Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Rękojeść - korek, pianka, korkoguma

tech-rb korek pianka rękojeść

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
398 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 10 luty 2017 - 20:17

Teraz pianka.:-)
Słabe uzasadnienie .
Jakoś jest przyjemniejsza.

Użytkownik brig edytował ten post 10 luty 2017 - 20:21

  • przemo_w lubi to

#302 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 10 luty 2017 - 20:23

Dla mnie pianka jest bardziej uniwersalna. Oczywiscie mowa o dobrej jakosci piance (Matagi lub Fuji). Jest twarda i wytrzymała, nie wyciera sie podczas użytkowania i nie swieci jakos strasznie. Nie brudzi sie jak jasny korek i jest wytrzymalsza na uszkodzenia mechaniczne. Uwielbiam wykonania customowe a'la japan style (Megabass itp). Lubie tez "nowoczesny" styl wykonania, stad czarna pianka mi bardziej pasuje.

Nie ukrywam, ze korek tez lubie ale jedynie jasny. Kwintesencja pstragowego patyka dla mnie jest jasny korek i drewno. Niestety zawsze mocno mi sie brudzą takie rekojesci, stad raczej ich unikam.
Uwielbiam jednak oglądać korkowo-drewniane dolniki w wykonaniu Wojtka Grocholi @pstrągmana, sa wg mnie nr 1 w Polsce.


Od czasu do czasu lubie tez połączyć piankę z jasnym korkiem ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 10 luty 2017 - 20:26

  • minecjusz i BOB lubią to

#303 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 10 luty 2017 - 20:29

A mam taki zwyczaj, że trzymam całą łapką za foregrip.....dodatkowo latem używam kremu do rąk, coby sobie dłoni za bardzo nie spalić słońcem.

 

Lubię piankę, jest lżejsza i wygląda nowocześnie, ale potrafię ją zniszczyć smarowidłem i własnym potem chyba szybciej, niż brudzi się korek. Korek ponadto dość łatwo się czyści, zazwyczaj po prostu ciepłą wodą z mydłem, pianka po sezonie może nadawać się tylko do wymiany :rolleyes:



#304 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 10 luty 2017 - 20:32

na morze pianka do ciężkich przynęt, korek na słodkie wody i do lekkiego łowienia



#305 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 luty 2017 - 20:32

"Klasowy" korek to klasa sama w sobie ale trzeba o niego dbać. Pianka to jak łódka z laminatu ... bezobsługowa  ;) Teraz to jeszcze wszystko, łączy się z węglem/matą węglową. A użytkowo? Lubię korek ... ;)  :D



#306 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 luty 2017 - 20:41

dokładnie przez wiele lat korek, coraz droższy korek ewolucja od firmowych rekojeści fc (ala podwawelska) przez kolororowe korki do flora teraz pianka czarna prosta pianka

 

ogolenie zauważyłem ze gust i preferencje szybko się zmieniają teraz liczy się prostota a przede wszsustkim wartości użytkowe, customy dla mnie nie mają żadnych ozdobników i takimi mi sie macha najlepiej. 



#307 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 10 luty 2017 - 20:41

Jest pianka i pianka tak samo jest korek i korek.

Wszystko pewnie zależy  jakiej jakości  są wykonane. Ja chyba stary jestem i wolę korek .Mam też kijka  savage gear bushwhacker i mam i korek i pianke i jest ok. wizualnie i w dotyku . Od niedawna mam inazume flash perch i tam już dolna cześć korka jest nieciekawa .

 

Ciekawi mnie jak się ma taka pianka EVA przy korbce kołowrotka ,czy jest trwała  



#308 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 10 luty 2017 - 20:44

Trwała to może i jest, ale podobnie jak mój wymieniony już foregrip, który trzymałem łapą, chłonie pot oraz całą resztę, co po jakimś czasie powoduje spadek walorów estetycznych B)

 

 

PS Wcisnąłem się @BOBowi1 w "jerkbait się śmieje", no to teraz się chłopak zrewanżował.....odpowiadałem @MarasRowi ;)


Użytkownik cristovo edytował ten post 10 luty 2017 - 20:46

  • BOB i Tom@son lubią to

#309 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 10 luty 2017 - 20:56

Dla mnie wizualnie tylko i wyłącznie korek, jednolity, naturalny, najlepiej w pełnej rękojeści. Dopuszczalny dodatek: korkoguma na końcu. Prostota, prostota i jeszcze raz elegancka prostota. Taki "oldschool". Wielu się pewnie teraz narażę, ale wszelkie modne kombinacje ...nastu rodzajów korka i jego "przetworów" na rękojeści z dodatkami plasterków-duperelków kolorowych pianek, pierścionków i innych świecidełek zajeżdżają mi jarmarczną cepelią.
Kije z pianką też mam, nie powiem, przyjemnie się je trzyma i są praktyczne.
  • BOB, Niedzielny i konopaa lubią to

#310 OFFLINE   Siemson

Siemson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemo

Napisano 10 luty 2017 - 20:58

Dla mnie jeśli dzielona to korek, a jeżeli cała rekojeść to pianka. Podoba mi sie efekt gdy pianka zakończenia ma z korkogumy ...


Użytkownik Siemson edytował ten post 10 luty 2017 - 21:00


#311 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 10 luty 2017 - 21:04

Dla mnie dzielony to tylko czarna pianka styl Japan ....Pierścionki sreberko......


  • Krzysiu lubi to

#312 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 10 luty 2017 - 21:04

Wszystko też zależy kto jakimi kryteriami się kieruje.

Użytkowo czy wizualnie?!

 

Korek to korek i nie ma zbytnio się czego przyczepić w kwestii uzytkowej. Wizualnie to już bywa różnie.

 

Pianka jak nowa, to też fajny efekt, ale jak już swoje odsłuży, to różnie z nią bywa.



#313 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 10 luty 2017 - 21:11

Dla mnie tylko pianka bo ciepła na jesień i łapka się tak nie ślizga :) A w moim przypadku przy łapaniu na cast ,gdzie woda kapie na dłoń to ma ogromne znaczenie :) Późną jesienią tak to wygląda.Ryoga + korek zajebi....cię zimno w palce , pianka + Ryoga tylko zimno :)

Użytkownik rothen edytował ten post 10 luty 2017 - 21:15


#314 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 10 luty 2017 - 21:26

Szybko zareagowaliście. Tak ode mnie. Jest wiele odmian korka, jakieś korkogumy, mielony itp. Pianka w zasadzie występuje w czarnym kolorze (wiem, wiem, może być na przykład moro).U mnie przejście ze spiningu na casting spowodowało, iż w tym ostatnim wolę piankę. W zasadzie nie wiem, dlaczego? W caście lepiej leży mi pianka i już. Może to kwestia koloru, lubieżności w dotyku (bez skojarzeń, proszę). Korek skażony nadwodnymi naleciałościami typu piasek, błoto, roślinność wydaje mi się taki oślizły, niemiły w dotyku. Może to moje przewrażliwienie. Tak to odczuwam.



#315 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 10 luty 2017 - 21:28

Panowie, balsa i drewienko:

http://www.tomsutcli...newsletter.html



#316 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 10 luty 2017 - 22:37

Nie wyobrażam sobie swojej matagi w korku, nie da rady. Za nic też nie pozbawiłbym swojego talona(muchówka) super gładkiego, aksamitnego w dotyku korka.

#317 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 10 luty 2017 - 22:53

Bardzo lubie wysokiej klasy naturalny koreczek :) wygląda estetycznie.Natomiast odrzucają mnie wszystkie ciemne "brudne" jego odmiany.
  • mrWhite7 lubi to

#318 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 luty 2017 - 22:58

Korek czy pianka ? Zdecydowanie korek ,jest bardziej ekskluzywny ,ciepły i elegancki, przyjemniejszy w dotyku ,bardziej egzotyczny niż wielkoprzemysłowa pianka ,wytwór chemii i przemysłu ,całkowicie sztuczna i tandetna . Robiąc kij z rękojeścią korkową bardzo trudno wykonać coś obskurnego i tandetnego a z pianki ? śmiem twierdzić że bardzo często .Prosty przepis na tandetny kij ? Proste ,czarna pianka ,aluminiowe tandetne pierścionki kolorowe czy srebrne nie ma różnicy , czarna nić i metaliczny tipet do tego tani chiński uchwyt i gotowe ,tandeta gotowa .Zdarzają się oczywiście projekty bardzo estetyczne i klasowe np kolegi @yglo czy inne z dodatkami vowenu ,wysmakowany japanstyl .Ostatnio podziwiałem kij Arka wykonany przez pana Kawalca .Rękojeść czarna pianka oraz wstawki z drewna egzotycznego + insert z tego samego drewienka .Projekt odjazdowy i kapitalny ale to są takie rodzyneczki, bo większość to masówka i tandeta.


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 10 luty 2017 - 23:02

  • Tomas81 lubi to

#319 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 10 luty 2017 - 23:08

Korek czy pianka ? Zdecydowanie korek ,jest bardziej ekskluzywny ,ciepły i elegancki, przyjemniejszy w dotyku ,bardziej egzotyczny niż wielkoprzemysłowa pianka ,wytwór chemii i przemysłu ,całkowicie sztuczna i tandetna . Robiąc kij z rękojeścią korkową bardzo trudno wykonać coś obskurnego i tandetnego a z pianki ? śmiem twierdzić że bardzo często .Prosty przepis na tandetny kij ? Proste ,czarna pianka ,aluminiowe tandetne pierścionki kolorowe czy srebrne nie ma różnicy , czarna nić i metaliczny tipet i gotowe ,tandeta gotowa .Zdarzają się oczywiście projekty bardzo estetyczne i klasowe np kolegi @yglo czy inne z dodatkami vowenu ,wysmakowany japanstyl .Ostatnio podziwiałem kij Arka wykonany przez pana Kawalca .Rękojeść czarna pianka oraz wstawki z drewna egzotycznego + insert z tego samego drewienka .Projekt odjazdowy i kapitalny ale to są takie rodzyneczki, bo większość to masówka i tandeta.


Widzisz Artur każdy ma inny gust.
Ja nie lubię łączenia korek drewno przypomina mi to regał babuni ( z wyjątkiem pstrągówek )a styl Pana Kawelca jest bardzo cygański moim zdaniem .
Lubię prostotę i funkcjonalność a nie błyskotki i cekinki.
  • mrWhite7, rothen i Niedzielny lubią to

#320 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 luty 2017 - 23:20

tez mi nie pasują łącznia korka z pianką, za to korek z korkiem jest ok, korek z drewnem też ok. 

 

  Mialem kiedyś blue rapida z metalowym uchwytem kolowrotka, takim z jak w ciężkich muchówkach i ratanowym lakierownym fore do zera było jeszcze ok, poniżej  paluchy cierply i wtedy nauczylem się łowic trzymając za fore, tak mi to weszło w krew ze nawet normalnie łowiąc stałoszpulowcem mam 4 place na fore.

 Jak jest mega zimno jedynym rozwiązaniem są rękawiczki, łowiąc kastem to nawet na jasieni ich wypadało by używać bo chlapie.

 

BTW scierra zrobila fajne nie drogie nieprzemakalne rękawiczki :)  a jak nie to zawsze zostaje stary szwedzki sposób :

najtańsze bawełniane rękawiczki i na nie chirurgiczne xxlki,2-3 komplety na wędkowanie wystarczą :) a jest cieplo i nieprzemakalnie, ale mało stylowo 

 

bardzo dajnym i cieplym rozwiązaniem byl insert z korka do skksa naprawde miło i cieplutko, teraz bede meczył Yglo o insert z pianki co by zachować stealth look w następnych kijach


Użytkownik antilag edytował ten post 10 luty 2017 - 23:27






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, korek, pianka, rękojeść

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych