Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

X-RODS - pracownia rodbuildingowa

rodbuilding pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
617 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 wrzesień 2009 - 16:01

I chyba pobicia rekordu świata w rzucie dwuręcznym spinningiem... bo z tego co pamiętam to tylko skromne 119m...

#242 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 03 wrzesień 2009 - 16:07

I chyba pobicia rekordu świata w rzucie dwuręcznym spinningiem... bo z tego co pamiętam to tylko skromne 119m...


@standerus, przy jakim obciążeniu jest ten rekord? Ja wobka nie ważyłem ale coś pomiędzy 20-30 g powinien mieć :D Jest smukły przez co lotny :mellow:

#243 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 wrzesień 2009 - 18:10

kiedys za pomocą ołowianki posłałem ok 100m plecionki pomógł bardzo wiatr ( balon był jak cholera)

#244 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 wrzesień 2009 - 18:27

Ostatnio rzucałem i podkład się pokazał a plećki było co najmniej 150 yds (135 m)



Chciałbym nieśmiało zauważyć, że taka obserwacja jeszcze niewiele mówi o odległości na jaką faktycznie poleciała przynęta. Przynęta z wędki nie jest wystrzeliwana jak z karabinu, tylko leci po linii krzywej, kreśląc często stromy łuk. Zatem, odległość w jakiej przynęta spada od wędkarza będzie zawsze dużo mniejsza niż ilośc wysnutej przez przynętę linki :unsure:

#245 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 03 wrzesień 2009 - 18:36

. Przynęta z wędki nie jest wystrzeliwana jak z karabinu, tylko leci po linii krzywej, kreśląc często stromy łuk.


Paweł, na odcinku ok. stu metrów pocisk z karabinu leci po łuku, nie po prostej. (To tak baaaardzo uogólniając i upraszczając wypowiedź.) Wraz z odległością krzywizna powiększa się, oczywiście do pewnego stopnia. Ale to nie na ten wątek.


#246 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 03 wrzesień 2009 - 19:17

Sporo kolorystyki w tym rzucie...
Karpiówką 13' pierwsza liga kija, młynek Daiwa Tournament QD w czasie bezrybia (zawody kto dalej) śmigałem ołowiem 80-100g na dystans do 130 metrów, żyłka 0,28 + strzałówka KORDA 0,7mm.

Chciałbym widzieć ten rzut wobkiem... :D

#247 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 wrzesień 2009 - 20:08

e tam to jeszcze nic. znam jednego goscia ktory uparciie twierdzi ze abu c3 4600/64601 wyrzuca Abu Toby ponad 100m :mellow:

#248 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 03 wrzesień 2009 - 21:13

Sporo kolorystyki w tym rzucie...
Karpiówką 13' pierwsza liga kija, młynek Daiwa Tournament QD w czasie bezrybia (zawody kto dalej) śmigałem ołowiem 80-100g na dystans do 130 metrów, żyłka 0,28 + strzałówka KORDA 0,7mm.

Chciałbym widzieć ten rzut wobkiem... :D


Nie bardzo rozumiem...sporo kolorystyki w tym rzucie... Czyżbym miał to na siłę udowodnić? :unsure:

#249 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 03 wrzesień 2009 - 21:15

[quote]
. Przynęta z wędki nie jest wystrzeliwana jak z karabinu, tylko leci po linii krzywej, kreśląc często stromy łuk.
[/quote]

Paweł, na odcinku ok. stu metrów pocisk z karabinu leci po łuku, nie po prostej. (To tak baaaardzo uogólniając i upraszczając wypowiedź.) Wraz z odległością krzywizna powiększa się, oczywiście do pewnego stopnia. Ale to nie na ten wątek.

[/quote]

@kryst, dzięki :mellow: kumam :mellow:

#250 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 03 wrzesień 2009 - 21:26

Cześć @Pirania

Nie wiem co chcesz udowadniać, ale osobiście trudno mi uwierzyć w rzut o jakim piszesz przy użyciu omawianego kijaszka i wobka nawet do 30gr:
/Ostatnio rzucałem i podkład się pokazał a plećki było co najmniej 150 yds (135 m)/.

Dlatego napisałem o koloryzowaniu, to chyba nic złego...

Pozdrawiam

#251 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 03 wrzesień 2009 - 21:31

Cześć @Pirania

Nie wiem co chcesz udowadniać, ale osobiście trudno mi uwierzyć w rzut o jakim piszesz przy użyciu omawianego kijaszki i wobka nawet do 30gr:
/Ostatnio rzucałem i podkład się pokazał a plećki było co najmniej 150 yds (135 m)/.

Dlatego napisałem o koloryzowaniu, to chyba nic złego...

Pozdrawiam


Słowo koloryzowanie kojarzy mi się raczej z oszukiwaniem Tak to odbieram Nie ma co dalej już drążyć tematu Było jak pisałem a czy ktoś uwierzy czy nie, nie ma dla mnie żadnego znaczenia ...

#252 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 03 wrzesień 2009 - 21:40

machanie z wiatrem naprawde potrafi zwiekszyć odległosci.mam na to swiadków,plećka 10lb kij CD classic III 2,70 do 14gram i wabik guma na 10gr leciał na okolo 100m z twin powera fa.
fakt tylko ze wiatr był taki że ciezko było złapac pion na stałym gruncie <_< odległosci fajne ale łowienie przy takiej pogodzie lipa.dodam ze pod wiatr cięzko było machnąc 20m <_<

#253 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 wrzesień 2009 - 21:42

OT
Z wiatrem i z górki to ja moim landem nawet 130km/h potrafię przekroczyć <_<

#254 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 03 wrzesień 2009 - 21:43

machanie z wiatrem naprawde potrafi zwiekszyć odległosci.mam na to swiadków,plećka 10lb kij CD classic III 2,70 do 14gram i wabik guma na 10gr leciał na okolo 100m z twin powera fa.
fakt tylko ze wiatr był taki że ciezko było złapac pion na stałym gruncie <_< odległosci fajne ale łowienie przy takiej pogodzie lipa.dodam ze pod wiatr cięzko było machnąc 20m <_<


@hasior, ja również mam świadka, jest tutaj na j.pl :mellow: ale nie zamierzam więcej koloryzować ;)

#255 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 03 wrzesień 2009 - 21:51

OT
Z wiatrem i z górki to ja moim landem nawet 130km/h potrafię przekroczyć <_<


wiatr potrafi czynić cuda :mellow: nawet dach ze stodoły poleci 100m od murów jak dobrze zawieje ,widziałem efekt :mellow:
koniec OT B)

#256 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 07:21

OT
Z wiatrem i z górki to ja moim landem nawet 130km/h potrafię przekroczyć <_<



OOO !!! :huh: :o

No bo ty dobry samochod masz! :lol:

Nie martw sie wiem oczym mowisz. Mam chwilami podobne problemy :lol:

Wracajac do samych rzutow to tak:

Wiatr w plecy, ze trudno ustac na lodzi.

6 stopowy kijek do 12g CU101 z sufixem 0,2, na koncu tonacy 5cm GLOOG i .... ponad 80m !!! :lol:

Pod wiatr tez sie da!. Dlugi kij, 2,7m cienka plecionka np. tufline 20 lbs pilker o masie 40g i 6 cm i odleglosc tez w okolicach 60-70m

JW :D

#257 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 18 wrzesień 2009 - 20:33

[quote]
@milupa, mam taką armatę :D 3,20 m i do 30 g - będziesz zadowolony, a nawet więcej jak zadowolony :mellow:
[/quote]

Paweł właśnie po twojej recenzji tego kija w wątku boleniowym pomyślałem o nim , później zadałem pytanie o kij Danielowi a on od razu wskazał na ten blank i tak go właśnie mam .
Teraz tylko wyrwać się i go przetestować :mellow:
[/quote]

To się cieszę że miałem choć cząstkę udziału w wyborze przez ciebie patyka :D :mellow: Daj znać jak się kijek sprawuje U mnie wyśmienicie - na jednego woblera boleniowego (hand made) tym patykiem jestem w stanie prawie całą plecionkę 10 lb posłać z kołowrotka :D Ostatnio rzucałem i podkład się pokazał a plećki było co najmniej 150 yds (135 m)
[/quote]


Dzisiaj zaliczyłem 3 godzinny test kija nie potrafię opisać jaki ten kij ma potencjał ,po prostu armata i to już przy dolnym zakresie wagowym

#258 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 19 wrzesień 2009 - 10:45

O kurde to Janusz Paprzycki to cienki bolek ze swoimi wynikami :( :unsure:

#259 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 19 wrzesień 2009 - 18:47

@tornado,

Czytasz jakie talenty się marnują? Zbudujmy drugą reprezentację bractwa wędkarskiego, np. Kadra J.pl, i wszystkie mistrzostwa są nasze! Aha, w statucie trzeba napisać, że nie wolno odmawiać przyjęcia medalu od Prezia i ubrać się w garnitur do Premia! <_< <_< <_<



#260 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 04 październik 2009 - 16:30

Cześć

Wczoraj dostałem mój 6 kijaszek z XRods. Jako były zdeklarowany miłośnik kijów japońskich wracam na łono macierzy. Kijami z w/w pracowni macham od początku roku i jest to dla mnie dobry okres. Wszystkie w dwu, trzy i czteroskładzie. Dla tych co mają wątpliwości budowy od podstaw - WARTO - jest to inna bajka. Patyki przypasowane ponad miarę, mają to coś co trudno szukać w seryjnej produkcji. I są jedyne...

Pozdrawiam

Załączone pliki

  • Załączony plik  0728X.jpg   48,18 KB   1635 Ilość pobrań






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, pracownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych