Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

X-RODS - pracownia rodbuildingowa

rodbuilding pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
617 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 11 październik 2008 - 12:01

Dzięki @hasior za pomoc :D
Jeszcze mam 2 tyg. na zastanowienie się i pewnie coś z tych dwóch modeli wybiorę :D
U mnie nie ma dużych uciągów, burd, jest główka przy główce, jedyne co to warkocze, choć tam wystarcza 17g, a w klatce tak jak mówiłem 8 max 15g.

pozdrawiam
Maciek

#182 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 11 październik 2008 - 12:07

no jak jest taka specyfika łowiska to spoks ale ja raczej wolałbym miec ten sapas 17lb niz 12(no chyba ze jest to 12lb St.Croixa) to inna bajka bo one sa jak 17stki.

no ale zawsze to świadome lowienie sandaczy,i power sie przyda,a nowe konstr,RX8 sa napewno lekkie wiec wagowo kij 17lb nie bedzie przeszkadzał też:)



#183 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 11 październik 2008 - 13:45

Są jeszcze blanki ATC Shikari, w podobnych cenach:

-ST 904 2,75 2 7-12 10,5-21 g Fast 5 0,505 395,10 zł

-ST 905 2,75 2 7-17 10,5-28 g Fast 5 0,5 417,60 zł

#184 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 11 październik 2008 - 13:53

Najlepiej zapytaj Daniela z tego co widziałem wedki na Croixach ,batsonach i ATC to fast,fastowi nie równy :D
oblookaj też blanki XMG z lamiglasa.
ja jak bym miał się decydować na szybki kij to RX8 lub Avid.
ATC wydaja mi się dośc ustępliwe o bardziej fast niż Xfast akcji.

możesz zapytać @patu jak wroci z GP on ma kija na RX8 i avida a takrze XMG lamiego

#185 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 11 październik 2008 - 14:06

Z kolegą @patu już rozmawiałem i polecił mi XMG Lamiglasa, ale blanki są droższe od Batsona.
Batson na RX8 + uzbrojenie wychodzi ok. 700-800zł, a Lamiglas ok. 1000zł.

Raczej skłaniałbym się ku RX8 i tak pewnie zostanie, choć przed zamówieniem zadzwonię do Daniela.

#186 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 październik 2008 - 13:43

Cenowo blanki Lamiglasa XMG, St. Croix i Batsona z Rx8 nie odstępuja od siebie ( wszystkie w granicy 500 PLN). Na Twoje warunki ( brak znacznego uciągu i głębszych miejsc) wybrałbym uncjowego Avida ( nie miałem w styczności z uncjowym Batkiem z 8-ki, ale tego 12 funtowego stricte pod sandacza odradzam). Lamiglas to kawał kija, na typowo rzeczne, grube wody..i niestety waży troszkę ( ale mięcha ma chyba więcej od Talona :mellow:).

#187 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 15 październik 2008 - 11:02

Witam,
Ja odradzam pod sandacza obydwa omawiane Batsony. Jeżeli Batson pod podane parametry to HS1021F. Jeżeli 2,6m to za mało weź pod uwagę Talona 90MXF2. Jeżeli długość Ci nie przeszkodzi zastanów się nad nowym Batsonem IST1144F.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#188 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 16 październik 2008 - 08:55

Wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem wędki z tej pracowni.
Jest to lekka jerkówka wykonana na blanku Batson MB785(12-25lb, 6'6)blank został przycięty do 6'4, po calu z góry i z dołu.
zbrojenie to 8x Fuji alconite+ szczytowa Sic.
uchwyt Fuji ECS
rękojeść z pianki, dzielona.
moje pierwsze odczucia są bardzo pozytywne, kijek jest bardzo lekki i świetnie leży w dłoni, jutro pierwsze testy nad wodą :mellow:
Jeśli chodzi o same wykonanie to jest po prostu rewelacyjne.
Jedyne co mi trochę nie pasuje to długość dolnika, miało być 25cm a jest 24cm.
Chciałem podziękować @Friko, bo to właśnie dzięki niemu wędeczka została zrobiona w Xrods


#189 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 16 październik 2008 - 08:58

Jest to lekka jerkówka wykonana na blanku Batson MB785(12-25lb, 6'6)blank został przycięty do 6'4, po calu z góry i z dołu.
...



hej

w jakim celu blank na kij jerkowy został przycięty w taki wąłśnie sposób?

pozd JW :D

#190 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 16 październik 2008 - 09:03

[quote]



Jest to lekka jerkówka wykonana na blanku Batson MB785(12-25lb, 6'6)blank został przycięty do 6'4, po calu z góry i z dołu.
...

[/quote]


hej

w jakim celu blank na kij jerkowy został przycięty w taki wąłśnie sposób?

pozd JW :D
[/quote]

po prostu taka długość najbardziej mi odpowiada, a jeśli chodzi dlaczego z dołu i z góry to po prostu bałem się że po przycięciu kijka tylko z dołu lub tylko z góry, stanię się on zbyt delikatny lub zbyt pałowaty.

#191 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 16 październik 2008 - 09:32

dzięki adasio za odp.

pytałem z kilku powodów. Jesli kij ma być pod jerki i ma deklarowane 25 funtów to wydaje się być optymalny. Przyciecie od dołu spowoduje osłabienie kija, czyli odebranie mu kilku funtów mocy, przyciecie od góry wg. mojej wiedzy nieco usztywnia kij jak i podnosi nieco maksymalny c/w. Tyle wiem. Gdybyś na jerkowanie wybrał jakiś mocny blank typu musky czy przeznaczony do łowienia morskich ryb to przycięcie od dołu wydawało by sie akuratne uwzględniajac to co łowimy w polsce. Może któryś z rodbuilderów wyjaśni mi co można uzyskać osłabiając 25 funtowy blank na którym buduje się wędkę pod jerki ??

pozd JW :D

#192 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 16 październik 2008 - 09:40

może sprecyzuję swoją odpowiedź, ten kijek został zbudowany głównie pod tonącego slidera 10, koniecznie chciałem mieć 6'4 i taki sposób cięcia wydawał się najbardziej optymalny, oczywiście nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i wszystko było konsultowane z fachowcem, oczywiście z tego forum. :mellow:

#193 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 16 październik 2008 - 09:48

To może ja jako sprawca wtrącę swoje 3 grosze

Pierwsza rzecz którą muszę sprostować to to że kij był owszem cięty , ale nie od góry i dołu lecz tylko od dołu- przede wszystkim tak miałem podane w zleceniu, poza tym cięcie od góry w tym kiju wydawało mi się bezzasadne. @Jerzy: 5 cm to nie 30 , nie bardzo wiem jak duzo mocy odbierasz kijowi poprzez skrócenie go od dołu o 5 cm....Teoretycznie i matematycznie może i trochę, praktycznie wg mnie wcale w przypadku tego konkretnego kija. Równie dobrze mozna zastanawiać się ile mocy kij traci przez zrobienie rękojeści dłuższej lub krótszej o 5 cm i jak zmienia się wędka przez to.
Z docinaniem blanków jest tak że nie każdy się do tego nadaje, sa takie ze mozna je ciachnąć od dołu i 30 cm, sa takie że 5 bym nie uciął. Ciecie czasem nic nie zmienia w pracy , czasem powstaje zupełnie inny kij. W tym konkretnym przypadku wędka jest po prostu krótsza, tu mowy o utracie mocy na tych 5 cm raczej nie ma.Chyba że Twoje doświadczenia z tym konkretnym blankiem mówią co innego, teoria to jednak nie wszystko...

A co do długości rękojeści to ewidentnie mój błąd: wiekszość klientów podaje mi długość od pazura do końca wędki, ze względu na to że różne uchwyty mają różną długość za pazurem a przed pianką czy korkiem. Tu zasugerowałem się podobnie, dopiero po fakcie wklejenia zauwazyłem w mailu że miała być to długośc poniżej uchwytu. Mea culpa raz jeszcze...

Pozdr




#194 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 16 październik 2008 - 09:59

Przepraszam za zrobienie zamieszania, z tym przycięciem blanku Embarassed

#195 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 16 październik 2008 - 10:02

hej

nie, nie miałem tego blanku w ręku a jedynie zastanowił mnie opis właściciela tego kija. Przyjmuję również, ze co blank to blank i niema generalnycgh zasad. Dziwne mi się tylko wydawało, przycinanie od dwóch stron kija właśnie pod jerki, ale to wyjaśniłeś. Jesli ten batson jest tak poteżny, ze odciecie 5 cm od dołu nie zmienia zasadniczo jego właściwosci użytkowych to OK. niemam wiecej pytań. Jednak opis @adasio zastanowił mnie nieco stąd prośba o wyjaśnienia.

pozd jw :D

#196 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 16 październik 2008 - 10:11

@Jerzy-cieszę się że mogłem trochę rozwiać wątpliwości i niewielki błąd w opisie @adasio :D

Pozdrawiam serdecznie


PS
od zeszłego piątku nie działa nam poczta firmowa - ze względu na zawirusowanie serwera na którym mamy stronę i konta nie jestem w stanie wysłać od siebie żadnego maila. Wszystkich którzy do nas pisali i nie dostali odpowiedzi przepraszam i proszę o cierpliwość i wyrozumiałość .....

#197 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 październik 2008 - 16:45

Jesli kij ma być pod jerki i ma deklarowane 25 funtów to wydaje się być optymalny.


:huh: :huh: :huh:

Myślę że tak ostatecznych stwierdzeń nie należy pisać. Jerki wbrew obiegowej opinii nie kończą się na sliderze 10. Nie wiem jak by się tym łowiło 150 czy 200g przynętą. Myślę że niezbyt, bo 30lb wymiękają w tej okolicy.

Powiedzcie, czy 5cm długości jest w stanie COKOLWIEK zmienić?? tzn rozumiem że ktoś chce mieć kij np 6'4 i ani milimetra w jedną czy druga - fajnie że są rodbuilderzy którzy spełnią taką zachciankę. Ale czy z użytkujac wędkę odczulibyscie róznicę 5cm?? rozumiem różnica pomiędzy kijem 6 a 7 stóp. ale 5cm?

Nie żebym bubał, tak tylko się pytam o wasze doświadczenia.


#198 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 16 październik 2008 - 16:48

Kuba kij który ma być krótki może być spowodowany możliwościami transportowymi :D. Tu i 5 cm robi różnicę :D

#199 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 październik 2008 - 17:01

No tak, oczywiście rozumiem, że zarówno transport jak i po prostu zachcianka właściciela - czemu nie. ale czy użytkowo - w łowieniu byłaby jakakolwiek różnica??

#200 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 16 październik 2008 - 17:04

Kija ma pasować pod konkretne wymiary wędkarza.tj.dł rękojesci dł.częsci roboczej itd. jedni lubią 3cm ponizej łokcia inni równo itd.kwestia wygody dła konkretnego wedkarza,indywidualizm to jest powód dla którego zbroi się kije u rodbuilderów.mamy nawszystko wpływ.i ma być tak jak nampasuje :D oczyciscie od strony techniczej montarzowej-to już kwestia montera.

Generalnie jesli blank mi pasuje,parametry itd.a niemasuje mi dł.bo np nie libię chlapać nawet minimalnie szczytówką po wodzie w zcasie wedkowania,to włąśnie dlatego jest fachowiec który pogodzić potrafo ten fakt.i potrafi tak zaprojektowac/przeprojektowac wedkę by spełniała moje oczekiwania.

to jest to co lubie w kijach na zamowienie.mozna dostać dokłądnie to co się chce dostać,bez ograniczeń :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, pracownia