi

maciek17_mi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów

Napisano 05 styczeń 2014 - 21:33

Myslałem że w woblerach już nie da sie niczego nowego wymyslić a jednak :) Bardzo ciekawy pomysł z tą ''drabinką''.



#1105 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 styczeń 2014 - 03:05

Myslałem że w woblerach już nie da sie niczego nowego wymyslić a jednak :) Bardzo ciekawy pomysł z tą ''drabinką''.

Można można! Niedługo coś, taki dodatek specjalny ;)

Plotki, jakoby był to koniec pomysłów uważam za mocno przesadzone :P



#1106 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 styczeń 2014 - 18:38

Kleszczyki chirurgiczne.

Zwykle używamy ich do wyczepiania ryb, nie zastanawiając się nad ich budową. Co najwyżej, że są proste lub wygięte. Dziś pragnę przybliżyć jeszcze jedną, przydatną ich cechę. 

Zacznę jednak od nazewnictwa. 

Klemy naczyniowe i jelitowe sobie darujemy :) i przejdziemy do częściej stosowanych kleszczyków. Zwykle są to "Peany". Nie "na cześć", tylko kleszczyki nazwane tak od nazwiska chirurga - twórcy (pomysłodawcy) tych kleszczy. (Nazwy innych kleszczyków mają podobne pochodzenie.) Peany są względnie tanie i dostępne w sklepach wędkarskich jako tzw kleszczyki do wypinania ryb. 

https://www.google.p...AQ&ved=0CEcQsAQ

Zbliżone do nich są kleszczyki typu "Kocher". Różnią się głównie tym, że posiadają na końcu 3 wyraźne ząbki.

https://www.google.p...=2&ved=0CDYQsAQ

Załączony plik  IMGP6763.JPG   17,5 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  IMGP6764.JPG   16,75 KB   17 Ilość pobrań

Tą budowę można wykorzystać do bardzo sprawnego zakładania kółeczek łącznikowych na kotwiczki i zbrojenia woblerów (blach i t. p.) Szczegóły na kolejnych zdjęciach:

Załączony plik  IMGP6759.JPG   16,52 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  IMGP6760.JPG   22,11 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  IMGP6761.JPG   21,67 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  IMGP6762.JPG   18,93 KB   17 Ilość pobrań

Warto wiedzieć jeszcze, że obok kleszczyków są również imadła chirurgiczne: 

https://www.google.p...=2&ved=0CDAQsAQ

Imadła znajdą zastosowanie przy precyzyjnych pracach, gdy trzeba przytrzymać w sposób pewny niewielki detal.

 


  • Dienekes i Krystekwolf lubią to

#1107 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 06 styczeń 2014 - 19:11

Januszu,te Kocher-y istnieją jeszcze w postaci pęsety ,i właśnie w tej postaci łatwiej rozwiera się kółka łącznikowe.Wersję "nożyczkową" używam jako narzędzie dwu funkcyjne  nad wodą,tzn szczypce do wyciągania haków/kotwic i do zmiany kółek łącznikowych/kotwic przy przynętach. :)



#1108 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 07 styczeń 2014 - 11:27

Są też tacy co przewrowadzają nimi regulację woblerów, ale mi się średnio sprawdzają w tym zakresie, wolę krótkie małe szczypce ;).

Ps. fajnie tu zajrzeć Janusz bo często można  się dowiedzieć czegoś ciekawego.

Pozdrawiam

Marcin


  • woblery z Bielska lubi to

#1109 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 08 styczeń 2014 - 18:50

dziś dotarła do mnie nagroda, no w sumie nagrody, 3 :)  kiełb wampir, niebieska piąteczka, i coś dużego kalibru, ehhh gdzie ten maj :huh:   Dziękuje bardzo B)



#1110 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 08 styczeń 2014 - 22:27

Michale, niech Ci służą :)

 

Liczę na kolejne zdjęcia. Konkurs trwa... ;)



#1111 OFFLINE   bertold12

bertold12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 10:01

Janusz co tu tak cicho u ciebie żadnych nowinek :(



#1112 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 styczeń 2014 - 11:54

Cóż...

Zmiana technologii. Część będzie piankowych, przy zachowaniu identycznego wykończenia. Chciałem to zrobić bardzo porządnie (nadal tak chcę :lol:), więc każdy model dopieszczałem na maksa. Połówki form pod wzorniki zrobione, pozalewałem całość, podgrzałem żywicę aby być pewnym całkowitego odgazowania (trwałość) i w efekcie cztery formy "matki" udało mi się tak skutecznie stworzyć, że powstały monolity. Nie do rozformowania :(

Musiało dojść do reakcji egzotermicznej. Trudno. Nie jest to mój "pierwszy raz". Z tym, że nie robiąc czegoś dłuższy czas, pewne sprawy umykają. Zastosowałem inną niż wcześniej żywicę, budując połówki form było wszystko w jak najlepszym porządku, a na koniec taka kicha... Jakieś 40-50 godzin w plecy :)

Do tego zwykłe zamówienia, które są "na wczoraj" i nawet nie zdążyłem pożegnalnych fotek pstryknąć. 

To i cisza...

Żeby nie zapeszyć, mam nadzieję początkiem przyszłego tygodnia bardziej intensywnie wrócić do swojego wątku.

Pozdrawiam.

Janusz



#1113 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 12 styczeń 2014 - 01:40

Żeby nie było, że żadnych nowinek :)

Po różnych kombinacjach z linią boczną, wreszcie jestem zadowolony. Tak będzie wyglądać w woblerach ALU:

Załączony plik  IMGP6791.JPG   48,25 KB   27 Ilość pobrań



#1114 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 12 styczeń 2014 - 01:43

Nie śpimy, dłubiemy, ja też nad formami siedzę. Fajna łuseczka lubię taki wzór, ale że Wam się chce pakować je w te sreberka... ;p


  • guciolucky lubi to

#1115 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 13 styczeń 2014 - 22:27

Nie śpimy, dłubiemy, ja też nad formami siedzę. Fajna łuseczka lubię taki wzór, ale że Wam się chce pakować je w te sreberka... ;p

Piotrek, to nie my!

Nie wiedziałeś?!

To świstaki siedzą i zawijają woblerki w te sreberka :ph34r:



#1116 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 14 styczeń 2014 - 21:51

Panowie przestańcie spamować w wątku Janusza . Jutro będziecie mieli możliwość babrania się w tym błocie ( w innym dziale ) a na dzień dzisiejszy proszę o wstrzemięźliwość .  Pozdrawiam serdecznie , Paweł B .



#1117 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 15 styczeń 2014 - 08:31

Zgodnie z zapowiedzią Pawła dyskusja dotycząca podpisu zostałą wydzielona do osobnego tematu - link do tematu:

Dyskusja o podpisach

W tym wątku proszę już powstrzymać się od komentarzy, nich pozostanie wątkiem dotyczącym przynęt i pomysłów Janusza.



#1118 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 styczeń 2014 - 11:56

Żeby nie było, że żadnych nowinek :)

Po różnych kombinacjach z linią boczną, wreszcie jestem zadowolony. Tak będzie wyglądać w woblerach ALU:

attachicon.gifIMGP6791.JPG

 

Panie Januszu, nie marszczą się Panu woblery po jakimś czasie jak oklejane są dookoła folią ? (u mnie taki efekt powstał kiedyś)


Użytkownik tomasxt edytował ten post 15 styczeń 2014 - 11:56


#1119 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 15 styczeń 2014 - 12:14

Januszu, bez "panie", bardzo proszę :)

Nalegam! :D

 

Nie, nie "marszczy" mi się. Może dłonie, jak za długo się moczę ( ;) ), ale poważnie - na woblerach nigdy mi taki efekt nie powstał. Nigdy też nie miałem żadnego sygnału od klientów, by coś takiego się wydarzyło. Moje podejrzenia co do możliwości powstania "zmarszczenia się" folii kierują się w kierunku nie do końca dokładnego zabezpieczenia drewna (zgaduję - lipy?) Capon'em. A może drewno było jeszcze nie wysezonowane? Także ilość warstw zewnętrznych lakieru, podejrzewam iż nie przekroczyła czterech? Lakier daje bardzo cienkie powłoki i jednak potrzeba większej ich ilości, by osiągnąć trwały efekt. Zabezpieczając kilkoma warstwami żywicy osiągam fajny efekt wizualny, ale najważniejszy jednak jest efekt trwałości. Polecam Ci dalsze eksperymenty. Chyba, że chcesz trwale zrezygnować z folii ALU :)  



#1120 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 15 styczeń 2014 - 12:18

Woblery z Bielska:

Załączony plik  IMGP6794.JPG   78,58 KB   28 Ilość pobrańZałączony plik  IMGP6798.JPG   88,9 KB   23 Ilość pobrań







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: woblery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych