Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hot shot na sandacza

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
217 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 24 styczeń 2008 - 15:31

Szkoda, że spotkanie będzie w Warszawie też bym chętnie pomacał takiego HS :wacko:

#122 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 styczeń 2008 - 10:00

[quote title=Maciejowaty napisał(a) dnia Wed, 23 January 2008 08:21]Problem jest w tym ,że wypowiadają się ludzie ,którzy wrzucają wszystkie blanki typu hot shot do jednego wora.
Mają jakąś tam wędkę typu HS, a piszą z dużym przekonaniem o zupełnie innym blanku :wacko:


siemanko, a w zasadzie to na czym polega ten problem? Co więcej: czyj to jest problem? Pytam, bo właśnie mam jakąś tam wędkę hot shot, pisałem właśnie o niej. Jeśli to nie było do mnie, to śmiało przemilcz.
pozdrawiam Michał

#123 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 13 luty 2008 - 21:27

A powracając do tytułowych hot shotów, chciałbym jeszcze zapytać o lamiglasy tzw. MT czyli chyba tez hot shoty. Myśle tu o modelach: certified pro (XSH 1052MT, XSH 1142MT, XSH 1022MT) oraz G1000 (GSH1022MT). Byłbym wdzięczny za każde info o tych blankach a zwłaszcza o G1000 bo cena kusi :mellow: . O certified pro co nieco wiem bo popper mi troche powiedział bo posiada, ale każde info jest cenne. Przypominam, że kije mają obsługiwać jak w tytule sandacze. Z gory dzieki pozdrawiam.

#124 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 luty 2008 - 09:34

MT Lamiglasa są bardzo różne. XSH1052MT - Certified Pro to niezwykle dynamiczny, ostry blank o stosunkowo mocnej szczytówce(optymalne główki 10-30gr, a z 35 też daje radę..), płynnym ugięciu bez załamań i wielkiej mocy w dolniku.
G-1000 GSH1022MT - choć również 20lbs ma już właściwą dla Hot Shot'ów mocno poddającą się szczytówkę i power w dole. Od Batsona czy G.Loomisa różni się mniejszą zbieżnością blanku, równym i głębszym ugięciem. Sama szczytówka jest natomiast lekko twardsza.
Rogue River RR1022MT 25lb - prezentuje jeszcze mniejszą zbieżność, grubsze ścianki.. czyli również duża dynamika, szybkość, ale jeszcze głębsze ugięcie.

#125 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2008 - 09:56

Ano wlasnie, ten RR czuje ze by mi sie spodobal, tylko szczytowka dla mnie za cienka do trolowania duzymi woblerami (5,5)

Gumo

#126 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 luty 2008 - 10:09

Hej Gumo! Duże czyli?? I czy to deep runnery?

#127 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2008 - 11:00

Duze i deep runnery... :D
Rzedu powiedzmy Rapali X rap magnum 30 czy jak ona sie tam nazywa.
Tu potrzeba na moje oko szzcytowki rzedu najmniej 6. Oraz zmniejszenia dlugosci...
Postaram sie przetestowac pod tym katem live baita 2,3m 30LBS, oczywiscie tez lamiglasa. A jak bedzie za sztywno to pojdzie do metod rzutowych...
Zeby ten RR mial scczytowke chociaz ze 6 to bym przebolal te 2,6m... :D

Gumo

#128 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 luty 2008 - 12:58

G-1000 GLB902M (30lb) może da radę haha w starciu z 30cm.. Nie lepiej coś w stylu TRI-FLEX w jednym kawałku, typu TF8630..? (7'2 1-3oz. 30lb)

#129 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2008 - 13:09

Nie lepiej coś w stylu TRI-FLEX w jednym kawałku...

Nigdy w zyciu!
Poczekam az zrobia w 2 kawalkach... :D

Gumo

#130 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 luty 2008 - 15:45

1. ...XSH1052MT - Certified Pro to niezwykle dynamiczny, ostry blank o stosunkowo mocnej szczytówce(optymalne główki 10-30gr, a z 35 też daje radę..), płynnym ugięciu bez załamań i wielkiej mocy w dolniku.

2. G-1000 GSH1022MT - choć również 20lbs ma już właściwą dla Hot Shot'ów mocno poddającą się szczytówkę i power w dole. Od Batsona czy G.Loomisa różni się mniejszą zbieżnością blanku, równym i głębszym ugięciem. Sama szczytówka jest natomiast lekko twardsza.


Co do 1. to czy to jest dobry blank do sandaczy ? bo słyszałem, że blanki o płynnym głebszym ugięciu są gorsze do sandaczy niż te ze szczytowym ugięciem. I jeszcze jak w tym blanku ma się czułość, ponieważ łowie gumami z opadu i to piekielnie ważna sprawa. Co do 2. to chciałbym wiedzieć co znaczy że ma on mniejszą zbieżność blanku bo kompletnie nie mam pojęcia co to jest :unsure: . Czy to dobra czy zła cecha. No i jakie jest ugięcie w tym blanku i czułość. I mam jeszcze pytanie co do XSH 1142MT czy jego stosunkowo niski ciężar wyrzutu pozwoli mi nim łowić woblerami sdr w silnym nurcie i czy wystarczy mu powera do holu powiedzmy 6kg sandacza. W szybkość tego blanku nie wątpie bo akcja xfast jest idealna do sandaczy i ma równierz podobno szczytowe ugięcie ale martwi mnie ten ciężar wyrzutu. Dzieki za odp. Pozdrawiam.

#131 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 luty 2008 - 15:46

PS. Miałem jeszcze na uwadze do sandacza lamiego xmg XMG1142M ale cena troszke odstrasza wiec zrezygnuje :mellow:

#132 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 luty 2008 - 16:15

@Zulus
XSH1142MT - utrzyma w nurcie spory wobler typu deep runner, np.Salmo Hornet 5SDR jest w jego dolnym przedziale, a WallyDiver CD6 czy Rapala DT10 w górnym optimum..mocy ma dość na 10kg..
..mniejszą zbieżność od- podałem dwa bardziej znane w Polsce blanki tego typu..
XSH1052MT jest znakomity do połowu sandaczy w rzece, o ile korzystasz często z główek powyżej 20gr.. jeśli nie, to proponuję omawianego Batsona HS1021F lub Lamiglasa GSH1022MT. Blanki tego typu sprawują się super w granicach 10-25gr główki.
Czułość blanków Lamiglasa stoi na najwyższym poziomie.

#133 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 luty 2008 - 16:54

Łowie zazwyczaj na główkach nie przekraczających 16g a najczęściej 12-14g bo u nas jest dość płytko. Szczerze mówiąc zastanawiam się pomiędzy trzema: XSH 1142MT; GSH1022MT a batsonem...

#134 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 luty 2008 - 16:59

A powiedz jak u ciebie sie ma cenowo uzbrojenie takiego xsh 1142MT i gsh 1022MT ? Chodzi mi o alconite + sic na szczycie + korek + fuji dps 18 uchwyt.

#135 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 14 luty 2008 - 17:02

Ten wątek w dziale Ogólne to straszy jak Duch z Luwru, 7 stron postów, coś ok 135 wpisów ponad 2000 wejść, takie mielenie żarnem bez nasypanego ziarna.
Pozdro Jachu

#136 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 luty 2008 - 17:05

Ten wątek w dziale Ogólne to straszy jak Duch z Luwru, 7 stron postów, coś ok 135 wpisów ponad 2000 wejść, takie mielenie żarnem bez nasypanego ziarna.
Pozdro Jachu


i dlatego pozwolę go sobie przenieść do działu rodbuilding...

#137 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 14 luty 2008 - 17:36

Witam,
Strasznie dużo postów. Powracając do tematu to jak na razie Hot Shotem jest Batson HS1021F. Pozostałe proponowane blanki to nie są Hot Shoty. Nie mają nawet znamion Hot Shotów. W USA tego typu blanki mają w swojej ofercie Talon (MXF), Batson HS i G.Loomis HS.PB chyba też coś ma.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#138 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 luty 2008 - 17:54

Ale rozmawialem z popperem ktory jest uzytkownikiem certified pro i mowi ze blank jest naprawde piekielnie szybki i ma spory zapas mocy wiec do sandaczy chyba by sie nadawal. Batson hmm kusi cena ale jakos mnie nie przekonuje ta marka (oczywisacie nie mowie nie bo autorytet rodbuildingu Daniel :mellow: szczerze go poleca na moje potrzeby wiec nadal nie odrzucam) a g.loomis i talon sa stanowczo za drogie. Pozdrawiam.

#139 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 luty 2008 - 17:56

PS. batson to rzeczywiscie naprawde dobra oferta (pomijajac marke) i mozliwe ze sie zdecyduje na niego (ze wzg. na cene) ale badam rowniez inne mozliwosci zanim kupie kija.

#140 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 14 luty 2008 - 19:27

Witam,
Pytałeś o Hot Shota, dlatego napisałem swój post. Jeżeli uznasz, że dla Ciebie będzie bardziej odpowiedni blank innego typu, to oczywiście zrób na nim wędkę. Będziesz wtedy zadowolony. W tym wszystkim właśnie o to chodzi.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych