Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Krakowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8274 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 14 lipiec 2014 - 08:32

hm...a widziałeś działaczy  z PZW i jaka jest ich średnia wieku.....więc myślę że znasz odpowiedź



#502 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 08:45

C&R na Wiśle? Poprawiliście mi humor z rana. Oni nie są w stanie wprowdzić limitów ilościowych drapieżników na Wiśle, nie są w stanie raz na tydzien przeprowadzić kontroli a chcecie aby wprowadzili C&R? 2 sumy rocznie, 4 sandacze, 4 bolenie, 2 szczupaki i to jeszcze w wymiarze handlowym. Górne widełki, częste kontrole i jesteśmy w Europie.



#503 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 14 lipiec 2014 - 10:59

Idealnie byłoby gdyby powiedzmy od Kościuszki do Dąbia Wisła miała status CR. Czy to bardzo trudne do wprowadzenia?

 

Jasne że jest, jak tylko ta woda przestanie należeć do PZW albo wymrze obecna ekipa i pewnie jeszcze ze dwie kolejne  ;) 

Jak na bodaj 40km Szreniawy chłopaki chcieli 4km zrobić C&R to opór był potężny, a po roku czy dwóch przywrócono możliwość zabierania ryb.

Przez chwilę wolno było trollingować w okręgu, ale działaczom to przeszkadzało - zabronili, wolno było łowić z pontonu np na Zesławicach, zabronili (przy czym widziałem tam może 2-3 razy kogoś z gumiakiem - ale miejscowych działaczy bolało że ktoś im może sandacze wyłowić - bo jak zaczynają brać to oni zaczynają mieszkać na grobli). Jak jeszcze płaciłem składki to wprowadzili zakaz nocnego spinningowania ... z łodzi. Przy czym opowiadali brednie o przepisach wodnych, albo że z łodzi można kłusować a oni biedni nie mają środków pływających żeby kontrolować etc.

Jestem przekonany że kwestie są dwie, raz że żal dupę ściska jak widzą "bogacza" z łodzią/pontonem z silnikiem, a dwa dziadki dbają o swoje miejscówki - żeby mieć jak najmniejszą konkurencje. I to im się udaje. Jeżdżę 700km na morze albo po kilkaset do innych okręgów.


  • krakus i slav lubią to

#504 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 14 lipiec 2014 - 11:11

,, Jak na bodaj 40km Szreniawy chłopaki chcieli 4km zrobić C&R to opór był potężny, a po roku czy dwóch przywrócono możliwość zabierania ryb ''

oj była betonira z solidnym betonem, który sie do tej pory wylewa :bighair:



#505 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 14 lipiec 2014 - 13:00

 

Jestem przekonany że kwestie są dwie, raz że żal dupę ściska jak widzą "bogacza" z łodzią/pontonem z silnikiem, a dwa dziadki dbają o swoje miejscówki - żeby mieć jak najmniejszą konkurencje. I to im się udaje. Jeżdżę 700km na morze albo po kilkaset do innych okręgów.

Musisz jakoś popaprać ponton żeby na 'bogato' nie wyglądał :) 

Za 10 lat beton wymrze i ryby razem z nim.. zniesienia CR na Szreniawie nie potrafię zrozumieć.



#506 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 14 lipiec 2014 - 13:26

Ale mój ponton już wygląda bidnie - to stary połatany phoenix 10ft. Do tego miałem stary silnik z wyglądu wart nie więcej niż cena złomu, jak sobie zmieniłem na coś bardziej współczesnego to akurat zmienili przepisy i ani troll, ani nocny spinn, ani wiosną.

Na Zesławicach jak przyjechał jakiś wędkarz z pontonem to się straszaki społecznie pokazały z lepszej strony, leciały chu.. i inne narządy, chcieli chłopa bić albo ukarać. A później załatwili sobie zakaz połowu z łodzi.

Zniesienie CR na Szreniawie to konsekwencja polityki okregu. Chodzi o to by zadowoleni byli ci co chodzą na posiadówki do koła, a wiadomo że jak ktoś tyra od poniedziałku do piątku, w sobote ma zajęcia domowe/rodzinne to oleje wizytę PanieKolego w związku i pójdzie na ryby. (pozdrawiam miłośników napojów wysokoprocentowych z koła nad zalewem w NH - jak tam bywałem w poniedziałki to trzeźwe były może ze dwie osoby z towarzystwa...).

Oni pyszczą i im się należy, i żeby karpi walić jak najwięcej i od razu duże. Wtedy można połowić choć przez tydzień. Jak im kiedyś powiedziałem żeby te karpie dawali w reklamówkach przy opłacaniu składek to myślałem że mnie dziadki zamordują wzrokiem. Teraz ich rozumiem, jak pracujesz to nie będziesz codziennie na łowisku po karpie, więc im się szybciej karta zwróci ;)



#507 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1307 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 14 lipiec 2014 - 17:20

Panowie prędzej Polska zdobędzie złoto na mundialu, albo Kaczyński w rękę Tuska pocałuje, niż choćby kilometrowy odcinek C&R na Wiśle powstanie.

Jak w Wiśle wszystko wyłowią, łącznie z żabami, to po 10 latach zaświta dopiero pomysł w głowach działaczy PZW by "może coś zmienić"



#508 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 14 lipiec 2014 - 21:50

To może jeszcze wprowadzimy zakaz powodzi na tym odcinku :rolleyes: C&R + zakaz powodzi = ekstaza :lol:



#509 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 15 lipiec 2014 - 06:19

Na tym odcinku praktycznie nie występują powodzie bo jest obwałowany i uregulowany. Z punktu widzenia tarlisk to powodzie są najlepszym co może się zdarzyć wiosną. Tak czy siak nie wierzę że w najbliższej dziesięciolatce powstanie jakiś kawałek C&R wisły, może za kilka lat pojawią się licencje C&R - ale raczej nie dniówki dla niezrzeszonych. Kasa na związek jest ważniejsza.

A czy byłaby ekstaza ? Gdyby łowisko było pilnowane i rybne (bo teraz nie jest) to kto wie, może byśmy mieli poza anglojęzycznymi turystami piwnymi, także turystów wędkarskich.



#510 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1424 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 lipiec 2014 - 09:41

 

A czy byłaby ekstaza ? Gdyby łowisko było pilnowane i rybne (bo teraz nie jest) to kto wie, może byśmy mieli poza anglojęzycznymi turystami piwnymi, także turystów wędkarskich.

 

Ekstaza na pewno by była tak jak jest na odcinku specjalnym w Tylmanowej na Dunajcu. Jadąc tam na ryby człowiek wie że coś złowi, pytanie tylko ile i jakie duże.... 



#511 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 11:18

No i jak? Ponarzekali już? Wybaczcie ale to już trochę nudne.

Był ktoś na rybach?



#512 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1424 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 lipiec 2014 - 14:32

Ja byłem :) w niedziele jeden boleń za 3 godziny czesania, woda brudna.  Dzisiaj woda lepsza to zaczeli kombinowac na stopniu i d.u..a blada, ale miałem jednego ładnego :angry:



#513 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 14:36

Ja z wieczorka za sumkiem wyskoczę.

W Krakowie dolało ale mam nadzieję, że mi jakieś trawska nie będą płynąć.

Jaszcze tylko u rodziców kolorek pierdyknę po pracy w przedpokoju i korytarzu i do boju :)



#514 OFFLINE   donkicha

donkicha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 lipiec 2014 - 15:24

Panowie jaka woda (kolor) ???

:)



#515 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 lipiec 2014 - 15:56

Jak zawsze woda koloru brąz :P

#516 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 16 lipiec 2014 - 07:14

Wczoraj poniżej przewozu woda lekko przybrudzona, ale jak najbardziej do łowienia. Jednak na 3h czesania tylko 1 niecelny atak bolka, od strony działek za to jakis szefu złowił coś ładnego (boleń albo sandacz), rybka pięknie wróciła do wody :)



#517 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 07:30

Woda wczoraj dalej podniesiona, ale w miarę czysta. Tzn trącona, ale bez traw itp. paści. Miał być sumek, ale na wieczór ledwo żyłem i odpuściłem. Wziołem średni spinning na "cokolwiek" i pośmigałem 2 h do 23.00. Miejsce dobre bo sporo białorybu się tam od nurtu chowa, ale ani brania ani widoku drapieża. Coć sporo niżej tylko raz kłapneło i tyle.



#518 OFFLINE   tommik

tommik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 16 lipiec 2014 - 17:05

Byłem wczoraj pod wieczór, 3   małe bolenie,  nawet się nie zbliżały do forumowego minimum.

Generalnie woda mocno "żyła" ale nie udało mi  się wstrzelić w gusta.



#519 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1515 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 20:43

noto woda wraca do swojego stanu a dużo jeszcze podniesiona by przejść z wyspy na wyspe poniżej zakazu?



#520 OFFLINE   bodzio0711

bodzio0711

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaKRAKÓW

Napisano 17 lipiec 2014 - 12:11

Dobra jadę właśnie grzmi ale jadę dostałem własnie cztery nowe smużaki jadę popróbować




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych