Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

X-RODS - pracownia rodbuildingowa

rodbuilding pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
617 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 28 wrzesień 2008 - 23:29

Czesc
Nie napisalem danych wedki poniewaz nie uwazalem tego za istotne. Przepraszam za ten blad.
Talon MXF2 ITM
9`0 skrocony na 8`6
8-20 lb
7-28gr.
uchwyt Matagi koloru czarnego marmuru
przelotki Fuji SIC
Nici i pierscienie sa w kolorach zlota,srebra,tytanu i odrobiny blekitu.
Pozdrawiam
Daro
Ps. na okolo 30 sandaczy mialem 3 lub 4 zejscia. W zestawieniu z Mg 7 + Yumeya wedzisko obsluguje gumy na glowkach od 4gr. Wygodnie lowi sie na glowkach od 7 gramow. Przy 10 gramach nastepuje kopniecie( ja to tak nazywam) i przyneta osiaga naprawde satysfakcjonujaca odleglosc. Optymalny ciezar przynety to okolo 22 gramy.



#142 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 29 wrzesień 2008 - 05:28

ooo, pojechałeś po całości :D
Ciekawy kijek zapewne, czy masz jakiś nieco bardziej Light kijek żeby coś wiecej powiedzieć o Yumeyce ?!

#143 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 wrzesień 2008 - 07:38

Powiedz Mleko czego jeszcze nie powiedziano o yumeyce???
Jak efnaste źródło napisze ze jest ok to... co wtedy?
Skoro zwykły bez najmniejszych problemów operuje od 5g??
jak chcesz łowić uklejki to na bata łatwiej będzie :mellow:

#144 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 10:39

Czesc
Ta rzeka na zdjeciu to Rhein. Dominujacymi drapieznikami sa sandacze i na te ryby jestem nastawiony.
Multiplikator jest dobry, ale bez odpowiedniego wedziska nie wykorzystasz jego mozliwosci. W niektorych sytuacjach wedka przedstawiona przeze mnie przewyzsza mozliwosci jakie daje Mg7. Moje najmniejsze 3,5 gr. glowki jak rowniez te wieksze, maja grube kute haki.Na Renie nie uzywam tez plecionki o slabszej wytrzymalosci niz 15 kg . Oczywiscie uzywam tez standardowych przynet np. 7cm kopyto na 20 gramowe glowce. Jeszcze czesciej lowie woblerami, ktore nie dziele na lotne i nie lotne, ale na lowne lub nie. itp. , itd.
Jezeli nie musze, to nie ide na kompromisy :D .

#145 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 15:05

Witam,

Nie chcialbym zebyscie mnie zle zrozumieli ale czy pierscionki we wszystkich kolorach teczy na jednej wedce to jakis nowy trend? Porownywalem wlasnie do moich Megabassow i sa mniej kolorowe a wielokrotnie byly okreslane mianem drogiego kiczu na forum.

Pozdrawiam,

Bujo



#146 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 15:15

@Bujo,

Zdecydowanie tak. :D Szkoda, że wcześniej niektórzy Koledzy tak krytycznie (pod względem estetyki) określali Megabass'y. Dla mnie wędki Megabass są bardzo OK, ale innym nie za bardzo się podobały. Cóż, o gustach, podobno, nie dyskutuje się. :mellow:
Megabass jest Cool. Wędki prezentowane na forum też są Cool, tylko trochę inaczej. <_<

#147 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 29 wrzesień 2008 - 17:14

Zasada jest taka że pierścieni zakłada się tyle ile życzy sobie klient- moją rolą jest zrobić to tak by było to kolorystycznie dobrane. A ile ich sobie życzy to wyłącznie kwestia jego gustu, jeśli chce ich więcej niż daje ich MB to wyłącznie sprawa zamawiającego, ale o gustach ponoć się nie dyskutuje jak zauważył Kryst.....

Pozdr

#148 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 17:35

Witam,

@danielXR

Dziekuje bardzo za odpowiedz......

Pozdrawiam,

Bujo

#149 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 wrzesień 2008 - 17:46

Daniel,

a ja mam pytanie o kijek zaprezentowany przez @Daro. Chodzi mi o blank 9'0 MXF2 i jego ciecie do długosci 8'6. Czy blank był skracany z obu stron i w jakich proporcjach? Czy to rozwiązało w jakims stopniu line scrub na szczytówce? Bo widze na zdjeciu ze kij zbrojony jest klasycznie, nie spiralnie.

#150 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 wrzesień 2008 - 18:30

friko na spirale to Ty Danona szybko nie namowisz...


jesli chodzi o ilość pierscionkow w wedce to ... ostatnio chyba pobilem swoj rekord... ale na usprawiedliwienie dodam, że wszystkie są w jednym kolorze...

zanim niektorzy klikna przycisk odpwiedz dodam, że nie, nie sa wszystkie czarne... czarna jest tylko piana i... coś jeszcze :Pa wlasciwie kawalek tego czegoś ;)

jutro postaram sie wstawic malutki opis kijka i pare fotek...

#151 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 wrzesień 2008 - 19:17

wreszcie! ten projekt rok sie rodzil chyba, ale w sumie to tez fun, to gonienie robuildingowego kroliczka B)

nie namawiam na spirale, tylko po prostu pamietam kij castingowy wykonany na blanku 7'6 MXF2 ktory prezentowal sie bardzo kiepsko w klasycznym zbrojeniu (fakt, to był inny model blanku i w innym materiale, bo VI+) i tak sobie wtedy pomyślałem, że jeśli byłby sens na tym blanku robić casting to rozwiazniem moglaby byc spirala.
Daniel mysle ze mierzyl sie z podobnym problemem przy 9'0MXF2 ale rozwiazanie znalazl inne - przycial blank, i moze to wlasnie bylo to o co chodzilo - ciekawi mnie to po prostu

#152 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:24

Rozczaruję cię Friko
Z tym przycinaniem to chodziło o coś zupełnie innego niz spacing.
Po prostu był potrzebny kij o określonej długości i charakterystyce pracy (ugięcia)- było to jasno okreslone przez Darka. Niestety nie znalazłem gotowego blanku który spełniałby postawione założenia. Stąd urodził się pomysł stworzenia takiego blanku, a wymieniony Talon idealnie się do tego celu nadawał. W oryginale miał - pomijając długość- za delikatną szczytówkę do swojego przeznaczenia. Natomiast po skróceniu jej o 7 cm ( tyle samo odeszło z dolnika) blank zmienił na dokładnie taki jakiego potrzebowaliśmy. Takie operacje ze skracaniem oryginalnych długości robię dość często - wg mnie blank to półprodukt który w pewnych zakresach można modyfikować do własnych potrzeb. Oczywiście nie każdy i nie dowolnie- to wymaga pewnego doświadczenia. Spacing został dobrany do przyciętego blanku oczywiście- nie była to w tym wypadku jakaś skomplikowana wyjątkowo sprawa. Najważniejsze że w praktyce się sprawdza i pozwala skutecznie łowić ryby. To jest bowiem najważniejsze

A co do spirali- ja nie jestem jej zażartym przeciwnikiem, po prostu jej nie stosuję w moich wędkach póki co, ma ona swoje zalety i wady o których było mówione wielokrotnie, nie chciałbym rozpoczynać tego tematu na nowo. Wychodzę z złożenia iż robię to na czym się znam- jeśli kiedyś zrobię sobie wedkę z rezonasem i spiralą , połowię nią , rozgryzę szczegóły to być może zacznę stosować w moich konstrukcjach jedno i drugie. Póki co robię obie te rzeczy tylko na wyraźne życzenie klientów, korzystając przy tym z pomocy osób bardziej doświadczonych ode mnie w tych rozwiązaniach. Przecież nie można robić i mieć wszystkiego- nawet jakby się bardzo chciało

Pozdr

#153 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:33

pamietam ze kiedys czytalem wspomnienia jakiegos weterana rodbuildingu ktory mowil, ze w latach 60-ych czy 70-ych do kupienia byly takie dlugie blanki szklane, ze jak ciales stope (!) od dolu dostawales kijek lekki, jak po pol stopy z obu stron - material na kij sredni, a stope ze szczytowki (!) kij morski B)

#154 OFFLINE   strzalka

strzalka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Paweł

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:56

Bardzo ładne kije, myślę też o zrobieniu sobie jakiejś boleniowej armaty na przyszły sezon. Swoją drogą, jakież było zaskoczenie gdy wygrałem na zawodach kijek od Daniela :mellow: tylko nie wiem za bardzo co to za blank? Wykonanie super Artech podobny do twojego B)

Załączone pliki

  • Załączony plik  x.jpg   38,86 KB   1776 Ilość pobrań
  • Załączony plik  rods.jpg   46,05 KB   1770 Ilość pobrań


#155 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 29 wrzesień 2008 - 21:35

Kijek ubrady U Daniela na morskim blanku St.Croix saltwater Tidemaster w #kawałkach dł 7,6 -2,30m moc 17lb ale raczej z 20 ma spokojnie wc 3/4 ale jak to u Croixa raczej 1 Oz kij masakrycznie wręczszybki niezamowicie czuła szczytowka i masakrycznie mocny dolnik,niemniej jednak pod cięzarem ugina się do 2/3 dł no ale cięzar juz musi być konkret.
kij ubrany pod spina.
sam Daniel stwierdził ze blank ma powera na wywalanie 10kg ryb prawie na klatę <_<

sam juz przymierzam, się do 2 takich pod casta jeden cięzszy 20lb 7 sopowy drogi klon na tym samym blanku co ten spinning

kijek ładuje się juz od 6-7gr skonczyłem na 40 <_< ale to juz cięzko trochę
http://img385.imageshack.us/img385/3219/img0799ks8.jpg
http://img137.imageshack.us/img137/4915/img0806dq8.jpg
http://img137.imageshack.us/img137/2200/img0802mg8.jpg
http://img137.imageshack.us/img137/722/img0803qt3.jpg

wykonanie jak zwykle I klasa

#156 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 29 wrzesień 2008 - 22:07

pamietam ze kiedys czytalem wspomnienia jakiegos weterana rodbuildingu ktory mowil, ze w latach 60-ych czy 70-ych do kupienia byly takie dlugie blanki szklane, ze jak ciales stope (!) od dolu dostawales kijek lekki, jak po pol stopy z obu stron - material na kij sredni, a stope ze szczytowki (!) kij morski B)


Friko : aluzju paniał

Pozdr



#157 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 30 wrzesień 2008 - 09:42

@Strzałka wykonanie rzeczywiście podobne a cw takie samo, jednak mój wykonany jest na Batsonie a jak widzę po opisie Twój to chyba Shikari.

#158 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 01 październik 2008 - 21:33

ad tych fajnych wedek castingowych,to moj narazie nie ociosamy wstępniak ,do nowej wedki na blanku St.Croix Tidemaster 20lb.ogolny zarys i idea
narazie w formie elektronicznej, ale blank już jest zamowiony :mellow:
http://img407.imageshack.us/img407/4021/wedkatraweljerkcastjr0.jpg

#159 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 01 październik 2008 - 23:12

hasiorek BOMBA :unsure:

#160 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 01 październik 2008 - 23:15

Witam,

@Hasior- projekt super. Ja bym tylko zamiast korka wstawil jakies drewno np. pod kolor blanku <_<

Pozdrawiam,

Bujo





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, pracownia