Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

X-RODS - pracownia rodbuildingowa

rodbuilding pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
617 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 październik 2008 - 17:16

to jest to co lubie w kijach na zamowienie.mozna dostać dokłądnie to co się chce dostać,bez ograniczeń :D



:lol: :lol: :lol:

Naprawdę podoba się mi wiele wędek od rodbuilderów. Cenię BARDZO ich wiedzę, chęć pomocy, elastyczność.

Ale nie przesadzałbym :mellow: bo ja to bym chciał taki kij jak opisywał kiedys Pitt :

mi sie np. marzy wedka zbudowana na blanku i przelotkach bazujacych na bio- i nanotechnologii, taki kij potrafilby dopasowac ksztlat i grubosc uchwytu do dloni wedkujacego, potrafilby zmienic nie tylko swoja akcje ale takze dlugosc i moc ... marzy mi sie wedeczka o dlugosci w granicach od 180 cm do 230 cm, do wabikow od 40 do 140 gram i akcji regular przy wyrzucie, regular-fast przy prowadzeniu wabika, fast podczas zaciecia, regular podczas holu i regular-slow przy ladowaniu ryby ... fajne byloby gdyby nie wazyla wiecej niz 50 gram i byla prawie bezbarwna w matowo-polprzezroczystej tonacji


#202 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 16 październik 2008 - 20:04

:lol: no fakt Kuba z tą swawolą to przesadziłem :lol:

#203 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 16 październik 2008 - 21:35

[quote]
Jesli kij ma być pod jerki i ma deklarowane 25 funtów to wydaje się być optymalny.
[/quote]

:huh: :huh: :huh:

Myślę że tak ostatecznych stwierdzeń nie należy pisać. Jerki wbrew obiegowej opinii nie kończą się na sliderze 10. Nie wiem jak by się tym łowiło 150 czy 200g przynętą. Myślę że niezbyt, bo 30lb wymiękają w tej okolicy.



[/quote]


Witam,

Kuba- i tutaj sie zgadzam w 100%. Swiat jerkow to nie tylko wspomniany Slider ( super przyneta notabebene). Sa dziesiatki innych,bardzo udanych konstrukcji, ktore w przeblyszczonych wodach moga sie okazac skuteczna bronia. Wiekszosc z nich cechuje duza masa, z ktora kij 25 lbs sobie nie poradzi o czym pisalem w innym watku.

Pozdrawiam,

Bujo

P.S. Wybralem juz blank do mojej nowej jerkowki. Bedzie very special :D :D :D

#204 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 16 październik 2008 - 22:23

[quote]
Jesli kij ma być pod jerki i ma deklarowane 25 funtów to wydaje się być optymalny.
[/quote]

:huh: :huh: :huh:

Myślę że tak ostatecznych stwierdzeń nie należy pisać. Jerki wbrew obiegowej opinii nie kończą się na sliderze 10. Nie wiem jak by się tym łowiło 150 czy 200g przynętą. Myślę że niezbyt, bo 30lb wymiękają w tej okolicy.

Powiedzcie, czy 5cm długości jest w stanie COKOLWIEK zmienić?? tzn rozumiem że ktoś chce mieć kij np 6'4 i ani milimetra w jedną czy druga - fajnie że są rodbuilderzy którzy spełnią taką zachciankę. Ale czy z użytkujac wędkę odczulibyscie róznicę 5cm?? rozumiem różnica pomiędzy kijem 6 a 7 stóp. ale 5cm?

Nie żebym bubał, tak tylko się pytam o wasze doświadczenia.

[/quote]
Standerusie wiem że jerki nie kończą się na sliderze 10, ale jakbyś dokładnie czytał wątek to byś zauważył że ten kijek był konstruowany konkretnie pod slidera 10, ponieważ 80% wędkowania poświęcam właśnie tej przynęcie i bardzo chciałem mieć kijek który idealnie by pasował do tego gliderka, jest krótszy o 5 cm bo właśnie tymi pięcioma centymetrami często waliłem w wodę i to mnie denerwowało, poza tym po pięciu latach jerkowania stwierdziłem że taka długość jest dla mnie idealna. Wiem doskonale że są cięższe jerki i podejrzewam że większość forumowiczów też o tym wie. Do ciężkich jerków mam po prostu inną wędkę i potrzebowałem czegoś delikatniejszego.
Chciałem po prostu podzielić się swoją radością z posiadania wędki z tej pracowni z innymi forumowiczami ale gdybym wiedział jaką to wywoła dyskusję to nic bym nie pisał, z mojej strony to tyle.

#205 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 16 październik 2008 - 22:45

Witam,

@adasio,

Nie przejmuj sie :D To tylko wyspiarskie zboczenie, ktore i mi sie udziela :D

Tym Batsonem jak podejrzewam to spokojnie mozesz machac 80 gram :D

Pozdrawiam,

Bujo

#206 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 październik 2008 - 22:52

Nie wiem czy Adasio zauważyłeś że:
- Pytanie raczej do Jerzego - o optymalność. Ja problemów z czytaniem ze zrozumieniem raczej nie mam :unsure:
- pytam się czysto z ciekawości - wiele rzeczy się nauczyłem na forum i mnóstwo przedemną, stad właśnie pytanie czy są jakieś użytkowe powody skracania kija - szczytówka chlapiąca w wodzie jest jak najbardziej zrozumiała.

Nie kumam dlaczego od razu włącza się paranojka i jakbym wiedział.... Czy w tym wątku można tylko wklejać zdjęcia i pisać och, ach itd?? Wydawało się mi że zadaję jak najbardziej logiczne pytanie - piszesz ze na prośbę blank był skracany i jak był skracany, więc chyba nie dziwota ze jest również pytanie - dlaczego. Czy ma to uzasadnienie z powodu blanku czy np chodzi tylko o wzrost+wysokość na łodzi+wygoda.

#207 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2008 - 22:59

adasiu nie bądz taki, Koledzy krócej od Ciebie łowią na jerki, jak się pytają to z chęci poszerzenia wiedzy wyłącznie :D a nie z niczego innego B)

tak że spoko-luz :D testuj jutro kijek na wodzie i napisz jak wypadło - połamania w tej sytuacji wyjątkowo nie życzę <_<

Pozdrawiam

#208 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2008 - 23:28

Poza ciekawością i głodem wiedzy jest również coś takiego jako właściwy tryb zadawania pytań :D . O ile pytający ma faktycznie merytoryczne intencje (po ostatnim poście standerusa tak zakładam :mellow: ), moim zdaniem powinien on dążyć do uzyskania odpowiedzi na swoje pytanie tak, aby nie wywołać u pytanego odczucia zaatakowania go / podważenia jego zdania. Coś z zakresu inteligencji emocjonalnej.

Dlatego też nie dziwię się adasio, że przeczytawszy pytanie dotyczące jego kijka, które zostało skierowane w próżnię, a nie do niego jako inicjatora projektu kija, jak również podkreślnik drukowanymi literami (COKOLWIEK zmienić), poczuł się tak, jak się poczuł i to zawarł w swojej odpowiedzi.

Ważne, że z tego wszystkiego dowiedzieliśmy się o szczegółach powodów zbudowania kija (stricte S10) oraz powodach jego skrócenia :D . Tak więc pax vobiscum, wszystko dobre, co się dobrze kończy, spoko-luzik itp. :mellow:

#209 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 październik 2008 - 23:30

Nie żebym bubał, tak tylko się pytam o wasze doświadczenia.

:unsure:

#210 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2008 - 23:37

spoko-luzik

B)

#211 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 18 październik 2008 - 21:25

weź pod uwagę Talona 90MXF2.

Irku, cena blanku jest bardzo przyzwoita.Jestem tylko ciekaw jaki to blank(ile mln PSI,mięsisty,czy rzeczywiście podane CW jest realne itp.).Nie ukrywam, że w tej chwili jest to bardzo dobra propozycja, ze względu za idealne parametry.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Maciek B)


#212 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 19 październik 2008 - 15:58

Witam,
Parametry realne z dopuszczeniem niewielkiego przekroczenia cw. w rzucie. W trolingu może być dużo więcej. Jako Hot Shot opisany jest firmowo chyba do 3 a może nawet 4 oz. Występuje w trzech materiałach ITM (49), VI plus (43) i Explorer (33). Blanki są grubościenne, jak na Talona przystało.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#213 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 19 październik 2008 - 16:05

@Irku dzięki za odpowiedź.Teraz muszę wszystko przemyśleć.

Pozdrawiam
Maciek B)

#214 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 20 listopad 2008 - 13:55

.

#215 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 styczeń 2009 - 17:49

No. I jak tu czegoś nie naskrobać :lol: .
Jako nieustający poszukiwacz, sprzęto-maniak znów złożyłem zamówienie. I znowu, z założenia, na wędzisko pstrągowe :lol: .

Tak już chyba mam, od niedawna, że wędzisko właśnie pstrągowe-mocne staje się dla mnie punktem wyjścia, dla poszukiwania kolejnych interesujących rozwiązań.
Dzielnie sekunduje mi w tym Daniel (XRods)
Zaczęło się od tekstów, w wątku na temat mocy wędzisk pstrągowych.
Nie wnikając w ich treść..... i zasadność wyborów....... W którymś momencie stwierdziłem, że na kolejny czyli tegoroczny sezon nie mam praktycznie wędziska. CD EXT w wersji L i długości 2,3 to było zbyt krucho, w moim mniemaniu, na zimowe i wczesnowiosenne kropkowanie

Gorączkowe poszukiwania oscylowały, w okolicy czegoś, co przynajmniej przypominać będzie, mojego starego Lamiglasa X86MTS.
Trochę to trwało gdy dostaję sygnał: jest taki blank, w pożądanej długości.
To ATC IST 865.
Daniel zapewnia telefonicznie, że blank jest, jego zdaniem, sporo przeszacowany, jeśli chodzi o wartości liczbowe i że TO BĘDZIE TO.
Dogadujemy szczegóły i czekam.............długo i niecierpliwie ;)

Właśnie jestem godzinkę po otrzymaniu nowej przesyłki. Teraz na razie na sucho mogę przedstawić pierwsze wrażenia.
Kijek zbudowany jest na blanku o długości 8'6 (2,6m). Blank nielakierowany, w naturalnej barwie grafitu.
Daniel opisał go jako 8-17 lb i 5-21g, chociaż mi się wydaje, sporo delikatniejszy, od wspomnianego MTS-a.

Uzbrojony w przelotki Fuji SiC (10szt), uchwyt Soft-Touch tej samej firmy.
Parę, barwionych na bordowo pierścieni (Matagi) oraz wstawki bordowej nici, na omotkach oraz firmowy kapsel, dopełniają całości.

A całość waży 154g (na mojej wadze) i zapakowana jest w bardzo gustowny i fajnie komponujący się kolorystycznie, dwukomorowy pokrowiec.
Aha, wędzisko nie zostało wyważone, w żaden szczególny sposób. Środek ciężkości, przy TP2500, znajduje się na wysokości środka foregripu. W pstrągowaniu, to nie przeszkadza, zaś walor lekkości jest tu, moim zdaniem, nie do przecenienia.

Kijek ma znacznie głębsze ugięcie od pierwowzoru (MTS-a) i jest nieco wolniejszy ale, to akurat zaleta, w tym przypadku.
Gdzieś tak w momencie, gdy kijek zaczyna się giąć w parabolę, daje się odczuć moc, która dowodnie ukazuje, że kijek stać na bardzo wiele. I, że pozwoli na łowy, w najbardziej wydumanych, trudnych warunkach łowisk.

PS.
Dziękuję Danielu. Do następnego projektu

Załączone pliki



#216 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 styczeń 2009 - 19:03

No ładne cacko !!!!

#217 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 30 styczeń 2009 - 19:13

Tylko dlaczego pod korbę
Cacuszko ładne i owszem :D

#218 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 styczeń 2009 - 19:18

Tylko dlaczego pod korbę
Cacuszko ładne i owszem :D

Cóż, bo dla mnie:
. pstrąg = korba
. szczupak = korba lub multik
. sandacz = multik
. okoń = przyłow ;)
. ...... = ............


Każdy łowi jak lubi :D

#219 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 30 styczeń 2009 - 19:19

Witam,

@Popper- wiem nawet jaki kolowrotek bedzie pasowal do tego kijka ale moze nie bede cie katowal :D Wedka 17 lbs na pstragi- za chwile zostaniesz zlinczowany na forum :D :D :D

Pozdrawiam,

Bujo

#220 OFFLINE   ziober

ziober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 31 styczeń 2009 - 14:57

Przy okazji zdjęć @poppera prosiłbym w przyszłości kolegów o zdjęcia w lepszej rozdzielczości (tudzież zbliżenia na poszczególne elementy) abyśmy mogli oglądać wykończenie poszczególnych elementów i spasowanie. W takim układzie widzimy tylko ogólny pogląd bez możliwości zweryfikowania jakości wykonania. (można jeśli nie tu, to dać link do np. http://imageshack.us/)

Przy okazji zapytam - często patrząc na lakierowane omotki przelotek, widać różne nierówności, odbijającą się strukturę nici na podwyższeniu stopki itp.. jak by lakier po wyschnięciu wsiąkł i nabrał innej struktury.
Jak powinno to być, jakie są wasze spostrzeżenia. Wynika to z naturalnych procesów czy niedokładnej roboty (?)

Macie może jakieś przykłady foto złej i poprawnej roboty?? Jak rozpoznać profesjonalność wykonania tego elementu.

Pozdrawiam





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, pracownia