Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Krakowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8051 odpowiedzi w tym temacie

#7701 OFFLINE   Tommy100

Tommy100

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 styczeń 2024 - 21:39

Poczekaj mają 2 tyg na odpowiedz

#7702 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 30 styczeń 2024 - 22:28

Jeszcze tylko dwa dni i ukaże się nowa porcja narzekania na pzw. Rozdział pt. "Pstrąg".
😀
  • cys82, sero1975 i Tommy100 lubią to

#7703 OFFLINE   barti92

barti92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 31 styczeń 2024 - 10:36

A propos pism do urzędów i wód w okolicach Krakowa, napisałem do osoby "kontaktowej" ze strony/inwestycji http://wisla-sola-skawa.pl/, żeby sprawdzić czy są dostępne jakiekolwiek dane z "urządzeń monitorujących przepławki". Jak tylko dostanę odpowiedź, dam znać.


  • PePe. i Tommy100 lubią to

#7704 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 31 styczeń 2024 - 19:13

Raba miała w przeszłości swój epizod zarybieniowy głowacicą !

W tamtym okresie baza pokarmowa tj. świnki, klenie, jelce, ukleje, występowały powszechnie i licznie. Pomimo  optymalnych warunków  pokarmowych nasze nadzieje i marzenia związane z wprowadzeniem  tej ryby do ekosystemu zakończyły się klapą.. (Podobnie jak to miało miejsce z trocią w zbiorniku Czorsztyńskim). Tak więc "papu" to nie wszystko. Ważniejsze są fizyko - chemiczne właściwości danej wody.

https://namuche.pl/images/PL/PL02.pdf

 

P&L 2/93 strona 19 o głowacicy w Rabie.


  • Lepton i tadekb lubią to

#7705 OFFLINE   Ruki

Ruki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 styczeń 2024 - 22:23

Jeszcze tylko dwa dni i ukaże się nowa porcja narzekania na pzw. Rozdział pt. "Pstrąg".

Narzekania już są, na zakaz zabierania... :D


  • Umbra lubi to

#7706 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1478 postów

Napisano 01 luty 2024 - 07:10

Zakaz zabierania bardzo dobrze bo juz niektórzy i tak niemieli juz by czego zabrać.Ale co to zmieni skoro zaden pan niebedzie miał ochoty raz na jakiś czas pokazać swoja obecnosć ze jest nad woda by skontrolować.A kłusownikom to bardzo pasuje.Ale oby było lepiej.

#7707 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 luty 2024 - 19:13

Ja pierdziele ale tu żałoba :) był ktoś na Szreniawie, Dłubni, Rabie ? okonie na Kryspinowie czy Bagrach też nie biorą ?

#7708 OFFLINE   Esioslaw

Esioslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 luty 2024 - 21:34

Siema. Wczoraj byłem na Szreniawie, ku mojemu zaskoczeniu na zero ale woda jeszcze nie ta, po tych deszczach i roztopach tydzień temu jak zerklem była wysoka, teraz się czyści i Ryba w ten dzień byla nie aktywna
Dziś mnie poniosło na Dunajec na nową wode o której się tyłe mówi że można połowić wiec mówię trzeba explorowac. Od samej Góry poniżej jeziora wbijam na metę a tam chyba
z 10 osób biczuje wode jak na zawodach, myślę sobie szukam dalej spokojnych miejsc. Byłem na kilku metach ale nic. Woda lodowata i niewłaściwe ubranie szybko mnie przegoniły trzeba będzie kupić porządne spiochy i buty do brdzenia.
"Pepe " tobie się udało połowić. Gratulacje Z czasem poznam rewiry to wyniki też będą.

#7709 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1478 postów

Napisano 02 luty 2024 - 21:35

Raba jeszcze pewnie spi a od znajomego mam info ze na jednej podkrakowskiej rzeczce padło kilka kropków w tym3sztuki powyzej 30cm.Wiec wyniki niesa spektakularne ale cos tam jeszcze zostało.Tymbardziej ze nasze wody niesa zbytnio rybne w wieksze sztuki nieliczac raby ,która pewnie tez mocno ucierpiała przez zime i naloty kormoranów których coraz wiecej.

#7710 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 luty 2024 - 21:49

Esioslaw meta pod jeziorem jest mega popularna bo wygodna, jest wygodny parking sklep pod nosem a jak pada to drewniana wiata też się znajdzie na przeczekanie, ja omijam to miejsce szerokim łukiem i jeżdżę w mniej komfortowe miejsca :) ale jak wychodzisz sobie mety to będziesz częściej tam zaglądał, tak było ze mną a co do ciuchów to nie ma zmiłuj bo wieszkosc czasu stoisz w wodzie :)

#7711 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 02 luty 2024 - 22:29

Siema. Wczoraj byłem na Szreniawie,

 

Jest cos takiego w tej rzece, że mimo iż z roku na rok jest gorzej to ciągnie nad nią. Ja jeszcze "załapałem się " na rybne lata kończące się powoli około 20 lat temu. Mimo kilkunastometrowych butelkowych zatorów, pustych opakowaniach po "glizdach" na każdej lepszej miejscówce , to właściwie jeździło się po pewna rybę. Głębokie miejsca , tajemnicza mętna woda, mnóstwo zatopionych drzew, młyny powodowały , że w każdy następny poniedziałek planowało się weekendowy wypad na ryby. Zawsze łowiłem na woblery, zwykle Krakuski. Pstrągi obżarte kiełżami, które oblepiały dno i zatopione gałęzie. Nie były pięknie wybarwione, takie "srebrniaki", z krótkimi pyskami, ale duuuże. I ta rzeka mimo iż bez naturalnego tarła, trochę na siłę, zrobiona pstrągową woda jakoś broniła się mimo okresowych zatruć wczesnowiosennych najazdów pstragarzy, szczególnie na wolniejszych odcinkach np. powyżej młyna w Niedźwiedziu. Niestety przegrała tą walkę i obawiam się, że juz nie odrodzi się. Kiełża nie ma. Pstragi nie maja co jeść. Woda stanie się jaziowo - szczupakowym ciekiem, a pstragi pazostaną tylko w naszej pamięci.


  • strary lubi to

#7712 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 03 luty 2024 - 00:25

A niechby tam! Dawać te jazony po 2 kilo i opasłe - szczupłe! Byle w ilości tych pstrągów.
Szreniawa naturalnie pstragowa nie była i obecność łososiowatych wynika z dawnej, powszechnej wśród ziemiaństwa, mody na ten gatunek.
Coś jak pawie na podwórku.
Tylko niech COŚ będzie.

#7713 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 03 luty 2024 - 01:00

Brat kupił dwa młyny - nad Dłubnią i nad Szreniawą.

Z wędkarstwem nie ma nic wspólnego.

Wymyślił, że kupi małe pstrągi (potokowe) - kilkaset palczaków, żeby "ożywić" rzekę :)

 

Teoretycznie jest to nielegalne, ale ja mu w tych zamiarach kibicuję :)



#7714 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 luty 2024 - 08:20

I dobrze zrobi tylko niech wie że to pójdzie na konto PZW :) a co do legalności to legalnie możemy tylko opłacać kartę i nic nie łowić bo rzeki prawie puste.

#7715 OFFLINE   Tommy100

Tommy100

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 luty 2024 - 19:09

Bylem na rozpoczęciu sezonu pstragowego z Pawlem Fischaserem. Trafiłem na małego perłowego Ripperka 3,5 cm Minimaster przepięknego dzikusa. 100% natural pięknie wybarwionego. Polowa Krakowa dałaby się za takiego pokroić.

Chyba największy jaki pływa w tych ciurkach. Brania były dość słabe. Rano intensywne później znikome. Coś tam jeszcze dolowilismy ale bez szału. Kiedyś dużo uganialem się po tych ciurkach. Wczoraj też wyskoczyłem na półtorej godzinki. Pare branek i też całkiem niezłego zaciąłem ale nie dał się wyholować. Wszystko u nas co ma 30 cm to bydlę:)
.
  • jerzy6 i mayou lubią to

#7716 OFFLINE   Tommy100

Tommy100

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 luty 2024 - 20:20

Tutaj fota. Nie jakis kolos ale na nasze realia pstrązkow po 15 cm to byk 😀

Załączone pliki



#7717 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 04 luty 2024 - 20:47

Piękny! Potfur!

 

Ciekawe, czy dziurka na grzbiecie to od kormoraniego dzioba?



#7718 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 04 luty 2024 - 20:58

Natknąłem się na taki apel i opis pstrągowych rzek:

 

https://wedkarskiewa...8/09/12/apel-2/



#7719 OFFLINE   lolpol123

lolpol123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 04 luty 2024 - 22:06

Kurde ja na Wiśle jeszcze nie złapałem w tym sezonie :( chyba kormorany zrobiły robotę . 1 lutego z 10 osób było i wiem tylko o takim 33 cm , jak na tyle osób to mega słabo ale może jeszcze odpalą

Wysłane z mojego motorola edge 40 przy użyciu Tapatal

Użytkownik lolpol123 edytował ten post 04 luty 2024 - 22:07


#7720 OFFLINE   Tommy100

Tommy100

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 luty 2024 - 23:49

Hehe Pezet to dawny apel Adama Kozlowskiego...same mądre rzeczy pisał. Gdyby to wtedy wprowadzili dzis bylyby może jakies sensowne ryby.

No ale w tym roku jest calkowity no kill na psztronga; bo pare osob sie wkurzylo i Pawel Chodkiewicz chodzil po kolach i to zalatwil. Nie wolno zabierać pstrąga w ogole. Przejrzeli na oczy że to jest mus niestety a nie jakieś fanaberie.

Ta dziurka na grzbiecie wygladala jak od jakiegos dzioba. Moze to wydra ?