Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

X-RODS - pracownia rodbuildingowa

rodbuilding pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
617 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 01 wrzesień 2011 - 09:43

dziad
Nijak do Daniela jeszcze mi to nie pasuje :unsure: .
W każdym razie skoro można wieszać psy można również chwalić to, co jest dziełem pracowni X-Rods a jednocześnie dziełem Daniela.
Jak już onegdaj pisałem kijek trafił do mnie w lipcu. Jest już ochrzczony aczkolwiek potwora na nim jeszcze nie holowałem. Na wszystko jednak jest czas (i to zdanie chciałbym podkreślić).



Na reńskich kamlotach wędka jeszcze bardziej szlachetnieje ;)

Załączone pliki



#562 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 wrzesień 2011 - 10:45

Witam,

@Przemek, Daniel mi nie podpadł. Wobec FC wszystko jest uregulowane. Tak czy inaczej dojdę co to jest za blank i sprowadzę szczytówkę, bo CD to jest na pewno. Ewentualne reklamacje wędzisk montowanych w XRods na blankach z FC będę uwzględniał przy założeniu, że zostanie dostarczona gwarancja i dowód zakupu z widoczną datą. FC daje na wędki i blanki gwarancję 5 lat i taka będzie uwaględniana.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

Pięknie Panie Ireneuszu :D

#563 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 01 wrzesień 2011 - 11:26

[quote]
Witam,

@Przemek, Daniel mi nie podpadł. Wobec FC wszystko jest uregulowane. Tak czy inaczej dojdę co to jest za blank i sprowadzę szczytówkę, bo CD to jest na pewno. Ewentualne reklamacje wędzisk montowanych w XRods na blankach z FC będę uwzględniał przy założeniu, że zostanie dostarczona gwarancja i dowód zakupu z widoczną datą. FC daje na wędki i blanki gwarancję 5 lat i taka będzie uwaględniana.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
[/quote]
Pięknie Panie Ireneuszu :D
[/quote]


Coz dodac wiecej brawa brawa:)
Dobrze wiedziec, ze moge spac spokojnie (mam dwa badyle skrecone przez Daniela):D
I nie dziwie sie ze wytrwal Pan na rynku juz tyle lat bo takie podejscie do klienta to naprawde klasa i godne nasladowania...

pozdro

#564 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 01 wrzesień 2011 - 11:50

To powinno dać do myślenia każdemu z nas, nim się rzuci oskarżenie na jakiegokolwiek rodbuilera odnośnie wykonania wędki na danym blanku ( za co zapłaciliśmy a co otrzymaliśmy).
1.Pan Irek stwierdził, że to jest CD, więc sprawa wyjaśniona.
2.Nic to nie znaczy, że ma mieć na stanie szczytówek czy
dolników aby do danego modelu dobrać-opis jest ale nigdy
nie ma pewności co do powtarzalności produkcji danego blanku.
3.Miałem też przypadek, że do starszej wersji Talona ITM Pan
Irek nie był w stanie dobrać szczytówki ( ta co powinna być
miała za mały kielich a mocniejsza wpadała jak kamień do
studni).

#565 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 01 wrzesień 2011 - 17:02

Podejście Pana Irka po prostu klasa sama w sobie

#566 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 05 wrzesień 2011 - 16:10

A jakie ja mam szanse na uwzględnienie reklamacji przez kogokolwiek na mojego CTSa za 1500zł robionego przez Daniela??
Pisałem wielokrotnie, dzwoniłem i dupa. Papieru na kija nie dostałem mimo, że prosiłem. Narazie kijek gra i tańczy ale biorac pod uwage, że jest to 40to funciak eksploatowany dosyć mocno i może cos strzelić kiedyś. Zaczyna mnie to powoli irytować. Na blank czekałem tak jak trzeba w Xrods i wiem tyle że jest sprowadzony z N.Z. Ale kto go sprowadził i kto daje gwarancję? O to jest pytanie.

#567 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 05 wrzesień 2011 - 19:59

Zadzwoń do fishingart-u jak robiłem sobie batsona u Daniela to wymysliłem sobie uchwyt,i pisał mi ze muszepoczekac jakies 10dni bo chłop z Krakowa u którego zamawia rzeczy jest na wyjezdzie i byc moze to własnie od niego sciagał cts-y

#568 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 wrzesień 2011 - 20:02

Oczywiście, że Daniel Z Fishingartu ściągał blanki cts-a, komponenty, uchwyty też :D .

#569 OFFLINE   Kamil Lisiecki

Kamil Lisiecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 13 wrzesień 2011 - 14:18

O ile wiem Xrods nadal nie pooddawał pieniędzy ani nie skontaktował się z pechowcami, którzy mu zaufali- stąd krótki opis co można zrobić, żeby nadać sprawie urzędowy bieg.

Należy wysłać przedsądowe wezwanie do zapłaty na adres rodbuildera: http://eurzad.szczecin.pl/chapter_51029.asp?sident=HG/063352
Wzory można bez trudu znaleźć w necie.

Przygotowanie stosownego pozwu sądowego (bezpłatne) można powierzyć swojemu miejskiemu/powiatowemu rzecznikowi konsumentów. Wyszukiwarka: http://www.uokik.gov.pl/

Do rzecznika trzeba zabrać dokumenty:
1. potwierdzenie wpłaty zaliczki/należności za wędkę,
2. wezwanie do zapłaty z potwierdzeniem nadania i- przy odrobinie szczęścia- doręczenia,
3. umowę na wykonanie wędki (jeśli była zawarta pisemnie),
4. dane świadków,
5. wydruk: http://eurzad.szczecin.pl/chapter_51029.asp?sident=HG/063352


#570 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 wrzesień 2011 - 14:53

Dodam, że np. mój rzecznik świetnie sobie radzi z obsługą maila i do nadania sprawie biegu urzędowego (była to moja prywatna wojenka z dużą siecią sklepów sportowych) wystarczyły skany.

#571 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 13 wrzesień 2011 - 17:08

Bez problemu zainteresowani drogą sądową dadzą sobie radę samemu, ewentualnie rzecznik bądź ktoś z neta/znajomy.

Wystarczy wezwanie do zapłaty określonej kwoty wysłać listem poleconym ze wskazaniem jaka kwota oraz terminem zapłaty. Jeśli termin minie należy złożyć pozew do Sądu Cywilnego wg miejsca zamieszkania pozwanego (czyli w tym wypadku właściciela xrods) i dalej już z górki. Najlepiej mieć umowę (nawet ustalenia mailowe), dowód wpłaty zaliczki czy całości za kija i w sumie to powinno wystarczyć.

Nie rozumiem tylko zachowania xrods, kłopoty kłopotami ale inaczej się wygląda jak się nie olewa sprawy a przynajmniej skontaktuje z klientami przeprosi i zobowiąże się w jakimś terminie oddać pieniądze ewentualnie dokończyć budowę wędek.

#572 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 wrzesień 2011 - 15:46

Pomimo chęci pomocy kolegów z forum za którą im bardzo dziękuję niema żadnej nawet minimalnej odpowiedzi od XRODS.Trzeba więc zacząc załatwiać to w sposób nie elegancki.Czyli pozwy i sąd.

#573 OFFLINE   Kamil Lisiecki

Kamil Lisiecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 12 październik 2011 - 13:14

W końcu udało się odzyskać wpłaconą zaliczkę. Pomógł nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym wystawiony przez sąd.

#574 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 13 październik 2011 - 19:27

Jednak wielkie chęci Pana Irka nie wystarczyły :(
Dziś Pan Irek przez przeszło dwie godziny starał się dobrać jaką kolwiek szczytówkę z nowej dostawy na którą czekałem od lipca i czy to 3, 3.05, 3.20 nic nie pasowało...nie psuje 28 gr nie pasuje 35 gr...mogę kij wywalić do kosza...dzięki Daniel.

#575 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 13 październik 2011 - 19:30

Toja w sobotę jadę pasować do swojego - zobaczymy.

#576 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 październik 2011 - 19:35

To dziwne, że nie pasują :huh:.Co jest grane z tym Twoim kijem?

#577 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 13 październik 2011 - 19:37

Józiu sam chciałbym wiedzieć co Daniel wymodził z tą wędką... :(

#578 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 październik 2011 - 19:44

Nawet nie mów też mam od Daniela 2 BR-y.
Strach myśleć, że wypada Ci wypierniczyć praktycznie kij do kosza :( .
To co to więc jest za blank to nie wiem, z drugiej strony nie chce mi się wierzyć żeby Daniel nie dawał oryginałów.Brał je chyba w FC to czemu teraz mają nie pasować.
Chyba P.Matuszewski zna się trochę na robocie, jak powiedział że to CD to czemu teraz trudno dobrać szczytówkę?
Nic z tego już nie rozumiem :unsure:

#579 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 13 październik 2011 - 19:59

Może Pan Irek sam po przeczytaniu tego, skreśli dwa zdania na ten temat...i napisze szczegółowo co i jak z tym blankiem.
Poddałem mu nawet pomysł by spiłować (odchudzić) dolnik ale też się nie da...
Skoro Pan Irek skapitulował przed tym Danielowym tworem to nie pozostaje nic innego tylko kosz.
CD to jest ale tylko tyle wiadomo.

#580 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 13 październik 2011 - 20:01

Niekoniecznie - możliwe że masz po prostu pecha. W 2008 roku CD zmieniło specyfikację blanków BR. Nowsze są mniej masywne, cieńsze itp. Wymiarami się na pewno nie zgadzają z nową serią. Podejrzewam, że mogłeś trafić na egzemplarz ze starej specyfikacji, jeszcze z produkcji NZ.A Pan Irek dostaje kije z nowej serii. Pewnie trzeba by prosić CD żeby zrobiło szczytówkę wg. starej specyfikacji. Jeden taki kij (Drop Shot) dostałem w dostawie w zeszłym roku - blank jest całkowicie inny niż ten z nowej fabryki - ma większą średnice i więcej mięsa.Wcale bym się nie zdziwił że tak trafiłeś, nawet jeżeli zbroiłeś go niedawno.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, pracownia