Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Bliskie spotkania trzeciego stopnia - nasze przegrane i inne historie


  • Please log in to reply
325 replies to this topic

#121 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,086 posts

Posted 04 April 2013 - 21:53

Sebek, na pewno go widziałeś? nie był to sumek? żyłka do 5 kg to już wystarczająca lina, żeby majowego dużego bolenia wyjąć i nie tylko. Jak w maju miał 5 kg, to jak to był boleń to miał pewnie z 90 cm.



#122 OFFLINE   sebek

sebek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • LokalizacjaLubin

Posted 08 April 2013 - 17:31

Tak to był cholernie wielki boleń, w tym miejscu pojawiał się regularnie lecz nie był chętny do współpracy aż do tego momentu :P



#123 ONLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 posts
  • Imię:Michał

Posted 06 May 2013 - 21:12

Byłem dzisiaj na wiśle z nastawieniem na klenia. Pierwszy raz w życiu łowiłem na wiśle, pierwszy raz łowiłem na własne wobki, zaciąłęm jakaś ładną rybę chwilę z nią powalczyłem po czym wplątałą się w jakiś zaczep i nie dosyć że stracilem rybe o jeszcze urwalem woblera ot taki był mój pierwszy raz z wisłą  :(

Plus jest taki że wiem że moje wobki dzialają  B)  Jutro rewanż  ;)



#124 OFFLINE   kociszp

kociszp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 posts
  • Imię:Piotr

Posted 03 June 2013 - 20:36

Ja byłem dziś na Narwi, maszerując brzegiem z daleka zauważyłem jak bolki "tańcują" przy ujściu rozlewiska. Zabrałem nogi za pas i pomaszerowałem w tamtym kierunku. Doszedłem na miejsce, pierwszy rzut... już miałem wyciągać przynętę z wody i widzę bolenia za przynętą. Popatrzyliśmy sobie głęboko w oczy przez ułamek sekundy po czym rapa pokazała mi swój bok i zawróciła. I tyle miałem z połowu bolka na tej miejscówce...

 

wydaje mi się że rapa tak na oko miała z 60+ cm ale wiadomo, że te nie wyciągnięte ryby rosną najszybciej w naszych oczach więc nie pokuszę się o stwierdzenie



#125 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,529 posts
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Posted 14 June 2013 - 13:52

Jedno miejsce słaby dostęp,rzeka na 30 m szeroka,po wyjęciu jednego bolca na woba melduje mi się potężna ryba,nurt w tym miejscu jest szybki,70taki dają już popalić i o spokojnym holu nie ma mowy,żyłka 0,26mm kij 20lb do 2 oz kręciek 4000 14 kilowe kółeczka i agrafki oraz wzmacniane kotwy mustada ,to zestaw na bolka w takich warunkach.

do tego brania to wystarczało,takiej bomby jeszcze nie miałem!po wpadnięciu RH10 do wody lekki opad dwa machnięcia szczytówka i jest petarda,branie tak mocne że mało kija nie wyrwało od razy odjazd w górę rzeki ze 30 metrów,stoję w mini zatoczce dookoła krzaczory,a ja w jedynym spokojnym miejscu.

Myślę pajka jak nic zaraz opier...li mi ostatniego RyboHwytaka,po odjeździe zaczyna krążyć,co chcę go przyciągnąć to w górę odjeżdża.

Nagle zwrot i jedzie na mnie szybko zwijam linę a tamten znowu w górę,napinam line na maksa i zawraca,nurt zapiedziela i wiem,że ciężko będę miał To COŚ zaciągnąć do mojej mini zatoczki.napinam kij na maxa i na siłe wyciągam rybę z pod drugiego brzegu,czuje że staje w nurcie i daje się nieść,trzyma się nisko.I NAGLE miękną mi nogi normalnie KU...A TARPOOON :o ??? ,ogromniasty bolec przepływa obok mnie,takiego kwadrata w Życiu nie widziałem przy nim moje 69 które myślałem że jest grube,to szczurek,bolek moim zdaniem ponad 90cm kark miał jak moje udo,nurt zapierdziela,a ten mnie zobaczywszy startuje z nurtem jak torpeda,drag jęczy jeszcze dwa susy i olek jest jakieś 50m ode mnie,za krzakami wpływa za filar mostu i po zawodach,gdyby,woda była płytsza,niestety miała ze 3m,

mam nadzieję ,że uwolni się od wabika,był lekko zapięty a kotwy bez zadziorowe,

piękna ryba gdybym miał kij 30lb i taka samą plećkę... to bym go nie sięgnął pewnie :angry:  :D

teraz namacalnie wiem że takie bolki istnieją,tak niemiłosiernie grubego nie widzieliście chyba jeszcze.

liczę na kolejne spotkanie.przegrana boli trochę ale sie nie poddaję B)


  • Marcel, wobler129, Jarek and 6 others like this

#126 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,253 posts
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Posted 17 June 2013 - 15:43

Czekam na taką przygodę. Z tą różnicą że może przypozować do fotki. ;)

#127 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,529 posts
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Posted 17 June 2013 - 15:54

mój tarpon odpłynął chyba razem z wielką wodą,jak na razie ani śladu "kwadratowych bolcy"



#128 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,095 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Posted 17 June 2013 - 16:59

mój tarpon odpłynął chyba razem z wielką wodą,jak na razie ani śladu "kwadratowych bolcy"

 

Ja miałem takiego na Odrze , straciłem go z własnej głupoty :D do Tomkowego ZZrapa 8cm założyłem małe haczyki pstrągowe bezzadziorowe :) Przywalił mi bolek i w dosłownie kilka sekund wybrał ze 30-40m plecionki jak przyhamowałem szpulke paluchem zeby go zatrzymać to wyprostował hak i tyle go widziałem ... spokojnie miał ponad 80cm :)



#129 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,079 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 20 June 2013 - 13:47

Ja miałem takiego na Odrze , straciłem go ...

Ot byt nieszczęsny, wędkarski, nawet gdy rzadką rzeczywistość urozmaici konkretnym bolasem, ten znika w wodnym odmęcie... ;) 



#130 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,095 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Posted 20 June 2013 - 23:51

Ot byt nieszczęsny, wędkarski, nawet gdy rzadką rzeczywistość urozmaici konkretnym bolasem, ten znika w wodnym odmęcie... ;)

 

Ale bez tego nuda by sie zrobila :) 



#131 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 23 June 2013 - 08:45

Przy sandaczowaniu pewnie  trafił się sum bo 80 m plecionki 0,25 wyciągnięte z kołowrotka i pęka!!! Szedł jak pociąg!!! Niedosyt wielki


Edited by Daaaro, 23 June 2013 - 08:48.


#132 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 posts
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Posted 09 July 2013 - 15:34

wprawdzie nie moja przegrana, ale kolezanke zabralem na ryby i emocje byly ;p wnioski... trza dorobic sie wiekszego podbieraka ;p


  • Wojtek B. likes this

#133 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,892 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 09 July 2013 - 15:41

Ciekawe czy koleżanka zapała teraz większa miłością do kolegi czy wędkarstwa? :rolleyes: Nie ma to jak umiejętnie dostarczyć kobiecie emocji.



#134 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,283 posts
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Posted 09 July 2013 - 22:33

Pojechałem sobie dzisiaj około 22 nad Odrę spróbować szczęścia z sandaczami na opasce, woda spadła na tyle że można było się spodziewać brań, łowiłem kijem Dragon millenium HD Sea Trout 3,10 do 50g kołowrotek Ryobi Apllaus 4000 i pletka PP 0,19 o godz 22:35 piekne kopniecie w Rapalę Shadrap 7cm i spokojny odjazd na druga stronę rzeki, bydlakowi wystarczyło 8 minut aby pozbawić mnie złudzeń że 170m pletki wystarczy aby go zatrzymać...... nie wystarczyło :/ 


  • tost likes this

#135 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,382 posts
  • LokalizacjaSiedlce

Posted 11 July 2013 - 08:44

Najlepsze na końcu :-):-):-) "puścił"


  • Wojtek B. likes this

#136 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 posts
  • LokalizacjaRawicz

Posted 13 July 2013 - 22:00

No i na mnie przyszła pora...

Wybrałem się dzisiaj z Mikrosem na okonki i białoryb. Nauczony przykrym doświadczeniem, po paru obcinkach na poprzednim wypadzie, zawiązałem przypon z cienkiej stalki. Żyłka Stroft 0,14 świeżo nawinięta. Rzucałem najmniejszymi twisterkami na główce 0,7-0,9 g. Głębokość poniżej 1 metra. Brań dużo - po kilkunastu niewielkich okonkach, ładne wyraźne puknięcie w pierwszym opadzie i czuję, ze na kiju jest nieco większa rybka. Holuję dosyć szybko i gdy ryba znajduje się około 8 m ode mnie czuję potężne kopnięcie, kij gnie się w pałąk i następuje kilkunastometrowy odjazd na hamulcu. Woda wzburza się mocno i widzę zarys grzbietu szczupaka, którego oceniam na około 80 cm. Niestety nie widziałem go dokładnie. Po kilku minutach dociągam rybę na tyle blisko, ze zaczynam wierzyć, że uda mi się ją lądować. Wkładam podbierak do wody i chwilę później szczupak puszcza. Na haczyku zostaje tylko około 30 cm pistolecik, który zaraz także się wyhacza. Odkładam wędkę i wyciągam z wody podbierak i okazuje się, że leży w nim ten szczupaczek, którego holowałem. Musiał się tak odbić, ze trafił do siatki, czego nie zauważyłem. Miał około 30-32 cm i był niemal przecięty na pół. Było wręcz widać wnętrzności. Mam nadzieję, że przeżył, mimo tych obrażeń, bo po wypuszczeniu dziarsko odpłynął.

 

Około godziny później. To samo miejsce. Prowadzę paproszka przy dnie i jakieś 5 m od siebie czuję przytrzymanie. Zacinam, kij gnie się potężnie, a z dna powoli podnosi się kłoda - szczupak, jakiego jeszcze na wędce nie miałem. Tym razem widzę go dokładnie - zakładam, że to ten sam, którego holowałem trochę wcześniej, bo wątpię, aby dwa tak duże osobniki siedziały obok siebie na może 10 m2. Ma około metra długości i powoli wygina całe ciało machając na boki paszczą. Niesamowity widok, jak na zwolnionym filmie. Kiedy nie udaje mu się w ten sposób pozbyć przynęty rusza wyciągając mi na hamulcu parędziesiąt metrów żyłki. Idzie na szczęście na otwartą wodę, bo w pobliżu mam zatopiony dąb i parę innych sporych zaczepów. Po kilku minutach udaje mi się odzyskać nieco żyłki i wtedy szczupak wrzuca przerzutkę i pędzi prosto w ten nieszczęsny zatopiony dąb. Hamuje szpulę palcem, ale i tak żyłka ucieka w takim tempie, że aż mnie parzy w palce. Bardziej przytrzymać go już nie mogłem - to tylko Mikros, a nie kij na takie ryby no i drapieżnik parkuje w gałęziach. Jest zmęczony. Widzę go jak stoi pod samą powierzchnią. Czuję jak żyłka trze po konarach. Trwa to minutę może dwie, po czym szczupak powoli, nadal tuż pod powierzchnią po prostu odpływa w kierunku środka stawu. Kij gnie się do granic wytrzymałości i w końcu pęka żyłka. I tak jestem zdziwiony, że tak długo wytrzymała. 

Cóż... piękna ryba. Na pewno moja życiówka w szczupaku. Mam nadzieję, że będzie do trzech razy sztuka, bo niestety walkę widziało kilku miejscowych i przypuszczam, że będą go teraz męczyć żywcówkami. No, ale skoro udało mu się dorosnąć w tej wodzie do takich rozmiarów, to może i z tym sobie poradzi. Czego jemu i sobie życzę...


Edited by Sylwek1981, 16 July 2013 - 18:05.

  • Marcel, fish28, Wojtek B. and 2 others like this

#137 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,283 posts
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Posted 13 July 2013 - 22:45

Adrenalina aż kipi od samego czytania



#138 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Posted 16 July 2013 - 12:00

Fajny opis, fajna ryba, ale...

Obawiam się że trzeciego spotkania nie będzie bo następnym razem szpilki nie wciśniesz między zarzucone żywcówki :)



#139 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 posts
  • LokalizacjaRawicz

Posted 16 July 2013 - 18:10

Zastanawiam się, czy on w ogóle wróci w to stanowisko, skoro podczas walki odszedł od niego dosyć daleko. Wydaje mi się, że jeszcze parę tygodni temu nie było go tam, bo dokładnie w miejscu gdzie mi uderzył łowiłem wcześniej karasie, płocie i wzdręgi.



#140 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,945 posts
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Posted 16 July 2013 - 18:38

Miał dobrą stołówkę więc sobie przycupnął:) Życzę jednak kolejnego spotkania ;)


  • Wojtek B. likes this