Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pracownia Fishing Center opinie

rodbuilding pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
850 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 19:20

Panie Biały,

Czy jeszcze wyraźniej można napisać iż mówimy o modelach testowych i zastanawiamy sie czy i jakie bedą wersje produkcyjne?

Ja sie z choinki nie urwalem, przerobilem tego wszystkiego bardzo dużo, pisze Patrykowi o testowym modelu bo zrobił na mnie super wrażenie i w mojej opini do pewnych zastosowań wydawał sie dużo lepszy niż Blue Rapid.

Niczego i nikomu nie każe kupować.

Bujo

P.S. St Croix po prostu nie lubię, nie pasują mi. Lubiłem brązowe Elitki.

#322 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 07 czerwiec 2014 - 20:07

Widzę,ze lubisz narzucać innym swoje racje. Nie napisałem,ze to złe kije...ba,napisałem ze są bardzo dobre. Mam zastrzeżenie do seryjnego,ciężkiego i imho nieergonomicznego zbrojenia. Ty,Panie Biały,będąc budowniczym powinieneś tym bardziej to zrozumieć.
CD to znana na naszym rynku marka. Jeżeli nowe produkty będą pokroju tych oferowanych wcześniej, raczej nie ma się o ci martwic. Tym czasem Panie Biały jestem zachwycony kilkoma Phenixami (sorki Bujo;)), bo pasują do moich technik,ryb,preferencji i to jest najważniejsze...
P.S. Nosiłem się z zamiarem przezbrojenia ów elitek,ale gra raczej nie warta świeczki...
  • popper lubi to

#323 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 07 czerwiec 2014 - 21:13

Nikomu niczego nie narzucam tylko się dziwię po co kupować seryjny kij skoro twierdzisz że jest gorszy od customa .następnie wymieniać go na kota w worku. Mam też CD BR i delikatnie mówiąc nie powala na kolana ot sztywna pała z miękkim szczytem. St.Croix bije BR w każdym aspekcie, szybkoscia, płynnym ugieciem wagą wiec nie całkiem rozumiem alergii a Pxenixy też lubię ale to inny temat

#324 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 07 czerwiec 2014 - 21:24

..a który to model BR to sztywna pała z miękkim szczytem?:S...
Chyba nie 2.3m do 28gr lub 2.52m do 35gr?? Porównanie serial vs custom po zakupie, niestety w Polsce nie zawsze możesz je pomacać na sklepowej półce...

#325 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 07 czerwiec 2014 - 21:30

3m 20lb chyba 35g c.w. miał być na trocie a zbiera kurz. Wyżej cenię krajowego Slima do takiego zastosowania

#326 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 08 czerwiec 2014 - 00:45

Relanium z piwem polecam.

 

Co do seryjnych elitek za te pieniądze spodziewałem się czegoś lepszego w zbrojeniu a i omotka jakaś taka chłopska 3 nici omotki przed przelotką chyba jakiś nowy trend nawet ścisło nie są. Można łowić i się lansować "o patrzta wieśniaki mam elitkę" jednak wole ukręconego na kolanie jakiegoś blanka Made in Poland a jak strzeli też problemów nie ma.

 

Co do CD-eków czas pokaże ostatnie chińskie wypusty sypały się jak choinka na trzech króli oby nie było powtórki.

 

Jeśli chodzi o pracownie FC. Nie wiem jak to robią ale zawsze wiem kiedy kij jest od nich nie widząc opisu itp. Takie już skrzywienie więc opinia o kijach z pod sztancy nie wzięła się z nikąd to tyczy się również twojego kija @Bujo wybacz ale nie mogłem się powstrzymać jakby nie patrzeć wysublimowany custom. Lakieru na omotkach też czasem można mniej nałożyć ale co ja się znam. Zawsze je nam możesz zaprezentować.

 

Karkówka w grilla była pyszna ;) Dobranoc. Przepraszam i wybaczam.


  • Tomasz eS lubi to

#327 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 08 czerwiec 2014 - 08:52

Relanium z piwem polecam.

 

Co do seryjnych elitek za te pieniądze spodziewałem się czegoś lepszego w zbrojeniu a i omotka jakaś taka chłopska 3 nici omotki przed przelotką chyba jakiś nowy trend nawet ścisło nie są. Można łowić i się lansować "o patrzta wieśniaki mam elitkę" jednak wole ukręconego na kolanie jakiegoś blanka Made in Poland a jak strzeli też problemów nie ma.

 

Co do CD-eków czas pokaże ostatnie chińskie wypusty sypały się jak choinka na trzech króli oby nie było powtórki.

 

Jeśli chodzi o pracownie FC. Nie wiem jak to robią ale zawsze wiem kiedy kij jest od nich nie widząc opisu itp. Takie już skrzywienie więc opinia o kijach z pod sztancy nie wzięła się z nikąd to tyczy się również twojego kija @Bujo wybacz ale nie mogłem się powstrzymać jakby nie patrzeć wysublimowany custom. Lakieru na omotkach też czasem można mniej nałożyć ale co ja się znam. Zawsze je nam możesz zaprezentować.

 

Karkówka w grilla była pyszna ;) Dobranoc. Przepraszam i wybaczam.

...cytrynówka tez była ???oooch Ty niegodzien :P ;)


  • Guzu lubi to

#328 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 08 czerwiec 2014 - 08:57

Dali byście już spokój i przestali bić piane    :highfive:



#329 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 12:57

Relanium z piwem polecam.
 
Co do seryjnych elitek za te pieniądze spodziewałem się czegoś lepszego w zbrojeniu a i omotka jakaś taka chłopska 3 nici omotki przed przelotką chyba jakiś nowy trend nawet ścisło nie są. Można łowić i się lansować "o patrzta wieśniaki mam elitkę" jednak wole ukręconego na kolanie jakiegoś blanka Made in Poland a jak strzeli też problemów nie ma.
 
Co do CD-eków czas pokaże ostatnie chińskie wypusty sypały się jak choinka na trzech króli oby nie było powtórki.
 
Jeśli chodzi o pracownie FC. Nie wiem jak to robią ale zawsze wiem kiedy kij jest od nich nie widząc opisu itp. Takie już skrzywienie więc opinia o kijach z pod sztancy nie wzięła się z nikąd to tyczy się również twojego kija @Bujo wybacz ale nie mogłem się powstrzymać jakby nie patrzeć wysublimowany custom. Lakieru na omotkach też czasem można mniej nałożyć ale co ja się znam. Zawsze je nam możesz zaprezentować.
 
Karkówka w grilla była pyszna ;) Dobranoc. Przepraszam i wybaczam.


Hej,

Sek w tym, iż to żaden wysublimowany custom, bo co tam niby takiego jest? Pierscionki dostępne od zawsze, pomieszana pianka Batsona z dodatkami z ciemnego korka, jedynie uchwyt malowany ale nawet taki sam leży dostępny w gablocie. Zrobione jak chciałem ale to wszystko.

Piszesz, iż rozpoznajesz FC, ja rozpoznaje prakrycznie wszystko z daleka bo każdy ma swój styl ale moja wędka wyglądała by dokładnie tak samo jakby ja robił ktoś inny chyba ze zrobił by cos po swojemu.

Odnośnie słów @mrWhite7 o St Croix,

Nie znalazłem podanych wag blankow CD, wedle katalogów RX8 Batsona bez Nano jest lżejszy od LE. Szybkość to takie dziwne pojęcie, jednym potrzebna, innym nie. Jeśli ktoś łowi głownie z opadu, niech będzie rzeczne sandacze to jasne, jak w grę wchodzą woblery i obrotowki to wszystko wyglada juz inaczej.

Wielu z nas szuka własnego wedkowego Grala, jeden na sandacze w rzecznych kilkunastometrowych dolach, inny konstrukcji na odrzanskie pływanie bądź jak ja wedki na pstragi, czasem malutkie niuanse zawazaja, ja na jedna miejscowke, na której ostatnio lowilem 3 lata temu przerobilem 6 rożnych customow i teraz jest Taiaha, Tobie taka wędka sie nie nada zaś dla mnie jest ideałem i jestem w stanie to powiedzieć nawet teraz bo spełnia moje wymagania w 100% i wiem dokładnie jakie te wymagania sa.

Można łowić sandacze w polskich czy niemieckich rzekach, na plecionki i wszystko jest super ale jeśli w jeziorze sa pstragi po 10 kilo i czasem biora jako przylow to na takiej plecionce nie masz szans ich wyholowac, za bardzo szaleją i rozwalaja zestaw, nawet jerkowy. Dlatego jeśli CD Nano seryjne będzie jak testowe to zakupie 2.40 czy 2.60 25 lbs bo będzie idealny z zylka, powinien być bardzo smukly to zrobię sobie drewniany rezonans, na kreciolek nawine Yo-Zuri Hybrid 15 lbs i może kiedys zlowie pstragala o jakim zawsze marzyłem. Ja dla takiej nawet małej szansy poświęce wszystko. Mogą różni bogowie polskiego rod-buildingu pisać jak to nie ma pstraga na 12 lbs ale ja juz straciłem wielka rybę bo taka wędka w dodatku z mocarnym dolnikiem była za słaba. Dlatego tez mam nadzieje, ze Batson zrobi odpowiednik Revelation w S&S bo tam cos znajdę dla siebie :)

Pozdrawiam,

Bujo

#330 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 08 czerwiec 2014 - 13:34

Dzieki Bujo, wreszcie ktos zauwaza ze jakie ryby takie wedki... :)
ps. ostatnio skrecilem spina na blanku 20lb... na pstragi, bo takie tam sa i takiej wedki wymagaja :)

Użytkownik yglo edytował ten post 08 czerwiec 2014 - 13:37

  • popper lubi to

#331 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 14:00

To ja tez wypowiem sie na temat pracowni FC. Pan Irek ma potezne doswiadczenie i fach w reku. Mam, a wlasciwie miałem, 3 kije z pracowni FC (2 "gotowce" i 1 robiony dla mnie). Fakt, ze we wszystkich 3 wedkach lakieru na omotkach wg mnie jest za duzo (mam porownanie do wedek z innych pracowni i od naszych kolegow z forum). Lowilo sie tymi wedkami bardzo dobrze, choc w 1 od nowosci trzeszczal uchwyt.
Napisze jednak o dosc nieprzyjemnej sytuacji, jaka mnie ostatnio spotkala w kwestii pracowni FC. Dlugo myslalem, czy o tym napisac ale napisze.
Pan Irek zapewne pamietam takiego marude z Gdanska, ktory w listopadzie zamowil MHX'a DS821. Dlugo mailowalismy w sprawie wykonania tego kija i ostatecznie zdecydowalem sie na jego zamowienie. Kijek robiony wg moich "wymysleń", SKSS, dzielona rekojesc, Fuji KR i takie tam. Kijkiem lowilo sie calkiem przyjemnie do czasu, gdy nie wzialem w reke Phenixa TX kolegi... No i stwierdzilem, ze czas na zmiane DS'a na TX'a ;) MHX'a sprzedalem u nas na forum. Traf chcial, ze "wspaniale" DPD w trakcie transportu sprzedanego juz kija, zrobilo z jednoskładu 3-skład. Kij strzelil w 2 miejscach, 2cm i 5cm od przelotki szczytowej. Szlag mnie trafil ale oddalem kupujacemu kase i odebralem uszkodzony kij. W pierwszej kolejnosci zadzwonilem do Pana Irka po pomoc, w koncu MHX ma dozywotnia gwarancje na blank. Uslyszalem jednak przez telefon, ze takiego zlamania nie ma mozliwosci reklamowania i to nie przejdzie i nic nie moga poradzic. Pomyslem sobie "w dupe z taka dozywotnia gwarancja". I odpuscilbym caly temat, gdyby nie chlopaki z innej pracowni, ktorzy byli wielce zaskoczeni, ze podobno nie mozna tego reklamowac i BEZ PROBLEMU, BEZ ODDAWANIA USZKODZONEGO KIJA (na podstawie zdjecia zlamania), bez jakiejkolwiek korzysci z tego dla siebie, zalatwili mi gwarancyjnie nowy blank DS821! Czyli jednak sie dalo.
Odpowiedz na to mam tylko jedna - o ile sama sprzedaz i kontakt przy sprzedazy jest wzorowy, o tyle obsluga "posprzedazna" kuleje w FC. Poczulem sie po prostu olany, pomimo, ze 5 miesiecy wczesniej zaplacilem w FC za ten kij prawie 900zl.
Pan Irek stracil klienta w mojej osobie, nowy blank na pewno uzbroje juz gdzie indziej (zapewne zbroilbym go w FC po zalatwieniu gwarancji) i po calej sprawie pozostal u mnie ogromny niesmak...
Jedno wiem, to byl juz ostatni kij zamowiony przeze mnie w pracowni FC. Przykro mi, ze ta sprawa sie tak skonczyla, choc oczywiscie ciesze sie z nowego blanku i przyszlego kijka zrobionego na nim ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 08 czerwiec 2014 - 14:04


#332 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 08 czerwiec 2014 - 14:18

Producenci za oceanem, chocby nawet produkowali.za murem, nie olewaja reklamacji, bo koszt nawet SCVI to pewnie jakies 17,50 USD a stracony klient to setki..
Sam przerobilem reklamacje bezposrwdnio z Batsonem przez ich strone internetowa i powiem tylko tyle... prosto, latwo i szybko... i najwazniejsze niedrogo albo wrecz smiesznie tanio...

#333 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 15:09

Dzieki Bujo, wreszcie ktos zauwaza ze jakie ryby takie wedki... :)
ps. ostatnio skrecilem spina na blanku 20lb... na pstragi, bo takie tam sa i takiej wedki wymagaja :)


Hej,

U mnie jest dużo trudniej. Max długość przynety to 5 bądź 7 cm w zależności od rzeki i jak wędka jest za mocna to sie odbijają a biorą najlepiej na minnowy. Te największe oczywiście najdelikatniej, jakby skubal 20-stak :) :) :)

Bujo

#334 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 15:11

Witam,

@Zbiku,

Czemu nie reklamowałes u kuriera? To oczywista kolej rzeczy.

Bujo

#335 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 08 czerwiec 2014 - 15:24

Witam,

@Zbiku,

Czemu nie reklamowałes u kuriera? To oczywista kolej rzeczy.

Bujo

Reklamacja u kuriera to jedno - a w pracowni wedkarskiej drugie ?

Zawsze jest opcja nie ubezpieczonej przesylki.


Użytkownik meme174 edytował ten post 08 czerwiec 2014 - 15:24


#336 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 15:27

Uwierzcie mi, ze w pierwszej kolejnosci reklamowalem kuriera ale po miesiacu mnie zbyli pismem, ze odrzucaja i moge sie z nimi sądzić. Niestety nie ubezpieczylem przesylki, moj błąd.

#337 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 czerwiec 2014 - 15:30

To ja tez wypowiem sie na temat pracowni FC. Pan Irek ma potezne doswiadczenie i fach w reku. Mam, a wlasciwie miałem, 3 kije z pracowni FC (2 "gotowce" i 1 robiony dla mnie). Fakt, ze we wszystkich 3 wedkach lakieru na omotkach wg mnie jest za duzo (mam porownanie do wedek z innych pracowni i od naszych kolegow z forum). Lowilo sie tymi wedkami bardzo dobrze, choc w 1 od nowosci trzeszczal uchwyt.
Napisze jednak o dosc nieprzyjemnej sytuacji, jaka mnie ostatnio spotkala w kwestii pracowni FC. Dlugo myslalem, czy o tym napisac ale napisze.
Pan Irek zapewne pamietam takiego marude z Gdanska, ktory w listopadzie zamowil MHX'a DS821. Dlugo mailowalismy w sprawie wykonania tego kija i ostatecznie zdecydowalem sie na jego zamowienie. Kijek robiony wg moich "wymysleń", SKSS, dzielona rekojesc, Fuji KR i takie tam. Kijkiem lowilo sie calkiem przyjemnie do czasu, gdy nie wzialem w reke Phenixa TX kolegi... No i stwierdzilem, ze czas na zmiane DS'a na TX'a ;) MHX'a sprzedalem u nas na forum. Traf chcial, ze "wspaniale" DPD w trakcie transportu sprzedanego juz kija, zrobilo z jednoskładu 3-skład. Kij strzelil w 2 miejscach, 2cm i 5cm od przelotki szczytowej. Szlag mnie trafil ale oddalem kupujacemu kase i odebralem uszkodzony kij. W pierwszej kolejnosci zadzwonilem do Pana Irka po pomoc, w koncu MHX ma dozywotnia gwarancje na blank. Uslyszalem jednak przez telefon, ze takiego zlamania nie ma mozliwosci reklamowania i to nie przejdzie i nic nie moga poradzic. Pomyslem sobie "w dupe z taka dozywotnia gwarancja". I odpuscilbym caly temat, gdyby nie chlopaki z innej pracowni, ktorzy byli wielce zaskoczeni, ze podobno nie mozna tego reklamowac i BEZ PROBLEMU, BEZ ODDAWANIA USZKODZONEGO KIJA (na podstawie zdjecia zlamania), bez jakiejkolwiek korzysci z tego dla siebie, zalatwili mi gwarancyjnie nowy blank DS821! Czyli jednak sie dalo.
Odpowiedz na to mam tylko jedna - o ile sama sprzedaz i kontakt przy sprzedazy jest wzorowy, o tyle obsluga "posprzedazna" kuleje w FC. Poczulem sie po prostu olany, pomimo, ze 5 miesiecy wczesniej zaplacilem w FC za ten kij prawie 900zl.
Pan Irek stracil klienta w mojej osobie, nowy blank na pewno uzbroje juz gdzie indziej (zapewne zbroilbym go w FC po zalatwieniu gwarancji) i po calej sprawie pozostal u mnie ogromny niesmak...
Jedno wiem, to byl juz ostatni kij zamowiony przeze mnie w pracowni FC. Przykro mi, ze ta sprawa sie tak skonczyla, choc oczywiscie ciesze sie z nowego blanku i przyszlego kijka zrobionego na nim ;)

Panie Irku czekamy na odpowiedź w temacie dożywotniej gwarancji w FC.TRochę to smutnie wygląda.



#338 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 15:32

Miałem przypadek zniszczonej przesyłki w pracy-streszczając stanowisko kuriera było takie "Jest nam bardzo przykro.......i mamy nadzieję, że zaistniała sytuacja nie wpłynie na Państwa stosunki z naszą firmą w przyszłości, a teraz szanowny kliencie nie zawracaj nam już głowy"



#339 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 08 czerwiec 2014 - 15:39

Bo wedka, blank w tubie musi byc w folii babelkowej jak mumia w bandazach ani w poziome o milimetr ani w pionie nie moze drgnac wewnatrz tuby.... a po skrajnych bufory :)

Użytkownik yglo edytował ten post 08 czerwiec 2014 - 15:42

  • popper i Mariano Mariano lubią to

#340 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 15:45

Panie Irku czekamy na odpowiedź w temacie dożywotniej gwarancji w FC.TRochę to smutnie wygląda.


Dożywotnia gwarancja na wady materialowe blanku? O takiej chyba mówimy?

Bujo





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, pracownia