Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wywiad z Bobem Loomisem, ATC - nowy artykuł

artykuł g.loomis atc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2008 - 20:42

Albo iloś produkowanych blanków nie jest tak astronomiczna

#22 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 20 marzec 2008 - 20:56

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 09:17


#23 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2008 - 20:58

Mandrel to sie po anglicku nazywa

Jeszcze w celofan trzeba owinac przed wypiekaniem


ps. @jozek, na nastepne spotkanie w JERKU przyniose Ci Rodmaker Magazine z artykulem o gosciu co jak poszedl na emeryture to robil blanki w domu, uzywajac do tego celu jakiego pieca kuchennego z rekawem. Jesli dobrze kojarze to facet nazywal sie Jim Green i byl jednym z pionierow przemyslu kompozytowego

#24 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 20 marzec 2008 - 21:00

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 09:17


#25 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2008 - 21:03

żeby sie całość kupy trzymała

#26 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 20 marzec 2008 - 21:10

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 09:16


#27 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2008 - 21:27

Nie łączy się, ale nie odparowuje. Po wypiekaniu jest usuwany, pozostawia przy tym ślady na powierzchni blanku które sa szlifowane. Potem blank (zazwyczaj) jest lakierowany.

#28 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 20 marzec 2008 - 21:29

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 09:16


#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 marzec 2008 - 22:04

Friko a możesz podputać Batsona i Loomisa ile produkują rocznie/miesięcznie blanków. Bardzo jestem ciekawy. Ponadto ile trwa wykonanie jednego blanku.

Pozdrawiam
Remek

P.S.
Friko, mam dla Ciebie najnowszego Rod Maker Magazine :D

#30 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2008 - 22:09

mogę spróbować :unsure:

akurat w wywiadzie z Bilem Batsonem trochę o tym jest:

Obecnie na składzie mamy na bieżąco pomiędzy 17 000 a 20 000 blanków. Wartość towaru w magazynach to około $ 6 000 000.



A co jest w tym RM? Jest relacja z RodExpo czy jeszcze nie?

#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 marzec 2008 - 22:10

Tak ale mi chodzi nie o stan magazynowy a o możliwości produkcyjne.

Z tego co pamiętam to jest obszerny artykuł o rezonansowych rękojeściach :D

Pozdrawiam
Remek

#32 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 marzec 2008 - 22:18

Tak - w najnowszym RMM masz dwa artykuły wiodące - A Single Feather - o tym jak zdobić wędki piórkami (zatopionymi w lakierze) oraz Vibronic Rod Assembly (pokazują jak skonstruować rękojeść rezonansową). Co do RodExpo to jest tylko zapowiedź.

#33 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2008 - 22:26

o, to dobrze się składa z dwóch powodów <_< reszta na priv, nie róbmy offtopa :lol:

#34 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 marzec 2008 - 00:01

I kolejny wywiad, którego nie można tylko przeliterować.Kolejna miła niespodzianka. Coraz rzadziej sięgam po rodzimą prasę, takich rzeczy w niej nie znajduję.
Starczy tej wazelinki :lol: ale wywiad pierwsza klasa.

#35 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 21 marzec 2008 - 14:42

Bardzo się cieszę że wywiad się podoba :D kosztował dużo pracy ale myślę że było warto.

Mnie osobiście bardzo zaciekawił kij Boba na jedny ze zdjęć - wykonany na blanku muchowym klasy #15 :huh: przyznam że nigdy nawet nie miałem w ręku tak mocnego blanku muchowego, więc trudno mi sobie wyobrazić jak on może wyglądac i do połowu jakich ryb metodą muchową może służyc - marlinów ? :huh: Ciekawy też jestem jak wygląda muchowy kołowroteczek do takiego kija :unsure:


Nie wiem, jak wygladają 'kołowroteczki' do takich kijów, ale metoda muchowa jest w Omanie popularniejsza (na spore ryby) niz spinning. Łowienie ponad 30 kg tuńczyków czy ponad metrowych Dorad nie jest niczym szczególnym. Jeden brytyjczyk napisał ksiażkę pt. Bluewater fishing in Oman praktycznie cała jest poświecona łowieniu na muche ogromnych morskich ryb.. Moze @sloniu coś napisze na ten temat.. ja nie musze

pozd JW :D


#36 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 marzec 2008 - 17:55

[quote]
No tak, tak to juz jest, że ludzie wyobrażają sobie fabryki z zakładową stołówką słysząc pewne nazwy B)


[/quote]

Bardziej mnie tu zastanowiła wydajność pracy. Nie wiem ile blanków dziennie produkuje ATC, Batson, etc., nie wiem też jakie nakłady pracy (w uproszczeniu godzin pracy na 1 gotowy blank) są potrzebne na wyprodukowanie np. 100 blanków. Albo w USA mają wydajność pracy o jakiej my możemy tylko marzyć, albo to nie jest tak pracochłonne jak przypuszczam...

[/quote]
to jeszcze zalezy od tego ile sie chce zarobic i kiedy sie osiaga slynny point of ... :D


#37 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 marzec 2008 - 18:32

muszkowanie jest mi raczej odległą dyscypliną ale np łowy takich taponów na muszchę to chętnie bym podjął B)







#38 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2008 - 18:51

wow, niezłe bolki , głowę można zmieścić w tą paszczękę

#39 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 marzec 2008 - 15:03

Biorac pod uwage zasieg docierania do odbiorcy, mimo woli przychodzi na mysl to, ze taka f-ma to musi byc jakis duzy sztab ludzi...na przykladzie tego wywiadu, jak i poprzednich, widac, ze to nie jest prawda...
W niektorych dziedzinach w Polsce, decydentom nie moze sie pomiescic w glowie, ze czesto wysoka jakosc gwarantuje nie znaczek f-my moloch tylko Wacław Ixinski w tejze f-mie pracujacy.
Ale najciekawsze jest bardzo zdroworozsadkowe podejscie wlasciciela f-my, dotyczace projektowania swoich wyrobow.

Ciekaw jestem, jak duze musialo by byc zamowienie, zeby f-ma zainteresowana byla wykonaniem trzpieni pod jakies indywidualne zamowienie, ktore byloby dostosowane konkretnie do potrzeb odbiorcy polskiego.
Pole do popisu jest spore, jak juz cos wystepuje to czesto jest dostepne w 1 kawalku...

Gumo

#40 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 23 marzec 2008 - 16:54

Remku

Ja również dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu artykułu . Właściwie Paweł Friko, zrobił większość i jemu należą się podziękowania . Artykuł był bardzo potrzebny gdyż uciął wiele spekulacji , które często krążyły na temat blanków ATC –zarówno w Polsce jak i USA. Z tego co mi wiadomo wiele osób z zagranicy bardzo ucieszyło się z zadanych pytań i udzielonych odpowiedzi , które naświetliły najważniejsze zagadnienia.
Jak wspomniał Smaczek Bob Loomis to bardzo skromna osoba , ale posiadająca ogromną wiedzę . Jego zainteresowanie polskim wędkarstwem jest autentyczne i nieudawane . A realizacje projektów dla polskich wędkarzy realizuje bezproblemowo i z wielkim zaangażowaniem .

Gumo.
ATC posiada bardzo dużo trzpieni , wyprodukowanie nowego to też nie jest problem. Mogę zamówić trzpień tylko dla mojej firmy i zapłacić jednorazowo. Jednak na razie nie było takiej potrzeby . Zamówienie blanku musi się zwrócić , nie da się tego ukryć . Jednak nie potrzeba zamawiać kosmicznych ilości- często można wsiąść 1-3 sample , co najczęściej praktykuję. Problem polega na tym ile takiego produktu można u nas sprzedać i czy warto pracować dalej nad udoskonaleniem i promocją danego modelu w Polsce . U nas trendy zmieniają się bardzo szybko i trzeba rozważnie wprowadzać nowe blanki , tak aby zostawić sobie pole manewru na przyszłość, oraz aby nie wyjść na firmę która co miesiąc zamawia nowy model , gdyż nie do końca zna potrzeby swoich odbiorców.

Łukasz






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: artykuł, g.loomis, atc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych