Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Rękojeść - korek, pianka, korkoguma

tech-rb korek pianka rękojeść

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
398 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 10 luty 2017 - 23:30

Korek czy pianka ? Zdecydowanie korek ,jest bardziej ekskluzywny ,ciepły i elegancki, przyjemniejszy w dotyku ,bardziej egzotyczny niż wielkoprzemysłowa pianka ,wytwór chemii i przemysłu ,całkowicie sztuczna i tandetna . Robiąc kij z rękojeścią korkową bardzo trudno wykonać coś obskurnego i tandetnego a z pianki ? śmiem twierdzić że bardzo często .Prosty przepis na tandetny kij ? Proste ,czarna pianka ,aluminiowe tandetne pierścionki kolorowe czy srebrne nie ma różnicy , czarna nić i metaliczny tipet do tego tani chiński uchwyt i gotowe ,tandeta gotowa .Zdarzają się oczywiście projekty bardzo estetyczne i klasowe np kolegi @yglo czy inne z dodatkami vowenu ,wysmakowany japanstyl .Ostatnio podziwiałem kij Arka wykonany przez pana Kawalca .Rękojeść czarna pianka oraz wstawki z drewna egzotycznego + insert z tego samego drewienka .Projekt odjazdowy i kapitalny ale to są takie rodzyneczki, bo większość to masówka i tandeta.

Mówisz o tym kiju?


Dla mnie masakra... Pomieszanie z poplątaniem... Wg mnie polaczenie pięknego "klasycznego" drewna z "tandetnym" zwykłym plastikiem Fuji jest nie do przyjęcia... Tak samo czarna pianka i drewno do mnie nie przemawia. Naturalne wstawki (drewno) wymagają naturalnych wykończeń i dodatków (korek i metal).

Jednakze, to jest wlasnie piekne w wędkarskich forumowych "sporach", ze nie musimy sie ze sobą zgadzać, podobają nam sie inne rzeczy, ale szanujemy sie nawzajem i wyrażamy opinie o naszych gustach bez obrażania innych. I, o ile mam pełen szacunek dla Arka @Rheinangler, o tyle ten dolnik jest dla mnie po prostu słabą cepeliadą...

I nie mowię absolutnie o wykonaniu, bo jest na najwyższym poziomie. Mam na myśli zestawienie materiałowe i kolorystyczne, symetrie, wymiary itp

Użytkownik Żbiku edytował ten post 10 luty 2017 - 23:34


#322 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 10 luty 2017 - 23:34

Osobiście wolę korek, nawet mielony, bo z piankami nie mam dobrych doświadczeń.

A propos mam jeden stary kij na okazy z rękojeścią bukową, łapa puchnie ;)



#323 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 10 luty 2017 - 23:42

Nawet "mix" może być funkcjonalny i ładny,a co :P

Załączone pliki


  • @Brig lubi to

#324 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 10 luty 2017 - 23:48

Z opisu wyglada ze tak, stad zapytałem, czy o ten patyk chodzi, bo taki Arek wstawił ostatnio w wątku o pomysłach na dolnik.

#325 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 10 luty 2017 - 23:51

Nawet "mix" może być funkcjonalny i ładny,a co :P

Na bazie tego Megabassa wymyslilem sobie wlasnie ten swoj patyk ;)


#326 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 10 luty 2017 - 23:55

Koledzy załączam rozwiązanie na dylemat korek-pianka :D

Załączony plik  DSC00913.JPG   60,51 KB   19 Ilość pobrań



#327 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 11 luty 2017 - 00:10

Koledzy załączam rozwiązanie na dylemat korek-pianka :D

attachicon.gifDSC00913.JPG


A gustowne wdzianko.

#328 OFFLINE   mar233

mar233

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 11 luty 2017 - 00:38

no fakt Delfin z tym zestawieniem wygląda pięknie do szybkich wędek dla mnie to idealne zestawienie, tylko czekac jak to pojdzie w swiat i japonce beda to kopiować.



#329 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 11 luty 2017 - 01:15

Delfin to tzw. must have, obok zestawu castingowego i kilku milionów w różnych walutach na kilku zagranicznych kontach.......zima jak widzę doskwiera powszechnie :D 



#330 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 11 luty 2017 - 07:12

Cristovo czy o taki zestaw chodziło :-)

7126dbb5d3e9869b9d4a23b88287b0eb.jpg


Jest wszystko korek,pianka,casting,obce waluty a nawet delfin nie dwa delfiny w tym jeden od Pana Kawalca (ten z krótszą rączką) i nie jest w cekinkach ani w drewienku bez złotych wstawek bez miksu komponętów taki minimalistyczny jak lubię.:-)

Bo jestem skromny nawet Remek to zauważył na spotkaniu z okazji 15 urodzin naszego forum i szepnął mi do uszka parę miłych słów :-)
Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik brig edytował ten post 11 luty 2017 - 07:32

  • ManieQ, rothen i JanuszD lubią to

#331 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 luty 2017 - 08:51

Tja .... chyba najdynamiczniej rozwijają się wątki typu: Daiwa czy Shimano, korek czy piana, spinn czy cast....

Eh,- to forum jest faktyczne jedyne na świecie...... a nawet bym rzekł, że nie ma innego takiego na świecie....

Tak się zastanawiam czytając ten wątek:

-  może ten "dylemat" wygląda trochę jak pytanie ,- a kogo kochasz bardziej? Mamusie czy Tatusia?

- może to tylko wpływ zimy?

- bo.... na pewno nie jest to wpływ cech narodowo-mesjanistycznych, wedle których prawo do "racji" i "prawdy" przysługuje tylko temu kto nieskazitelny powstał z tego i nie innego narodu i któremu gawiedź nie jest w stanie ani jednej rzeczy nawet w swej głupocie wytknąć...

- ale chyba lepiej będzie kiedy przestanę myśleć -  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Pojąć tylko nie mogę jednego,- jak to jest ?????? :o  :o  :o  :o

Na przykład z Arturem @Mr.White, mamy całkowicie inny styl, co innego się nam podoba, on ma psa ja mam kota, jego żona jest wysoką blondynko-szatynką, moja malutką brunetką, do tego mamy przeciwne poglądy polityczne, ba,- nawet religijne i co najważniejsze nic nas nie łączy w sensie jakiejkolwiek zależności.

Mimo to lubimy się, akceptujemy... Artur - chyba musimy do lekarza, tylko proszę nie do polskiego bo ten nam powie, że jesteśmy pedałami...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 11 luty 2017 - 08:58


#332 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 11 luty 2017 - 11:38

Czytam, czytam i potwierdza się moje zdanie że świat jest piękny bo kolorowy i co krok to inny. Jeżeli ktoś kupuje seryjną czy zamawia wędkę według własnego projektu i wydaje na nią ciężko zarobione pieniądze to ma jemu się podobać bo jeżeli przez cały dzień lub noc mamy coś mieć w rękach to fajnie jak nam się to podoba. Gdyby wędki wszystkie robione były w jednym słusznym stylu czy było by fajnie na pewno nie a wędkarstwo jest fajne bo nie szablonowe i skomplikowane z wieloma zmiennymi, zaskakujące. Więc posiadajmy wędki z fajerwerkami, minimalistyczne, kolorowe i jedno kolorowe a najważniejsze byśmy byli z nich zadowoleni. A najważniejsze nie obrzucajmy kogoś błotem  za to że ma inne zdanie gust albo coś innego niż dla nas jest naj.



#333 ONLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 luty 2017 - 16:34

Mimo niezgodności opinii i gustów, kilka ciekawych argumentów przemawiających czy to za pianką czy za korkiem.Każdy z nas może dokonać wyboru wedle własnych preferencji lub fanaberi, jedni zwracają na to szczególną uwagę a innych to mniej interesuje.Dlatego producenci dają nam wybór co do zastosowania konkretnego materiału,aby każdy mógł coś wybrać dla siebie.

#334 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 11 luty 2017 - 17:29

wracając troszkę do pytania korek czy pianka....to czy korkiem nazywać należy wszystkie przeróbki korka typy korek aglomerowany, tygrys, burl itp na korkogumie kończąc? ile taki wyrób się różni w sensie "sztuczności" od pianki. pianka nie udaje czegoś czym nie jest. przerabiam teraz właśnie wędkę mikado, która ma korek na rękojeści......i więcej w tym dziur niż korka..... chyba jednak tak: jeżeli korek to taki high end w innym przypadku tylko pianka, a jak pianka do i cała reszta pasująca do niej.....

a poza tym wszystko się upaprze jak będzie się tym łowiło ryby a nie wisiało w gablocie za szkłem na wystawce ;)



#335 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 16 kwiecień 2017 - 07:51

Witam. Wczoraj po czyszczeniu rękojeści wedzisk przetarłem je oliwą z oliwek na koniec, jednak dzis zauważyłem ze w jednym kiju rozpuszcza sie korko-guma. Jak temu zaradzić teraz??

#336 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 16 kwiecień 2017 - 08:19

Spróbuj przemyć benzyną ekstrakcyjną lub płynem  do naczyń powinno pomóc . Kiedyś na rybkach posmarowałem dłonie deet 50% i tak załatwiłem dwa multiki  ( knob ) przemyłem je benzyną  na jakiś czas pomogło  :(


Użytkownik marek_moto edytował ten post 16 kwiecień 2017 - 08:22


#337 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 16 kwiecień 2017 - 09:13

Deet faktycznie potrafi zalatwic plastykowe czesci :D Nie dziwie sie ze komary sie tego nie tykaja  ;)



#338 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 08 maj 2017 - 07:31

Gdzie teraz można kupić walki Duplonu lub innej dobrej pianki na rękojeść?
Wymiotlo ze składów komponenty a są jedynie gotowe elementy. ;(
Może w jakiś sklepach przemysłowych?

#339 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 maj 2017 - 09:16

Gdzie teraz można kupić walki Duplonu lub innej dobrej pianki na rękojeść?
Wymiotlo ze składów komponenty a są jedynie gotowe elementy. ;(
Może w jakiś sklepach przemysłowych?

 

W BRC nie ma tej twardej pianki Matagi?



#340 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 08 maj 2017 - 09:26

Polecam tą piankę

kupuje w BRC

https://www.sklep.br...wardosc-80/1214

Robiłem tą i Matagi...jest twardsza od Matagi


  • Del Toro lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, korek, pianka, rękojeść

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych